به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

روش های دریافت اقامت مجارستان | تمام راه های اخذ اقامت مجارستان در سال 2021

روش های گرفتن اقامت مجارستان مثل ، از طریق سرمایه گذاری، از طریق ثبت شرکت، از طریق خرید ملک همراه با شرایط اخذ ویزای مجارستان از جمله مواردی محسوب می شوند که برای افرادی که کشور مجارستان را مقصد مهاجرت خود قرار داده اند، حائز اهمیت هستند. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است که انواع روش های اخذ اقامت مجارستان و کلیه اطلاعات لازم در این زمینه آورده شود.

 

شرایط اخذ ویزای مجارستان

کشور مجارستان دو ویزای کوتاه مدت و بلند مدت را با توجه به اهداف اقامتی افراد، صادر می کند. ویزاهای کوتاه مدت با حروف A، B و C شناخته می شوند و ویزای D به عنوان ویزای بلند مدت مجارستان شناخته می شود. ویزاهای کوتاه مدت معمولا برای تحصیلات، برگزاری همایش و سمینارها و غیره هستند؛ در حالی که ویزاهای بلند مدت معمولا برای ویزاهای کاری و یا اهداف سرمایه گذاری و ثبت شرکت صادر می شوند. برای اخذ ویزای مجارستان در ابتدا فرد متقاضی باید فرم درخواست ویزای مجارستان را تکمیل کند. مدارکی مانند پاسپورت معتبر، اثبات تمکن مالی، مدارک شناسایی ترجمه شده، مدارک تحصیلی ترجمه شده و گواهی اشتغال به تحصیل برای ویزای تحصیلی ارائه نماید. اما با توجه به نوع ویزای درخواستی، ممکن است مدارک دیگری نیز درخواست شود. بنابراین باید ابتدا با توجه به شرایط فرد متقاضی، مناسب ترین روش برای مهاجرت به مجارستان انتخاب شود و پس از آن شرایط و مدارک لازم برای ویزای مورد نظر فراهم گردد.

شرایط اخذ ویزای مجارستان

اقامت سرمایه گذاری مجارستان

سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی به دلیل سودآوری بالا و اخذ اقامت کشور اروپایی، برای افراد زیادی جذاب است. سرمایه گذاری در مجارستان نیز به عنوان یک کشور اروپایی، جزء روش های پرطرفدار در بین متقاضیان به شمار می آید. اقامت سرمایه گذاری مجارستان یکی دیگر از روش های اخذ اقامت مجارستان محسوب می‌شود. سرمایه گذاری در این کشور را می توان به سه دسته خرید ملک، خرید اوراق قرضه و ثبت شرکت تقسیم کرد. در صورتی که متقاضی بخواهد از طریق سرمایه گذاری اقدام به اخذ اقامت مجارستان کند، ابتدا باید بیزینس پلن و اساسنامه خود را ارائه نماید، سپس در طرح Residency Bond ثبت نام کند. پس از ثبت نام باید مبلغ 360000 یورو به دولت مجارستان پرداخت نماید که این هزینه صرف سرمایه گذاری در مجارستان می گردد. افرادی که از این طریق اقدام می کنند پس از 8 سال می توانند اقامت دائم را به دست بیاورند.

اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت، نوعی اقامت سرمایه گذاری محسوب می شود. در این روش ابتدا باید طرح تجاری یا بیزینس پلن خود را همراه با اساسنامه ارائه نمایید. برای ثبت شرکت در مجارستان مبلغی در حدود 15000 یورو همراه با 10000 یورو سرمایه در گردش مورد نیاز است. علاوه بر این 35000 یورو به منظور سرمایه اولیه باید در نظر گرفته شود. پس از ثبت شرکت در مجارستان باید کارمندان مجارستانی نیز به استخدام شرکت ثبت شده دربیایند. در نهایت با فعالیت اقتصادی شرکت در این روش می توان اقامت مجارستان را به دست آورد.

 

خرید خانه در مجارستان و گرفتن اقامت

برای خرید ملک ، وضعیت اقامتی فرد متقاضی، حائز اهمیت است. افرادی که از کشورهای غیر اروپایی هستند، می بایست ابتدا اقامت مجارستان را به دست آورده باشند، سپس اقدام به خرید ملک نمایند. اما چنانچه فرد متقاضی، شهروند یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد، می تواند اقدام به خرید ملک نماید. بنابراین امکان اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک برای افراد غیر اروپایی وجود ندارد. در روش دیگر، افراد غیر اروپایی می توانند در ابتدا اقدام به ثبت شرکت نمایند و پس از طی مراحل ثبت شرکت و دریافت اقامت مجارستان، اقدام به خرید ملک در مجارستان کنند.

اقامت مجارستان از طریق تحصیل در این کشور

امکان تحصیل در مجارستان برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای دانشجویان و علاقمندان به تحصیل فراهم است. مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس 3 سال، در مقطع فوق لیسانس 2 سال و در مقطع دکترا 4 سال است. دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در مجارستان باید از ویزاهای بلند مدت تحصیلی مجارستان استفاده نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شامل نامه پذیرش از دانشگاه، بیمه درمانی، پاسپورت معتبر و ارائه تمکن مالی است. دانشجویان می توانند در حین تحصیل، مشغول به کار پاره وقت در مجارستان با مدت زمان کمتر از 24 ساعت در طول هفته شوند. بهتر است بدانید پیدا کردن کار پاره وقت برای دانشجویان چندان کار ساده‌ای نیست. وضعیت اقامت دانشجو در طی زمان تحصیل به صورت موقت است و دانشجو در صورتی که بخواهد در مجارستان اقامت داشته باشد، باید اقدام به دریافت ویزای کاری نماید.

اقامت مجارستان از طریق کار

برای دریافت اقامت مجارستان از طریق کار می بایست یک پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرما داشته باشید. این موضوع مهم ترین بخش از فرایند دریافت ویزای کاری است. اما به طور کلی برای اخذ ویزای کار علاوه بر دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرما، نیاز به پاسپورت معتبر، ارائه مدارک هویتی و تحصیلی ترجمه شده، قرارداد کاری و اثبات محل اقامت فرد متقاضی است. افرادی که ویزای کاری مجارستان را داشته باشند، پس از گذشت 8 سال زندگی در کشور مجارستان می توانند تابعیت مجارستان را دریافت نمایند.

اخذ ویزای شینگن مجارستان

اخذ ویزای شینگن مجارستان

از آنجا که کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا شده است، متقاضیان می توانند برای این کشور درخواست ویزای شینگن نمایند. برای اخذ ویزای شینگن مجارستان نیاز به تکمیل فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، ثبت پرواز و ارائه برگ کپی از بلیط برگشت، ارائه تاییدیه برگ بیمه شینگن سفر، اثبات تمکن مالی و ارائه برگه رزرو هتل است. درخواست ویزای شینگن برای مجارستان باید حداقل 3 ماه قبل از سفر انجام شود.

اخذ ویزای توریستی مجارستان

دیدن زیبایی های مجارستان نیازمند اخذ ویزای توریستی این کشور است. برای اخذ ویزای توریستی مجارستان باید مدارکی مانند پاسپورت معتبر، نامه اشتغال به کار، گواهی تمکن مالی، رسید بلیط و محل اسکان خود را ارائه نمایید. همچنین مبلغ 60 یورو به عنوان هزینه ویزا از متقاضی دریافت می گردد. این ویزا کمتر از 90 روز دارای اعتبار است. فرد متقاضی می بایست وقت سفارت درخواست کند که این زمان حدودا 2 ماهه است. مدارک مورد نیاز باید در وقت سفارت ارائه شوند. بیمه در ویزای توریستی دارای اهمیت است که باید حداقل 30000 یورو را برای فرد متقاضی پوشش دهد.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

با بررسی روش‌های گرفتن اقامت مجارستان می‌توانید متناسب با شرایط خود بهترین روش اخذ اقامت مجارستان را به دست آورید. کشور مجارستان با وجود هزینه‌های پایین‌تر می‌تواند برای افرادی که سرمایه و بودجه کمتری در اختیار دارند، انتخاب خوبی باشد. همچنین با وجود دانشگاه‌های معتبر و شرایط مناسب زندگی، مکان خوبی برای مهاجرت است.

 

سوالات متداول

  1. آیا امکان اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج وجود دارد؟

بله؛ در صورتی که یکی از طرفین ازدواج، اهل مجارستان باشد و اقامت این کشور را داشته باشد، با ارائه مدارک می توان اقامت را از طریق ازدواج کسب نمود.

  1. آیا با اخذ تابعیت فرزند، والدین نیز امکان اخذ ویزای اقامت مجارستان را دارند؟

خیر! در صورت تولد فرزند در مجارستان، اقامت به والدین داده نخواهد شد.

  1. آسان ترین روش گرفتن اقامت مجارستان چیست؟

روش های تحصیلی و کاری جزء روش های آسان برای کسب اقامت مجارستان به شمار می آیند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.