به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
افرادی که قصد مهاجرت به مالزی را دارند

نحوه ی دریافت اقامت مالزی از طریق خرید خانه | شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق خرید ملک

اقامت مالزی از طریق خرید خانه امروزه در بازار خرید املاک در این کشور و همچنین کشورهای آسیای جنوبی، رونق زیادی گرفته است. علاوه بر اینکه خریداران این املاک از کشورهای آسیایی و ایالات متحده هستند، امروزه بسیاری از سرمایه گذاران اروپایی نیز جذب این بازار شده اند.

با این حال بسیاری از خارجی ها بر این باورند که با خرید املاک در مالزی می توانند اقامت مالزی از طریق خرید خانه را به دست آورند. این در حالی است که دولت مالزی برای گرفتن اقامت این کشور، شرایط بسیاری ویژه و سخت تری را لحاظ کرده است که خرید ملک، تنها بخشی از آن است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد شرایط خرید ملک در مالزی و همچنین اخذ اقامت این کشور صحبت کنیم. در پایان نیز به سه مورد از سوالات اساسی شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

 

چگونه می توان در مالزی اقامت دریافت کرد؟

به دلیل شکاف طبقاتی حاکم بر این کشور، باید با این واقعیت روبرو شوید که داشتن ملک در این کشور منجر به گرفتن اقامت نمی شود. از این رو برای اخذ اقامت در این کشور باید سرمایه گذاری کنید. اگر با این باور برای دریافت اقامت در این کشور اقدام کنید، بدون شک از گرفتن اقامت در این کشور پشیمان نخواهید شد. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اخذ اقامت مالزی از طریق خرید خانه امکان پذیر نیست.

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، دولت مالزی برای صدور مجوزهای لازم برای اخذ اقامت شهروندهای خارجی این کشور قوانینی را لحاظ کرده است. اقامت 10 ساله این کشور نیز در این قوانین ویژه حضور دارند. تمامی شرایط در یک طرح با نام اختصاری MM2H قرار گرفته اند. این در حالی است که شما می توانید با خرید ملک در مالزی و با درک و قبول شرایط مورد نیاز در این قرارداد، اقامت این کشور را به دست آورید. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که درست است با خرید ملک در این کشور نمی توانید اقامت دائمی آن را اخذ کنید، اما می توانید یک ایده و امکان سرمایه گذاری معتبر را برای خود رقم بزنید.

خرید خانه در مالزی چه مزایا و معایبی دارد؟

در مقایسه با بازارهای خارجی و سرمایه گذاری برای ملک و املاک در کشورهای اروپایی و آمریکا، مالزی بهترین شرایط را برای خرید و فروش املاک دارد. از این رو قیمت ملک و زمین در بهترین نقطه مالزی در قیاس با دیگر شهرهای مطرح مانند لندن و نیویورک، قیمت پایین تری دارد؛ اما یکی از مزایای خرید خانه در مالزی، بالا بودن استاندارد و همچنین همسو بودن آن با ویژگی های جهانی است. این تفاوت قیمت به دلیل ارزش پول مالزی نسبت به دیگر کشورها نیز هست.

رینگت، واحد پول مالزی است که در برابر دلار، یورو و پوند بسیار ارزان تر است؛ بنابراین سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور برای افراد بسیار ارزشمندتر و سودمندتر خواهد بود. رشد سرمایه گذاری در این کشور به صورت دو قطبی است؛ زیرا کوالالامپور و همچنین کشورهای سواحل مالزی باعث شده اند تا خرید خانه در این کشور آسان تر از کشورهای دیگر در آسیا باشد. از این رو مزایای اقامت مالزی از طریق خرید خانه از معایب آن بیشتر خواهد بود. تنها معایبی که می توان برای این شرایط در نظر گرفت، فاصله طبقاتی است که در این کشور حاکم است.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در مالزی چگونه است؟

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در مالزی چگونه است؟

همانطور که گفته شد واحد پول این کشور رینگت است. هزینه برآورد شده برای خرید ملک در این کشور، برای اتباع خارجی یک میلیون رینگت است. طبق مصوبات جدیدی که دولت برای خرید ملک در مالزی در نظر گرفته است، این قیمت به 600 هزار رینگت کاهش پیدا کرده است. البته این موضوع با توجه به شرایط شهر و استان مورد نظر نیز سنجیده می شود.

قیمت هر ملک در کوالالامپور برای امکلاک مسکونی چیزی حدود 600 هزار رینگت و برای املاک تجاری و صنعتی حدود یک میلیون رینگت برآورد شده است. هزینه اقامت مالزی از طریق خرید خانه در شهری مانند ایالت مالاکا، برای املاک مسکونی 500 هزار رینگت است.

 

چه مدارک و شرایطی را برای خرید خانه و ملک در مالزی لازم است؟

هر آنچه که برای اقامت در MMH2 لازم دارید:

 • تکمیل فرم درخواست برای MM2H: این فرم دارای مشخصات فردی و علت های درخواست شما برای عضویت است که باید برای همراهان به صورت جداگانه پر شود.
 • تکمیل فرم SOCIAL VISIT: این فرم نیز برای همراهان به صورت جداگانه تکمیل می شود.
 • تحویل رزومه 10 ساله فرد متقاضی: روزمه ای 10 ساله مبنی بر مدارک لازم اعم از سوابق تحصیلی، دوره های آموزشی، شغلی، مهارت ها و همچنین تخصص ها
 • ترجمه رسمی پاسپورت فرد متقاضی به همراه همراهان
 • فتوکپی از تمامی صفحات پاسپورت: برای صرفه جویی در هزینه و زمان باید پاسپورت حداقل 5 سال اعتبار داشته باشد.
 • گواهی نامه مبنی بر درآمد ماهانه افراد
 • نامه معتبر برای عدم سوء پیشینه: این نامه باید از سوی پلیس تایید شده باشد.
 • گواهی بانکی: این گواهی باید بر اساس نام متقاضی و همسر او باشد.
 • ده قطعه عکس برای پاسپورت متقاضی و همراهان
 • گواهی خرید ملک در مالزی بر ارزش یک میلون رینگت

چه افرادی واجد شرایط خرید خانه در مالزی هستند؟

اقامت مالزی از طریق خرید خانه باید بر اساس برخی از شرایط مورد تایید این کشور انجام شود. روندی که برای خرید و سرمایه گذاری ملک در مالزی در نظر گرفته می شود، مشابه قوانین در انگلستان است. از این رو استانداردهایی که برای زندگی در این کشور وجود دارد بر اساس استانداردهای انگلستان است. شما می توانید برای اقامت مالزی از طریق خرید خانه موارد زیر را خریداری نمایید:

 • خانه هایی که بیش از دو طبقه دارند؛ بر اساس واحدهای خریداری شده، باید هزینه بیشتر از 10 درصد از کل تعداد واحد در یک پروژه مسکونی را پرداخت کنید.
 • فروشگاه های کمتر از سه طبقه
 • مغازه
 • مجتمع های تجاری یا فضاهای اداری که حداقل باید 49 درصد از سهم مالکیت مالایی شامل 30 درصد از آن را سود بومیان تشکیل دهد.

خرید خانه در مالزی چه مزایا و معایبی دارد؟

نکات مهم برای خرید ملک در مالزی

شما باید موارد زیر را در هنگام خرید ملک در مالزی جدی بگیرید؛ شما نمی توانید موارد زیر را خریداری کنید:

 • خانه های ویلایی دو طبقه و یک طبقه ساخته شده
 • خانه های ارزان قیمت و کم قیمت
 • کارگاه های ساختمانی
 • دکه ها
 • مغازه های ارزان قیمت
 • ساختمان های تجاری که در مناطق ارزان قیمت واقع هستند
 • زمین های کشاورزی توسعه یافته

 

سوالات متداول

 1. برای اخذ اقامت و خرید ملک در مالزی باید چگونه اقدام کرد؟

تنها روش برای اخذ اقامت این کشور برنامه MM2H یعنی مالزی خانه دوم من است است.

 1. هزینه تقریبی خرید ملک در مالزی چقدر است؟

همانطور که گفته شد حداقل 600 هزار ریگنت و حداکثر 2 میلیون ریگنت است.

 1. اگر اقامت یک کشور دیگر را داشته باشیم، می توانیم برای خرید خانه در این کشور نیز اقدام کنیم؟

با توجه به شرایط گفته شده و همچنین پیگیری از طریق کارشناسان، می توانید از این طریق ملک خود را در این کشور خریداری کنید و پس از ده سال، اقامت آن را نیز دریافت نمایید.

4/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.