به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت فرانسه از طریق کار

ویزای کار فرانسه آپدیت 2021 | مهاجرت و اقامت فرانسه از طریق کار

بزرگترین مشکل امروز بازار کار فرانسه کمبود شغل نیست، بلکه کمبود مهارت در بین کارگران است. 200 هزار شغل خالی، خبر خوبی برای کارگران ماهر خارج از کشور است. با وجود همه این ها، نرخ بیکاری فرانسه در واقع بهتر از ده سال گذشته است و به 9٪ کاهش یافته است. اگر موفق به یافتن شغل در فرانسه شوید، مزایای تأمین اجتماعی، ارزش این همه تلاش را خواهد داشت. در این جا قصد داریم که به شرایط و نحوه گرفتن ویزای کار فرانسه و اقامت فرانسه از طریق کار بپردازیم:

اخذ ویزای کار فرانسه لازم است؟

اولویت اول شما باید این باشد که بفهمید اصلاً به مجوز کار احتیاج دارید یا خیر. در برخی موارد، بسته به ملیت و وظیفه ای که قرار است بر عهده بگیرید، ممکن است مجوز لازم نباشد.

اگر شهروند کشور دیگری از اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس هستید، پس برای زندگی یا کار در فرانسه نیازی به مجوز ندارید.

اگر قبلاً اجازه اقامت فرانسه را دارید، ممکن است نیازی به مجوز کار جداگانه نداشته باشید. جزئیات کارت اقامت خود را بررسی کنید که باید مشخص کند که آیا این کارت دائمی، موقت یا کوتاه مدت است یا خیر. اگر یک کارت اقامت دائم داشته باشید، احتمالا به شما حق کار می دهد، اما با سایر انواع ویزا ممکن است به یک مجوز کار جداگانه نیاز داشته باشید. جزئیات کامل تا حدی بستگی به ملیت شما دارد، بنابراین حتما با سفارت محلی خود چک کنید.

اخذ ویزای کار فرانسه لازم است؟

نحوه درخواست کار در فرانسه

فرانسوی ها از کلمه Curriculum Vitae (CV) به جای استفاده از رزومه استفاده می کنند اما یکسان محسوب می شوند. قبل از اقدام برای کار در فرانسه ، اطمینان حاصل کنید که CV شما با تمامی مشخصات شما مرتبط و به روز است.

اگر شغلی که متقاضی آن هستید به زبان انگلیسی ارسال شده باشد، ممکن است ارسال اطلاعات خود به زبان انگلیسی خوب باشد اما در بسیاری از موارد انتظار دارید CV خود را به زبان فرانسه ترجمه کنید. فرانسوی ها معمولاً انتظار دارند که یک معرفی نامه نیز ارائه شود که باید به زبان فرانسه نوشته شود. در هر صورت، بهتر است اسناد خود را به زبان مادری خود و همچنین به زبان فرانسه داشته باشید تا مطمئن باشید. مخصوصاً اگر بومی فرانسه زبان نیستید، از یک فرانسوی زبان بومی بخواهید CV و معرفی نامه شما را بررسی کند تا مطمئن شوید که خطایی رخ نداده است.

در هیچ یک از سندها منابع لازم نیست. با این وجود می توانید اطلاعات تماس مراجع خود را در مرحله مصاحبه با خود بیاورید.

مراحل دریافت ویزای کار فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق کار چگونه است؟

قبل از گرفتن ویزای کار فرانسه، باید کاری پیدا کنید. سپس کارفرمای شما از طرف شما، در وزارت کار محلی خود، درخواست ویزای کار می کند. این فرآیند با تغییر در فرآیندهای اعمال شده به صورت منطقه ای مدیریت می شود، بنابراین مدت زمان این کار می تواند متفاوت باشد.

هنگامی که این مرحله اولیه درخواست تأیید شد، برای مهاجرت به مسئولان مراجعه کنید که با سفارت فرانسه در کشور خود تماس بگیرند. پس از آن مسئولیت شماست که به سفارت خود بروید و شخصاً مراحل درخواست را تکمیل کنید.

پس از دریافت درخواست شما، بسته به ملیت، نوع ویزا و رویه های سفارت محلی می تواند از حدود سه هفته تا چند ماه طول بکشد. شما نمی توانید این فرآیند را بیش از سه ماه پیش از سفر به فرانسه شروع کنید، پس باید زمان خود را براساس آن برنامه ریزی کنید.

بسته به ملیت و کاری که قصد انجام آن را دارید، انواع مختلف ویزای کار و اجازه اقامت در دسترس است. این دامنه با گذشت زمان تغییر می کند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

برای دریافت ویزا در سفارت فرانسه کشور خود، باید مدارک شخصی خود را همراه داشته باشید، از جمله:

گذرنامه معتبر (این باید در ده سال گذشته صادر شده باشد و تا پایان اعتبار ویزا معتبر باشد)

فرم های درخواست و اقامت کامل و پاسپورت امضا شده

بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می کنید، ممکن است مجبور باشید شواهدی از برنامه های سفر خود از جمله پروازهای برگشتی از قبل رزرو شده را نشان دهید

هزینه درخواست و در برخی موارد یک پاکت مهر دار و خطاب به خود.

 

فرصت های شغلی در فرانسه برای خارجی ها

اگر به دنبال شغل شرکتی هستید و کارگری بسیار ماهر هستید، بخش های برجسته صنعتی فرانسه شامل انرژی، تولید و فناوری، حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری هستند.

بسیاری از مهاجران خارج از کشور به عنوان معلم انگلیسی یا در صنعت گردشگری شغل می گیرند. بهترین راه برای استخدام در فرانسه به عنوان یک خارجی اینترنت است؛ به خصوص اگر وارد کشور نشده‌اید.

انواع ویزای فرانسه

اگر برای اهداف کاری به فرانسه نقل مکان می کنید، بسته به کشور مبدا ممکن است لازم باشد برای ویزای فرانسه اقدام کنید. انواع مختلفی از ویزا و مجوزهای کاری وجود دارد که می توانید درخواست کنید. نکته دیگر به هدف دقیق شما از ورود و مدت اقامت در کشور بستگی دارد.

ویزاهای ورودی را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت.

ویزای کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت به اتباع خارجی اجازه ورود و اقامت در خاک فرانسه را تا 3 ماه می دهد.

دو نوع ویزای کوتاه مدت در دسترس است:

ویزای کوتاه مدت معمولی، که معمولاً “ویزای اقامت یکسان” یا “ویزای شینگن نوع “C نامیده می شود، به حامل آن اجازه می دهد تا آزادانه در خاک هر 26 کشور منطقه شینگن حرکت کند و ویزای ویژه کوتاه مدت قابل استفاده در سرزمین های خارج از کشور، که برای دسترسی به سرزمین های مورد نظر خارج از کشور لازم است.

ویزاهای کوتاه مدت می تواند یکبار ورود برای یک اقامت کوتاه یا چند بار ورود برای چندین اقامت کوتاه متوالی باشد. وقتی ویزای کوتاه مدت اجازه چندین ورود را می دهد، به عنوان “ویزای سفر” واجد شرایط است.

ویزای بلند مدت

ویزای طولانی مدت به اتباع خارجی اجازه می دهد تا بیش از سه ماه در فرانسه بمانند. دلیل این اقامت می تواند به دلایل شخصی (تجدید دیدار با خانواده، بازنشستگی و غیره) یا به دلایل شغلی (راه اندازی یک کسب و کار، اشتغال با حقوق و غیره) باشد. این نوع ویزا به دارنده اجازه می دهد تا برای مدت مشخصی در فرانسه زندگی کند.

مراحل دریافت ویزای کار فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق کار چگونه است؟

ویزای طولانی مدت معادل اجازه اقامت (VLS-TS)

ویزای طولانی مدت معادل اجازه اقامت (VLS-TS)  به دارنده اجازه می دهد نه تنها وارد فرانسه شود بلکه می تواند بین 3 تا 12 ماه در این کشور زندگی کند بدون اینکه برای مجوز اقامت جداگانه اقدام کند. پس از سال اول اقامت، اتباع خارجی که تمایل به تمدید اقامت خود در فرانسه دارند باید برای اجازه اقامت متناسب با شرایط خود اقدام کنند.

ویزای کار فرانسه چگونه ممکن است بر همسر و سایر اعضای خانواده تأثیر بگذارد؟

اگر با ویزایی که به عنوان مجوز “مهارت و استعداد” شناخته می شود در فرانسه هستید، می توانید بلافاصله اعضای خانواده را با خود بیاورید. آنها همچنین حق کار در فرانسه و بدون نیاز به مجوزهای بیشتر را دارند. دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا همچنین می توانند از طریق اعضای خانواده بدون یک دوره انتظار تحت طرح الحاق خانواده درخواست ویزا کنند.

در برخی موارد اگر یک سرمایه گذار یا کارآفرین باشید و یا مبالغ هنگفتی سرمایه‎گذاری کنید یا بیش از ده شغل ایجاد کنید، ممکن است بتوانید ویزایی دریافت کنید که به خانواده شما اجازه می دهد فوراً به شما بپیوندند.

همچنین، کارفرمای شما باید مراحل ویزا را برای هر یک از اعضای خانواده که با شما به فرانسه سفر می کنند، همزمان با درخواست مجوز برای شما آغاز کند. کلیه اعضای خانواده بالای 6 سال لازم است برای گرفتن ویزا شخصاً به سفارت فرانسه در کشور شما مراجعه کنند.

با این وجود، برای انواع دیگر اقامت فرانسه از طریق کار لازم است که 18 ماه در فرانسه باشید تا بتوانید برای اعضای خانواده خود درخواست کنید که به شما بپیوندند.

برای دریافت ویزای فرانسه چه مدارکی لازم است؟

گذرنامه معتبر؛ فرم های درخواست و اقامت کامل و پاسپورت امضا شده، بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می کنید، ممکن است مجبور باشید شواهدی از برنامه های سفر خود از جمله پروازهای برگشتی از قبل رزرو شده را نشان دهید؛ هزینه درخواست و در برخی موارد یک پاکت مهر دار و خطاب به خود.

چه فرصت های شغلی برای کارگران خارجی در فرانسه وجود داد؟

اگر به دنبال شغل شرکتی هستید و کارگری بسیار ماهر هستید، بخش های برجسته صنعتی فرانسه شامل انرژی، تولید و فناوری، حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری هستند. بسیاری از مهاجران خارج از کشور به عنوان معلم انگلیسی یا در صنعت گردشگری شغل می گیرند. اینترنت در واقع بهترین راه برای استخدام در فرانسه به عنوان یک خارجی است، به خصوص اگر هنوز وارد کشور نشده اید.

ویزای بلند مدت چیست؟

ویزای طولانی مدت به اتباع خارجی اجازه می دهد تا بیش از سه ماه در فرانسه بمانند. دلیل این اقامت می تواند به دلایل شخصی (تجدید دیدار با خانواده، بازنشستگی و غیره) یا به دلایل شغلی (راه اندازی یک کسب و کار، اشتغال با حقوق و غیره) باشد. این نوع ویزا به دارنده اجازه می دهد تا برای مدت مشخصی در فرانسه زندگی کند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.