به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت سوئیس از طریق خرید خانه

اقامت سوئیس از طریق خرید خانه و ملک و مشاوره با متخصصین مهاجرت در سال 2021

حتما شما هم با این صحنه مواجه شده اید که هرجا صحبت از رفاه، امنیت، آرامش، کنش اجتماعی فعال و مؤثر و مسئولانی آگاه و کاربلد به میان می آید، مثالی که تمامی این مصادیق را دربرمی گیرد، کشور سوئیس است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اقامت سوئیس از طریق خرید خانه، امکان پذیر است و با تهیه ملک می توانید به یکی از باکیفیت ترین کشورها با امکانات اجتماعی گسترده مهاجرت کنید.

ثبات سیاسی، بهره مندی از یکی از کهن ترین و کارآمدترین حکومت های جهان، سیاست های مالی پایدار و اقتصاد موفق، زندگی در سوئیس را به یکی از بزرگ ترین آرزوها، تبدیل کرده است.

اگر شما هم رویای زندگی پای رشته کوه های آلپ را در سر می پرورانید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

روش های خرید ملک در سوئیس

همه ما در روزگار کودکی با تماشای کارتن بچه های آلپ و ماجراهای آنت و لوسین، دلباخته  صحنه های طبیعت سوئیس بودیم. وقتی بزرگتر شدیم، این دلباختگی نسبت به سوئیس به سبب ثبات و امنیت، اقتصاد پیشرفته، احترام اجتماعی و فرهنگ غنی این کشور، بیشتر هم شد.

اقامت سوئیس از طریق خرید خانه، راهی است که می توان پیمود تا شهروند یک کشور پیشرفته اروپایی محسوب شد، اما خرید ملک در سوئیس، روش ها و شرایطی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در سوئیس

قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی، به ملیت افراد و نحوه اقامت آن ها بستگی دارد.

درواقع باید گفت شهروندان اتحادیه اروپا، مانند ما مجبور نیستند هفت خوان رستم برای دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه را طی کنند و مانند مردم سوئیس می توانند در هر نقطه که مایلند و به هر تعداد و هر متراژی که علاقمند هستند، ملک تهیه کنند.

اما اتباع خارجی، فقط می توانند در مناطق توریستی اقدام به خرید ملک نمایند و حداکثر متراژ آن نیز از پیش تعیین شده است.

به عبارتی اتباع دیگر کشورها که  اقامت درجه B و C سوئیس را ندارند، نمی توانند خانه هایی با مساحت بیش از ۱۰۰۰ متر مربع و فضای زندگی بیش از ۲۰۰ متر مربع داشته باشند.

گفتنی است دارندگان اقامت درجه C از شرایط مشابه شهروندان اتحادیه اروپا برخوردار هستند و کسانی که مجوز اقامت درجه B دارند، فقط برای محل زندگی خود اجازه خرید ملک و خانه دارند و خرید بیش از یک ملک برای آنان دارای محدودیت هایی است.

 

خرید خانه در سوئیس چه مزایایی دارد؟

دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه را باید بزرگ ترین مزیت این تصمیم بزرگ مالی محسوب  کرد، اما مزایای این اقدام به همین جا ختم نمی شود.

شما با خرید خانه در هر کشوری حق کار و تحصیل در آن کشور را نیز از آن خود می کنید؛ شهروند رسمی آن کشور محسوب می شوید و  یک سرمایه گذاری به صرفه و هوشمندانه خارجی را رقم زده اید. خب، حال چه جایی بهتر از سوئیس!

علاوه بر مواردی که بیان شد با دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه، یک درآمد پایدار برای خود دست و پا کرده اید که تا مدت ها می توانید از طریق اجاره ملک، سودهای قابل توجهی کسب کنید.

قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در سوئیس

معایب اقامت سوئیس از طریق خرید خانه

هر معامله ای اگر شتابزده و بدون علم و آگاهی رقم بخورد، می تواند مشکلاتی در پی داشته باشد. خرید خانه در سوئیس نیز از این قاعده مستثنا نیست.

خیلی از ما جرأت خرید لوازم خانگی برقی در یک استان دیگر کشورمان را هم نداریم، چون با خود می گوییم اگر خراب شد چگونه آن را تعویض کنیم و یا از خدمات پس از فروش کالا استفاده کنیم.

کسب اقامت سوئیس از طریق خرید خانه نیز ممکن است شما را در دام کلاهبرداران بیاندازد.

معامله با کسانی که زبانشان را نمی دانیم، قوانین داد و ستد در کشورشان را مطالعه نکرده ایم، اطلاع نداریم که چه میزان باید در سال بابت ملک خریداری شده مالیات بدهیم و اساساً از هزینه های جانبی خرید خانه آگاهی چندانی نداریم، ممکن است ما را در معامله دچار مشکل کند.

به هرحال لازم است بدانیم که داشتن ملک در سوئیس با مالیات همراه است، هزینه نگهداری از منزل و نیز بهره وام را نیز باید به طور تمام و کمال پرداخت کرد.

 

هزینه های خرید ملک و یا اجاره ملک در سوئیس چگونه است؟

به طور کلی درباره هزینه های زندگی در سوئیس باید گفت با توجه به سطح رفاه و امکانات اجتماعی، هزینه زندگی در این کشور بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است.

قیمت خرید ملک و اجاره آن نیز کانتون به کانتون متفاوت است. مانند تمامی کشورهای دنیا، املاک مرکز شهر برای خرید و اجاره گران تر و املاک حاشیه ای و مرزی ارزان تر هستند.

اتباع خارجی که قصد دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه را دارند از بین مناطقی که می توانند برای خرید انتخاب کنند، معمولاً نقاط مرزی را برمی گزینند تا به محل کارشان که در حواشی کشور ایجاد شده است، نزدیک تر باشند.

 

روند خرید ملک در سوئیس به چه صورت است؟

برای خرید ملک در سوئیس مانند هر خرید دیگری، اول باید گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید. برای این کار برخی مؤسسات مهاجرتی و یا بنگاه های آنلاین می توانند به شما کمک کنند.

سپس پیش قراردادی منعقد خواهد شد تا ملک برای شما حفظ شود. پس از عقد پیش قرارداد این امکان برای شما وجود دارد که از بانک های سوئیس وام بگیرید. مبالغ وام بر اساس قیمت کلی ملک تعیین می شود.

در مرحله بعدی و پس از تأمین مالی، قرارداد اصلی در دفتر اسناد رسمی به ثبت خواهد رسید، سند به امضای خریدار و فروشنده می رسد و در مرحله آخر نیز ملک به خریدار تحویل داده می شود.

برای دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه، باید تمامی این مراحل را طی نمایید.

 

نکات مهم برای اقامت سوئیس از طریق خرید خانه

همان طور که پیشتر نیز گفته شد، خرید ملک از یک کشور خارجی با خطرات پیش بینی نشده متعددی مواجه خواهد بود که نمونه هایی از آن ارائه اسناد جعلی، فروش املاک ممنوعه، املاکی با ایرادهای زیر ساختی یا املاکی با بدهی های بانکی و مالیاتی سنگین است. خب در چنین شرایطی برای کسب اقامت سوئیس از طریق خرید خانه چه باید کرد؟ حضوری عازم سوئیس شد و بنگاه به بنگاه به دنبال ملک مورد نظر گشت؟ تازه آن هم اگر مسلط به زبان های خارجی باشید و با قوانین داد و ستد سوئیس آشنایی داشته باشید!

مسلما این راه حل منطقی نخواهد بود. بهتر است وقت خود را برای پیدا کردن یک وکیل معتبر و یا یک موسسه مهاجرتی کاربلد صرف کنیم تا با علم به قوانین ریز و درشت کشور، اقدام به دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه کنند.

نکات مهم برای خرید ملک در سوئیس

کلام آخر

سوئیس همان کشوری که با ساعت های دقیق، بی طرفی سیاسی و کارتن بچه های آلپ برای ما شناخته می شود، یکی از مرفه ترین، با ثبات ترین و امن ترین کشورهای دنیاست که اخذ ویزای دائم زندگی در آن، رویای خیلی هاست.

یکی از راه های دریافت اقامت سوییس از طریق خرید خانه میسر می شود. منطقی است کار را به کاردان بسپارید و با خرید ملک، زندگی در آرام ترین گوشه دنیا را انتخاب کنید.

 

سؤالات متداول:

  • هزینه زندگی در سوئیس چگونه است؟

به طور کلی درباره هزینه های زندگی در سوئیس باید گفت با توجه به سطح رفاه و امکانات اجتماعی، هزینه زندگی در این کشور بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است

  • قیمت ملک در سوئیس به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ملک در سوئیس مانند هر جای دیگر دنیا تابع قوانین خرید و فروش ملک در همان کشور است. قیمت خرید ملک و اجاره آن نیز کانتون به کانتون متفاوت است. مانند تمامی کشورهای دنیا، املاک مرکز شهر برای خرید و اجاره گران تر و املاک حاشیه ای و مرزی ارزان تر هستند

  • برای اینکه، هنگام خرید ملک در سوئیس اسیر کلاهبرداری سودجویان نشویم، چه باید کرد؟

بهتر است وقت خود را برای پیدا کردن یک وکیل معتبر و یا یک مؤسسه مهاجرتی کاربلد صرف کنیم تا با علم به قوانین ریز و درشت کشور، اقدام به دریافت اقامت سوئیس از طریق خرید خانه کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.