به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت اسپانیا از طریق کار

اقامت اسپانیا از طریق کار

کار فعالیتی تعیین‌کننده در زندگی مردم است و یک ضرورت اساسی در زندگی محسوب می‌شود. روان شناسان مدرن بر این باور هستند که از دست دادن کار و بیکاری منجر به بیماری می‌شود که نیاز به درمان‌های خاص اجتماعی و روان‌شناختی دارد. بیکاری دائمی یک تهدید واقعی برای سلامت روان است. اشتغال، استقلال و موفقیت شخصی را ارتقا می‌دهد. حین انجام کار، فرد مهارت‌های جدیدی را کسب کرده و به‌عنوان یک انسان رشد خواهد کرد. یک فرد شاغل علاوه بر رشد شخصی، به رشد جامعه کمک می‌کند و باعث پیشرفت جامعه ساکن در آن نیز می‌شود. ولی گاهی به علت نبود بسترهای مناسب برای شغل و بالا رفتن نرخ بیکاری در کشور محل تولد و دلایلی از این قبیل، فرد تصمیم می‌گیرد برای دست‌یابی به شغل موردنظر خود به کشورهای دیگر مهاجرت کند و از طریق گرفتن ویزای کار، اقامت در کشور موردنظر خود را برگزیند. یکی از کشورهایی که امکان گرفتن ویزای کاری را برای افراد متقاضی فراهم می‌کند، اسپانیا است. اسپانیا کشوری فریبنده برای زندگی است. جای تعجب نیست که هزاران نفر برای اقامت اسپانیا از طریق کار درخواست می دهند و بسیاری از افراد هرساله اقدام به مهاجرت می‌کنند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای آغاز قانونی کار خود، به ویزای کار اسپانیا نیاز دارند. در ادامه به نحوه گرفتن ویزا و اقامت در اسپانیا می‌پردازیم.

چگونه می‌توان در اسپانیا اجازه کار گرفت؟

چگونه می‌توان در اسپانیا اجازه کار گرفت؟

برای اقامت اسپانیا از طریق کار، سه ‌راه اصلی وجود دارد:

 1. ویزای کارآفرینی: اگر شما مایل به راه‌اندازی شرکت خود در اسپانیا هستید و پروژه شما نوآورانه و خلاقانه است، این اجازه اقامت برای شما مناسب است.
 2. ویزای کارمند واجد شرایط: این ویزا برای آن دسته از شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که پیشنهاد شغلی به‌عنوان یک مدیر یا در یک موقعیت شغلی عالی دیگر در اسپانیا دریافت کرده‌اند.
 3. اجازه کار منظم: این ویزا برای کسانی که پیشنهاد کاری منظمی در اسپانیا پیداکرده‌اند، مناسب است. این اجازه کار با در نظر گرفتن وضعیت ملی بیکاری کشور اسپانیا داده می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزا از طریق کار در اسپانیا

برای افرادی که دارای پیشنهاد شغلی واجد شرایط در اسپانیا، یا فارغ‌التحصیلان / تحصیلات تکمیلی از دانشگاه‌ها و مدارس معتبر بازرگانی هستند، مدارک لازم برای درخواست ویزا شامل قرارداد کاری، شرح شغلی، رزومه، گذرنامه می‌شود. برای آن دسته از کارآفرینانی که می‌خواهند سفر خود را در اسپانیا آغاز کنند و فعالیت آن‌ها نوآورانه و مورد توجه خاص کشور محسوب می‌شود، مدارک لازم برای درخواست ویزا شامل کپی گذرنامه، فرم درخواست، سوابق کیفری، برنامه کسب‌وکار، بیمه و اثبات وجوه مالی می‌شود.

شرایط اصلی اجازه کار منظم در اسپانیا

 • اجازه کار به‌عنوان کارمند

برای اقامت اسپانیا از طریق کار به‌عنوان کارمند یک شرکت، دو شرط اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفت: برای درخواست این ویزا فرد متقاضی نباید در داخل اسپانیا باشد و کارفرمای فرد متقاضی است که مراحل درخواست را آغاز می‌کند. دوم اینکه هر پیشنهاد شغلی معتبر نیست. موقعیت شغلی مشخص باید در لیست کمبودهای شغلی باشد که وضعیت ملی بیکاری در اسپانیا را در نظر بگیرد.

 • مجوز کار به‌عنوان خوداشتغالی

برای گرفتن مجوز کار به‌صورت خوداشتغالی، فرد متقاضی باید با دقت طرح کسب‌وکار خود را به یکی از 5 موسسه‌ای در اسپانیا که وظیفه پذیرش آن را دارند، تهیه و ارائه دهد. همچنین باید مدارک تحصیلی لازم برای تحقق وظایف خاص مورد نیاز شرکت خود را ارائه دهد. آگاهی یافتن از اینکه بودجه کافی دریافت خواهید کرد تا پروژه شما بدون دردسر اجرا شود نیز لازم است. این به معنای تعریف دقیق منابع سرمایه‌گذاری شما است.

بسیاری از افرادی که مایل به استخدام در این کشور هستند باید مجوز کار اسپانیا را دریافت کنند. این سند توسط مقامات کارگری مناسب صادر شده و برای افراد غیر اتحادیه اروپا که مایل به کار در این کشور هستند اعمال می‌شود. کارشناسان امور مهاجرت اسپانیا می‌توانند در مورد کلیه جزئیات مربوط به روند اخذ این مجوز به شما کمک کنند که این کار را نه کارمند بلکه کارفرمایی که می‌خواهد یک فرد خارجی را استخدام کند، درخواست می‌کند.

شرایط اصلی اجازه کار منظم در اسپانیا

نحوه درخواست مجوز کار در اسپانیا

مجوز کار در اسپانیا توسط افراد خارج از اتحادیه اروپا که مایل به آمدن و کار در مادرید، بارسلونا و همچنین هر جای دیگر در قلمرو کشور هستند، مورد نیاز است. ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین افرادی از نروژ، ایسلند، لیختن‌اشتاین و سوئیس، نیازی به درخواست این مجوز ندارند.

مجوز کار و اقامت توسط سایر اتباع دیگری که علاقه‌مند به اقامت اسپانیا از طریق کار هستند، موردنیاز خواهد بود و توسط کارفرما درخواست می‌شود. هنگامی‌که فرد این سند را دریافت می‌کند، می‌تواند برای ویزای کار درخواست کند. آخرین ‌مهلت درخواست ویزا یک ماه از زمان دریافت مجوز است.

مراحل زیر اصلی‌ترین مواردی است که باید برای دریافت مجوز کار در اسپانیا انجام شود:

 • ارسال به اداره مهاجرت: این کار توسط کارفرما انجام می‌شود که باید استخدام کارمند خارجی را به اداره مهاجرت، اطلاع دهد.
 • پر کردن فرم درخواست: هر شخص باید فرم درخواست ویزای ملی را پر کند؛ این فرم باید شخصاً توسط متقاضی امضا شود.
 • ارائه مشخصات شناسایی: یک عکسی که اخیراً گرفته شده است و متناسب با اندازه گذرنامه است و دارای پس‌زمینه سفید، مورد نیاز است.
 • اسناد شخصی: کپی گذرنامه که باید حداقل یک سال پس از درخواست معتبر باشد. مدارک دیگری مانند گواهی عدم محکومیت کیفری و گواهی پزشکی نیز ممکن است لازم باشد.

 

اقامت در اسپانیا

افراد می‌توانند پس از اقامت قانونی در این کشور برای مدت پنج سال بدون وقفه، اقامت دائم اسپانیا را به دست آورند. وقتی آن‌ها این شرط خاص را انجام دهند، می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند و سپس حق زندگی در بقیه عمر خود را در این کشور به دست آورند.

انواع اجازه اقامت برای اسپانیا

شهروندان خارجی که می‌خواهند به اسپانیا مهاجرت کنند چندین گزینه اقامت دارند که شامل اقامت کوتاه‌مدت، اقامت طولانی‌مدت و اقامت دائم می‌شود. بسته به نوع ویزا در ابتدا می‌توان اقامت دائم را به‌تدریج دریافت کرد، بدین معنی که ابتدا یک شهروند خارجی باید درخواست اجازه اقامت موقت یا بلندمدت کند که بر اساس آن می‌تواند اقامت دائم اسپانیا را به دست آورد. سپس، قدم بعدی گرفتن تابعیت اسپانیا است.

 • اقامت اسپانیا بر اساس تحصیل و استخدام

یکی از متداول‌ترین روش‌های اخذ اقامت اسپانیا، اشتغال است. این گزینه برای شهروندان سایر کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ساکنان غیر اتحادیه اروپا در دسترس است. شهروندان خارجی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند برای تحصیل یا کار، برای اقامت در اسپانیا درخواست دهند، زیرا این موارد گزینه‌های مناسب برای جوانان است. در مورد ویزاهای تحصیلی، این دوره‌ها را می‌توان برای مدت دوره‌های ثبت‌نام‌شده دریافت کرد و معمولاً برای اقامت کوتاه (3 تا 9 ماه) یا مدت طولانی (2 تا 4 سال) اعطا می‌شود. در صورت ادامه تحصیل دانشجوی خارجی در همان موسسه آموزشی، این ویزا می‌تواند قبل از انقضا تمدید شود. تمدید ویزا بدون ترک کشور مستقیماً در اسپانیا انجام می‌شود. همچنین، به شرطی که دانشجو بیش از 9 ماه در اسپانیا باقی بماند، می‌تواند شناسنامه خارجی را دریافت کند.

در مورد شهروندان غیر اتحادیه اروپا، قبل از ورود به اسپانیا باید قرارداد کار امضا شود. در این بخش نیز برخی از انواع مختلف ویزاهای کاری معرفی می‌شود که می‌توان آن‌ها را دریافت کرد. این موارد شامل ویزاهای کاری فصلی، اجازه کار / اقامت طولانی‌مدت و کارت آبی اتحادیه اروپا است.

برای اخذ ویزای کار به‌عنوان یک شهروند خارجی، این شغل باید در لیست تخصص‌های سخت پیدا شود و کارفرما برای استخدام یک مهاجر خارجی از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باید عملیات خاصی را انجام دهد. همچنین در هنگام اخذ اقامت اسپانیا بر اساس شغل، شرایط مختلفی وجود دارد که باید رعایت کرد.

 • نحوه اخذ اقامت اسپانیا بر اساس ویزای تجاری

افراد خود اشتغال و کسانی که می‌خواهند از طریق مهاجرت کاری به اسپانیا کار خود را شروع کنند ویزای ویژه‌ای دارند که تحت آن می‌توانند به اسپانیا مهاجرت کنند. درحالی‌که شهروندان خود اشتغال باید بودجه کافی داشته باشند که به آن‌ها کمک کند تا زندگی خود را ازلحاظ مالی پشتیبانی کند، همچنین متقاضیان ویزای تجاری باید شرکت‌هایی را در اسپانیا تأسیس کنند. به‌این‌ترتیب، آن‌ها می‌توانند با داشتن سهامدار یا کارمند در شرکت، اقامت اسپانیا را به دست آورند. با این ‌حال، ساده‌ترین راه مهاجرت به اسپانیا بر اساس ویزای تجاری، تحت طرح ویزای طلایی است.

کارت آبی اتحادیه اروپا در اسپانیا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای اقامت در اسپانیا مربوط به اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا است. این کارت را افرادی می‌توانند به دست آورند که دارای معیارهای زیر باشند:

 • آن‌ها دارای مدرک آموزش عالی و متخصصان ماهر هستند.
 • آن‌ها حداقل 5 سال تجربه حرفه‌ای در زمینه خود دارند.
 • قرارداد کار آن‌ها دستمزدی حداقل 50٪ بالاتر از متوسط ​​دستمزد در اسپانیا را در نظر گرفته است (همچنین در صورت برآورده شدن شرایط خاص می‌تواند حداقل 20٪ بالاتر باشد) .

کارت آبی اتحادیه اروپا دارای یک سال اعتبار است و می‌تواند تمدید شود.

کارت آبی اتحادیه اروپا در اسپانیا

اقامت دائم با سرمایه‌گذاری در اسپانیا

کارآفرینان خارجی و افراد با ارزش خالص بالا که به مهاجرت به اسپانیا علاقه‌مند هستند می‌توانند از برنامه‌های خاصی استفاده کنند که به آن‌ها اقامت دائم داده می‌شود. اولین برنامه، طرح ویزای طلایی نام دارد و در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد که می‌خواهند سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در اقتصاد اسپانیا انجام دهند. برنامه دوم، برنامه ویزای ثروت است که افراد با ارزش خالص بالا را هدف قرار می‌دهد که می‌خواهند بدون حق اشتغال به اقامت دائم در اسپانیا برسند.

در هنگام مهاجرت به اسپانیا تحت برنامه ویزای طلایی حداقل یکی از شرایط زیر باید رعایت شود:

 • سرمایه‌گذاری با سرمایه‌ای حداقل 2 میلیون یورو که باید در خرید اوراق قرضه مصوب توسط دولت سرمایه‌گذاری شود.
 • سرمایه‌گذاری با سرمایه‌ای 1 میلیون یورویی در خرید سهام شرکت‌ها در مشاغل اسپانیایی که توسط دولت تأیید شده باشد.
 • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات نیز مجاز است؛ حداقل ارزش ملک 500000 یورو تعیین شده است.
 • در صورت سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، ملک باید 90 روز قبل از درخواست ویزای طلایی خریداری شود.

طرح ویزای طلایی یکی از سریع‌ترین مسیرها برای اقامت دائم در اسپانیا است، بااین‌حال، توجه به این نکته مهم است که شرایط مختلف جدا از سرمایه‌گذاری باید رعایت شود. در این میان می‌توان به داشتن سابقه کیفری پاک و بیمه درمانی اشاره کرد. همچنین، متقاضی باید مدرکی مبنی بر اینکه می‌تواند خود را برای مدت نامحدود ازلحاظ مالی پشتیبانی کند، ارائه دهد. مزیت ویزای طلایی این است که متقاضی می‌تواند با اعضای نزدیک خانواده به اسپانیا نقل‌مکان کند.

ویزای ثروت دیگر گزینه اقامت دائم اسپانیا برای شهروندان خارجی است که مایل به انتقال به اسپانیا هستند. شرایط این نوع اجازه اقامت از سختگیری کمتری برخوردار است، زیرا متقاضی باید ماهانه 2200 یورو درآمد داشته باشد. اعضای خانواده همچنین می‌توانند با متقاضی به اسپانیا نقل‌مکان کنند، بااین‌حال، برای هر فرد تحت تکفل ماهانه 500 یورو اضافی باید تأمین شود.

 

نحوه درخواست اقامت دائم اسپانیا

یک سند اقامت طولانی‌مدت یا دائم به متقاضی اجازه می‌دهد بدون داشتن سایر شرایط، زندگی خود را در اسپانیا ادامه دهد. به‌طور دقیق‌تر، یک فرد خارجی که اقامت دائم اسپانیا را به دست می‌آورد، تحت شرایط مشابه با یک شهروند اسپانیا مجاز به زندگی نامحدود در این کشور خواهد بود. روند اخذ تابعیت فرایند متفاوتی است و اگر این همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید، می‌توانید با وکلای مهاجرتی خود در اسپانیا تماس بگیرید. در فهرست زیر شرایط اساسی اخذ اقامت شرح داده شده است:

 • پنج سال در کشور زندگی کند: این یک شرط اجباری برای همه کسانی است که مایل به درخواست اقامت هستند و باید با اسناد مناسب ثابت شود.
 • وسایل لازم برای تأمین هزینه‌های زندگی خود را دارد: متقاضی باید ثابت کند که در اسپانیا ازنظر حقوق و دستمزد کارمندی یا درآمد بازنشستگی از درآمد ثابت برخوردار است.
 • بیمه شود: متقاضی خارجی باید بیمه درمانی خصوصی یا عمومی داشته باشد و مدارک مربوطه را برای حمایت از این امر به همراه داشته باشد.
 • درخواست را ارائه دهد: در صورت تحقق کلیه شرایط فوق، فرد باید درخواست خود را برای دفتر امور خارجه پرکرده و ارسال کند.

اخذ اقامت دائم برای کسانی که مایل به مهاجرت به اسپانیا هستند مهم است. برای کسانی که قصد زندگی در کشور اسپانیا را دارند که مراحل آن در صفحات پیشین ذکر شد، در بیشتر مواقع پس از اشتغال به کار (و بنابراین درآمد ثابت) انجام می‌شود و همچنین عضو یک طرح بهداشتی خصوصی می‌شوند.

مدارک موردنیاز هنگام درخواست اقامت اسپانیا

برای بهره‌مندی از مزایای ارائه ‌شده با اقامت دائم اسپانیا، متقاضی باید مدارک زندگی قانونی خود را در 5 سال گذشته ارائه دهد. این موارد شامل اسناد مختلفی است که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاعات در مورد وضعیت زندگی فعلی (قرارداد کار، فرد خود اشتغال، دانشجو یا فرد بازنشسته) ؛
 • گواهی ثبت‌نام صادرشده توسط اداره پلیس محلی در شهر متقاضی؛
 • اثبات داشتن آدرس مسکونی در اسپانیا (قبوض آب و برق، قرارداد اجاره)؛
 • شواهدی از وسایل حمایت از خود (فیش حقوقی، اظهارات بانکی و …).

بر اساس این اسناد، مقامات مهاجرت از طریق وزارت امور خارجه در اسپانیا کارت اقامت دائم را صادر می‌کنند.

مدارک موردنیاز هنگام درخواست اقامت اسپانیا

بازار کار و دستمزدها در اسپانیا

نرخ بیکاری در اسپانیا یکی از بالاترین نرخ‌ها در اروپا و بالاترین میزان در بین کشورهای اتحادیه اروپا تا ماه می ۲۰۲۰ است که این میزان به ۱۴.۵ درصد می‌رسد. این میزان به‌طور متوسط دو برابر میانگین اتحادیه اروپا با نرخ درصد است. اسپانیا همچنین بدترین نرخ بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا را دارد که در ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ در آمار ۴۰.۸ درصد ایستاده بود. دولت اسپانیا طرحی خاص را برای رسیدگی به مسئله بیکاری جوانان اجرا کرده است. بالاترین سطح بیکاری در میان کارگران غیر ماهر است. با وجود بیکاری زیاد، هنوز هم می‌توانید در بسیاری از بخش‌ها ازجمله فناوری اطلاعات، خودروسازی، داروسازی، مواد شیمیایی، غذا و نوشیدنی‌ها و گردشگری شغل مناسبی پیدا کنید.

اسپانیا، همراه با یونان و پرتغال، یکی از کشورهایی است که دارای پایین‌ترین نرخ مشاغل موجود است. با این ‌حال، بخش‌هایی که به ‌احتمال ‌زیاد می‌توانید فرصت شغلی پیدا کنید شامل بخش خدمات، فناوری اطلاعات، مهندسی، امور مالی و بهداشت و درمان هستند. فرصت‌های شغلی در این زمینه‌ها ممکن است به دانش تخصصی بستگی داشته باشد؛ به‌ عنوان ‌مثال کارشناسان مالیاتی موردنیاز در بخش مالی.

برای مشاغل انگلیسی ‌زبان در اسپانیا، کار فصلی در تجارت توریست و آموزش زبان انگلیسی در اسپانیا هم منابع محبوب استخدام برای خارجیان است. همان‌طور که خدمات برای جمعیت مهاجر بزرگ در امتداد مناطق ساحلی اسپانیا و در شهرهای اصلی مانند مادرید، بارسلونا و سویا اختصاص دارد. در غیر این صورت، زبان اسپانیایی یک نیاز شغلی است.

حداقل دستمزد در اسپانیا هرساله مورد بررسی قرار می‌گیرد و در آغاز سال 2020 به 1108 یورو در ماه افزایش یافت (ناخالص) . حقوق و دستمزد در اسپانیا در طی بحران اقتصادی 2007-2008 تقریباً در همه بخش‌ها به‌ویژه مشاغل بخش دولتی، تحت تأثیر قرار گرفته است. با این ‌حال، در سال‌های اخیر متوسط حقوق یک بار دیگر شروع به رشد کرده است. طبق اطلاعات موسسه ملی آماری اسپانیا، متوسط حقوق در سال 2017 (آخرین سالی که آمار در آن ذکر شده است) 25416 یورو بوده است؛ این مقدار حقوق با توجه به جنسیت، منطقه و بخش متفاوت است.

همراهان فرد مهاجر می‌بایست چه مدارک و شرایطی داشته باشند؟

شما تنها می‌توانید گروه والدین و یا فرزندان خود (فرزندان خود یا فرزندان شریک زندگی خودتان) را همراه خود بیاورید. در زیر اسناد و الزامات عمومی که باید در درخواست شما رعایت شوند، ارائه شده است:

 • گواهی سوابق کیفری درصورتی‌که اقوامی که به کشور می‌آورید بالای 18 سال داشته باشند.
 • گذرنامه و کارت اقامت شخصی
 • گزارش مسکن مناسب، نشانگر مناسب بودن خانه و داشتن حداقل شرایط برای اینکه اقوام شما بتواند به روشی آبرومندانه زندگی کنند.
 • داشتن توانایی مالی کافی را نشان دهید تا بتوانید مسئولیت اقتصادی اعضای خانواده خود را هنگام ورود آن‌ها به اسپانیا به عهده بگیرید.
 • بیمه پزشکی خصوصی یا اثبات اشتراک در سیستم تأمین اجتماعی اسپانیا.

به خاطر داشته باشید که ارائه اصل اسناد در ابتدا ضروری نیست. این اسناد فقط در زمان اخذ ویزای اسپانیا (در کنسولگری کشور مبدأ در گروه‌بندی مجدد) درخواست خواهند شد.

اقامت اسپانیا از طریق کار

آیا از طریق کار می‌توان اقامت دائم در اسپانیا گرفت؟

اسپانیا به‌عنوان عضوی از اتحادیه اروپا امکانات ویژه‌ای را به شهروندان سایر کشورهای عضو که می‌خواهند به اسپانیا منتقل شوند، ارائه می‌دهد. شهروندان اتحادیه اروپا هنگام انتقال به اسپانیا نیازی به ویزا ندارند زیرا فقط لازم است در دفتر پلیس محلی در شهر محل اقامت خود ثبت‌نام کنند. از طرف دیگر شهروندان غیر اتحادیه اروپا لازم است تشریفات مختلفی را که به آن‌ها اجازه می‌دهد اقامت موقت و سپس اقامت دائم اسپانیا را به دست آورند، انجام دهند. در اینجا انواع اصلی ویزا وجود دارد که منجر به اخذ مجوز اقامت دائم در این کشور می‌شود:

 • ویزای کار که یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم در این کشور است.
 • ویزای دانشجویی که بر اساس آن دانشجویان خارجی می‌توانند به‌طور موقت و سپس به‌طور دائم به اسپانیا نقل‌مکان کنند.
 • ویزاهای غیر سودآور که برای خارجیانی که قصد بازنشستگی در اسپانیا را دارند در دسترس است؛ به شرطی که ازنظر مالی توانایی کافی برای تأمین هزینه زندگی خود را داشته باشند.
 • ویزای سرمایه‌گذاری برای کارآفرینان خارجی و افراد با ارزش خالص بالا که قصد مهاجرت کاری به اسپانیا را دارند.

به شرط رعایت شرایط و مسئولیت‌های خاص مربوط به هر نوع اجازه اقامت، می‌توان از هر یک از این ویزاها برای اخذ اقامت دائم اسپانیا استفاده کرد. بنابراین با توجه به توضیحاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، جواب سؤال مثبت است؛ یعنی از طریق کار می‌توان در اسپانیا اقامت دائم گرفت.

نتیجه گیری و جمع بندی

در این مقاله ابتدا مقدمه‌ای در مورد اهمیت کار و شغل ارائه شد، سپس در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار در اسپانیا بحث شد. همچنین اطلاعاتی در مورد مهاجرت به اسپانیا و انواع روش‌های اخذ اقامت در اسپانیا ارائه گردید. بحث اقامت دائم و نحوه درخواست اقامت دائم و مدارک لازم برای اخذ آن نیز مطرح شد. همچنین مسئله آوردن همراه و مدارک و شرایط ضروری برای آوردن فرد همراه به کشور اسپانیا مطرح شد. درنهایت نیز بازار کار و نرخ بیکاری در اسپانیا مورد بحث قرار گرفت و همچنین موضوع اقامت دائم از طریق ویزای کاری را بررسی کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.