به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

اخذ ویزای ازدواج نیوزلند | اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

طی سالیان گذشته، مقوله مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا، با جدیت بیشتری در بین ایرانی ها دنبال می شود. مردم کشورمان، نسبت به مقوله مهاجرت و انجام آن، دیدگاه های مختلف و اهداف گوناگونی را دنبال می کنند. گروهی به دنبال ادامه تحصیل و پیدا کردن شغل مناسبی هستند. برخی نیز، می خواهند استانداردهای زندگی خود را به سطح بالاتر و بهتری ارتقاء ببخشند. در این بین، شیوه های مهاجرت و روش هایی که هموطنان ما انتخاب می کنند، در هر موردی متفاوت است. مثلاً گروهی در نظر دارند تا با ازدواج، اقامت دائم کشور مقصد را دریافت کنند. در این رابطه، پرسش هایی مطرح می شود که انجام این کار به چه صورت ممکن است و چه مراحل و روش هایی در خصوص ازدواج از طریق مهاجرت وجود دارد؟ البته بنابر قانون هر کشوری، به طور حتم این موضوع و قوانین مربوط به آن، متفاوت خواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا ازدواج در کشور نیوزلند و مراحل دریافت اقامت نیوزلند از طریق ازدواج را بررسی کرده و به پرسش های مختلفی در این زمینه پاسخ دهیم.

مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج
مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

کشور نیوزلند جمعیت کمی داشته و به همین دلیل، برای صدور اقامت دائم برای متقاضیان، سختگیری خاصی به عمل نمی آورد. به طور حتم، انجام ازدواج یکی از گزینه هایی بوده که افراد برای مهاجرت به کشورهای مختلف در نظر گرفته و کشور نیوزلند هم از این مورد، مستثنی نیست. البته دولت این کشور برای کسانی که به مدت 5 سال در این کشور حضور مستمر داشته باشند، اقامت دائم صادر می کند. اما سریع ترین راه برای اخذ اقامت دائم در کشور نیوزلند، انجام امر ازدواج است. هرچند این روش در خصوص کشور نیوزلند، شیوه ساده ای محسوب می شود، اما نکته حائز اهمیت این است که فرد باید ثابت کرده و نشان دهد که ازدواج وی واقعی بوده و جنبه صوری ندارد و جعلی نیست. بنابراین، فرد متقاضی دریافت اقامت نیوزلند از طریق ازدواج، باید مدارک ذیل را جهت اثبات واقعی بودن ازدواج خود، ارائه دهد:
ارائه مدارک مربوط به زندگی مشترک خود و همسر
اینکه وی و همسرش در خانه مشترکی زندگی می کنند
ارائه حساب مشترک بانکی
ارائه قرارداد اجاره نامه
ارائه مدارکی مانند عکس و گواهی ازدواج
پس از ارائه موارد فوق، ویزای یک ساله برای فرد متقاضی در نظر گرفته می شود که اگر ازدواج وی تداوم پیدا کند، این ویزا برای 2 سال دیگر نیز تمدید خواهد شد. بدین ترتیب، فرد متقاضی می تواند پس از گذشت مدت زمان 3 سال، اقامت دائم کشور نیوزلند را اخذ نماید. مضاف براینکه، 3 سال پس از اقامت دائم می تواند پاسپورت هم بگیرد. بنابراین، می توان گفت که این شخص، پس از 6 سال می تواند پاسپورت کشور نیوزلند را دریافت کند.

ازدواج در کشور نیوزلند و قوانین مربوط به آن

فرد متقاضی دریافت اقامت نیوزلند از طریق ازدواج، اگر می خواهد با یکی از اتباع این کشور ازدواج کند، باید شرایط ذیل را داشته باشد تا در ادامه، دولت کشور نیوزلند، ازدواج آن ها را به رسمیت شناخته و با آن موافقت کند:
عدم سوء سابقه کیفری
برخوردای از اقامت کشور نیوزلند
داشتن سلامت جسمانی
سن بالاتر از 18 سال، برای طرفین ازدواج الزامی است.
ارائه مدرکی مبنی بر عدم صوری بودن ازدواج و واقعی بودن آن
ارائه مدرکی که نشان دهد بر مبنای آن، دولت کشور نیوزلند با ازدواج شخص متقاضی موافقت کرده است.
در صورت ارائه کامل مدارک فوق و پس از بررسی و تائید آن ها توسط دولت نیوزلند، اشخاص می توانند ازدواج خود را ثبت کرده و جهت دریافت اقامت 2 ساله در کشور نیوزلند، اقدام کنند. مضاف براینکه، افراد می توانند پس از دریافت اجازه اقامت کشور نیوزلند، از اجازه خرید ملک در نیوزلند نیز برخوردار شوند.

مدارک لازم برای دریافت اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

مدارک لازم برای دریافت اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

پس از به ثبت رسانیدن ازدواج با تبعه نیوزلند و اقدام برای اخذ اقامت 2 ساله، کلیه مدارک ذیل باید به اداره مربوطه تحویل داده شود:
سند ازدواج طرفین
پاسپورت های معتبر زوجین
ارائه کارت و حساب بانکی مشترک
ارائه مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی)
ارائه مدرکی مبنی بر واقعی بودن ازدواج
ارائه قبوض آب و برق برای ثابت کردن مکان زندگی زوجین
ارائه مدارکی مبنی بر ارتباط زوجین که می تواند مواردی مانند عکس ها و فیلم های مشترک در رابطه با ازدواج.

ثبت ازدواج و سند آن در کشور نیوزلند

درخصوص ثبت ازدواج در کشور نیوزلند، باید اشاره شود که این مورد برای سال 2021 به دو شیوه کلی صورت می گیرد که در ادامه آن ها را به شرح ذیل توضیح خواهیم داد:
ثبت ازدواج در کشور نیوزلند از طریق یک برگزار کننده رسمی: بنابر این شیوه، فرد باید تمامی موارد مربوطه از جمله مکان برگزاری و زمان آن را مشخص کند. ضمن اینکه امکان نوشتن قسم نامه ازدواج توسط خود فرد هم وجود دارد. در برخی از موارد، افراد از برگزار کنندگان مستقل مذهبی در کشور نیوزلند برای برگزاری مراسم ازدواج و ثبت آن استفاده میکنند. برخی از شرکت های برگزار کننده ازدواج در کشور نیوزلند عبارتند از: Emma Neborn-AucklandوPrinces Street 22.
ثبت ازدواج در کشور نیوزلند از طریق دفاتر رسمی ازدواج: در این روش، افراد به یکی از دفاتر رسمی ازدواج در کشور نیوزلند مراجعه کرده و جهت ثبت ازدواج خود اقدام می نمایند. در این صورت آن ها قادر نخواهند بود تا به صورت شخصی سازی مراسم ازدواج شان را برگزار کنند. شایان توجه است که در همه شهرهای کشور نیوزلند، دفاتر رسمی برای ثبت ازدواج وجود دارد.
نکته مهم درخصوص ازدواج در کشور نیوزلند این که افرادی که قصد دارند در این کشور ازدواج کنند، باید سند مربوط به ازدواج را تهیه و آماده کرده باشند. هزینه اولیه این سند، چیزی در حدود 150 تا 250 دلار نیوزلند (106 تا 177 دلار آمریکا) خواهد بود. ضمن اینکه، افراد متقاضی ازدواج، نباید شرایط ذیل را داشته باشند:
کشور نیوزلند، از قانون تک همسری پیروی کرده و به همین دلیل، افراد نباید در زمان ازدواج، همسر دیگری داشته باشند.
اگر فرد متقاضی قبلاً ازدواج کرده و طلاق گرفته باشد، باید مدارکی مبنی بر جدایی از همسر سابق خود ارائه کند.
سن زوجین نباید کمتر از 16 سال باشد. اما اگر سن آن ها از 16 سال کمتر بود، جهت اخذ سند ازدواج، رضایت نامه والدین، لازم و ضروری است.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

اگر فردی قصد دارد تا با یکی از اتباع کشور نیوزلند ازدواج کند، می بایست ابتدا ویزای کشور نیوزلند را دریافت کند. برای انجام این کار و دریافت ویزای نیوزلند، شخص متقاضی باید با تبعه نیوزلندی خود، به مدت 12 ماه زندگی مشترک داشته باشد. مضاف براینکه، تبعه نیوزلندی، باید درخواست ویزای ازدواج را برای همسر خارجی یا همان فرد متقاضی، ارائه کرده باشد. نکته مهم اینکه، چنانچه همسر نیوزلندی وی دارای اقامت کشور استرالیا باشد، باید در هنگام درخواست ویزا برای همسر خارجی خود، در کشور نیوزلند زندگی کند. شخص خارجی می تواند با دریافت ویزای ازدواج، به کشور نیوزلند سفر کرده و به زندگی مشترک بپردازد و در این مورد محدودیتی نخواهد داشت. اگر این شخص از ازدواج قبلی خود فرزندانی داشته باشد، می تواند اقامت دائم کشور نیوزلند را برای فرزندان کمتر از 24 سال کسب نماید. پس از 5 سال زندگی با تبعه نیوزلندی، تابعیت و شهروندی کشور نیوزلند را نیز می تواند کسب کند. ضمن اینکه، اگر تبعه خارجی می خواهد تا با استفاده از شیوه ازدواج، برای ویزای کار در کشور نیوزلند اقدام کند، باید از شرایط ذیل برخوردار باشد:
همسر نیوزلندی وی، باید در مدت اقامت همسرش در نیوزلند، با وی زندگی کند.
رابطه شخص با همسر نیوزلندی خود باید واقعی باشد.
همسر نیوزلندی باید درخواست ویزای کاری را برای همسر خارجی خود ارائه کند.
نکته دیگر اینکه، در صورت تمایل به تغییر نام خانوادگی پس از ازدواج در نیوزلند، اجباری در کار نیست تا از طریق پروسه تغییر نام رسمی، این کار انجام شود. بلکه به سادگی می توان با استفاده از نام خانوادگی جدید، از گواهی ازدواج استفاده کرده و به عنوان شناسه در هنگام به روز رسانی از نام جدید در حساب های بانکی، گذرنامه، مجوز های رانندگی و سایر موارد استفاده شود.

سوالات متداول

افرادی که قصد ازدواج با اتباع نیوزلندی دارند، باید دارای چه شرایطی باشند؟
مواردی مانند عدم سوء پیشینه کیفری، داشتن اقامت کشور نیوزلند و برخورداری از سلامت جسمانی. ضمن اینکه طرفین ازدواج باید بیشتر از 18 سال داشته باشند.
مدارک لازم برای اخذ ویزای نیوزلند از طریق ازدواج کدامند؟
سند ازدواج طرفین، ارائه کارت و یا حساب بانکی مشترک، ارائه مدارک هویتی طرفین.
کشور نیوزلند، پس از چند سال اقامت دائم می‌دهد؟
به افرادی که حداقل به مدت 5 سال در این کشور بصورت مستمر حضور داشته باشند، اقامت دائم می‌دهد. اما سریع ترین راهی که فرد می تواند ویزای این کشور را اخذ نماید، اخذ اقامت نیوزلند از طریق ازدواج است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.