به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

اطلاعات کلی کشور اندونزی

اطلاعات کلی کشور اندونزی

  • پایتخت : جاکارتا
  • وسعت : حدود 2 میلیون کیلومتر مربع
  • جمیعت : حدود 240 میلیون نفر
  • زبان رسمی : اندونزیایی
  • پول رایج : روپیه
  • کد تلفن : 0062
  • شهرهای مهم : جاکارتا، بالی

موقعیت و وسعت :

جمهوری اندونزی کشوری است مرکب از جزیره‌ های بسیار که در مجمع ‌الجزایر مالایا بین هند و چین و استرالیا قرار گرفته ‌است. اندونزی چهارمین کشور پر جمعیت دنیا است و مسلمانان آن از هر کشور دیگری بیشترند.

جغرافیا :

مجموعه ‌ای از جزایر (قریب به 17508 جزیره بزرگ و کوچک) است که در جنوب شرقی آسیا در اقیانوس کبیر قرار دارد. پایتخت آن، شهر جاکارتا، در جزیره جاوه قرار دارد و سابقاً باتاویا نامیده می‌ شد. مردم این کشور در سواحل جزایر و یا در دره ها و بخصوص در جزیره جاوه زندگی کرده و کشاورز می باشند. بیشتر جزایر اندونزی، غیر قابل سکونت هستند.

ادیان و مذاهب :

90 درصد مردم اندونزی مسلمان اند و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند.

اقتصاد :

سهم صنعت 40،7 درصد که بیشتر به فرآوری محصولات کشاورزی و معدنی مشغول است و سهم بخش کشاورزی 14 درصد می ‌باشد و محصول اصلی اش برنج است. همچنین کشاورزان بزرگ و هم روستاییان مقدار زیادی لاستیک، چای، قهوه، تنباکو و ادویه تولید و صادر می ‌کنند.

اندونزی از لحاظ معدنی کشوری ثروتمند می ‌باشد و معادن نفت، گاز طبیعی، قلع، نیکل، زغال سنگ، بوکسیت و مس در این کشور موجود است اما به علت نسبت بیشتر جمعیت به ثروت جمعیت مردم فقیر زیاد است. یکی دیگر از منابع کسب درآمد برای اندونزی صنعت توریسم است.

وضیعت آب و هوایی :

این کشور آب و هوای گرم و استوایی داشته و باران های موسمی، سبب رونق کشاورزی می شود.

جاذبه های گردشگری :

دریاچه آتشفشانی کلیموتو، موزه بالی، مرکز هنری بالی، موزه شراین، كلبه بهشت پنهان، پارک مينياتور، پارک جنگلی میمون ها، معبد لوط بالی، پارک فیل ها، آنكل ANCOL.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.