به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
روش های دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت

روش ها و شرایط دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت در سال 2021

نروژ کشوری امن و مناسب برای راه اندازی کسب و کار است. بر اساس آمار بانک جهانی، نروژ در بین 189 کشور، رتبه اول سهولت کسب و کار را دارد. با وجود جمعیت 5،3 میلیون نفری، سطح بالای زندگی و ثروت توزیع شده برابر، می توان قدرت خرید در این کشور را با کشورهای اقتصادی بزرگتر مقایسه کرد. نروژی ها از سواد و تحصیلات خوبی برخوردار هستند. بیشتر آن ها انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند. زبان فرانسه و آلمانی نیز در بین نروژی ها محبوب است. با توجه به این موارد، اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت برای بسیاری از افراد یک گزینه عالی و ایده آل محسوب می شود.

اما قبل از ثبت شرکت در نروژ شما به مدارکی مانند، فرم ثبت شرکت، کلیه مدارک شناسایی، پرینت حساب مالی، طرح توجیهی اقتصادی، آخرین مدرک تحصیلی، معرفی اعضا هیئت مدیره، واریز هزینه درخواست شده، گذرنامه و گزارش حساب بانکی نیاز دارید. در این مقاله علاوه بر بررسی شرایط اقتصادی و کاری نروژ، هر آنچه که شما باید در مورد اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت بدانید، آورده شده است.

 

بررسی شرایط اقتصادی نروژ

قبل از اقدام برای دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت، بهتر است در مورد شرایط کاری، اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور بیشتر بدانید، تا با آگاهی و اطمینان بیشتری به این کشور مهاجرت کنید. نروژ کشوری ثروتمند، با بالاترین سرانه های تولید ناخالص داخلی در جهان است. این کشور همچنین در رتبه بندی شاخص توسعه انسانی، برنامه توسعه سازمان ملل متحد امتیاز بالایی کسب کرده است.

نروژ در سال 2020 در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی، رکود اقتصادی بسیار کمی داشته است. بهبود اقتصاد نروژ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در سال 2020 رشد چشمگیری داشته است. در سال 2020، این کشور با کاهش شدید قیمت نفت و گاز مواجه شد، به طوری که کرون نروژ در مارس این سال به پایین ترین سطح در 40 سال گذشته رسید. نروژ در آوریل 2020 تصمیم گرفت تولید نفت خود را در کوتاه مدت کاهش دهد و تلاش کند قیمت جهانی نفت را افزایش دهد. به همین دلیل علیرغم کاهش قیمت نفت، تولید نفت نروژ تقریباً 20 درصد نسبت به سال 2020 افزایش داشت و این آغاز بهبود اقتصادی در این کشور بود، که از اوایل ژوئن آغاز شد.

نروژ دارای نرخ پایین بیکاری و هزینه های بالای گردش کار کارکنان است. این ترکیبی است، که می تواند استخدام نیرو را از دیگر کشورها دشوارتر کند. از طرفی جذب پرسنل خارجی با محدودیت هایی نیز همراه است، اما در بخش ساخت و ساز کمبود نیرو وجود دارد. همچنین در این کشور دریافت مجوز کار، به ویژه برای کارگران نیمه ماهر خارجی، کمی دشوار است.

مزایای ثبت شرکت در نروژ

 • نروژ کشوری بسیار پیشرفته با اقتصادی قوی و دولت مترقی است که سیاست های باز را ترویج می کند. این سیاست ها در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار موثر هستند، به همین دلیل این کشور را به یک رهبر جهانی در صنایع مختلف دریایی، انرژی، ارتباطات و فناوری تبدیل کرده اند.
 • گرچه نروژ عضوی از اتحادیه اروپا نیست، اما یکی از اعضای EEA (منطقه اقتصادی اروپا) است. اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت، برای شرکت های غیر مقیم یک گزینه عالی محسوب می شود، زیرا دسترسی نامحدودی را از طریق توافق نامه EEA به بازار اتحادیه اروپا می دهد و این مهمترین مزیت دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت است.
 • نروژ از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی در رتبه سوم قرار دارد. نرخ ثابت مالیات در این کشور باعث شده تا ثبت شرکت در نروژ ساده و بدون تشریفات باشد.

مزایای ثبت شرکت در نروژ

 معایب ثبت شرکت در نروژ

 • نروژ کشوری بزرگ اما فاقد مناطق شهری مهم در سطح بین المللی است. این می تواند یک مشکل واقعی برای شرکت هایی باشد که می خواهند خود را در منطقه توسعه دهند.
 • قبل از اقدام برای اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت باید بدانید که نقل و انتقال پول در این کشور مشکل است. مقدار ارزی که می توانید در داخل و خارج از این کشور حمل کنید، با محدودیت هایی همراه است. در حال حاضر بیش از 25000 کرون نروژ (حدود 2500 پوند) نمی توانید جابجا کنید.
 • تجارت در شهرهای کوچک انجام می شود، به همین دلیل بسیاری از کارگران ترجیح می دهند در خارج از شهرها زندگی کنند. این می تواند مشکلات حمل و نقل و انتقال کارگران را به همراه داشته باشد.
 • مالیات تامین اجتماعی در نروژ با نرخ 14.1 درصدی برای کارگران بسیار زیاد است. به همین دلیل یافتن کارگران ماهر، همیشه آسان نیست. این امر منجر به بالا رفتن دستمزد نیروهای متخصص شده است.
 • ثبت نام تجاری در کشور نروژ دشوار است. هر کسی که در نروژ تجارت می کند، باید در مرکز ثبت Brønnøysund نام نویسی کند. این شرکت یک شماره شناسنامه نروژی با نام شماره سازمان یاno  در اختیار متقاضی قرار خواهد داد. این شماره برای قراردادها، فاکتورها و تماس با مقامات و سازمان های دولتی، اجباری است.

 

انواع اصلی شرکت در نروژ

هنگام اقدام برای دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت باید در مورد انواع شرکت ها و استانداردهای لازم برای ثبت شرکت در این کشور بیشتر بدانید. سه شکل محبوب شرکت در نروژ به شرح زیر است:

 • شرکت سهامی خاص (AS)

محبوب ترین نوع شرکت برای مشاغل کوچک است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید سهام حدود 3500 یورو است که فرد باید آن را به طور کامل پرداخت کند. برای ثبت یک شرکت خصوصی شما به یک سهامدار و هیئت سرپرستی احتیاج دارید که حدود نیمی از آن ها باید ساکن کشور نروژ باشند. همچنین اعضای هیئت مدیره باید در نروژ یا در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اقامت داشته باشند.

 • شرکت سهامی عام (ASA)

افرادی که قصد اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت بزرگ را دارند، باید ثبت شرکت سهامی عام را در نظر بگیرند. حداقل سرمایه سهام مورد نیاز برای ثبت این شرکت حدود 112000 یورو است که به طور کامل باید پرداخت شود؛ دیگر شرایط مانند شرکت سهامی خاص است.

 • دفتر شعبه شرکت خارجی (NUF)

یک شرکت خارجی می تواند شعبه ای در نروژ تأسیس کند، به شرط آنکه این شرکت از قبل در کشور خود یا همان کشور مبدا ثبت شده باشد. شرکت هایی که در خارج از منطقه اتحادیه اروپا هستند، به صدور اجازه نامه از وزیر صنعت نیز نیاز دارند، تا در نهایت بتوانند به عنوان یک شرکت تجاری ثبت شوند. دولت نروژ سرمایه گذاران خارجی را در موقعیت برابر با سرمایه گذاران داخلی قرار می دهد، اما این قانون تا زمانی است که منافع استراتژیک این کشور در خطر نباشد.

انواع اصلی شرکت در نروژ

سوالات متداول

 1. آیا می‌توان از طریق ثبت شرکت، اقامت دائم نروژ را کسب نمود؟

در صورت عدم تخلف و پرداخت مالیات شما می توانید برای تمدید ویزای ثبت شرکت خود درخواست کنید و پس از سه سال، اقامت خود را دائمی نمایید.

 1. مراحل دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت چیست؟

قبل از دریافت اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت، شما از طرف دولت باید تاییدیه های لازم را کسب کنید. پس از دریافت تاییدیه باید به سفارت بروید. در این صورت ویزای ثبت شرکت به مدت یک سال برای شما و خانواده تان صادر می شود؛ این مدت قابل تمدید است.

 1. میزان نرخ بیکاری در نروژ چگونه است؟

نرخ بیکاری در این کشور به تدریج از اوج خود در سال 2016 فاصله گرفت. نرخ بیکاری در سال 2019 3.35٪ بود. با این وجود، نرخ بیکاری در سال 2020 به 4/5 درصد افزایش یافت، اما پیش بینی می شود در سال 2022 این میزان به 4 درصد برسد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.