به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت آلمان از طریق خرید خانه

اقامت آلمان از طریق خرید خانه | خرید ملک در آلمان

آلمان کشوری واقع شده در اروپای غربی است که به دلیل شرایط اقتصادی، تجاری و هزینه‌های متناسب با رفاه بالای موجود در این کشور، متقاضیان بسیار زیادی برای اخذ اقامت در این کشور اروپایی را دارد. از بین روش‌های مختلف جهت اخذ اقامت، دریافت اقامت آلمان از طریق خرید خانه و سرمایه گذاری با شرایط و قوانین مشخصی، مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار دارد.

از سویی دیگر آلمان کشوری است که نسبت به سایر کشورهای اروپایی، اختلاف طبقاتی بسیاری را تجربه می کند. افراد متوسط و کمتر از سطح متوسط کاملا وابسته به دستمزدهای بازار کار بوده و افراد مرفه از محل دارایی‌های بیشمار خود امرار معاش می کنند. بالا رفتن هزینه‌های زندگی این شکاف طبقاتی را افزایش داده است. با این حال به دلیل رشد اقتصادی بالا و زیرساخت‌های پیشرفته و توسعه یافته، سرمایه گذاری در این کشور روشی مطمئن برای اخذ اقامت و کسب یک درآمد خوب برای گذران زندگی در آلمان است.

روش های اقامت آلمان از طریق خرید خانه و ملک

روش های اقامت آلمان از طریق خرید خانه و ملک

دریافت اقامت آلمان از طریق خرید خانه یکی از روش‌های مطمئن سرمایه گذاری است و همواره مورد توجه افرادی بوده است که قصد مهاجرت به این کشور اروپایی را دارند. افرادی که از تمکن مالی و شرایط سرمایه گذاری کافی برخوردار باشند بدون محدودیت غیربومی بودن می توانند از طریق خرید ملک، ویزای توریستی بلند مدت دریافت کرده و سپس شرایط اقامت در این کشور را کسب کنند. بر همین اساس توجه به شرایط خرید ملک، اجاره بها، قیمت ملک در شهر‌های مختلف آلمان می توان برای این هدف اقدام نمود.

اما باید در نظر داشت که خرید ملک در آلمان باید با هدف سرمایه گذاری و ثبت شرکت یا طرح تجارتی مورد تایید دولت آلمان باشد که برای دولت سودآوری به همراه داشته باشد. بدین منظور می توان از طریق آژانس‌های املاک آنلاین به جستجوی ملک مورد نظر در منطقه‌ای که قصد سرمایه گذاری را داشته باشید بپردازید و به واسطه افراد مجرب و نمایندگان خرید نسبت به خرید ملک اقدام نمایید.

خرید خانه در آلمان چه مزایا و معایبی دارد؟

از جمله مزایای خرید ملک در آلمان می توان به این موارد اشاره نمود:

  • آلمان کشوری پیشرفته به لحاظ اقتصادی و اجتماعی بوده و رشد و توسعه مطمئنی را برای سرمایه گذاری پیش رو خواهد داشت.
  • کسب درآمد بلندمدت و افزایش سرمایه در این کشور مزیت دیگری برای خرید ملک در آلمان است.
  • با تبدیل نمودن سرمایه ریالی به سرمایه ارزی می توان نسبت به حفظ آن و بالا رفتن ارزش سرمایه اطمینان خاطر داشت.
  • دسترسی به حساب‌های بانکی بین المللی به واسطه کسب عنوان شهروندی در آلمان.
  • به طور کلی مطمئن‌ترین روش اخذ اقامت در کشورهای دیگر، خرید ملک در آن کشور است.

در مورد معایب خرید ملک در آلمان می توان به هزینه‌های جانبی خرید ملک همانند هزینه مالیات، هزینه نقل و انتقال سند و غیره اشاره نمود که اصولا مبالغ بالایی را بر خریدار ملک تحمیل می کند.

 

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در آلمان چگونه است؟

با توجه به تغییراتی که قیمت ملک در آلمان داشته است، در برخی از شهرها این افزایش قیمت با شیب کمتری وجود دارد و ثبات نسبتا خوبی در قیمت ملک برقرار است. بنابراین با بررسی شهر و محل دقیق سرمایه گذاری از نظر بخش‌های مختلف یک شهر باید نسبت به نرخ قیمت ملک و رشد احتمالی آن اطلاعات جامعی را کسب نمود تا بتوان بهترین موقعیت جغرافیایی را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد.

به عنوان مثال قیمت ملک در شهرهای همچون هانوفر کمتر از برلین می باشد. شهرهایی که در جنوب کشور آلمان واقع شده اند جزء گرانترین شهرها از نظر قیمت ملک جهت خرید و اجاره است و در مقایسه با شهرهای شمالی این کشور، متوسط نرخ اجاره یک ملک بسیار بالاتر است. به طور کلی می توان ادعا کرد که قیمت ملک در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی نسبتا پایین‌تر است.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اقامت آلمان از طریق خرید خانه

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اقامت آلمان از طریق خرید خانه

آلمان از جمله کشورهایی است که برای خرید ملک در کشورش، در مورد اتباع خارجی هیچگونه محدودیتی قرار نداده است و این امکان درمورد ایرانی ها جهت خرید ملک برای استفاده شخصی و یا اجاره دادن وجود دارد. بنابراین اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی و خرید ملک برای ایرانی هایی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند امکان پذیر است.

برای خرید ملک در آلمان شما نیازمند استفاده از دانش تخصصی یک فرد مطمئن به امور قانونی و تجاری این کشور هستید، به علاوه باید تمامی مدارک قانونی خود را به زبان آلمانی ترجمه نموده و به تایید قوه قضاییه رسانده باشید. پس از خرید ملک لازم است که ملک خود را به مدت 5 سال حفظ کنید تا یکی از شرایط قانونی کسب اقامت دائم آلمان را داشته باشید. بنابراین تحقیقات کامل و جامع در مورد بازار مسکن و موقعیت ملک مورد نظر قبل از اقدام به خرید بسیار واجب است تا بتوانید به شرایط لازم جهت اقامت در کشور آلمان دست یابید.

مراحل قانونی و ملاحظات مهم خرید ملک در آلمان

پس از جستجو و دیدن ملک از طریق سایت‌های مرتبط، باید توسط یک نماینده قانونی ارزش ملک تعیین شود و سپس پیش نویس قرارداد، شرایط پرداخت و قرارداد، شرایط پیش پرداخت، پرداخت مالیات ملک و انعقاد قرارداد بین مالک و خریدار پس از گذراندن مراحل قانونی صورت می گیرد. اقامت آلمان از طریق خرید خانه می بایست به واسطه یک نماینده قانونی و مشاور املاک حرفه‌ای انجام شود تا مراحل قانونی بر طبق روال تجاری این کشور به صورت کامل و به دور از ضررهای احتمالی انجام شود. از طرفی توجه به نرخ مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی در آلمان که ریسک سرمایه گذاری را تعیین می کند حائز اهمیت است.

سوالات احتمالی در مورد اقامت آلمان از طریق خرید خانه

  1. آیا خرید ملک در آلمان منجر به اخذ اقامت در این کشور می‌شود؟

در صورتی که خرید ملک در قالب یک طرح تجاری مورد تایید دولت آلمان صورت بگیرد، می توان اقامت آلمان را با شرایطی مشخص و پس از طی مدت زمان قانونی از این طریق بدست آورد.

  1. آیا به طور مستقیم می توان به خرید ملک در آلمان اقدام نمود؟

به جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی و جلوگیری از ضررهای جانبی، بهتر است این اقدام توسط نمایندگان قانونی و حرفه‌ای صورت بگیرد تا راه برای ریسک سرمایه گذاری بسته شود.

  1. آیا با خرید ملک در آلمان می توان مستقیما اقامت دائمی کسب کرد؟

پس از خرید ملک با هدف تجارت دسترسی به ویزای بلندمدت برای اقامت در این کشور امکان پذیر است. سپس با گذراندن مراحل قانونی می توان طی چند سال، اقامت دائم آلمان را به دست کسب کرد.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

خرید ملک در آلمان طبق شرایط و ضوابط مصوب دولتی این کشور و توسط نمایندگان رسمی و قانونی، با هدف آغاز یک تجارت سودآور یا ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور می تواند منجر به کسب امتیاز شهروندی آلمان برای خریدار شود. در این خصوص لازم است که شرایط اقتصادی، قیمت ملک در منطقه مورد نظر، نرخ تورم و سایر نکات مهم را قبل از اقدام به خرید ملک و درخواست اقامت آلمان از طریق خرید خانه مورد بررسی قرار داد تا این اقدام مهم در یک چارچوب حساب شده و با ریسک کمتری انجام گیرد.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.