به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت اسپانیا

روش‌های گرفتن اقامت اسپانیا

درباره اسپانیا باید گفت که یک کشور اروپایی با طبیعت بسیار زیبا و اقتصادی پویا است. از این رو هر ساله علاقمندان زیادی به طرق مختلف اقدام به دریافت ویزای این کشور برای اخذ اقامت اسپانیا می نمایند. برای ایرانی‌ها نیز اسپانیا مقصدی جذاب محسوب می‌شود. اما قبل از آن، کاربران باید از شرایط اخذ ویزای این کشور و محدودیت‌ها و مزیت هایی که در اسپانیا برای آن‌ها فراهم آمده است مطلع باشند. مسلما شرایط زندگی در هر کشوری با بقیه متفاوت است. دولت اسپانیا شرایط و مقررات خاصی را برای اخذ اقامت این کشور در نظر گرفته است؛ از این رو قبل از هر کاری شما باید نسبت به آماده کردن مدارک لازم اقدام نمایید. اما اینکه روش‌های اخذ اقامت اسپانیا کدام‌ها هستند و نیاز به چه مدارکی دارند؟ موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم؛ در ادامه مقاله همراه ما بمانید.

روش‌های گرفتن اقامت اسپانیا را می توان در دو سبک مختلف دسته بندی نمود. در یک سری از این روش‌ها افراد می توانند با استفاده از سرمایه گذاری و خرید خانه و یا ارائه تمکن مالی مناسب، وارد این کشور شده و برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند. در روش‌های دوم دریافت اقامت اسپانیا نیز، می توان از طریق کار و تحصیل و سابقه‌های هنری و حرفه‌ای اقدام کرد. در ادامه همه این روش‌ها را به تفکیک با هم مقایسه خواهیم نمود.

 

اخذ اقامت اسپانیا با داشتن تمکن مالی

یکی از ترفندهای دریافت اقامت کشور اسپانیا، اثبات تمکن مالی مناسب و ایده آل به دولت این کشور است. در این روش، دولت اسپانیا قوانین کاملا مشخصی را برای متقاضیان اعلام کرده است. برای دریافت این روش از اقامت اسپانیا شما دو راه حل پیش روی خود دارید. یا باید اثبات کنید که در هر ماه در کشور ایران درآمد ماهیانه 2500 یورویی دارید و یا باید تمکن مالی 70 هزار یورویی خود را به اثبات برسانید. البته درآمد مالی شما نباید وابسته به حضور فیزیکی شما در خاک ایران باشد. از این رو در این نوع از روش‌های دریافت اقامت اسپانیا شما باید حدود 6 ماه را در خاک اسپانیا با همین درآمد به سر کنید.

شرایط اخذ ویزا و اقامت دائم با استفاده از روش تمکن مالی

در این روش شما با ارسال مدارک اولیه می توانید برای دریافت ویزای 1 ساله حضور در کشور اسپانیا اقدام کنید. در قدم بعدی امکان تمدید این ویزا به مدت دو دوره دو ساله برای شما فراهم آمده است. بعد از سپری شدن این دو دوره و جمعا 5 سال، دولت اسپانیا شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم را برای شما فراهم نموده است.

روش های گرفتن اقامت اسپانیا

خرید خانه در اسپانیا و گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت اسپانیا که در این بخش به آن می پردازیم، اقدام از طریق خرید خانه در این کشور است. به صورت کلی دولت اسپانیا برای این سبک از دریافت ویزای این کشور دو متد عمده را در نظر گرفته است. در روش اول شما بایستی اقدام به سرمایه گذاری حداقل 500000 یورویی در این کشور نمایید. این خرید می تواند مربوط به یک ملک یا چند ملک باشد. در این مسیر شما با نشان دادن شرایط خود در کمتر از یک ماه می توانید برای حضور در اسپانیا و حتی دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید. استفاده از این روش نیاز به هیچ پیش نیاز و مدارک دیگری ندارد.

البته در نوع دیگری از شرایط اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا شما می توانید با خرید خانه به متراژ لازم نسبت به این امر اقدام نمایید. در این روش متراژهای معینی بسته به تعداد اعضای خانواده در قانون این کشور در نظر گرفته شده است که شما با خرید آن می توانید در مدت کوتاهی راهی اسپانیا شده و برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام نمایید. البته به خاطر داشته باشید که در این روش حتی می توانید از وام‌های دولت اسپانیا نیز استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر به لینک اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک مراجعه کنید.

 

اقامت تحصیلی اسپانیا

یکی دیگر از روش‌های گرفتن اقامت اسپانیا و یا بهتر بگوییم هر کشوری، روش تحصیلی است. شما با دریافت پذیرش تحصیلی در هر یک از دانشگاه‌های این کشور می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی برای اسپانیا اقدام نمایید. بعد از فراغت از تحصیل در صورت مشغول شدن به کار و پرداخت مالیات، این امکان برای شما وجود دارد که نسبت به دریافت اقامت دائم اسپانیا نیز اقدام نمایید. البته اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و پشت بند آن دریافت اقامت دائم این کشور دو مشخصه اصلی دارد. در درجه اول این نوع اخذ اقامت بسیار زمان بر است، اما خوبی آن این است که هیچ محدودیت سنی نیز نخواهد داشت.

برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا شما می توانید برای دوره‌های مختلفی اعم از لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا اقدام نمایید. دانشگاه‌های این کشور خدمات بورسیه تحصیلی را نیز به دانشجویان ارائه می نمایند تا هزینه‌های شما را نیز تا حدودی تحت پوشش قرار دهند. از این رو این روش دریافت ویزای اسپانیا می تواند هزینه‌های به مراتب کمتری نسبت به سایر روش‌ها برای شما به دنبال داشته باشد.

اقامت اسپانیا از طریق کار

دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار یکی دیگر از روش هایی است که شما می توانید از این طریق برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایید. البته این روش بنا بر قوانین اتحادیه اروپا سختی‌ها و مشکلات زیادی دارد که کمی این مسیر را برای متقاضیان سخت می کند. با این حال در صورت داشتن شرایط می توانید از این طریق اقدام نمایید. در این روش دریافت ویزا شما باید کارفرمایی را در اسپانیا سراغ داشته باشید که برای شما درخواست همکاری ارسال نماید. قانون کار اتحادیه اروپا، کارفرمایان را ملزم کرده است که در درجه اول از نیروی کار بومی این قاره استفاده نمایند.

طبق این قانون، کارفرمایان ابتدا باید به مدت سه ماه جهت پذیرش نیرو از خود کشور اسپانیا اقدام نمایند. در صورت مثمر ثمر نشدن این ترفند، در مرحله بعدی این روند باید سه ماه دیگر برای کسانی باشد که ساکن اتحادیه اروپا هستند. در سومین مرحله شما می توانید با ملیت ایرانی برای دریافت این ویزا از طریق درخواست رسیده اقدام نمایید. با این حال در صورت دریافت این درخواست و ارائه مدارک می توانید در فاصله حدود 3 ماهه ویزای کار اسپانیا را دریافت کرده و نسبت به حضور در کشور اسپانیا اقدام نماید. البته در این روش شما باید از حدود 30 ماه قبل اقدامات اولیه را برای دریافت این ویزا انجام داده باشید که نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت و شروع یک فعالیت تجاری یکی از متداول‌ترین روش‌های اخذ اقامت در بسیاری از کشور‌های اروپایی است. اسپانیا نیز این شرایط را برای متقاضیان فراهم آورده است تا بتوانند با این روش در اسپانیا ساکن شده و برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند. خوبی این روش در این است که اولا نیازی به صبر کردن ندارید و در مدت کوتاهی می توانید ویزای دائم کشور اسپانیا را دریافت نمایید. ثانیا از این طریق شما می توانید همزمان برای خود و خانواده خود اقدام به دریافت اقامت دائم اسپانیا کنید. البته ثبت شرکت و برند تجاری، شرایط خاص خود را دارد. علاوه بر ثبت شرکت شما بایستی پلن تجاری خود را به دولت این کشور تسلیم کرده و راه‌های درآمد زایی را نیز در این پلن مشخص نمایید. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در این کشور نیز حدود 3000 یورو است.

اخذ ویزای اسپانیا از طریق ازدواج

این روش نیز یکی از روش‌های دریافت ویزای کشور اسپانیا محسوب می‌شود. البته شرایط این روش کمی پیچیده است. دولت اسپانیا برای جلوگیری از دور زدن قانون برای این روش اخذ ویزای اسپانیا، قوانین سفت و سختی دارد. در درجه اول شما باید با کسی ازدواج کنید که اقامت دائم اسپانیا را دارد و سیتیزن این کشور محسوب می‌شود. در مرحله بعدی دولت اسپانیا شما را وادار می کند تا حداقل 5 سال با وی زندگی کنید تا ثابت شود هیچ تخلفی وجود ندارد. بعد از گذشت این مدت شما امکان اقدام برای دریافت ویزای دائم اسپانیا را خواهید داشت که می تواند پروسه طولانی باشد. با این حال در صورتی که موقعیت ازدواج با یک فرد اسپانیایی را دارید می توانید از این روش برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

اقامت در کشور اسپانیا

اخذ ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن نیز یکی از انواع ویزاهایی است که مختص کشورهای اروپایی است. دولت اسپانیا نیز با دریافت هزینه حدود 78 یورویی برای هر فرد این ویزا را برای متقاضیان صادر می نماید. برای اخذ این ویزا شما می توانید مدارک لازم را به سفارت اسپانیا در ایران تحویل دهید. البته به خاطر داشته باشید که هزینه این ویزا برای هر فرد خانواده به صورت مجزا حساب می‌شود؛ برای کودکان زیر 6سال این هزینه کمتر خواهد بود.

اخذ ویزای توریستی اسپانیا

شما می توانید به قصد گردشگری و بازدید از کشور اسپانیا اقدام به درخواست اخذ ویزای توریستی این کشور نمایید. در این روش هم شما نیاز به ارسال مدارکی خواهید داشت. علاوه بر اثبات تمکن مالی که نیاز به صورت حساب درآمدهای 6 ماهه شما دارد، بایستی از یکی از حامیان مالی در اسپانیا نیز دعوتنامه داشته باشید. البته این گزینه اجباری نیست اما وجود آن می تواند شرایط دریافت این ویزا را سریع‌تر نماید.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

اخذ ویزای اسپانیا برای شهروندان ایرانی با روش‌های مذکور در این مقاله امکان پذیر است. برای جمع بندی نهایی و دریافت مشاوره‌های لازم برای انتخاب بهترین روش دریافت ویزا شما باید با وکیل مهاجرت خود مشورت نمایید. با توجه به شرایط زندگی، این انتخاب می تواند برای هر فردی متفاوت باشد.

5/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.