به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت روسیه از طریق خرید خانه

اقامت روسیه از طریق خرید خانه

کشور پهناور روسیه با توجه به نزدیک بودن به ایران و همچنین شرایط اقتصادی مناسب، یکی از کشورهای محبوب جهت مهاجرت است. متقاضیان زیادی هر ساله از طرق مختلف وارد خاک روسیه شده تا برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. یکی از این روش ها، کسب اقامت روسیه از طریق خرید خانه است. خرید ملک در این کشور یکی از راه هایی است که می تواند به کسب اقامت آن منتهی شود. ما در این نوشتار قصد داریم تا تمامی مراحل و شرایط مربوط به خرید خانه در کشور روسیه را تحلیل و بررسی کنیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذاریم. پس اگر به دنبال دریافت اقامت روسیه از طریق خرید خانه هستید، در ادامه این نوشتار با ما باشید.

 

اقامت روسیه از طریق خرید خانه و قوانین آن

طبق قوانینی که در کشور روسیه وجود دارد، شهروندان خارجی مجاز خواهند بود که در این کشور ملک خریداری کنند. اما در هر صورت در بعضی موارد محدوددیت های قانونی نیز در این زمینه وجود خواهد داشت. در ابتدای امر شما برای این که قادر باشید در کشور روسیه ملک خریداری کنید، باید اجازه اقامت این کشور را داشته باشید. یادتان باشد که یک شهروند خارجی نمی تواند اقدام به خرید ملک در نقاط مرزی کند. خرید زمین های کشاورزی نیز برای افراد خارجی مشمول قوانین خاصی می شود. تمامی این نکات این موضوع را یادآور می شوند که برای کسب اقامت روسیه از طریق خرید خانه، حتماً باید به مشورت با افراد متخصص بپردازید تا مبادا سرمایه شما از بین برود.

قوانین خرید خانه در روسیه

اقامت روسیه از طریق خرید خانه و قراردادهای مربوط به آن

برای کسب اقامت کشور روسیه از طریق خرید ملک، قراردادهایی برای فروش و خرید ملک وجود دارد که این قراردادها باید بندهای ذکر شده در زیر را شامل شوند:

قرارداد فروش ملک باید شامل:

 • قیمت ملک
 • شرایط پرداخت هزینه مربوط به خرید ملک
 • روش انتقال مبلغ به حساب فروشنده
 • نام بردن نام تمامی افرادی که قرار است در آن ملک زندگی کنند.

قرارداد خرید ملک نیز باید موارد زیر را در بر بگیرد و شما به عنوان خریدار آن ملک موظف هستید که بند بند آن را رعایت کنید:

 • اطلاعات کامل مربوط به ملک مذکور مانند آدرس و متراژ دقیق آن
 • قیمت کامل انجام انتقال
 • اطلاعات شخصی دقیق در رابطه با خریدار و فروشنده
 • ایراد هر گونه توافق و قوانینی که بین دو طرف معامله در زمینه نحوه پرداخت و غیره وجود دارد.
 • پروسه انتقال سند و تحویل ملک به مالک یا مالکان جدید

اقامت روسیه از طریق خرید خانه و مدارک لازم برای آن

درابتدای امر شما به این نکته توجه داشته باشید که برای اینکه در کشور روسیه سرمایه گذاری کنید و اقامت روسیه از طریق خرید خانه را کسب کنید، باید مبلغی در حدود 256000 دلار که در حدود 15 میلیون روبل خواهد بود، صرف خرید مستغلات و ملک در این کشور کنید. پروسه های مربوط به خرید ملک در حدود سه هفته زمان برده و بعد از سه سال زندگی در روسیه نیز شما می توانید اقامت دائم آن را کسب کنید. شهروندی روسیه بعد از سه تا پنج سال اقامت قانونی در این کشور و با شرط دانستن زبان روسی امکان پذیر خواهد بود. مدارکی که برای کسب اقامت روسیه از طریق خرید خانه در این کشور نیاز خواهید داشت عبارتند از:

 • بیمه عالی و بیمه پزشکی تأیید شده برای متقاضی
 • نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری خریدار ملک
 • تأیید قانونی وجهی که خریدار می خواهد برای خرید ملک از آن استفاده کند
 • کپی از پاسپورت متقاضی خرید خانه در روسیه و خانواده او که قرار است در آن ملک زندگی کنند
 • گواهی تأیید متقاضی و گواهی ازدواج همسر
 • کپی مجوز گواهی تولد متقاضی اصلی

قیمت ملک در روسیه

اقامت روسیه از طریق خرید خانه و قیمت ملک در این کشور

برای بررسی قیمت خانه در کشور روسیه، ما یکی از مهم ترین شهرهای این کشور، شهر سوچی را مورد بررسی قرار دادیم. در نظر داشته باشید که قیمت های زیر به صورت حدودی بوده و شما برای کسب اطلاعات دقیق تر باید حتماً با متخصصین در این زمینه در ارتباط بوده و از مشورت های آن ها استفاده کنید.

حداقل قیمت خرید آپارتمان در شهر سوچی به شرح ذیل خواهد بود:

-قیمت به ازای هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 2200 دلار

-قیمت به ازای هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر 1526 دلار

-پنت هاوس در سوچی، منطقه کراسنودار (Krasnodar) در حدود 5004900 دلار

-ویلا در سوچی در منطقه کراسنودار حدوداً 2274970 دلار

-آپارتمان در سوچی در منطقه کراسنودار در حدود 10038890دلار

 

اقامت روسیه از طریق خرید خانه و مزایای آن

خرید ملک در کشور پهناور روسیه، علاوه بر اینکه بعد از چندین سال طبق شرایطی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، موجب اقامت دائم در این کشور برای شما می شود، مزایای دیگری نیز دارد که در این قسمت به چندی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • در ابتدا بحث مالیات را مورد بررسی قرار می دهیم. در کشور روسیه مالیات تعلق گرفته به ملک و املاک و مستغلات مقدار خیلی کمی، گاهاً حتی کم تر از مبالغ مربوطه در کشور ایران، خواهد داشت.
 • مناطق فدراسیون کشور روسیه مستغلاتی با قیمت های ارزان تر دارد که شما به راحتی با اندک سرمایه می توانید در آن مناطق صاحب ملک شده و از زندگی در کشوری آزاد و با اقتصادی قوی، لذت ببرید.
 • جالب است بدانید که خیلی از هزینه های زندگی در کشور روسیه حتی از کشور ایران ارزان تر خواهد شد. می توان گفت این کشور به خصوص در بعضی از نقاط بر خلاف تصور عمومی، کشوری ارزان بوده و زندگی در آن خیلی با مشکلات هزینه ای رو به رو نخواهد بود.
 • بعد از خرید ملک در روسیه می توانید برای گرفتن اقامت دائم در این کشور اقدام کنید و بعد از گذشت پروسه های مربوطه، شما دارای یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان خواهید شد.
 • اگر بخواهیم در رابطه با مبحث امنیت در مورد کشور روسیه صحبت کنیم، باید خاطر نشان کنیم که این کشور به مراتب نسبت به دیگر کشورهای هم جوار، دارای امنیت بالایی است. سطح استاندارد و کیفیت مدارس و محیط های آموزشی و دانشگاه ها نیز در این کشور بسیار بالا بوده و امکان تحصیل در محیطی امن را برای شما و فرزندانتان فراهم می آورد.

جمع بندی

آن چه در این جا بدان پرداختم بررسی و تحلیل شرایط لازم برای کسب اقامت روسیه از طریق خرید خانه در این کشور بود. روشن است که اقامت این کشور از طریق خرید ملک نیاز به سرمایه زیاد و گذشتن پروسه طولانی خواهد داشت. اما می توان گفت یکی از بهترین روش هایی است که می تواند شما را دارای اقامت دائم این کشور کرده و بعد از آن زندگی و تحصیل در کشوری امن با استاندارهای کیفیتی بالا را برای شما و خانوادتان به ارمغان بیاورد.

 

 

 

سؤالات متداول

1- آیا می توان با خرید ملک در روسیه تابعیت این کشور را دریافت کرد؟

بعد از گذشت سه سال از خرید ملک در روسیه با رعایت کردن شرایط مقرر می توان برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کرد.

2-آیا افراد خارجی برای خرید ملک در روسیه با محدودیت روبه رو هستند؟

می توان گفت، افراد خارجی برای خرید ملک در شهرهای مرزی و زمین های کشاورزی دچار محدودیت هایی خواهند بود.

3-امکان دریافت وام برای خرید خانه در کشور روسیه وجود دارد؟

وام خرید خانه به افرد خارجی که ساکن کشور روسیه نیستند تعلق نخواهد گرفت.

 

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.