به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

روش ها و شرایط دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت در سال 2021

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است، به همین دلیل سرمایه گذاران خارجی را از سراسر جهان جذب می کند. با داشتن یک سیستم سیاسی و اقتصاد پایدار، اتریش همچنین دارای نیروی کار ماهر است که نقش مهمی در توسعه این کشور داشته است. این کشور عضو چندین سازمان بین المللی است، از جمله بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، به این معنی که سرمایه گذاران می توانند در این کشور با تضمین بهترین استانداردهای بین المللی تجارت کنند. دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت می تواند راهی آسان برای سرمایه گذاران خارجی باشد.

انواع شرکتها در اتریش

 1. تجارت انفرادی در اتریش

تجارت انفرادی، ساده ترین نوع تجارت در اتریش است و فقط توسط اشخاص حقیقی قابل تأسیس است. مشاغل انحصاری کوچک ترین نوع مشاغلی هستند که می توانند در اتریش فعالیت داشته باشند، آن ها فقط یک مالک شخصی دارند. برای کسانی که می خواهند این فرم تجارت را راه اندازی کنند، هیچ شرط سرمایه گذاری وجود ندارد، با این حال، آن ها باید نام تجاری خود را در ثبت شرکت ها در اتریش به ثبت برسانند و مجوزهای خاصی را دریافت کنند. علاوه بر این، شرکت باید از طریق سازمان بیمه اجتماعی اتریش، برای تجارت بیمه شود.

 1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اتریش

شرکت با مسئولیت محدود می‎تواند دو شکل داشته باشد:

 • شرکت خصوصی با عنوان GmbH نیز شناخته می شود که متداول ترین نوع شرکت در اتریش است. بزرگ ترین مزیت این نوع شرکت ها این است که مالکان از نظر قانونی هیچ مسئولیتی جز سرمایه اولیه ندارند. با این وجود، در هنگام راه اندازی این نوع شرکت ها، پیچیدگی های زیادی وجود دارد که باید با آن ها مقابله کنید. باید حداقل یک سهام دار داشته باشید با شرط اینکه نمی تواند سهام شرکت را در بورس معامله کند. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، باید حداقل ۳5 هزار یورو سرمایه داشته باشید که بخشی از این سرمایه باید در حساب شرکت و نیمی دیگر در حساب شخصی شما باشد.
 • شرکت سهامی عام که با عنوان AG شناخته می شود به حداقل یک سهام دار و حداقل سرمایه سهام 70000 یورویی نیاز دارد. در مقایسه با GmbH ، AG می تواند سهام خود را در بورس سهام معامله کند. نکته مهم این است که AG به دلیل اینکه به سرمایه اولیه بیشتری نیاز دارد، برای شرکت های بزرگ مناسب تر است. هر دو نوع شرکت مراحل یکسانی را برای ثبت باید طی کنند.

انواع شرکت‎ها در اتریش

 1. ثبت شرکت اروپایی SE))

این شرکت ها یک پیشنهاد منحصر به فرد هستند، زیرا فقط شرکت ها یا اشخاصی که قبلاً در اتریش تجارت داشته اند، می توانند این نوع شرکت را راه اندازی کنند.

 1. مشارکت در اتریش

در اروپا دو نوع مشارکت وجود دارد، بنابراین اگر در اتریش شغلی را شروع می‏کنید باید از تفاوت آن آگاه باشید:

 • مشارکت عمومی OG)) یک شرکتی است که به تشریفات زیادی احتیاج ندارد، فقط باید تجارت خود را ثبت کنید. علاوه بر این، شما حتی نیازی به سرمایه اولیه نیز ندارید و تمام شرکاء مسئولیت نامحدود دارند.
 • برعکس، یک شرکت سهامی محدود (KG) مسئولیت محدودی را به یک شریک واگذار می‏کند، در حالی که دیگری مسئولیت نامحدودی را به عنوان مدیر شرکت بر عهده می گیرد.

شرایط ثبت شرکت در اتریش

شرایط ثبت شرکت در اتریش

شروع کار در اتریش می تواند بسیار ساده باشد. در واقع، اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید و کارت اقامت اتریش دارید، باید تجارت خود را ثبت کنید. اگر از خارج از اتحادیه اروپا مهاجرت کرده اید، روند کار می تواند کمی پیچیده تر باشد، اما امکان پذیر است. ابتدا باید اجازه اقامت بگیرید، علاوه بر این، باید حداقل 18 سال سن داشته و سابقه کیفری نداشته باشید. حتی اگر این شرایط را داشته باشید، باید از اداره محلی منطقه خود در اتریش مجوز تجارت بگیرید. پس از آن، باید تجارت خود را در ثبت تجارت اتریش، به ثبت برسانید.

مدارک نیاز جهت ثبت شرکت در اتریش

مدارکی که برای اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت نیاز دارید، علاوه بر ارائه مدارک هویتی از جمله پاسپورت و مدرک تحصیلی هم برای فرد متقاضی و هم برای سایر کارکنان، مدارکی که مربوط به مکان شرکت است اجاره نامه یا سند مالکیت، گواهی عدم سوء پیشینه برای کسانی که در اتریش زندگی نمی کنند یا مدت اقامت آن ها کمتر از 5 سال است، همچنین معرفی یک سهامدار و یک مدیرعامل جهت ثبت شرکت، الزامی است.

مراحل ثبت شرکت در اتریش

پس از تعیین نوع فعالیت شرکت و به ثبت رساندن آن، باید یک نام تجاری انتخاب کنید. سپس مدارک لازم را آماده و درخواست خود را جهت دریافت جواز ارسال کنید. شما باید برای تجارت خود یک طرح توجیه اقتصادی داشته باشید، با ذکر این موضوع و تأیید آن، اعضای شرکت را مشخص، سرمایه را تعیین و اساسنامه شرکت را به امضا می رسانید. از ابتدا تا انتهای کار حدود یک ماه زمان لازم است.

هزینه ثبت شرکت در اتریش

برای اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، در سال اول حدود ۷ هزار و ۴۰۰ یورو باید پرداخت کنید. این هزینه شامل هزینه ثبت شرکت، هزینه محضری کردن اسناد، پرداخت مالیات یک ساله و هزینه های افتتاح حساب خواهد بود.

نحوه دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت می تواند به عنوان مدیرعامل کارت اقامت خود را دریافت کنید. ابتدا اقامت یک ساله دریافت می کنید، بعد از یک سال آن را دو سال دیگر نیز تمدید می کنید. زمانی که پنج سال از فعالیت شما در اتریش گذشته باشد، می توانید برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنید. البته برای گرفتن پاسپورت و تابعیت اتریش باید تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشید. همچنین در مدت پنج سالی که در این کشور بوده اید، هیچ گونه جرمی را نباید مرتکب شده باشید. افرادی که از طریق ثبت شرکت در اتریش اجازه اقامت می گیرند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت دریافت کنند.

نحوه دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

بررسی شرایط کشور اتریش جهت فعالیت اقتصادی

میزان ریسک برای ایجاد شرکت در کشور اتریش به دو عامل بستگی دارد، ابتدا شرایط محیطی را باید در نظر بگیرید، سپس شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، که می توانند تأثیر مهمی در سوددهی یا ضرر دهی شرکت شما داشته باشند. همچنین مالیات دریافتی در این کشور به سود سالانه بستگی دارد.

مزیت ثبت شرکت در اتریش

از مزیت های افتتاح شرکت در اتریش می توان به استفاده از بیمه های درمانی، تحصیل رایگان، استفاده از وام های کم بهره و البته حساب بین المللی اشاره کرد.

سخن پایانی

اتریش در قلب اروپا واقع شده است و شما می توانید طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری را با موفقیت انجام دهید. شهروندان خارجی می توانند یک شرکت تأسیس کنند، وظایف مدیریتی را بر عهده بگیرند و شرکت هایی را در اتریش خریداری کنند. با اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، از زندگی در یک کشور باشکوه لذت ببرید و تابعیت اتریش را دریافت کنید.

سوالات پر تکرار

 1. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در اتریش چه میزان است؟

با حداقل سرمایه ۱۷۵۰۰ یورو می توانید شرکت خود را در اتریش ثبت کنید.

 1. مدت زمان دریافت پاسپورت اتریش پس از ثبت شرکت چه میزان است؟

ابتدا اقامت یک ساله دریافت می کنید، سپس آن را دو سال تمدید و بعد از گذشت 5 سال در صورت ادامه فعالیت، می‏توانید اقامت دائم دریافت کنید.

 1. بهترین نوع شرکت برای ثبت در اتریش کدام است؟

شرکت با مسئولیت محدود می تواند بهترین گزینه برای ثبت شرکت در اتریش باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.