به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت ترکیه از طریق خرید خانه

راهنمای اقامت ترکیه از طریق خرید خانه | مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه، باید ملکی را با حداقل ارزش 250 هزار دلار در این کشور خریداری کنید. شما همچنین اختیار آن را دارید که در یک یا چند ملک سرمایه گذاری کنید تا زمانی که ارزش آن به مقدار مورد نیاز برسد. اکثریت افراد معمولاً سرمایه گذاری در چندین ملک با درآمد تضمینی حاصل از اجاره را انتخاب می کنند.

عملکرد توسعه اقتصادی و اجتماعی ترکیه از سال 2000 تاکنون چشمگیر بوده که منجر به افزایش اشتغال و درآمد شده و ترکیه را به یک کشور با درآمد متوسط رو به بالا تبدیل کرده است. با این حال در چند سال اخیر، آسیب های اقتصادی در حال گسترش و جو چالش برانگیز خارجی، تهدیدی برای تضعیف این دستاوردها بوده است.

شکاف طبقاتی در میان اقشار مختلف این کشور گسترده است که باید برای افرادی که قصد دریافت اقامت ترکیه از طریق خانه را دارند، مد نظر قرار بگیرد. تحلیلگران، شکاف طبقاتی در ترکیه را تا حدودی ناشی از یک سیستم مالیاتی دوطرفه می دانند که دو سوم درآمد خود را از مالیات غیر مستقیم مانند مالیات 18 درصد از فروش بیشتر کالاها و خدمات دریافت می کند. در حالی که در مالیات مستقیم مانند مالیات بر درآمد می تواند به نحوی طراحی شود تا افراد ثروتمندتر نرخ بالاتری را پرداخت کنند. حتی به نظر می رسد مالیات فروش نیز نیاز به بازنگری دارد. میزان مالیات برای پوشاک و خاویار 8 درصد و برای برخی از سنگ های قیمتی صفر است.

چگونه می توان در ترکیه خانه پیدا کرد؟

برای افرادی که دنبال دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه هستند وب سایت sahibinden.com را پیشنهاد می کنیم که یک منبع عالی برای تحقیق در مورد خانه هایی که برای فروش گذاشته شده و همینطور نرخ خرید خانه ها در یک منطقه خاص است. علاوه بر آن، این وب سایت می تواند شما را از راه دور با بنگاه های املاک و مستغلات متخصص در مناطق خاص آشنا کند. می توانید خانه های اجاره ای و همچنین املاک فروشی را یا با تایپ کردن نام استان و منطقه ای که مد نظر دارید یا با استفاده از نقشه موجود در سایت جستجو کنید. با استفاده از نقشه می توانید مناطق را بزرگنمایی نمایید تا یک نگاه کلی و مفید به موجودی املاک و قیمت ها داشته باشید تا در تصمیم گیری به شما کمک کند.

خرید خانه در ترکیه چه مزایا و معایبی دارد؟

خرید خانه در ترکیه چه مزایا و معایبی دارد؟

برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه بهتر است جنبه های مثبت و منفی آن را در نظر داشته باشید. ترکیه به دلیل موقعیت ژئوپلیتیک آن واقعاً مورد علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است. این کشور درست در وسط آسیا و اروپا قرار گرفته و به آفریقا نیز نزدیک است. به دلیل این موقعیت خاص، ترکیه حیات تجاری و سرمایه گذاری بسیار فعالی دارد. افراد از اقشار مختلف می خواهند در ترکیه سرمایه گذاری کنند. دلیل این امر آن است که ترکیه در بسیاری از جنبه های مختلف زندگی و تجارت، فرصت های مختلفی فراهم می کند.

تعداد سرمایه گذاران در ترکیه همیشه رو به افزایش است زیرا تعداد گردشگران همیشه در حال رشد است و به این معنی است که همواره یک بازار جدید برای سرمایه گذاری وجود دارد؛ چه در یک آپارتمان در استانبول و چه در یک کارخانه در بورسا سرمایه گذاری کنید، همیشه برای شما سودآور خواهد بود.

قیمت‌ها در ترکیه، از میوه و سبزیجات گرفته تا لباس و هر آنچه برای ادامه زندگی نیاز دارید، معمولاً ارزان تر از قیمت های اروپا است. همچنین قیمت املاک و مستغلات با لیر ترکیه محاسبه می شوند که ارزان تر از املاک اروپا و ایالات متحده است.

اگرچه ترکیه یک کشور مورد علاقه برای سرمایه گذاران است، اما در حال حاظر املاک و مستغلات زیادی برای معامله وجود ندارند. در عین حال با توجه به تعداد ساختمان هایی که در دست ساخت هستند، می توان پیش بینی کرد که این کمبود طی چند سال آینده برطرف می شود. همچنین در ترکیه درصد قیمت رهن نسبت به کشورهای اروپایی بیشتر است که از معایب رهن خانه در این کشور محسوب می شود.

روند دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه

روند دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه بسیار شبیه به کشورهای اروپایی است. ودیعه پس از امضای قرارداد پرداخت می شود و پرداخت نهایی همراه با انتقال اسناد مالکیت انجام می شود. برای خرید ملک در ترکیه،  مدارک زیر لازم است:

 • فتوکپی گذرنامه و اصل آن
 • 6 عکس در اندازه عکس گذرنامه
 • حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه
 • شماره مالیات ترکیه
 • یک کارمند دولتی نزد سردفتر اسناد رسمی که یک بار وکالت می دهد.

هزینه های اضافی هنگام خرید خانه در ترکیه نیز به شرح زیر است:

 • وکالت: تقریباً 100 یورو
 • مترجم: حدود 50 یورو
 • عکس: حدود 10 یورو
 • هزینه معامله: 4٪ ارزش ملک

 

نحوه تنظیم قرارداد خرید خانه در ترکیه

هنگامی که در مورد دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه تصمیم گرفتید، قرارداد خرید منعقد می شود و باید ودیعه پرداخت شود. وقتی همه طرفین، قرارداد را امضا کردند و ودیعه پرداخت شد، قرارداد لازم الاجرا می شود.

مبلغ ودیعه از ملکی به ملک دیگر متفاوت است اما به عنوان یک قاعده کلی شما تا 10٪ از قیمت خرید را برای ودیعه می گذارید. اگر بعداً تصمیم به لغو قرارداد بگیرید، ودیعه را از دست می دهید. با این حال، اگر فروشنده از توافق نامه انصراف دهد، شما حق استرداد ودیعه پرداختی خود را دارید و در چنین شرایطی بند جریمه برای فروشنده اعمال می شود.

فرآیند تکمیل خرید خانه در ترکیه

فرآیند تکمیل خرید خانه

هنگام تکمیل خرید ملک، خریدار و فروشنده (یا وکیل او) هر دو شخصاً برای انتقال اسناد مالکیت در دفتر املاک محلی دیدار می کنند. این فرآیند معمولاً فقط یک ساعت به طول می انجامد و یک نماینده در طول فرآیند در محل حضور دارد. خریداران خارجی برای تأیید ثبت اسناد باید با مترجم رسمی حضور داشته باشند. خریدار طبق قانون باید قبل از امضای سند نهایی، مالیات و هزینه ها را پرداخت کند. هنگامی که همه طرفین قرارداد را امضا کردند، روند کار به پایان می رسد و فروش تکمیل می شود. امضای این سند به این معنی است که اکنون ملک و مالکیت به خریدار جدید منتقل شده و نام خریدار در سازمان اماکن ثبت می شود. پس از انتقال سند مالکیت، مبلغ کل معامله باید به فروشنده پرداخت شده باشد. اگر مایل به دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید خانه هستید می توانید با ارائه سند مالکیت، مراحل قانونی آن را طی کنید.

سوالات متداول

 1. چه افرادی واجد شرایط خرید خانه در ترکیه هستند؟

اتباع خارجی در هرجای ترکیه به غیر از مناطق نظامی، امکان خرید ملک را دارند. افرادی که در ترکیه 250 هزار دلار املاک و مستغلات خریداری می کنند خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال آن ها می توانند بلافاصله شهروند ترکیه باشند.

 1. قیمت خرید و اجاره خانه در ترکیه چقدر است؟

متوسط قیمت خرید در سراسر ترکیه 399 یورو برای هر متر مربع تعیین شده است که از سال گذشته 8.3 درصد کاهش داشته است. همچنین مبلغ اجاره بین 2 تا 5 هزار یورو در هر متر مربع است.

 1. ارزان ترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند؟

ارزان ترین شهرهای ترکیه برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه عبارتند از: سانلیورفا، کایسری، مرسین، قونیه، اسکندرون و هاتای که دارای طبیعتی جذاب و استاندارد زندگی ارزان اما بسیار دور از پایتخت هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.