به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

اطلاعات کلی کشور اوکراین

اطلاعات کلی کشور اوکراین

  • پایتخت : کی یف
  • وسعت : حدود 604 هزار کیلومتر مربع
  • جمیعت : حدود 46 میلیون نفر
  • زبان رسمی : اکراینی
  • پول رایج : گریونا
  • کد تلفن : 00380
  • شهرهای مهم : کی یف، اودسا، دنپر، خارکف، زاپاروژه، دانتسک

موقعیت :

اوکراین از کشور های اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه در شمال با بلاروس از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان از جنوب شرقی با رومانی و مولداوی هم مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد.

جغرافیا :

این کشور از زمین ‌های مسطح و دشت ‌های حاصلخیز (یا استپ) تشکیل شده است که از میان آن ‌ها رودخانه ‌هایی چون دنیپر، سورسکی دونتس، دنیستر و بوگ جنوبی می ‌گذرند و به دریای سیاه و دریای کوچک آزوف منتهی می ‌شوند و در جنوب غربی اوکراین دلتای دانوب در مرز این کشور با رومانی قرار گرفته است.

تنها کوه‌ های این کشور بخشی از رشته کوه های کارپات می ‌باشد که بلندترین نقطه آن در اوکراین، کوه هورلا است که 2061 متر ارتفاع دارد و در شبه جزیره کریمه نیز رشته کوه ‌های کریمه تا ساحل جنوبی کریمه امتداد دارد.

ادیان و مذاهب :

دین رسمی این کشور مسیحیت می ‌باشد. در واقع حدود 96،2 درصد جمعیت اوکراین مسیحی هستند و پس از آن اسلام با 0،7 درصد و یهودیت 0،6 درصد و سایر ادیان 2،5 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

وضیعت آب و هوایی :

اوکراین دارای آب و هوای معتدل قاره ای است، هر چند در سواحل جنوبی کریمه شرایط آب و هوایی مدیترانه ‌ای وجود دارد. بارش باران در نقاط مختلف اوکراین متفاوت است، به طوری که بیشترین میزان بارش در شمال و غرب این کشور صورت می ‌گیرد و کمترین میزان بارش در شرق و جنوب شرقی است.

جاذبه های گردشگری :

کلیسای جامع کیف، قلعه آشیانه پرستو، موزه پیراگووا (پادول)، باغ گلها، میدان استقلال، کلیسای پیچرسکایا لاورا، موزه ملی جنگ، خیابان آندروسکی، مارینسکی پارک، قصر متروپولیتن، قلعه Dniester، قصر ورونتزوف Vorontsov، قلعه Lutsk، قلعه Kamenets Podolsk، قلعه Khotyn Foetressis، قصر Kachanivka.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.