به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های متداول برای مهاجرت به سایر کشورها یا دریافت اقامت، ثبت شرکت است که به جرأت می توان ادعا کرد در مقایسه با سایر روش ها از مزیت های بسیاری برخوردار است. کشور دانمارک یکی از بهترین مقاصد مهاجرت در دنیا امروزه محسوب می شود و با توجه به سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا و ثبات اقتصاد، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می تواند منجر به نتایج مثبت و خوبی شود. به همین خاطر بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت هستند که در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد.

مزایای دریافت اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده است که چرا باید عملیات پیچیده ثبت شرکت را در کشوری مانند دانمارک پیگیری کنم؟ در این خصوص باید بدانید که در سال های اخیر اقتصاد این کشور رشد چشم گیری داشته است و به علت افزایش خصوصی سازی، افزایش سرمایه گذاری و صادرات، سرمایه و بیزینس شما در این کشور با استقبال زیادی مواجه خواهد شد. همچنین این کشور منابع طبیعی زیادی ندارد اما در سال ۲۰۲۱، روزانه حدود ۳۰۰ بشکه نفت در دانمارک تولید شده است و یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات دامی مانند تخم مرغ، کره و گوشت است. محصولات این کشور به کشورهایی مانند آمریکا، هلند، سوئد، انگلستان، فرانسه و نروژ صادر می شود.

بنابراین شما نیز با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور می توانید به سود دهی خوب و امنیت سرمایه نسبتاً بالایی دست بیابید و علاوه بر مزیت های اقامت در این کشور، به صورت مادام العمر سرمایه خود را خواهید داشت.

از سایر مزایای دریافت اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. متقاضیان می توانند برای سفر و تجارت وارد کشورهای منطقه شینگن شوند.
 2. متقاضی می تواند پس از گذشت 3 سال اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم انجام دهد.
 3. فرد می تواند برای سفر به سایر نقاط دنیا به راحتی ویزا کسب نماید.
 4. متقاضی با ثبت شرکت، مالکیت 100% شرکت را دارد و نیازی به بودن شریک محلی نیست.

شرایط ثبت شرکت در کشور دانمارک

شرایط ثبت شرکت در کشور دانمارک

اکنون به بررسی شرایط و روش های گوناگون ثبت شرکت در کشور دانمارک می پردازیم. نخستین نکته ای که باید بدانید، این است که شما برای دریافت اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت حتما باید از طریق آژانس های تجاری که مسئولیت ثبت بیزینس یا استارتاپ در این کشور را برعهده دارند، اقدام کنید. این آژانس ها می توانند پروسه ثبت شرکت در دانمارک را برای شما آسان تر کنند و از آن جایی که با قوانین کاملاً آشنا هستند، شما را به خوبی در این حوزه راهنمایی خواهند کرد.

دو روش مختلف برای دریافت اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد:

 • ثبت شرکت به صورت آنلاین

شما می توانید از طریق ثبت نام الکترونیکی توسط سازمان های کسب و کار اقدام به اخذ اقامت کنید. برای ثبت شخصیت حقوقی و تجاری از طریق روش آنلاین نیازمند ارائه امضای دیجیتالی هستید. این روش با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطر ابتلا به این ویروس، بسیار متداول گردیده است.

 • ثبت شرکت به صورت کاغذی

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که علاقه مند به صورت سنتی کارها را انجام دهید، می توانید به صورت کاغذی به ثبت شرکت خود اقدام کنید. این روش برای شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده است و بین ۲ الی ۳ هفته زمان بر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به شرح زیر است:

 1. متقاضی باید نامی برای شرکت انتخاب نماید.
 2. دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن به دقت
 3. ارائه فتوکپی از پاسپورت مدیر عامل و تمامی سهامداران
 4. ارائه بیزینس پلن و طرح توجیهی برای شرکت
 5. ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی
 6. ارائه فتوکپی از آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 7. اگر وکیلی جهت ثبت شرکت کارها را پیگیری می کند، باید وکالت نامه ای از طرف شما امضاء شده و ارائه شود.

قوانین و مقررات ثبت شرکت در دانمارک

قوانین و مقررات ثبت شرکت در دانمارک

افرادی که تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه اقتصادی اروپا و اسکاندیناوی را دارند، می توانند به راحتی در این کشور شرکت خود را ثبت کنند؛ اما شهروندان سایر کشورهای دنیا ابتدا باید به اجازه اقامت از طریق کار در دانمارک را دریافت کند به صورت کلی مراحل اساسی برای ثبت شرکت به شرح زیر است:

 1. بررسی و انتخاب ساختار قانونی شخصیت حقوقی مورد نظر در دانمارک
 2. انتخاب طرح تجاری یا همان Business plan
 3. ثبت Business plan
 4. پرداخت هزینه های مربوطه
 5. باز کردن حساب بانکی به نام شخص حقوقی در بانک دانمارک
 6. ثبت نام شرکت در VAT و سازمان مالیاتی و اخذ IDهای مربوطه

 

معرفی انواع شرکت در کشور دانمارک

همچنین برای ساخت شرکت باید نوع شرکت خودرو و ساختار آن را مشخص کنید. ساختار های تجاری در کشور دانمارک به شرح زیر است:

 1. شرکت با مسئولیت محدود: افرادی که قصد دارند کسب و کار کوچکی را راه اندازی کنند، حتماً باید این گزینه را انتخاب کنند که یکی از رایج ترین استارت آپ ها در دنیا است. برای ثبت این نوع شرکت تجاری نیازمند سرمایه در حدود ۸۰۰۰۰ کرون هستید. در این نوع سرمایه گذاری، سهامداران هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند. این نوع از شرکت ها همچنین اعضای خود را برای سهام خود فراهم می کند، اما برخلاف شرکت محدود در دانمارک، سهام ها را می توان در اختیار عموم مردم قرار داد. اگر قصد دارید با سرمایه بیشتری اقدام به ثبت شرکت در دانمارک کنید، باید به سراغ شرکت های سهامی بروید.
 2. ثبت شرکت به صورت سهامی: درخصوص این نوع شرکت تجاری باید بدانید که باید حداقل یک سهامدار و دارای حداقل سرمایه ۵۰۰ هزار کرون باشید. همچنین باید توجه داشته باشید که به هر میزان سرمایه که وارد شرکت می کنید، مسئول خسارت ها نیز هستید؛ یعنی اگر شرکت شما دچار خسارتی شود، شما موظفید به میزان سرمایه خسارت پرداخت کنید. توجه داشته باشید برای دریافت اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت، بهتر است از طریق این گزینه اقدام کنید.
 3. ثبت شرکت به صورت مشارکت های محدود: در این مورد باید حداقل دو عضو موسس و سهامدار در ثبت شرکت سهیم باشند. موسسین می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند و مسئولیت کامل در قبال تعهدات شرکت را بر عهده دارند. ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی این ساختار یکی از متداول ترین ساختارهای ثبت شرکت است که با حداقل دو عضو سهامدار و حداقل سرمایه ۵۰۰۰۰۰ کرون امکان پذیر خواهد بود.

سوالات متداول

 1. آیا برای خانواده نیز می توان از این طریق، ویزا و اقامت دریافت کرد؟

به صورت کلی مدیرعامل و خانواده ایشان می توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را دریافت کنند.

 

 1. شرایط دریافت پاسپورت از طریق ثبت شرکت چیست؟

پس از گذشت پنج سال از اخذ اقامت دائم، شخص متقاضی می تواند پاسپورت دانمارک را دریافت کرده و برای سفر به سایر نقاط دنیا به راحتی ویزا دریافت کند.

 

 1. مجوز کار خود اشتغالی چیست؟

کارآفرینانی که به دنبال دریافت اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت هستند و اقامت این کشور را دارند، می توانند درخواست مجوز خود اشتغالی ویزای کارآفرینی را به سفارت مربوطه ارسال کنند. برای دریافت این مجوز باید اسناد و مدارک نشان دهنده بودجه کافی متقاضی برای اداره شرکت باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.