به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

اقامت سوئد از طریق خرید خانه و آشنایی با هزینه های خرید ملک و اجاره ملک

اقامت سوئد از طریق خرید خانه یکی از روش هایی است که افراد زیادی برای مهاجرت به سوئد آن را در نظر دارند. باوجود روش های متعدد اخذ اقامت کشور سوئد افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق خرید خانه را دارند با آگاهی از شرایط و قوانین آن می توانند، اقدام به مهاجرت کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط و روش های مهاجرت به سوئد از طریق خرید خانه بپردازیم.

خرید خانه در سوئد چه مزایا و معایبی دارد؟

قبل از این که برای اقامت و خرید خانه در سوئد اقدام کنید بهتر است بدانید زندگی در این کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

سوئد یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که حدود 17% از جمعیت آن را مهاجرانی از کشورهای فلاند، یونان، سوریه، افغانستان و ایران تشکیل می دهند. میزان مالیات پرداختی در سوئد بسیار زیاد است اما نتیجه پرداخت این هزینه زیاد را می توان در کیفیت بالای زندگی و آسایش مردم، نیمه رایگان بودن خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش رایگان این کشور مشاهده کرد. ساعات کاری بسیار عادلانه، داشتن تعطیلات و مرخصی  برای پدر ها و مادرها از شرایطی بسیار ایده آلی است که می توان از آن بهره برد.

کشور سوئد به برابری جنسیتی و طبقاتی در دنیا مشهور است. میزان دریافت حقوق در سوئد به طور متوسط 26000 کرون در ماه معادل 2600 دلار امریکا است. از این میزان حدود 30% صرف اجاره خانه می شود.

نزدیک بودن سوئد به قطب باعث شده است این کشور به یکی از مناطق بکر و دیدنی برای گذراندن فصل سرد سال با انواع ورزش های زمستانی تبدیل شود. در تابستان نیز امکان شنا در مکان های شگفت انگیز و رویایی وجود دارد.

 

اقامت از طریق خرید خانه در سوئد

روش دریافت اقامت از طریق خرید خانه در سوئد

دریافت اقامت کشور سوئد از چندین روش امکان پذیر است. اقامت تحصیلی، کاری و ازدواج از روش های دریافت اقامت این کشور هستند. افرادی که قصد دریافت اقامت سوئد از طریق خرید خانه را دارند باید توجه داشته باشند که دریافت اقامت سوئد از طریق خرید خانه میسر نیست. برای خرید خانه در سوئد باید اجازه اقامت در این کشور را از قبل دریافت کرده باشید و در این صورت شما اجازه خرید ملک در سوئد را به دست می آورید.

روش های خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد برای همه افراد حتی مهاجران نیز امکان پذیر است. افرادی مجاز به خرید ملک در سوئد هستند که تابعیت سوئدی و اجازه اقامت تحصیلی یا کاری در این کشور را دارند.

یکی از روش های خرید ملک در سوئد بدین گونه است که افراد می توانند برای خرید ملک در سوئد با سرمایه شخصی اقدام به خرید ملک کنند و روش دیگر خرید ملک درخواست وام بانکی است. درواقع غیر سوئدی ها با شرط پرداخت مالیات از طریق ثبت نام در آژانس مالیاتی و داشتن شماره مدنی سوئد می توانند برای وام خرید ملک، درخواست خود را ارسال کنند.

بانک با بررسی منبع درآمد و پرداخت مالیات افراد، بین 75 الی 85 درصد از مبلغ خرید ملک را با ارائه ضمانت پرداخت می کند و مابقی مبلغ باید توسط فرد به فروشنده پرداخت شود. ضمانت ارائه شده توسط بانک مبلغ پرداخت، نرخ و مدت زمان بازگشت پول را مشخص می کند.

مواردی که در هنگام خرید خانه در سوئد باید در نظر داشت

خرید خانه در سوئد مانند هر کشور دیگری نیازمند توجه به مواردی است که در صورت عدم توجه لازم آن ها ممکن است از لحاظ مالی دچار خسارت جبران ناپذیری شد همچنین ممکن است پس از معامله، مکان و موقعیت خانه خریداری شده مورد رضایت واقع نشود.

  • تماس با مشاور املاک

برای خرید خانه در سوئد بهتر است از یک مشاور املاک کمک بگیرید. خرید مستقیم از فروشنده امکان پذیر است اما در این شرایط باید به قیمت ها، امکانات ملک و… به خوبی آشنایی داشته باشید.

  • در نظر گرفتن موقعیت مکانی

قیمت خانه ها با توجه به قرار گرفتن آن ها در شهرها یا روستا بسیار متفاوت است. یک آپارتمان کوچک در قلب پایتخت بسیار گران تر از یک خانه بزرگ روستایی است.

  • هزینه های بازسازی

خرید آپارتمان ها در شهرها نیاز کمتری به بازسازی ظاهری و سیستم های گرمایشی دارد اما خانه های روستایی بیشترین هزینه  بازسازی را به همراه دارند که عمده آن نیز به سیستم گرمایشی مرتبط می شود.

مراحل خرید خانه در سوئد

مراحل خرید خانه در سوئد

خرید خانه یا هر ملک دیگر در سوئد از یک سیر مشخصی پیروی می کند اما با توجه به نوع تابعیت افراد مدت زمان مختلفی را می تواند طی کند. ثبت قانونی خرید ملک در سوئد حدود 14 روز به طول می انجامد.

با توجه به تقاضای زیاد خرید خانه در سوئد بعد از مشخص کردن منطقه و موقعیت مکانی برای خرید خانه با مشاورین املاک تماس گرفته می شود زیرا قیمت ها دچار نوسانات زیادی هستند و ممکن است موقعیت های خوبی از دست داده شود.

فروش خانه در سوئد از طریق ارائه پیشنهاد اولیه توسط فروشنده ارائه می شود سپس افرادی که مایل به خرید خانه مورد نظر هستند مبلغ پیشنهادی خود را از طریق مشاوران املاک اعلام می کنند و فروشنده باید یکی از مبالغ پیشنهای را تایید کند. پس از تایید فروشنده یک کارشناس خانه را بررسی کرده و نفاط ضعف و قوت ساختمان را مشخص می کند و پس از آن قرار داد فروش امضا می شود. حدود 10% از مبلغ معامله پرداخت شده و اقدامات بانکی برای ثبت ملک به نام خریدار ارسال می شود.

 

قانونی به نام قانون پنهان در معاملات ملکی کشور سوئد وجود دارد. دراین قانون فروشنده به مدت 10 سال پس از فروش ساختمان مسئولیت مالی مشکلات پنهان ساختمان که در زمان فروش مشخص نبوده را برعهده دارد؛ اما سایر مشکلاتی که در زمان بررسی اولیه توسط کارشناس مشخص شده است بر عهده خود خریدار است.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در سوئد چگونه است؟

هزینه اجاره و خرید ملک در هر منطقه متفاوت است. دلیل اصلی این تفاوت قیمت ها وابسته به جمعیت و موقعیت های شغلی موجود درآن مناطق است. به عنوان مثال در شمال سوئد به دلیل کم بودن موقعیت شغلی، قیمت خرید و اجاره بسیار پایین تر از نقاط دیگر است. به طور میانگین قیمت خرید ملک در بیشتر نقاط 53500 کرون معادل 5200 دلار در هر مترمربع و در استکهلم پایتخت سوئد که گران ترین قیمت را به خود اختصاص داده است 749000 کرون معادل 8600 دلار در هر مترمربع است. هزینه پرداختی در معاملات خرید فروش با توجه به تورم و شرایط سیاسی تغییر می کند.

  • هزینه مالیات نقل وانتقال (هزینه تمبر) :25% از ارزش ملک است که توسط خریدار پرداخت می شود.
  • هزینه ثبت نام: هزینه ثبت نام 825 کرون معادل 96 یورو بوده و توسط خریدار پرداخت می شود.
  • هزینه آژانس املاک: بین 3 تا 5% معامله است و توسط فروشنده پرداخت می شود.

کلام آخر

سوئد یکی از کشورهایی است که به دلیل هزینه های پایین خدمات درمانی، آموزش و کیفیت بالای زندگی، افراد زیادی برای دریافت اقامت این کشور اقدام می کنند. امکان دریافت اقامت سوئد از طریق خرید خانه وجود ندارد و برای اخذ اقامت سوئد باید از راه های دیگری اقدام کرد. اگر شما هم قصد دریافت اقامت سوئد از طریق خرید خانه را دارید، کارشناسان باتجربه ما می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. منتظر تماس های شما هستیم.

سوالات متداول:

  • چه افرادی می توانند اقدام به خرید خانه یا ملک در سوئد کنند؟

همه افرادی که اجازه اقامت در سوئد را دارند، امکان خرید خانه در سوئد برای آنان فراهم شده است.

  • آیا می توان با خرید خانه اقامت کشور سوئد را دریافت کرد؟

خیر، اخذ اقامت سوئد از طریق خرید خانه امکان پذیر نیست.

  • آیا هزینه خرید خانه در سوئد زیاد است؟

قیمت خانه با توجه به موقعیت منطقه متفاوت است. قیمت هر مترمربع بین 5200 الی 8600 دلار است.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.