به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت مجارستان از طریق کار، ویزای کار مجارستان

کار در مجارستان و اخذ ویزای کار | مشاغل مورد نیاز مجارستان | اقامت مجارستان از طریق کار

مهاجرت با ویزای کاری یکی از روش های محبوب مهاجرتی به حساب می آید. گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار یکی از گزینه های در دسترس برای مهاجرت به این کشور اروپایی و روش مناسبی برای کسانی است به دنبال پیدا کردن فرصت شغلی بهتری هستند. ارزان بودن هزینه های زندگی، وجود فرصت های شغلی متنوع و پایین بودن نرخ بیکاری (کمتر از 5 درصد) در این کشور از جمله مهم ترین دلایلی است که بسیاری از مهاجران به دنبال اخذ ویزای کار مجارستان هستند. دولت مجارستان شرایطی را فراهم آورده است تا مردم کشورهای دیگر بتوانند از طریق ویزای کار مجارستان به این کشور مهاجرت کنند.

می توان گفت مهم ترین دلیلی که باعث می شود تا بسیاری از مردم به دنبال به دست آوردن اقامت مجارستان از طریق کار باشند این است که مهاجرت به این روش هزینه کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مهاجرت با گرفتن ویزای کار مجارستان و شرایط لازم برای این کار بپردازیم.

 

شرایط لازم برای گرفتن ویزای کار مجارستان

بنابر قوانین مهارجرتی کشور مجارستان، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند با دریافت ویزای کاری نوع D به مدت یک ماه در این کشور اقامت داشته باشند و در این مدت، شغل مورد نظر خود در این کشور را جستجو کنند. در صورتی که شغل مناسب را پیدا کردند، می توانند اقامت مجارستان از طریق کار را دریافت کنند.

اما در مورد مردم کشور های خارج از اتحادیه اروپا شرایط کمی متفاوت است و اولین قدم و ضروری ترین شرط لازم برای اقامت مجارستان از طریق کار، پیدا کردن یک پیشنهاد کاری (job offer) از طرف کارفرمای مجارستانی است. در مجارستان قانونی وجود دارد که طی آن کارفرمایان در صورت نیاز به نیروی کار خارجی می توانند نیروی مورد نظر خود را از طریق مهاجران سایر کشور ها تامین کنند. صدور دعوت نامه برای جذب نیروی خارجی کار آسانی نیست و کارفرمایان مجارستانی ابتدا باید کار مد نظر خود را به مدت پانزده روز در مجارستان آگهی کنند، در صورتی که نیروی کار مناسب در کشور مجارستان پیدا نشود، کارفرما می تواند اگهی استخدام نیروی خارجی را منتشر نماید.

شرکت ها و کارفرمایان یاد شده باید دارای شرایط زیر باشند تا بتوانند نیروی کار خارجی استخدام نمایند:

 • کارفرمای مجارستانی باید مجوز به کارگیری نیروی خارجی را داشته باشد.
 • میزان سرمایه و گردش مالی شرکت کارفرمای مجارستانی باید به اندازه حداقل میزان لازم بوده و این شرکت باید دارای قرارداد کاری با دولت مجارستان باشد.
 • شرکت کارفرما باید سود دهی مناسب و خوبی برای کشور مجارستان داشته باشد.
 • کارفرمای مجارستانی مستلزم است که برای استخدام، ابتدا شهروندان کشور مجارستان و سپس شهروندان اتحادیه اروپا را مد نظر داشته باشد.

شرایط لازم برای گرفتن ویزای کار مجارستان

کارفرمایان مجارستانی بعد از اینکه نتوانستند نیروی مورد نظر خود را از مجارستان و اتحادیه اروپا استخدام کنند، این اجازه را دارند که از شهروندان سایر کشور ها دعوت به همکاری نمایند. برای پیدا کردن کارفرما در گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار می توانید با موسسات کاریابی مجارستان تماس بگیرید یا به سایت های کاریابی این کشور مراجعه نمایید. آدرس این سایت ها را می توانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید. پس از پیدا کردن پیشنهاد کاری و دریافت دعوت نامه از جانب کارفرما، می توانید برای گرفتن ویزای کار مجارستان اقدام نمایید.

داشتن رزومه قوی و کامل برای گرفتن ویزای کار مجارستان بسیار کمک کنند است. همچنین شما باید آشنایی کافی با زبان مجاری یا زبان انگلیسی داشته باشید.

مشاغل مورد نیاز برای اقامت مجارستان

نکته بسیار مهمی که در گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار باید به آن توجه داشته باشید این است که رشته تحصیلی و یا مهارت شما در کشور مجارستان مورد تقاضا باشد. لیست مشاغل مورد نیاز کشور مجارستان بنابر نیازهای این کشور تهیه می شود اما می توان گفت که در چند سال اخیر نیاز مجارستان به نیروی کار خارجی تقریبا ثابت بوده است. همچنین پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور انگیزه بالایی را برای گرفتن ویزای کار مجارستان در مردم دنیا ایجاد کرده است.

لیست مشاغلی که در سال های اخیر بیشتر مورد نیاز این کشور بوده اند به شرح ذیل است:

 • مهندس IT
 • حسابداری
 • کارشناس و مدیر فروش
 • مدیر امور مالی
 • مدیر منابع انسانی
 • مدیر پروژه
 • توسعه دهنده نرم افزار

از موارد مهم دیگری که در انتخاب شغل موثر است، میزان حقوق دریافتی است. کسانی که متقاضی دریافت ویزای کار مجارستان هستند باید در نظر داشته باشند حقوق دریافتی در این کشور به طور میانگین از حداقل یک میلیون و دویست و هشتاد هزار فورینت تا پنج میلیون و ششصد و شصت هزار فورینت متغیر است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به مجارستان از طریق کار

همانطور که گفته شد اولین شرط لازم برا مهاجرت به مجارستان از طریق کار، پیدا کردن کارفرما است. در صورتی که تمایل به همکاری با یک کارفرما را داشته باشید لازم است تا کارهای اداری مربوطه برای دعوت نامه کاری توسط کارفرما انجام گیرد. پس از موفقیت در به دست آوردن دعوت نامه کاری، اقدام بعدی که برای گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار بسیار مهم است، جمع آوری مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا است. مدارک لازم برای ویزای کار مجارستان عبارتند از:

 • مدارک هویتی و پاسپورت
 • نامه معرفی از جانب کارفرما
 • مدارک تحصیلی و سوابق کاری مربوطه
 • فرم تقاضای ویزای کار
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه

هزینه های گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار

هزینه های گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار

به طور کلی می توان گفت که هزینه های مهاجرت به مجارستان شامل هزینه های فراهم کردن مدارک و درخواست ویزا است. هزینه در خواست ویزای کار مجارستان هجده هزار فارینت و هزینه تمدید آن ده هزار فارینت است. پس از اقدام، حداکثر بیست و یک روز برای دریافت نتیجه اولیه زمان می برد. در صورتی که درخواست شما رد شود، می توانید با پرداخت پنج هزار و پانصد فارینت دوباره برای ویزای کار مجارستان درخواست دهید. پس از مهاجرت، مخارج زندگی در مجارستان هم به آن ها اضافه می شود که با توجه به ارزان بودن زندگی در این کشور و سطح بالای درآمدها، به راحتی می توانید از عهده مخارج زندگی برآیید.

شرایط داشتن همراه در اقامت مجارستان از طریق کار

از آنجایی که دولت مجارستان اهمیت زیادی برای خانواده و بزرگ شدن فرزندان در کنار پدر و مادر قائل است، اداره مهاجرت این کشور امکانی را برای این منظور فراهم آورده است. متقاضیان مرد ویزای کار مجارستان می توانند در صورت گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار، همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به عنون همراه با خود به این کشور ببرند.

 

سوالات متداول

 1. آیا گرفتن ویزای کار مجارستان برای ایرانیان امکان پذیر است؟

بله! اگرچه مردم کشور های عضو اتحادیه اروپا از شانس بیشتری برای گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار برخوردار هستند، اما شهروندان سایر کشورها از جمله ایران نیز امکان استفاده از این فرصت را دارند.

 1. حداقل مدرک تحصیلی برای کار در مجارستان چقدر است؟

طبق قوانین اداره مهاجرت مجارستان، برای گرفتن ویزای کاری مجارستان به حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و داشتن سه سال سابقه مرتبط با رشته مربوطه نیاز است.

 1. آیا امکان اقامت دائم در مجارستان وجود دارد؟

بعد از گرفتن اقامت مجارستان از طریق کار در صورتی که پنج سال متوالی در این کشور حضور و فعالیت اقتصادی داشته و مالیات پرداخت کرده باشید، قادر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهید بود.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.