به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
مزایای دریافت اقامت مالزی

روش های و شرایط دریافت اقامت مالزی | تمام راه های اخذ اقامت مالزی در سال 2021

زندگی در کشورهایی که در مسیر پیشرفت قرار دارند و خط مسیر مشخصی برای آینده کشور و شهروندانشان متصور شده اند، فرصت مناسبی است و نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا به دلایل مختلف تصمیم به زندگی در کشوری غیر از کشور محل تولد خود را می گیرند و این مسیر می تواند سختی های زیادی برای آن‌ها به دنبال داشته باشد که در صورت رسیدن به هدف، در نهایت خوشایند خواهد بود. مالزی به عنوان یکی از کشورهای در حال پیشرفت امروزه مشتاقان زیادی را برای دریافت اقامت و زندگی به خود جذب نموده است. از طرفی دولت این کشور نیز شرایط را برای دریافت اقامت مالزی برای ساکنین هر نقطه از دنیا با دارا بودن شرایطی خاص فراهم نموده است.

 

مزایای دریافت اقامت مالزی

مالزی با قرارگیری در جنوب شرقی قاره آسیا، بهره مندی از آب و هوایی استوایی، طبیعت زیبا، احاطه شدن توسط دریا و دیگر شرایط خاص خود به یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجرین مطرح شده است. به طور کلی منظور از دریافت اقامت یک کشور، به معنی زندگی و اقامت در کشوری به جز کشور محل تولد یک شخص است. در واقع شخصی که اقامت مالزی را داشته باشد می تواند به طور نامحدود به زندگی در این کشور پرداخته و تحت شرایط مشخص از این کشور خارج و یا به آن وارد شود.

البته شرایطی هستند که یک شهروند متولد مالزی را از شخصی که اقامت این کشور را دارد متمایز می کنند؛ اما این تفاوت ها خیلی تعیین کننده نیستند. در حال حاضر و با توجه به قوانین موجود در کشور مالزی، روش ها و شرایطی برای دریافت اقامت مالزی وجود دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

خرید خانه در مالزی و گرفتن اقامت

شاید این سوال برای خیلی افراد علاقه مند به مهاجرت به مالزی مطرح باشد که آیا امکان دریافت اقامت مالزی در ازای خرید خانه در این کشور وجود دارد یا خیر؟ در حال حاضر با توجه به شرایط موجود، جواب این سوال منفی است. اما در برنامه مالزی خانه دوم من که توسط دولت این کشور برای علاقه مندان به مهاجرت و دریافت اقامت مالزی تدارک دیده شده است، شرایطی مهیا شده تا از این طریق نیز بتوان اقامت این کشور را دریافت نمود.

از طرفی شرایط مناسب و خاص خرید ملک و سرمایه گذاری در زمینه املاک در این کشور سالیانه افراد بسیاری را از کشورهای آسیایی، آمریکایی و حتی اروپایی وادار به سرمایه گذاری در مالزی حتی بدون هدف دریافت اقامت می کند. باید توجه داشت که خرید خانه در مالزی با توجه به فرصت رشد و شرایط خاص موجود در این کشور، یک سرمایه گذاری مناسب و استثنایی محسوب می شود.

شرایط و نحوه اخذ ویزای مالزی

شرایط و نحوه اخذ ویزای مالزی

در حال حاضر پاسپورت کشور مالزی در رتبه نهم برترین پاسپورت های دنیا و رتبه چهارم آسیا قرار دارد و دارنده آن می تواند بدون نیاز به ویزا به 179 کشور دنیا سفر کند. ویزای کشور مالزی با عناوین مختلفی صادر می شود که هر یک برای کاربردهایی خاص خود قابلیت استفاده دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی مالزی

اگر قصد سفر به مالزی برای تفریح را داشته باشید باید برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید. در حال حاضر برای دریافت این ویزا، نیاز به اقدام خاصی برای ایرانیان مانند مراجعه به سفارت وجود ندارد و مسافران هنگام ورود به مالزی از طریق مهری که در پاسپورت آن‌ها زده می شود، اجازه ورود به این کشور به مدت دو هفته را خواهند داشت. اما در صورتی که قصد سپری کردن زمان بیشتری در این کشور را از طریق ویزای توریستی داشته باشید، باید با ارائه مدارکی چون پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه، عکس پرسنلی، بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو هتل و پرینت حساب بانکی با مبلغی بالغ بر 8 میلیون را به سفارت مالزی برای دریافت ویزا ارائه دهید.

ویزای تحصیلی مالزی

در حال حاضر تحصیل در کشور مالزی برای افرادی که اقامت این کشور را ندارند در دانشگاه های بین المللی و به زبان انگلیسی صورت می پذیرد که شامل هزینه های بالایی برای دانشجو خواهند بود و شاید انتخاب کشورهای دیگری در اروپا و آمریکا برای تحصیل را بتوان انتخاب بهتری در نظر گرفت. اما تحصیل برای افراد مقیم کشور مالزی در دانشگاه ها و مدارس دولتی و به صورت رایگان خواهد بود. برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی باید پاسپورت، 2 قطعه عکس، فرم درخواست ویزا، آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات، نامه پذیرش دانشگاه، مدارک زبان و بیمه نامه را ارائه دهید.

ویزای کار مالزی

با توجه به نرخ پایین بیکاری در کشور مالزی، می توان متوجه شرایط مناسب کاری در این کشور شد. البته این موضوع دلیلی بر شرایط آسان دریافت ویزای کاری مالزی نخواهد بود و برای دریافت این ویزا یکی از شروط اصلی این است که فردی با تخصص های شما در این کشور وجود نداشته باشد. از طرفی کارفرما باید اعلام نیاز شما را به ارگان مربوطه ارائه نموده و حداقل حقوق 5000 رینگت را برای شما در نظر گرفته باشد تا بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید.

در حال حاضر بیشترین میزان کمبود نیروی کار در مالزی در رشته های داروسازی، مهندسی سازه و معماری، مشاور مالیاتی و… بوده و افراد متخصص در این حوزه ها می تواند می توانند با ارائه مدارک مرتبط به تخصص و سابقه کاری خود، از فرصت اقامت دو ساله در این کشور بهره مند شوند که البته با توجه به شرایط قابل تمدید نیز خواهد بود.

اقامت سرمایه گذاری مالزی

یکی از روش های رایج برای دریافت اقامت مالزی، از طریق سرمایه گذاری در این کشور است و دولت مالزی با ارائه برنامه ای مشخص شرایط خاصی را برای متقاضیان دریافت اقامت 10 ساله این کشور در نظر گرفته است. در این برنامه علاوه بر بررسی شرایط مالی و بهداشتی شخص، پیش نیازهایی نیز وجود دارد. امکان دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در بازار سهام کشور مالزی برای علاقه مندان وجود دارد که این موضوع با توجه به فعالیت و سودآور بودن بازار سهام این کشور، می تواند برای شما منافع مالی خوبی را نیز به همراه داشته باشد.

اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت مالزی، از طریق ثبت شرکت و ایجاد شغل در این کشور است. اقامت قابل ارائه به شما در این روش، به مدت دو سال بوده که قابل اعطا به اعضا خانواده متقاضی نیز خواهد بود. از طرفی شرایط ثبت شرکت و کارآفرینی در این کشور توسط دولت بسیار تسهیل شده و مسیر همواری برای آن در نظر گرفته شده است.

شرایط و نحوه اخذ ویزای مالزی

جمع بندی و نتیجه گیری

در نهایت می توان گفت که مالزی به عنوان یک کشور خوش آب و هوا با موقعیت جغرافیایی خاص خود، علاوه بر اینکه یکی از مقاصد تورسیتی مورد علاقه در دنیا محسوب می شود، متقاضیان زیادی برای دریافت اقامت از نقاط مختلف دنیا را نیز دارد. شرایط مناسب کاری، سرمایه گذاری، طبیعت زیبا و فرصت های گردشگری موجود در این کشور و همین طور تناسب درآمدهای افراد با هزینه های زندگی در مالزی، در کنار نرخ پایین بیکاری در سالیان اخیر در این کشور، افراد زیادی را مشتاق به دریافت اقامت مالزی نموده است. البته باید در نظر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، از تجربیات افراد متخصص در این حوزه استفاده نموده و در نهایت با مشاوره با آن ها، بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

 

سوالات متداول

  1. آیا امکان اخذ ویزای مالزی از طریق ثبت شرکت وجود دارد؟

بله، شرایط ثبت شرکت در مالزی ساده و بدون دردسر بوده و هر شخص در صورت توانایی ایجاد یک شغل جدید و کارآفرینی در این کشور، می تواند در ابتدا به مدت دو سال فرصت اقامت در این کشور را برای خود و خانواده اش به دست آورد که این زمان قابل تمدید خواهد بود.

  1. آیا برای دریافت ویزای توریستی مالزی باید به سفارت مراجعه کرد؟

به طور پیش فرض، مدت زمان ویزای توریستی مالزی برای گردشگران ایرانی دو هفته است و برای دریافت آن نیازی به مراجه به سفارت نیست و اجازه ورود شما از طریقی درج مهر در پاسپورت در فرودگاه صورت می گیرد. اما اگر مدت سفر شما بیش از دو هفته باشد، باید با ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

  1. شرایط خرید ملک در مالزی به چه صورت است؟

نرخ قیمت مسکن در مالزی طی سالیان اخیر رشدی بالغ بر 50 درصد را تجربه کرده که از این رو فرصتی مناسب را برای سرمایه گذاری در این کشور برای علاقه مندان از سراسر دنیا فراهم نموده است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.