به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت مجارستان از طریق خرید خانه

نحوه دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید خانه | شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک

اقامت مجارستان از طریق خرید خانه یکی از راهکارهای مهاجرت به این کشور است. مجارستان یکی از کشورهای جذاب اروپا است. این کشور دارای هزینه های زندگی پایین، آموزش در سطح عالی، املاک و مستغلات ارزان قیمت و آب وهوای معتدل است. تقریباً این کشور بدون جرم و جنایت خیابانی است و مزایای ناشناخته دیگری در سراسر این کشور وجود دارد. اکثر مهاجران به مجارستان درخواست ویزای دانشجویی و ویزای سرمایه گذاری دارند، اما شما می توانید با خرید خانه نیز در این کشور اقامت دائم بگیرید. یکی از مهم ترین نگرانی های مهاجران، تهیه محل اسکان مناسب است. تمام افرادی که به کشور مجارستان مهاجرت می کنند، می توانند اقدام به خرید املاک و مستغلات کنند.

 

اقامت در مجارستان با خرید خانه

با اقامت مجارستان از طریق خرید خانه شما و اعضای خانواده می توانید ظرف چند ماه اقامت شینگن را دریافت و در بوداپست یکی از زیباترین شهرهای جهان در این کشور، اقامت و زندگی آرامی را تجربه کنید. به محض اعطای اجازه اقامت شما بر اساس سرمایه‎گذاری در املاک و مستغلات، نزدیک ترین اعضای خانواده ازجمله همسر و فرزندان وابسته شما نیز می توانند، اجازه اقامت بگیرند. ازآنجاکه مجارستان عضو کامل منطقه شینگن در اروپا است، با اقامت در مجارستان به شما و خانواده شما اجازه داده می شود بدون ویزا در کل منطقه شینگن سفر کنید.

اقامت در مجارستان با خرید خانه

شرایط اقتصادی حاکم در مجارستان

اقتصاد مجارستان صادرات محور است و تأکید زیادی بر تجارت خارجی دارد. این کشور سی و پنجمین اقتصاد بزرگ صادرات در جهان را دارد. اگرچه زندگی در این کشور سطح بسیار بالایی دارد، اما بسیاری از مردم آن در فقر زندگی می کنند. میانگین تعداد افرادی که زیر خط فقر زندگی می کنند در مجارستان 14.6 درصد است. اما در سال های اخیر تا سال 2017 اقتصاد مجارستان با یک رونق قابل توجهی روبه رو بوده است. در این کشور به دلیل عوامل ساختاری ازجمله افزایش سطح تحصیلات، اصلاحات گذشته که فرصت های بازنشستگی پیش از موعد را لغو کرده است و البته بهبود رونق اقتصادی، نرخ بیکاری نزدیک به 4 درصد کاهش یافته است.

 

هزینه خرید ملک در مجارستان

وقتی صحبت از پایتخت های اروپا می شود، بوداپست به نسبت دیگر پایتخت ها،  یکی از ارزان ترین پایتخت ها برای زندگی است. در مجارستان گران ترین خانه ها در بوداپست ساخته شده اند و متوسط قیمت خانه های دست دوم در سه ماهه اول سال 2020 به 34.1 میلیونHUF)   فورینت) رسید و پس از آن شهر آفت قرار گرفته است که خانه ها با متوسط قیمت 24.3 میلیون HUF) فورینت) فروخته شدند. قیمت خانه های بزرگ و با کیفیت بهتر، به طور قابل توجهی بالا است حتی اگر خانه ای ارزان تر در مرکز شهر بخرید، احتمالاً با هزینه های قابل توجهی در زمینه بازسازی علاوه بر قیمت خانه مواجهه خواهید شد. خرید املاک و مستغلات در مجارستان، به ویژه در بوداپست و مناطق اطراف آن، سرمایه گذاری بسیار خوبی است. متوسط قیمت خانه همچنان در حال افزایش است و این موضوع منجر به افزایش متوسط قیمت اجاره نیز می شود، در نتیجه با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به سودآوری بیشتری دست خواهید یافت.

 

آشنایی با روش های خرید ملک و خانه در مجارستان

روش های زیادی برای یافتن ملک ایده آل شما در مجارستان وجود دارد، اما همیشه توصیه می شود از طریق یک آژانس املاک که بازار را می شناسد و می تواند مزایا و معایب هر ملک را برای شما توضیح دهد، اقدام به خرید خانه کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام شرایط و ضوابط مربوطه در قرارداد اولیه خرید خانه درج می شود.

 

شرایط خرید خانه در مجارستان  

اقامت مجارستان از طریق خرید خانه و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کار چندان پیچیده ای نخواهد بود، ساده ترین راه برای این کار خرید حداقل 2 آپارتمان در بوداپست و اجاره آن ها برای سودآوری است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 200 هزار یورو است که برای خرید 2 آپارتمان در بوداپست کفایت می کند. از آنجا که بازار املاک در بوداپست سالانه 15 درصد رشد می کند، عملاً سودآوری این سرمایه گذاری تضمینی خواهد بود. علاوه بر این، 4 درصد مالیات بر املاک و حدود 20 هزار یورو هزینه های جانبی را نیز باید پرداخت کنید.

قوانین خرید خانه در مجارستان

اقامت مجارستان از طریق خرید خانه  هیچ مشکلی ندارد به شرطی که تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشید یا ساکن کشورهایی باشید که مجارستان با آنها ارتباط تجاری دارد. اما اگر از شهروندان کشورهای دیگر هستید همچنان امکان خرید خانه و اقامت برای شما وجود دارد. با تهیه مجوز می توانید کارهای خود را پیش ببرید و اقامت خود را دریافت کنید.

نحوه خرید خانه در مجارستان

نحوه خرید خانه در مجارستان

طبق قانون مجارستان، اقامت مجارستان از طریق خرید خانه باید از طریق قرارداد و توسط یک وکیل صورت بگیرد. پس از انتخاب ملک مورد نظر باید یک وکیل داشته باشید تا کارهای شما را از تهیه پیش نویس قرارداد تا اقامت در ملک انجام دهد. هر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با جستجو و انتخاب ملک مناسب شروع می شود. در مجارستان، بزرگ ترین سایت های املاک و مستغلات وجود دارد که می توانید هر نوع خانه ای که دوست دارید را پیدا کنید، حتی در سایت ها می توانید خانه خود را با تمام جزییات انتخاب و خریداری کنید. به محض تعیین قیمت بین شما و فروشنده، وکیل شما مسئول اخذ تأییدیه فروش محلی خواهد بود. پس از اطمینان از این امر، ارزیابی ملک نیز صورت می گیرد.

سپس جلسه ای بین فروشنده، شما به عنوان خریدار و وکیل ترتیب داده می شود که در آن قرارداد با حضور طرفین و نماینده دفتر املاک منعقد می شود و شما به عنوان خریدار باید 10 درصد از قیمت توافق شده را به عنوان پیش پرداخت، پرداخت کنید. پس از امضای قرارداد، باید هزینه های وکیل را نیز پرداخت کنید. در نهایت تاریخی برای فروشنده تعیین می شود تا ملک را تخلیه کند و قرارداد خرید باید در مدت 30 روز پس از امضاء، در اداره ثبت اسناد و املاک ثبت شود.

اگر مهاجر هستید گرفتن وام مسکن در اقامت مجارستان امکان پذیر است. حداکثر مبلغ موجود برای استقراض معمولاً بین 50 تا 70 درصد قیمت کل ملک است. اگرچه بسیاری از بانک های مجارستان مایل به وام دادن به مهاجران هستند، اما برخی از مهاجران ترجیح می دهند از سازمان های خارج از کشور وام بگیرند تا بهره کمتری را بپردازند.

 

سخن پایانی

برای خریداران مسکن در مجارستان که شهروندان اتحادیه اروپا هستند محدودیتی وجود ندارد. اما شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا باید مجوز دریافت کنند. آنها طبق مقررات موظف هستند در طی 2 تا 3 ماه مجوز خود را دریافت کنند. اقامت مجارستان از طریق خرید خانه دارای پیچیدگی های خاصی است که تنها یک وکیل زبردست می تواند از ابتدا تا انتهای کارهای مربوط به خانه را انجام دهد. یک وکیل که می تواند مشاور خوبی برای شما باشد تا یک سرمایه گذاری سودآور را انجام دهید.

 

سوالات پر تکرار

  1. آیا خرید خانه در مجارستان برای همه امکان پذیر است؟

بله. اگر شهروند اتحادیه اروپا باشید بدون مجوز و در غیر این صورت باید درخواست مجوز و تاییدیه دهید و اقامت مجارستان از طریق خرید خانه را دریافت کنید.

 

  1. شرایط لازم خذ برای خرید خانه در مجارستان چیست؟

با سرمایه‎گذاری حدود 200 هزار یورو و خرید دو آپارتمان می‎توانید اقامت دائم در این کشور را دریافت کنید.

 

  1. نحوه خرید ملک در مجارستان چگونه است؟

پس از انتخاب ملک مورد نظر باید یک وکیل تعیین کنید. این وکیلی تمام کارهای مربوط به ارزیابی خانه، تنظیم قراردادها، نحوه پرداخت پول و گرفتن تاییدیه‎های لازم را انجام می‏دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.