به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت استرالیا از طریق خرید خانه

اقامت استرالیا از طریق خرید خانه | مهاجرت به استرالیا با خرید منزل

اقامت استرالیا از طریق خرید خانه، یکی از راه‌های اخذ اقامت در این کشور است. استرالیا به واسطه سطح بالای زندگی و همچنین شرایط ایده آل اقتصادی، همواره یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی دنیا شناخته می شود. اما با توجه به استقبال بالای مهاجرات خارجی، قوانین خاص و گاه سختگیرانه ای نیز دارد.

یکی از راه های کسب اقامت دائم، سرمایه گذاری در کشور مبدأ، و یکی از روش های سرمایه گذاری نیز اقامت از طریق خرید خانه، ساخت ملک یا بازسازی املاک قدیمی است. فقط توجه داشته باشید که این روش به تنهایی عامل کسب مجوز اقامت دائم و شهروندی استرالیا نخواهد شد، و قوانین و شرایط خاصی دارد که بهتر است پیش از هر اقدامی با آن ها آشنا شوید:

شرایط اقتصادی حاکم در این کشور و شکاف طبقاتی میان اقشار

از سال 1995 که شاخصی با عنوان “آزادی اقتصادی” مطرح شده است، کشور استرالیا در بالاترین رده بندی جهانی این شاخص قرار گرفته. تولید ناخالص داخلی، شاخص توسعه انسانی بالا، سرمایه گذاری در زیر ساخت‌ها و همچنین کاهش مالیات بر درآمد شخصی، استرالیا را به کشوری پیشرو و توسعه یافته تبدیل کرده است.

امتیاز آزادی اقتصادی استرالیا 6/82 است که با 7/1 افزایش، بهبود امتیازات سلامت دولت و بهداشت مالی را به دنبال داشته. همه این موارد، اقتصاد استرالیا را در رتبه چهارم شاخص جهانیِ سال 2020 قرار داده است. استرالیا در میان 42 کشور منطقه آسیا-اقیانوسیه در رتبه 4 قرار دارد و امتیاز کلی آن به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

 

چگونه می توان به استرالیا مهاجرت کرد؟

چگونه می توان به استرالیا مهاجرت کرد؟

مهاجرت به کشور های محبوبی مثل استرالیا روش های مختلفی دارد:

 • مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری
 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • پناهندگی
 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری مطرح شده در سال های اخیر، کسب اجازه اقامت استرالیا از طریق خرید خانه، برای ساکنان موقت است.

آیا یک دارنده ویزای اقامت موقت می تواند در استرالیا ملک خریداری کند؟ آیا شما یک خارجی هستید که برای سرمایه گذاری در استرالیا خانه خریداری می کنید؟

افراد خارجی که به طور موقت مقیم استرالیا هستند، باید ابتدا از هیئت بررسی سرمایه گذاری خارجی (FIRB) اجازه خرید ملک در استرالیا را دریافت کنند. به خاطر داشته باشید که این کار معمولاً 1 تا 2 ماه طول می کشد و برای یک ملک مسکونی با ارزشی کمتر از 1 میلیون دلار استرالیا، مبلغی حدود 5700 دلار استرالیا هزینه خواهد داشت.

 

افراد واجد شرایط خرید خانه در استرالیا

اقامت موقت به این صورت تعریف می شود:

شخصی که ویزای موقت داشته و اجازه دارد بیش از 12 ماه در استرالیا بماند. به عنوان مثال ویزا‌های (SC, TSS 482 ، ویزای منطقه ای 491 و 494 ، ویزای تحصیلات تکمیلی 485) . به عبارت دیگر، شخصی که در استرالیا اقامت دارد و درخواست ویزای دائمی را ارائه داده، همچنین دارای ویزای پل است- که به آن ها اجازه می دهد تا زمان نهایی شدن درخواست در استرالیا بمانند. (به عنوان مثال انتظار برای تأیید ویزاهای SC 189 ، SC 190 ، SC 888 ، SC 191 ، SC 186)

در حقیقت خرید ملک به تنهایی عاملی برای کسب مجوز اقامت دائم در استرالیا نیست. آنچه مسلم است، سرمایه گذار باید علاوه بر کسب سود، اقامت باارزشی برای کشور استرالیا نیز داشته باشد.

انواع ملک و شرایط خرید و سرمایه گذاری روی آن ها

املاک مسکونی در استرالیا به یکی از دو گروه زیر تعلق دارند:

مسکن ساخته شده- ملکی است که در زمین مسکونی احداث شده و خانه جدیدی نیست.

ساکنان موقت می توانند یک خانه مسکونی (ساخته شده) را برای اقامت در استرالیا خریداری کنند. این ملک باید به عنوان محل زندگی اصلی آن ها مورد استفاده قرار گیرد و نمی توان آن را اجاره داد. هنگامی که تصمیم به خرید ملک دیگری برای اقامت گرفتید، یا به هر دلیل دیگری خانه خود را تخلیه کردید، باید ظرف مدت 3 ماه آن را بفروشید.

مسکن جدید – ملکی است که قبلاً تصرف نشده باشد، و در حال ساخت یا احداث شده در زمین مسکونی باشد.

ساکنان موقت به طور معمول قادر به خرید مسکن جدید هستند، و معمولاً محدودیتی در تعداد خانه های جدیدی که یک مقیم موقت ممکن است برای سرمایه گذاری خریداری کند وجود ندارد.

خرید ملک به منظور توسعه و نوسازی – ساکنان موقت معمولاً مجاز به خرید زمین خالی برای ساخت ساختمان مسکونی، و همچنین بازسازی خانه های قدیمی هستند، به شرطی که توسعه مجدد، سهام مسکن در استرالیا را افزایش دهد. به علاوه توجه داشته باشید که:

 • قبل از تخریب نمی توان مسکن موجود را اجاره داد.
 • ساخت خانه های جدید، باید حداکثر چهار سال پس از تاریخ تصویب، به پایان برسد.
 • مدارک تکمیل خانه ها ظرف 30 روز از زمان دریافت، توسط متقاضی ارائه شود.

مراحل قانونی خرید ملک

اشخاص خارجی (از جمله ساکنان موقت یا افراد غیر مقیم خارجی) که قصد دریافت اقامت استرالیا از طریق خرید خانه را دارند، ممکن است لازم باشد قبل از خرید ملک مسکونی در استرالیا، برای تأیید سرمایه گذاری خارجی، درخواست دهند. دستورالعمل های لازم، توضیحات و نحوه تکمیل فرم درخواست املاک مسکونی در سایت اداره مهاجرت استرالیا قابل دسترسی است:

https://www.ato.gov.au/general/gen/completing-the-residential-real-estate-application-form/

متوسط هزنیه های مرتبط با خانه در استرالیا

روش های خرید ملک و خانه در استرالیا

برای کسب اقامت استرالیا از طریق خرید خانه و مستغلات چند مرحله اصلی را باید طی کنید:

 • مشورت با گروهی از کارشناسان زبده در زمینه مسائل حقوقی، مالیات و خرید مسکن مناسب
 • اقدام برای دریافت وام مسکن (تا 80% مبلغ مسکن را می توانید از طریق وام مسکن پرداخت کنید)
 • کسب اجازه از شورای بازنگری سرمایه گذاری خارجی (FIRB)
 • جستجوی ملک و پرداخت پیش پرداختی در حدود 2-5 هزار دلار استرالیا
 • تکمیل مراحل خرید و امضای قرارداد
 • ارسال یک نسخه از قرارداد و اسناد وام برای FIRB
 • ارزیابی ملک، انتقال وام، بیمه و تسویه حساب نهایی برای واگذاری ملک به خریدار
 • اقدام برای تغییر ویزا و اقامت استرالیا از طریق خرید خانه

میانگین هزینه های مسکن و زمین در شهر های بزرگ استرالیا:

طبق اعلام وبسایت “زندگی در استرالیا” برای سال 2019 متوسط هزینه های مسکن برای افراد خارجی به این ترتیب است:

ردیف ملبورن سیدنی آدلاید
خرید مسکن 737.000 دلار 995.000 دلار 465.000 دلار
خرید زمین 800-700 دلار 800-700 دلار 800-700 دلار
ساخت مسکن 281.000 دلار 476.000 دلار 167.000 دلار

متوسط هزنیه های مرتبط با خانه

سوالات متدوال:

 • متوسط مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری به منظور کسب اقامت دائم/شهروندی استرالیا چقدر است؟

برای دریافت ویزای 891 سرمایه گذاری و دریافت PR (اقامت دائم) در این کشور، باید آماده سرمایه گذاری حداقل 5/1 میلیون دلار استرالیا باشید و در طی چهار سالِ گذشته، حداقل 2 سال را در استرالیا سپری کرده باشید.

 • چند سال برای اخذ تابعیت باید در استرالیا زندگی کنید؟

برای واجد شرایط بودن به منظور درخواست تابعیت استرالیا، باید حداقل یک سال اقامت دائم استرالیا داشته باشید و قبل از اقدام خود حداقل 9 ماه از این 12 ماه را در استرالیا زندگی کرده باشید. همچنین قبل از درخواست تابعیت، باید حداقل 4 سال به طور قانونی در استرالیا اقامت داشته باشید.

 • بهترین شهرها برای زندگی در استرالیا، کدام مناطق هستند؟

از نظر فرصت های شغلی و کیفیت زندگی، بهترین مکان ها برای زندگی در استرالیا شهرهای بزرگ مانند: سیدنی، ملبورن، پرت، آدلای ، بریزبن و کانبرا هستند. جالب است بدانید که سیدنی بیش از 5 میلیون نفر سکنه دارد که 37٪ آن ها در خارج از کشور استرالیا متولد شده اند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.