به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت انگلستان

راهنمای مهاجرت و گرفتن اقامت انگلستان

شما می توانید به واسطه تولد، شهروند انگلیس شوید و یا اگر 18 سال یا بیشتر دارید می توانید برای گرفتن اقامت انگلستان اقدام کنید. جهت واجد شرایط شدن برای اخذ اقامت انگلستان، باید اثبات کنید که حداقل سه سال در انگلیس با مرخصی نامحدود (Indefinite Leave to Remain) یا با وضعیت اقامت دائم اتحادیه اروپا (EU Settled Status) اقامت داشته اید و هرگز قوانین انگلیس، از جمله قانون نقض مهاجرت را زیر پا نگذاشته اید.

هنگامی که درخواست اقامت دائم شما تأیید شد، می توانید بدون محدودیت های مهاجرتی، برای همیشه در انگلستان زندگی کرده، به کسب و کار پرداخته و یا تحصیل کنید. همچنین می توانید بدون نگرانی در مورد از دست دادن وضعیت اقامت خود، به مسافرت و گردش در خارج از کشور بپردازید.

برای اخذ اقامت انگلستان چه اقدام هایی لازم است؟

تابعیت، فرایندی است که اگر متولد انگلستان نباشید می توانید درخواست شهروندی انگلیس کنید. برای واجد شرایط شدن باید 18 سال یا بیشتر سن داشته باشید و شرایط خاصی را دارا باشید. شما نباید سابقه کیفری جدی یا جدید داشته باشید و همچنین در طول مدت حضور خود در انگلستان قوانین مهاجرت در انگلیس را نقض نکرده باشید. از همه مهمتر، شما باید حداقل به مدت دوازده ماه در انگلیس به عنوان یک فرد ساکن (دارای مرخصی نامحدود) زندگی کرده باشید.

کسانی که با شهروندان انگلیس ازدواج کرده اند می توانند درخواست خود را برای اخذ اقامت انگلستان پس از سه سال اقامت مستمر به عنوان یک شخص مقیم ارائه کنند.

قبل از اقدام به گرفتن اقامت انگلستان، باید اطمینان حاصل کنید که شرایط دیگر را نیز دارا هستید. تعداد کل غیبت های شما در انگلیس نباید از یک بازه زمانی خاص فراتر رود؛ مخصوصاً در آخرین سال دوره صلاحیت شما، که طی این سال نمی توانید بیش از 90 روز را در خارج از انگلیس سپری کنید. همچنین ارائه مدارک زبان انگلیسی ضروری است مگر اینکه معاف شوید. در ادامه به روش های گرفتن اقامت انگلستان خواهیم پرداخت.

شرایط اخذ ویزای انگلستان چیست؟

براساس قانون ملیت انگلیس، کسانی که می خواهند برای تابعیت درخواست کنند لازم است شرایط ویزای انگلستان را داشته باشند:

 

 • بالای 18 سال سن داشته باشید.
 • حداقل 5 سال اقامت بی وقفه در انگلستان داشته باشید و در طول این مدت بیش از 450 روز در خارج از انگلیس سپری نکرده باشید.
 • حداقل 12 ماه مرخصی نامحدود (ILR) را در انگلیس رعایت کرده اید.
 • مدرک زبان انگلیسی سطح B1 CEFR را ارائه کنید (مگر اینکه معاف باشید) .
 • آزمون زندگی در انگلستان را پشت سر بگذارید تا نشان دهد که از اصول آداب و رسوم و فرهنگ انگلیس آگاهی دارید.
 • از قوانین مهاجرتی انگلیس تخطی نکرده باشید.
 • اثبات کنید که با شرایط شخصیت خوب مطابقت دارید.

شرایط «شخصیت خوب»

جهت واجد شرایط بودن برای گرفتن اقامت انگلستان باید «شخصیت خوب» خود را اثبات کنید. این بدان معنی است که شما نباید سابقه کیفری حاد و جدیدی داشته باشید. وزارت امور داخله همچنین هرگونه جرم جنایی که در خارج از کشور صورت پذیرفته است و مسائل مربوط به مهاجرت در انگلیس را بررسی خواهد کرد. از سوی دیگر، اداره مهاجرت و ویزای انگلیس (UKVI) هرگونه رفتار شما در جامعه را مد نظر قرار می دهد.

شرایط اخذ ویزای انگلستان چیست؟

شرایط اقامت سرمایه گذاری انگلستان

جهت اقامت سه ساله در انگلستان که برای درخواست تابعیت ضروری است، شما می توانید با سرمایه خود وارد این کشور شوید.

برای احراز شرایط اقامت و تابعیت، یکی از مبالغ زیر باید صرف نظر از تعداد افراد تحت تکفل در شرکت های مستقر در انگلیس سرمایه گذاری شود:

2 میلیون پوند برای اقامت 5 ساله

5 میلیون پوند برای اقامت 3 ساله

10 میلیون پوند برای اقامت 2 ساله

وجوه باید به مدت دو سال در حساب بانکی شما نگهداری شود و یا با نشان دادن منبع وجه می توانید، قابل دسترس بودن آن را ثابت کنید. موسسات مالی انگلستان که در آنها حساب سرمایه گذاری باز است، موظف به بررسی دقیق همه سرمایه گذاران هستند و این بررسی ها را در گزارش خود بیان کنند. هزینه های اضافی باید پرداخت شود.

می توانید از خارج از کشور و یا از داخل انگلستان برای سرمایه گذاری اقدام کنید. ویزای اولیه به مدت 3 سال و چهار ماه به شرط تمدید اعطا می شود.

خرید خانه در انگلستان و گرفتن اقامت

برای خرید ملک در انگلستان مبلغی بین 750 هزار پوند تا 2 میلیون پوند سرمایه لازم دارید. اما به خاطر داشته باشید که تنها با مالکیت مسکن نمی توانید ویزای خرید ملک را درخواست دهید. املاکی که قیمت آنها از 2 میلیون پوند کمتر است شامل اقامت انگلستان نخواهند شد و برای اخذ اقامت بهتر است از روش های دیگر از جمله سرمایه گذاری استفاده کنید.

اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

از راه های دیگر برای اخذ اقامت موقت جهت تمدید آن برای اقامت دائم ثبت یک شرکت تجاری در انگلستان است. برای شروع کار در انگلستان به عنوان یک تبعه خارجی باید مراحل زیر را در نظر بگیرید:

 • وضعیت ویزای خود را در نظر بگیرید. بسته به ملیتی که دارید، ممکن است لازم باشد قبل از ثبت شرکت و شروع کار در انگلستان برای ویزای کار اقدام کنید.
 • در صورت لزوم برای ویزای صحیح اقدام کنید. اگر به ویزا احتیاج دارید باید زودتر از موعد اقدام کنید. ویزای ردیف 1 (کارآفرین) معمولاً ظرف سه هفته پذیرفته یا رد می شود، اما شما می توانید حداکثر سه ماه قبل از اقدام برای ثبت شرکت برای ویزا اقدام کنید.
 • ساختار قانونی شرکت خود را در نظر بگیرید. هنگامی که به طور قانونی اجازه شروع کار در انگلستان را دارید، می توانید به اقدامات مهم و اصلی بپردازید. با فرض اینکه از قبل می دانید شرکت شما چه خواهد بود، اولین قدم شما تصمیم گیری درباره یک ساختار قانونی است.
 • در صورت لزوم شرکت خود را ادغام کنید. اگر تصمیم دارید به عنوان یک شرکت محدود فعالیت کنید، باید در «خانه شرکت ها» ثبت نام کنید یا یک واسطه برای شما این کار را انجام دهد.
 • ثبت نام برای پرداخت مالیات؛ بعدا اگر عضو شرکت ها شوید لازم است برای مالیات شرکت ثبت نام کنید.

اخذ ویزای شینگن انگلستان

انگلستان بخشی از منطقه شینگن نیست و بنابراین اجازه ورود به انگلیس با ویزای شینگن را ندارید. اما اگر مقیم انگلیس هستید و می خواهید از انگلیس به کشور های دیگر اتحادیه اروپا سفر کنید ممکن است لازم باشد که برای ویزای شینگن اقدام کنید.

اخذ ویزای توریستی انگلستان

قبل از ورود به انگلستان باید بصورت آنلاین اقدام به اخذ ویزا کنید. به عنوان بخشی از درخواست خود برای اثبات هویت و ارائه اسناد باید از مرکز درخواست ویزا وقت بگیرید. مرکز درخواست ویزا ممکن است پاسپورت و مدارک شما را هنگام پردازش درخواست شما نگه دارد. و حداقل زمان لازم برای اقدام ویزا 3 ماه قبل از سفر است.

سوالات متداول

هزینه های دریافت تابعیت چه چیزهایی است؟

شما لازم است برای ثبت شهروندی بزرگسالان حدود 1206 پوند و برای بچه های زیر 18 سال 1012 پوند و برای تابعیت هر کدام 1330 پوند پرداخت نمایید.

چگونه می توان برای شهروندی فرزندان اقدام کرد؟

اگرچه تنها افراد بالای 18 سال می توانند برای تابعیت انگلستان اقدام کنند، شما می توانید فرزندانتان را برای شهروندی انگلیس ثبت نام نمایید.

اگر در آزمون «شخصیت خوب» رد شدید چکار باید انجام داد؟

جرایم و سوابق کیفری در گرفتن اقامت انگلستان موثر است؛ اما بستگی به نوع جرم و تخلف دارد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر بهتر است با متخصصین امر مشورت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.