به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
راه های دریافت اقامت فنلاند

روش های دریافت اقامت فنلاند | تمام راه های اخذ اقامت فنلاند در سال 2021

کشور فنلاند امروزه به عنوان یکی از کشورهای مرفه و پیشرفته در جهان شناخته می شود. امکانات رفاهی این کشور و همچنین بالا بودن سطح زندگی در آن سبب شده است تا فنلاند به عنوان اولین کشور از نظر سعادتمندی و شادی در جهان شناخته شود. این کشور از کشورهای اروپایی محسوب می شود که جمعیت نسبتا کمی دارد و افزایش جمعیت از طریق مهاجرت در آن همواره در دستور کار دولتمردان این کشور قرار داشته است. با توجه به شرایط مناسب زندگی در این کشور، بسیاری از افراد قصد مهاجرت به فنلاند را در دستور کار خود قرار داده اند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد روش های اخذ اقامت فنلاند و همچنین شرایط زندگی در این کشور توضیحاتی را ارائه کنیم.

بررسی نکات عمومی در اخذ اقامت فنلاند

قبل از هر چیز لازم است تا با شرایط مهاجرتی، گرفتن اقامت فنلاند و همچنین شرایط زندگی در کشور فنلاند بیشتر آشنا شویم و توضیحاتی را در این خصوص بیان کنیم. کشور فنلاند جزء کشورهای حوزه شینگن قرار دارد و در شمال اروپا واقع شده است. همان طور که اشاره کردیم این کشور مانند بسیاری از کشورهای اروپایی جمعیت کمی را به خود اختصاص می دهد؛ به طوری که جمعیت آن در حدود 5/6 میلیون نفر برآورد شده است. این کشور از نظر اقتصادی دارای شرایطی مساعد است.

با توجه به شرایط کشور فنلاند و همچنین پتانسیل های بالای آن، شرایط مهاجرتی ویژه ای برای افرادی که قصد گرفتن اقامت این کشور را دارند در نظر گرفته شده است. افراد از طرق مختلفی می توانند نسبت به اخذ ویزای فنلاند اقدام نمایند. به طور معمول شش روش مهاجرتی برای گرفتن ویزای این کشور وجود دارد که در ادامه به معرفی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت. در حالت کلی اقامت تحصیلی در فنلاند جزء روش های معمول و کم هزینه محسوب می شود اما افراد با توجه به شرایط خود می توانند بهترین روش را برای گرفتن اقامت فنلاند انتخاب نمایند.

بررسی نکات عمومی در اخذ اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند یکی از روش های معمول برای سرمایه گذاری در این کشور و سایر کشورهای اروپایی محسوب می شود. افراد می توانند با وارد کردن سرمایه خود به این کشور و همچنین ایجاد تجارت و بیزنس در آن نسبت به اخذ ویزای فنلاند اقدام نمایند. اما قبل از هر چیز لازم است تا افراد با سیاست های اقتصادی این کشور و همچنین سیاست های مهاجرتی آن آشنا باشند تا بتوانند با اطمینان، سرمایه خود را وارد بازار کار این کشور کنند و از این طریق نسب به گرفتن اقامت فنلاند اقدام نمایند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند می تواند از طریق روش های مختلفی از جمله: ثبت شرکت در فنلاند، خرید ملک در این کشور، کارآفرینی در فنلاند، روش های خود حمایتی و یا خرید اوراق عرضه دولتی اتفاق بیفتد. در ادامه به معرفی برخی از این روش ها خواهیم پرداخت.

گرفتن اقامت در فنلاند از طریق خرید خانه و ملک

اخذ اقامت از طریق خرید ملک یکی از راه های مهاجرتی پرطرفدار است که قانون آن در بسیاری از کشورها وجود دارد. در کشور فنلاند نیز خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری و گرفتن اقامت محسوب می شود. در حقیقت خرید ملک راهی مطمئن و کم ریسک برای سرمایه گذاری در فنلاند محسوب می شود. البته باید توجه داشت که خرید ملک به تنهایی نمی تواند راهی برای گرفتن اقامت فنلاند محسوب شود؛ بلکه لازم است تا خرید ملک در این کشور به عنوان راهی برای تجارت شناخته شود.

یکی از مهم ترین سوالاتی که در رابطه با خرید ملک و خانه در فنلاند مطرح می شود، قیمت خرید املاک در این کشور است. از آنجایی که واحد پولی این کشور یورو است، قیمت خرید ملک در آن بر حسب یورو محاسبه می شود. باید عنوان کرد که قیمت خرید ملک در این کشور بر حسب شهر یا منطقه ممکن است متفاوت باشد. هلسینکی یکی از گران ترین شهرهای این کشور محسوب می شود که قیمت خرید آپارتمان و املاک در آن به طور متوسط به ازای هر متر مربع 3400 تا 4200 یورو هزینه دارد. متوسط قیمت خانه ها در این کشور حدود 130000 یورو است که ممکن است بسته به متراژ و منطقه، متفاوت باشد.

اخذ اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در فنلاند به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت فنلاند شناخته می شود. ثبت شرکت در این کشور مستلزم طی کردن مراحل خاصی است که بر اساس قوانین این کشور باید دنبال شود. یکی از مهم ترین مراحل برای ایجاد و ثبت شرکت در این کشور، ایجاد حساب بانکی در آن است. با توجه به قوانین بانکی سختگیرانه این کشور در برابر پولشویی، افتتاح حساب بانکی شاید وقت گیرترین مرحله در ثبت شرکت محسوب شود. همچنین لازم است تا مدارک و اسناد متعددی در اختیار مراجع این کشور قرار گیرد تا از طریق آن بتوان نسبت به ثبت شرکت و همچنین اخذ اقامت آن اقدام کرد.

برای آن که بتوان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فنلاند را به صورت موثر ایجاد کرد، لازم است تا با شرایط اقتصادی و همچنین فعالیت های تجاری این کشور به صورت کامل آشنایی داشت و بر اساس آن یک طرح تجاری موثر و قوی را ارائه کرد تا بتوان سودآوری طرح را اثبات کرد.

اخذ اقامت فنلاند از طریق راه های مختلف

اخذ اقامت تحصیلی فنلاند

علاوه بر روش های سرمایه گذاری، روش های دیگری نیز برای اخذ اقامت فنلاند وجود دارد که اقامت تحصیلی به عنوان یکی از مهمترین روش ها شناخته می شود. تحصیل در فنلاند یکی از راه های ساده و کم هزینه است که افراد می توانند از طریق آن برای اخذ اقامت اقدام نمایند. تحصیل در این کشور تا سال 2017 رایگان بود؛ ولی بعد از آن تحصیل برای اتباع خارجی تنها از طریق پرداخت شهریه امکان پذیر شد.

شرایط تحصیلی مناسب و همچنین نظام آموزشی بسیار قوی در این کشور سبب شده است تا بسیاری از افراد نسبت به تحصیل در این کشور اقدام نمایند. تحصیل در کشور فنلاند تحت شرایطی بدون دریافت یا داشتن مدرک زبان نیز امکان پذیر است و این امر یکی از ویژگی های مهم تحصیل در این کشور به حساب می آید. امکان تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور نیز برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده است و به صورت سالانه هزینه ای بین 8 تا 10 هزار یورو خواهد داشت. البته باید در نظر داشت که به دلیل وجود قوانین کار برای دانشجویان خارجی، می توان بسیاری از هزینه های تحصیل را در این کشور تامین کرد. با توجه به ویژگی های عنوان شده، اقامت فنلاند از طریق اخذ ویزای تحصیلی یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به فنلاند محسوب می شود.

 

سوالات متداول

  1. چگونه می توان نسبت به اخذ ویزای شینگن فنلاند اقدام کرد؟

از آن جایی که کشور فنلاند جزء کشورهای متعهد به پیمان شینگن محسوب می شود، کلیه اتباعی که قصد سفر یا دریافت اقامت فنلاند را دارند باید با مراجعه به سفارت فنلاند و ارائه مدارک مورد نظر، نسبت به دریافت ویزای شینگن اقدام نمایند.

  1. انواع ویزای فنلاند کدامند؟

ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای ملاقات با خانواده و بستگان و همچنین ویزای فرهنگی و ورزشی از انواع ویزای قابل اخذ در فنلاند محسوب می شوند. اخذ ویزای توریستی فنلاند مخصوص آن دسته از افرادی است که به منظور گردش و بازدید، قصد سفر به این کشور را دارند.

  1. هزینه صدور ویزای شینگن در فنلاند چقدر است؟

برای اخذ اقامت فنلاند، دریافت ویزای شینگن الزامی است که هزینه آن 60 یورو خواهد بود. این مبلغ برای کودکان بین 6 تا 12 سال 35 یورو و برای کودکان زیر 6 سال رایگان در نظر گرفته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.