به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت

روش ها و شرایط دریافت اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت در سال 2021

مهاجرت به کشور‌های خارجه از طریق روش‌های مختلفی امکان پذیر است و افراد بنا به شرایط و موقعیت خود اقدام به مهاجرت می‌کنند. مهاجرت از طریق ثبت شرکت یکی از این روش‌ها  است که شرایط آن بر اساس کشور انتخابی شما متفاوت است. در این مقاله قصد داریم مهاجرت و اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت را بررسی کنیم و به مزایا و ویژگی‌های آن بپردازیم. به گفته وال استریت ژورنال، قبرس  با داشتن موقعیت استراتژیک، محیط مالیاتی مناسب، نیروی کار تحصیل کرده، ارتباطات مخابراتی عالی، بانکداری مدرن و زیرساخت های قانونی، کشوری مناسب جهت اقامت از طریق ثبت شرکت است. این کشور به عنوان یک پل تجاری عالی برای اتحادیه اروپا و خاورمیانه به حساب می آید و از موقعیت خوبی برخوردار است.

 

قبرس و شرایط اقتصادی آن

قبرس جزیره ای است که در دریای مدیترانه واقع شده است. آب و هوای معتدل و تاریخ و فرهنگ این کشور آن را  به مقصدی عالی برای توریست ها تبدیل کرده است. قبرس نه تنها یک مقصد گردشگری عالی است بلکه بیشتر افرادی که از این مکان دیدن می کنند در موارد زیادی محسور آن می شوند و مایل به نقل مکان و مهاجرت به این کشور خواهند شد. برای کسانی که به دنبال اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت هستند،  اطلاع از شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری بسیار حائز اهمیت است. برای راه اندازی شرکت و ایجاد اشتغال در قبرس اول از همه لازم است که بدانید زبان اصلی در مناطق جنوبی این کشور، یونانی و در قسمت‌های شمالی ترکی است. اکثریت مردم قبرس به میزان کافی از زبان انگلیسی آگاهی دارند و برای برقراری ارتباط در محیط‌های تجاری از زبان انگلیسی نیز استفاده می‌کنند.

نمره آزادی اقتصادی قبرس 71.4 است که باعث شده است اقتصاد این کشور در سال 2021 در رتبه 33 قرار گیرد و  نمره کلی آن 1.3 درجه افزایش یافته است. این پیشرفت ها عمدتاً به دلیل بهبود شرایط قانون گذاری و یکپارچگی دولت این کشور اتفاق افتاده است. قبرس در بین 45 کشور منطقه اروپا در رتبه 19 قرار دارد و نمره کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

خدماتی مانند گردشگری، امور مالی، حمل و نقل و املاک بیش از 80 درصد تولید ناخالص سرمایه این کشور را تشکیل می دهند. بالاترین نرخ مالیات بر درآمد افراد 35 درصد و بالاترین نرخ مالیات بر شرکت ها 12.5 درصد است. مجموع بار مالیاتی معادل 24.5 درصد از کل درآمد داخلی است. هزینه های دولت در سه سال گذشته 40 درصد از کل تولید (تولید ناخالص داخلی) بوده است و مازاد بودجه به طور متوسط ​​0.01 درصد از تولید ناخالص داخلی است.

نرخ مشارکت نیروی کار  این کشور در سال 2019 افزایش یافته است و  بیکاری در قبرس در سطوح پایینی قرار دارد که به اقتصادی کلی کشور کمک بسیار زیادی می‌کند. آزادی اقتصادی قبرس در بخش خصوصی در سال 2020 افزایش یافته است که آخرین افزایش آزادی در سال 2012 صورت گرفته بود.

مشاغل و حقوق اولیه حرفه ای در قبرس مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، با توجه به سطوح مهارت، تجربه و  ارزش شرکتی که در افراد در آن مشغول به کار هستند، است. حقوق اولیه و پایه در قبرس مقداری کمتر از بقیه کشور‌های اتحادیه اروپا است، اما از آنجا که نرخ مالیات پایین است، با سایر کشور‌های اروپایی رقابت می‌کند.

چگونگی ثبت شرکت در قبرس

چگونگی ثبت شرکت در قبرس

ثبت شرکت در قبرس نسبتاً آسان و سریع تر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. این کار با یک درخواست ثبت شرکت آغاز می شود و  به مراجع مربوطه ارسال می گردد.

اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت شامل پیش نویس یادداشت‌ها و مقالاتی است که حقوق و تعهدات سهامداران شرکت را مشخص می‌کند. شرکت های قبرس می توانند تقریباً به هرگونه تجارت قانونی مشغول باشند اما باید مجوز برخی از مراجع نظارتی مانند بانک، بیمه، مراکز وام دهی یا مشاوره سرمایه گذاری را دریافت کنند.

یک شرکت قبرس باید دارای دفتر ثبت شده در داخل قبرس باشد و فردی را به عنوان منشی که ممکن است مقیم یا غیرمقیم باشد را تعیین کند. حداقل تعداد مدیران و سهامداران در یک شرکت خصوصی قبرس یک نفر است و هیچ محدودیت قانونی برای ملیت یا محل اقامت آن ها وجود ندارد.

مشخصات مدیران و سهامداران در اداره ثبت شرکت ها قرار می گیرد و برای عموم منتشر می شود. جزئیات مالکین ذینفع لزوماً توسط ASP جمع آوری می شود و در هیچ ثبت عمومی ظاهر نمی شود. این به عنوان چهارمین دستور العمل اتحادیه اروپا برای مبارزه با پولشویی صورت می گیرد و الزامی است.

پس از تأسیس یک شرکت در قبرس، باید آن را به صورت سالانه تمدید کنید. شرکت باید مبلغ 350 یورو سالانه (با جریمه در صورت تأخیر در پرداخت) پرداخت کند و بازده سالانه خود را ارائه دهد، که شامل یک فرم با مشخصات کلیه مدیران، سهامداران و سهام ها است.

یک شرکت در قبرس باید سالانه صورت های مالی حسابرسی شده را تهیه و به مقامات مالیاتی ارائه دهد. حسابرسی حتی برای شرکت هایی که در سال مالی هیچگونه معامله تجاری نداشته اند نیز مورد نیاز است.

 

مراحل ثبت شرکت در قبرس

با دانستن9 مرحله ی کلی قادر به ایجاد شرکت جهت گرفتن اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت خواهید شد.

مرحله ی اول: مشاوره

اگر آمادگی مراجعه حضوری به قبرس را ندارید، می‌توانید از یک شرکت مهاجرتی خوب مشاوره و راهنمایی بگیرید. اول از همه باید دریابید که مراحل  مهاجرت و تأسیس شرکت چگونه است و سپس دست به کار شوید.

مرحله دوم: برنامه ریزی

قبل از افتتاح شرکت خود، تهیه برنامه مناسب بسیار مهم است. این مرحله ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • انتخاب نام مناسب برای کسب و کار
  • ایجاد ساختار زمانی
  • یافتن سهامداران و مدیران اصلی شرکت

مرحله سوم: رزرو نام تجاری

پس از تعیین نام دلخواه، باید برای تأیید ثبت در اسرع وقت رزرو شود که توسط مراکز رسمی‌کشور قبرس صورت می گیرد.پس از تأیید، نام انتخابی شما تا شش ماه در رزرو خواهد بود.

مراحل ثبت شرکت در قبرس

 مرحله چهارم: تهیه سند

این مرحله شامل تهیه سند شرکت خواهد بود و این سند شامل نام و هدف کسب و کار است.

مرحله پنجم: ارائه سند

در اینجا از شما خواسته می شود که فرم های امضا شده، اسناد تأیید شده و احراز هویت یک وثیقه امضا شده توسط وکیل قبرسی را ارائه دهید.

مرحله ششم: تأیید سند

سازمان DR-COR  پس از تاسیس و ثبت شرکت، گواهینامه های شما را تأیید می کند.

مرحله هفتم: افتتاح حساب بانکی

با داشتن یک شرکت در قبرس می توانید در هر کشوری که علاقه دارید یا با آن در حال تجارت هستید، درخواست افتتتاح حساب دهید.

مرحله هشتم: ثبت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده

در صورتی که گردش مالی مورد انتظار شما در سال برابر یا بیشتر از 15.600 یورو باشد، داشتن شماره شناسایی مالیات شرکت الزامی است و همچنین ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده بسیار ضروری است.

مرحله نهم: ثبت نام به عنوان کارفرما

شما قبل از ثبت نام در وزارت کار، رفاه و بیمه اجتماعی به عنوان کارفرما در قبرس قادر به استخدام کارمند نخواهید بود، مگر اینکه و شماره شناسه منحصر به فرد خود را به عنوان کارفرما دریافت کنید.

 

سؤالات متداول:

  • هزینه برپایی یک شرکت در کشور قبرس جهت گرفتن اقامت چقدر است؟

معمولاً حداقل سرمایه مجاز  جهت ثبت شرکت در قبرس 1.000،00 یورو است. زیاد بودن سرمایه جهت راه اندازی شرکت به عنوان قدرت تجاری آن در نظر گرفته می‌شود.

  • مزایای اقامت قبرس با ثبت شرکت چیست؟

به طور کلی داشتن حوزه قضایی معتبر، عضویت دراتحادیه اروپا، قوانین شفاف شرکت ها و سیاست مالیاتی پایدار، پایین بودن نرخ مالیات شرکت ها در  میان کشور‌های اتحادیه اروپا از مزایای ثبت و تأسیس شرکت در قبرس است.

  • ثبت شرکت در قبرس چقدر زمان می‌برد؟

به طور کلی ثبت شرکت ممکن است یک تا دو هفته پس از ارائه درخواست‌های لازمه  صورت گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.