به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

آخرین قوانین ثبت شرکت در فرانسه | اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

کشور فرانسه برای آن دست از سرمایه گذاران و کسب و کارهای بین المللی که چشم به بزرگترین بازار مصرف جهان یعنی اتحادیه اروپا دوخته اند، مکانی ایده آل است. این کشور از نظر اقتصادی جایگاه دوم را در اروپا و جایگاه پنج را در جهان به خود اختصاص داده است. وزارت امور خارجه مسئول خدمات مهاجرت در فرانسه است. از سال ۱۸۵۰ میلادی خیل عظیمی از افراد از سراسر دنیا شروع به مهاجرت به کشور فرانسه کردند. تا اوایل قرن بیستم میلادی فرانسه به عنوان کشوری شهرت داشت که آغوشش به روی همه مهاجران باز بود. اما پس از آن کم کم شرایط تغییر کرد. امروزه برخلاف سایر کشورهای اروپایی به دلیل وجود سیاست های سختگیرانه مهاجرت، اخذ اجازه اقامت در فرانسه کمی دشوار است. با این حال شرایط اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به فرانسه از طریق کار مورد استقبال قرار می گیرد.

وضعیت اشتغال و بیکاری در فرانسه

موضوع کار و اشتغال یکی از مهمترین دغدغه هایی است که همواره شهروندان و مهاجرین هر کشوری را درگیر خود می سازد و کشور فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که گفته شد فرانسه از نظر اقتصای دارای جایگاه پنجم در جهان است. البته باید گفتت که اقتصاد فرانسه دهه ها دچار رکود و نابسامانی بوده است اما به نظر می رسد که چرخ های اقتصادی این کشور به کار افتاده اند و در حال رونق یافتن هستند. به همین خاطر بازار کار فرانسه نیاز به جذب نیروهای جوان و سازنده دارد و مسئولان امر طی سال های اخیر در حال تسهیل امور اشتغال برای مهاجرین هستند. اما متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار باید بدانند که برای یافتن شغل، یادگیری زبان فرانسه اهمیت فراوانی دارد.

فرانسه یکی از قدرتمندترین، پیشرفته ترین و نوظهورترین اقتصادهای جهان را دارا است. در گذشته نرخ بیکاری در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتاً بالا بوده است؛ اما این نرخ به مرور کاهش یافت و به پایین ترین حد خود رسید و براساس بررسی های صورت گرفته توسط موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی، نرخ بیکاری در این کشور در حال حاضر برابر با ۷.۱٪ است. با این حال طی چند ماه گذشته به دلیل فراگیر شدن بیماری کرونا تمامی کشورهای جهان از جمله فرانسه با افزایش بی سابقه بیکاری و افزایش رکود اقتصادی مواجه شده اند و انتظار می رود که این نرخ بالاتر رود.

وضعیت اشتغال و بیکاری در کشور فرانسه

ارز رایج کشور فرانسه

طی توافقی که در سال ۱۹۹۹ بین فرانسه و کشورهای اروپایی صورت گرفت، یورو به عنوان نرخ رایج در این کشور و بسیاری از کشورهای دیگر انتخاب گردید. هر یورو معادل ۱۰۰ سنت است. اسکناس های ۵ یورویی، ۱۰ یورویی، ۲۰ یورویی، ۵۰ یورویی، ۱۰۰ یورویی، ۲۰۰ یورویی و ۵۰۰ یورویی، اسکناس های رایج در این کشور هستند. در حال حاضر یورو از ارزش پولی بسیار بالایی برخوردار است.

استانداردهای لازم برای اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

قطعاً جهت ثبت شرکت در هر کشوری بایستی به استانداردهای لازم توجه کافی داشت و این امر یکی از شاخصه های موفقیت یاعدم موفقیت به حساب می آید. در این میان توجه به وجود امنیت اقتصادی و پایین بودن نرخ فسادی مالی از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. اولین گام جهت کسب اطمینان از ایمن بودن فضای اقتصادی، توجه به نرخ مصادره اموال است که این امر نشانگر میزان حمایت دولت از سرمایه گذاری های خارجی است. در حال حاضر نرخ مصادره اموال در کشور فرانسه معادل ۱ است که رقم نسبتاً خوب و قابل اطمینانی به نظر می آید. این کشور از نظر فساد مالی دچار نقطه ضعف هایی است اما برای کاهش میزان آن، تلاش هایی صورت گرفته که تا حدی سودمند واقع شده است. همچنین نرخ مالیات نیز نکته مهمی است که در هنگام مهاجرت به فرانسه از طریق کار بایستی مدنظر گرفته شود. نرخ مالیات در کشور فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی نسبتاً بالاست.

 

مزایای و معایب ثبت شرکت در فرانسه

بدون شک به طور کلی اقامت در هر کشوری می تواند مزایا و معایبی داشته باشد که البته مهاجرت از طریق ثبت شرکت از جمله روش هایی است که بیشتر از معایب، دارای مزایاست. مزایای و معایب اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت عبارتند از:

 • مزایا ثبت شرکت در فرانسه

۱. برای ثبت شرکت نیاز به یادگیری زبان فرانسه نیست.

۲. امکان اخذ اقامت برای اعضاء خانواده از جمله همسر وفرزندان زیر ۱۸ سال وجود دارد.

۳. امکان دسترسی به بازار اروپا و همکاری با آن ها وجود دارد و محدودیتی در این زمینه مانع کارتان نمی گردد.

۴. تحصیلات در این کشور رایگان بوده و آموزش از سطح کیفی بالایی برخوردار است.

 

 • معایب ثبت شرکت در فرانسه

۱. میزان مالیات به نسبت بالاست.

۲. پروسه اخذ مهاجرت به فرانسه از طریق کار و ثبت شرکت کمی دشوار و زمانبر است.

 

انواع ثبت شرکت در فرانسه

در کشور فرانسه چندین نوع ثبت شرکت وجود دارد که بسته به فعالیتتان بایستی نوع آن را انتخاب کنید. در ادامه به شرح هر کدام خواهیم پرداخت.

 1. شرکت سهامی فرانسوی (SA)

این نوع شرکت تا حدی شبیه شرکت سهامی عام است. تعداد سهامداران در شرکت سهامی فرانسوی حداقل بایستی ۷ نفر و سرمایه اولیه برای شروع راه اندازی نباید کمتر از ۳۷۰۰۰ یورو باشد. افراد حقیقی یا حقوقی می توانند چنین شرکتی را تأسیس نمایند و میزان مسئولیت افراد به میزان سهامشان بستگی دارد. همچنین سهامداران شرکت SA می توانند ناشناس باقی بمانند.

 1. شرکت با مسئولیت محدود (SARL)

برای راه اندازی شرکت (SARL) تعداد سهامداران بایستی حداقل ۲ نفر و حداکثر ۱۰۰ نفر باشند. سرمایه اولیه خاصی برای تاسیس چنین شرکت هایی تعیین نشده است و در این نوع سرمایه گذاری نیز میزان مسئولیت افراد به میزان سهامشان بستگی دارد.

 1. شرکت سهامی ساده (SAS)

شرکت سهامی ساده نسبت به شرکت SA انعطاف پذیرتر است. برای تأسیس این نوع شرکت وجود دو سهامدار کفایت می کند. رئیس شرکت توسط سهامداران تعیین می گردد.

 1. مؤسسه انفرادی (EI)

برای راه اندازی این نوع مؤسسه نیازی به سرمایه مشخص و تعداد خاصی از سهامداران نیست و مؤسس مسئولیت تمام بدهی ها و تعهدات را به گردن می گیرد.

 1. شرکت های با مشارکت های تجاری(SNC)

این نوع شرکت ها حداقل نیاز به دو مؤسس دارند و سرمایه خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است. مؤسسین با توجه به میزان دارایی شان، مسئولیت تعهدات و سود و زیان را بر عهده دارند.

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

افراد برای ثبت شرکت در فرانسه بایستی دارای شرایطی باشند که عبارتند از:

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا حداقل 5 سال سابقه کار مربوطه
 • داشتن تمکن مالی خاص
 • حداقل سرمایه گذاری 30000€ (یورو)
 • تایید پروژه توسط مراجع دولتی زیربط
 • داشتن یک طرح تجاری

شرکت های استارتاپی نیازی به داشتن سابقه کاری و مدرک تحصیلی ندارند و مورد قبول گرفتن طرح ارائه شده، کافی است.

 

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

جهت تأسیس یک شرکت در فرانسه بایستی مراحلی را طی نمایید که عبارتند از:

 • ابتدا بایستی طرح خود را مشخص و به همراه توجیه اقتصادی به مسئولان ذی ربط در سفارت فرانسه ارائه دهید.
 • سپس باید منتظر اعلام موافقت سفارت فرانسه بمانید.
 • بعد از تایید اولیه باید برای انجام مراحل بعدی و تعیین نام تجاری شرکت خود به این کشور بروید. برای ورود به این کشور بایستی ویزای کوتاه مدت ۳ ماهه دریافت نمایید.
 • در مرحله بعد لازم است که کارهای اداری ثبت شرکت خود را انجام داده و یک حساب بانکی باز کنید.
 • پس از تمام این مراحل بایستی به کشور خود بازگردید و درخواست ویزای اقامت یک ساله کنید و پس از آن می توانید اقدام به راه اندازی شرکت خود کنید.
سؤالات متداول
 1. هزینه ی ثبت شرکت و زندگی در فرانسه چه مقدار است؟

ثبت شرکت در کشور فرانسه هزینه خیلی زیادی می طلبد و جزو گران ترین ویزاهای سرمایه گذاری به حساب می آید. البته هزینه های زندگی تا حد زیادی به سبک زندگی و مکانی که قرار است در آن زندگی کنید بستگی دارد.

 1. تحصیلات در دانشگاه های فرانسه از چه سطحی برخوردار است؟

دانشگاه های بیشماری در کشور فرانسه وجود دارد که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و در دانشگاه های فرانسه آن ها از جدیدترین روش های آموزشی بهره برداری می شود.

 1. به غیر از اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به فرانسه از طریق کار چه روش هایی برای اخذ اقامت وجود دارد؟

اخذ اقامت از طریق تحصیل، کار، ازدواج، پناهندگی و تولد امکان پذیر است. به روش های مختلفی می توان ویزای اقامت در کشور فرانسه را کسب کرد با این حال اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به فرانسه از طریق کار هر چند که نیازمند سرمایه و صرف هزینه زیادی است اما می تواند مزایای بیشتری نسبت به سایر روش ها برایتان داشته باشد و در صورت داشتن سرمایه لازم، یکی از بهترین شیوه های اقامتی به حساب می آید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.