به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت قبرس از طریق خرید خانه

شرایط و نحوه ی دریافت اقامت قبرس از طریق خرید خانه

اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید، حتماً در مورد روش هایی که به وسیله آن ها می توان به کشورهای مختلف مهاجرت کرد، مطالعه و پرس و جو کرده اید. می دانیم که سرمایه گذاری هایی نظیر ثبت شرکت فعال یا خرید ملک به عنوان یکی از آسان ترین روش ها برای دریافت اقامت و تابعیت در برخی از کشورها محسوب می شود. همین موضوع ما را مجاب به تهیه این مقاله کرده است و در آن به اقامت قبرس از طریق خرید خانه و مواردی که قبل از هرگونه اقدام به این کار لازم است بدانید، خواهیم پرداخت.

 

دریافت اقامت قبرس از طریق خرید خانه

شاید این سوال ها برای شما پیش آمده باشد که شرایط خرید خانه در قبرس چیست و برای دریافت اقامت باید خانه ای با چه میزان ارزشی خریداری کنید. یا حتی ممکن است به این فکر کنید که آیا قبرس مکان مناسبی برای سرمایه گذاری و مهاجرت است یا خیر؟ چه روش هایی برای خرید خانه در این کشور وجود دارند؟ در این متن به همه این سؤالات پرداخته خواهد شد و شما می توانید با پاسخ هایی که در این متن دریافت می کنید و سنجش معایب و مزایای آن، به سادگی برای اخذ اقامت و خرید ملک خود تصمیم گیری کنید.

 

مختصری درباره قبرس

قبرس جزیره ای بسیار زیبا و مدیترانه ای است که حدود 9250 کیلومتر وسعت دارد و جمعیتی بالغ بر 1 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. سالانه گردشگران و مسافران زیادی برای دیدن جاذبه های طبیعی و مناظر زیبا به این کشور سفر می کنند و بخش زیادی از منبع درآمدی این کشور را تشکیل می دهند. به دلیل موقعیت جغرافیایی و سیاسی که در آن قرار دارد، مدتهاست که به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که از لحاظ سبک زندگی و فرهنگ با هم تفاوت های عمده ای دارند.

بخش شمالی این کشور در دست نیروهای ترکیه قرار گرفته و به همین جهت در این بخش از قبرس شاهد حضور و زندگی ترک زبانان مسلمان هستیم. در بخش جنوبی این کشور نیز که به اروپایی ها و در واقع یونانی های ارتدکس اختصاص دارد، زبان انگلیسی به عنوان زبان غالب شناخته شده است. طبیعتاً این بخش با بهره گیری از فرهنگ اروپایی،  مدرن تر بوده و مملو از ساختمان هایی با نمای زیبای رومی است. به همین جهت اکثرا این بخش از قبرس را برای سفر یا مهاجرت انتخاب می کنند.

مزایای اخذ اقامت قبرس

چنانچه گفته شد، شما با خرید ملک در قبرس می توانید از اخذ اقامت این کشور بهره مند شوید. یکی از موارد مهم در مورد اقامت قبرس از طریق خرید خانه این است که شما برای حفظ و داشتن این اقامت نیازی نیست که به صورت مستمر و همیشگی در این کشور اقامت داشته باشید و اگر هر دو سال تنها یک روز در این کشور حضور داشته باشید، اقامت شما حفظ خواهد شد. البته برای اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور لازم است که برای 7 سال به طور مستمر در آن جا حضور داشته باشید. پاسپورت قبرس یکی از معتبرترین پاسپورت های اروپایی است که شما با داشتن آن می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به 165 کشور اروپایی سفر کنید.

شرایط دریافت اقامت از طریق خرید ملک در قبرس

شرایط دریافت اقامت از طریق خرید ملک در قبرس

طبق آخرین اخباری که در مورد شرایط اخذ اقامت در قبرس در دست داریم، افراد غیر بومی و غیر اروپایی که قصد اخذ اقامت این کشور و مهاجرت به آن را دارند، باید ملک یا املاکی که مجموع ارزش آن ها به 300.000 (سیصد هزار) یورو می رسد را خریداری کرده و پس از انجام کارهای سرمایه گذاری،  نسبت به اخذ ویزا برای خود و اعضای خانواده درجه یک خود اقدام کنند.

 

شرایط دریافت اقامت دائم قبرس  

همان طور که گفتیم خرید ملک یکی از اصلی ترین راه های دریافت اقامت قبرس است، اما بهتر است بدانید که خرید ملک به تنهایی برای شهروندی دائم این کشور کفایت نخواهد کرد. در نتیجه شما باید  برای دریافت اقامت قبرس از طریق خرید خانه ابتدا ملکی به ارزش سیصد هزار یورو یا بیشتر را در این کشور خریده و مالیات بر ارزش افزوده آن را نیز پرداخت کنید. همچنین لازم است که درآمد سالیانه شما 30هزار یورو بوده و به ازای همسر و هر یک از فرزندان 5 هزار یورو و به ازای والدین 8 هزار یورو به این مبلغ اضافه می شود.

همچنین باید سپرده ای به ارزش 30 میلیون یورو را به مدت حداقل 3 سال در یکی از مؤسسه های مالی و بانک های معتبر قبرس داشته باشید. شما باید با این کار ثابت کنید که توان کافی برای اداره زندگی خود در خارج از کشور را دارید. البته لازم به ذکر است که شما باید این درآمد را از خارج از کشور قبرس به دست بیاورید، چرا که بدون گرفتن مجوز کار در این کشور نمی توانید برای کسب درآمد اقدام کنید.

 

آیا امکان مصادره املاک و اموال در کشور قبرس وجود دارد؟

در صورتی که شما قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را دارید، بهتر است قبل از هر گونه اقدام به خرید از شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مورد نظرتان آگاه شوید. چرا که در برخی از کشورها ممکن است با ایجاد تحریم های اقتصادی یا تغییر شرایط سیاسی کشور اموال افراد خارجی که در این کشورها سرمایه گذاری کرده اند، مصادره شود.

برای این که بتوانید میزان خطر و ریسک این کار را در کشوری مثل قبرس پیش بینی کنید، می توانید از نمودارهایی که نرخ مصادره اموال را در این کشور نشان می دهند، استفاده کنید. لازم به ذکر است که خطر از دست دادن اموال در این کشور در پایین ترین حد ممکن قرار دارد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت قبرس از طریق خرید خانه

شما باید برای دریافت اقامت از طریق خرید خانه در قبرس، ضمن ارائه شرح مختصری از زندگی نامه شخصی و شغلی و حرفه ای خود، پاسپورت خود و خانواده به همراه فتوکپی از تمام صفحات، گواهی تولد و وضعیت تأهل هر یک از اعضاء، 2 قطعه عکس برای هر نفر، گواهی بیمه درمانی، مدارک سپرده گذاری در بانک، مدارک اثبات درآمد مکفی، اسناد ملک خریداری شده به طوری که مبلغ آن نیز معین شده باشد و … را باید به همراه داشته باشید.

به چه دلایلی افراد ایرانی برای سرمایه گذاری در قبرس مشتاق هستند؟

به چه دلایلی افراد ایرانی برای سرمایه گذاری در قبرس مشتاق هستند؟

به جز افرادی که قصد اخذ ویزا و اقامت کشورهای اروپایی را دارند، برای افرادی که به سرمایه گذاری های خارجی علاقه دارند، خرید ملک در کشوری مانند قبرس نوعی اقدام عاقلانه است. دلایلی که باعث می شوند افراد به دریافت اقامت قبرس از طریق خرید خانه علاقه نشان دهند، عبارتند از:

  • قیمت مناسب: در بین کشورهای اروپایی و مدیترانه ای کشور قبرس از لحاظ قیمت خرید ملک بسیار مناسب بوده و قیمت خرید آپارتمان تا خرید ویلاهای شیک بین 40 هزار تا 250 هزار پوند است؛
  • رشد قیمت: در برخی از کشورها قیمت ملک در طول سال های متوالی حدودا یکسان بوده و رشد چندانی ندارد. اما در کشور قبرس معمولا املاک به دلیل افزایش روند نقاضا برای سرمایه گذاری به صورت سالیانه رشد قیمت بالایی دارند؛
  • تبدیل ریال به سرمایه با ارزش: از آنجایی که پول شما در طی این نوع سرمایه گذاری به ملک و پوند انگلیس که یکی از بهترین و با ثبات ترین ارزهای دنیا است، تبدیل می شود، این نوع سرمایه گذاری پیشنهاد می شود.
  • سند قانونی و ورثه ای: سندی که در ازای خرید ملک در قبرس ی شما داده می شود، سندی کاملا قانونی و کامل است که حتی در صورت فوت صاحب ملک، این املاک به ورثه های او منتقل می شوند؛
  • سادگی روند اداری: شما می توانید از زمان اقدام به خرید ملک در قبرس تا حداکثر دو ماه صاحب ملک شخصی خود در این کشور شوید؛
  • و …

همه افراد غیر اروپایی که شرایط لازم را برای خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور را دارند، می توانند برای دریافت اقامت اقدام کنند.

در این متن به چگونگی دریافت اقامت قبرس از طریق خرید خانه اشاره شد. افرادی که تمایل به سرمایه گذاری های بلندمدت ملکی دارند یا برای دریافت پاسپورت اقامت دائم یک جزیره خوش آب و هوا که کشوری اروپایی نیز محسوب می شود دارند، این نوع خرید ملک شانسی بزرگ محسوب می شود.

 

سؤالات متداول:

  • قبرس در کدام قسمت واقع شده است؟

اگر بخواهیم موقعیت جزیره قبرس را بررسی کنیم، این کشور در همسایگی ترکیه و در میان آب های دریای مدیترانه واقع شده است. آب و هوا و مناظر دیدنی این کشور سالیانه گردشگان زیادی را به خود جذب می کنند.

  • برای خرید ملک در قبرس به پرداخت چه مبلغی نیاز داریم؟

شما می توانید با کمک گرفتن از برخی دفاتر مهاجرتی و مشاور املاک با پرداخت 30 درصد از مبلغ کل خانه خود را در قبرس خریداری کنید. اما مبلغی که برای دریافت اقامت مورد نیاز دارید، تا این لحظه 300هزار یورو انگلستان است. به این معنی که شما با خرید ملک یا املاکی با این ارزش می توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید.

  • آیا خرید ملک در قبرس یه معنای دریافت اقامت دائم و پاسپورت است؟

شما برای دریافت پاسپورت قبرس باید به مدت 7 سال در این کشور حضور داشته باید و البته به غیر از خرید ملک، همچنین به سپرده ای با مبلغ 300هزار یورو و گواهی درآمد مکفی برای زندگی به مبلغ 30.000 یورو به علاوه 5000 یورو به ازای هر یک از اعضای تحت تکلف نیاز دارید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.