به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به نیوزلند با ثبت شرکت | اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

آیا تا به حال به اقامت درکشور نیوزلند اندیشیده اید؟ راه‌های مختلفی برای اقامت در این کشور رویایی وجود دارد. از جمله از طریق تحصیل و یا فرصت‌های شغلی. یکی از راه‌های کسب اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت در این کشور است. مهاجرت به واسطه سرمایه گذاری و اخذ ویزای کارآفرینی یکی از بهترین راه‌هایی است که که می‌توان در کشور نیوزلند مقیم شد. کشوری آرام و پر از فرصت‌های شغلی و تحصیلی. مهاجرت به نیوزلند از طریق کار بسیار پر سود بوده و شما علاوه بر کسب سود از آثار اقامتی سرمایه گذاری نیز می‌توانید استفاده کنید. ثبت شرکت در کشور نیوزلند از طریق سیستم امتیاز بندی انجام می‌گیرد. این بدان معنی است که اگر شما امتیاز 120 به بالا را بتوانید کسب کنید، شرایط لازم برای ثبت شرکت را خواهید داشت. لازم است بدانید که سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت در این کشور لازم دارید، حداقل به میزان 100 هزار دلار است که البته این مقدار دارای امتیاز نخواهد بود. در هر صورت اگر به دنبال کسب اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت در این کشور هستید، این نوشتار را از دست ندهید و در ادامه با ما باشید.

بررسی استاندارهای سرمایه گذاری در کشور نیوزلند

بررسی استاندارهای سرمایه گذاری در کشور نیوزلند

اگر به دنبال سرمایه گذاری و کسب اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت در آن هستید، ابتدا باید با استاندارهایی که این کشور برای سرمایه‌گذاری دارد آشنا باشید. این استاندارها به بررسی عواملی مانند نرخ مصادره اموال در نیوزلند، کنترل فساد در این کشور و کیفیت نظارتی در آن مربوط می‌شوند. طی گزارش‌هایی که طی سال‌های 2014 تا 2019 انتشار یافته‌اند مشخص می‌شود که ریسک مصادره اموال در کشور نیوزلند دارای میانگین 1 یعنی کم‌ترین مقدار ممکن بوده است. مورد دیگری که برای سرمایه گذاری و مهاجرت به نیوزلند از طریق کار لازم است بررسی کنید، سلامت دستگاه قضایی این کشور است. باز هم طی گزارش‌های اعلام شده در سال‌های اخیر نرخ فساد در قوه قضاییه در کشور نیوزلند، کم‌ترین مقدار ممکن بوده است. و اما موضوع مهم دیگر که داشتن اطلاعات در رابطه با آن لازمه مهاجرت از طریق کار است، این است که بدانید کشور نیوزلند در سال‌های اخیر تا حد زیادی کنترل نظارتی بر اجرای قوانین داشته است. پس شاید بتوان این گونه نتیجه‌گیری کرد که با بررسی معیارهای مختلف، اقامت در نیوزلند از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت به این کشور است.

 

شرایط اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، ابتدا لازم است که شرایط ثبت شرکت در این کشور را بررسی کنیم. لازم است بدانید که در این کشور سه نوع شرکت وجود دارد. شرکت‌های انحصاری، شرکت‌های شراکتی و شرکت‌های به نوعی شرکتی. در نوع اول شخص سرمایه گذار به طور کانل و انحصاری می‌تواند شرکت را در اختیار داشته باشد و تمامی وظایف آن را خود عهده دار باشد. در این نوع حتی لازم نیست که ثبت شرکت در کشور نیوزلند انجام شده باشد. و اما در نوع دوم باید دو یا چند شخص با یکدیگر شریک باشند و یک شرکت را راه اندازی کنند. این اشخاص موظف خواهند بود که شخصاً مالیات پرداخت کنند. و در نوع آخر هم شخص سرمایه گذار باید یک شرکت را با یک نشانی و آدرس مشخص به ثبت برساند. برای این نوع از شرکت‌ها هیچ حداقلی برای مبلغ سرمایه گذاری وجود ندارد و حتماً باید یک شخص به عنوان مدیر و یک شخص هم به عنوان سهامدار وجود داشته باشند.

شرایط ثبت شرکت در نیوزلند و اقامت در این کشور

 

برای اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت روشن است که باید شرکتی را به ثبت برسانید. شما یک سال فرصت دارید که در این کشور اقامت داشته باشید و در طول این مدت شرکت خود را کاملاً راه اندازی کنید. متقاضی می‌تواند به مدت یک سال در کشور نیوزلند اقامت داشته و در این مدت، بیزنس خود را کامل راه اندازی کند. بعد از آن با ارائه رزومه کاری خود به دولت نیوزلند می‌تواند اقامت خود را تمدید کند. همانطور که پیشتر هم گفتیم مهاجرت به نیوزلند از طریق کار و ثبت شرکت بر اساس سیستم امتیازبندی خواهد بود. و شما باید حداقل 120 امتیاز را کسب کنید. حداقل سرمایه‌ای که نیاز دارید نیز 100 هزار دلار است که هر چیزی از جمله ملک می‌تواند باشد. می‌توان گفت تقریباً بعد از سه سال در صورتی که شخص از بیزینس خود سود خوبی به دست آورده باشد می‌تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. بعد از 5 سال هم در صورتی که بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشد اخد پاسپورت نیوزلند و تابعیت ممکن خواهد بود. همچنین پیشنهاد می شود به مطلب اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه هم نگاهی بیاندازید.

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کشور نیوزلند

اگر در پی کسب اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت هستید، باید بدانید که طرح تجاری شما باید حتماً توجیه اقتصادی داشته باشد. بیزنسی که قصد راه‌اندازی آن را دارید باید حتماً در سازمان یا اتحادیه مربوط به آن بیزنس رجیستر شود. برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار شما به نمره زبان آیلتس 4 یا نمره 29 در آزمون PTE یا نمره تافل 31 احتیاج دارید. فاکتور‌های تعیین کننده در امتیاز اشخاص سن، مبلغ سرمایه گذاری، سابقه کار، طرح تجاری و محل راه‌اندازی بیزنس خواهد بود. برای مثال اگر بیزنس شخص خارج از شهر اوکلند باشد، 40 امتیاز دارد. جهت کسب اقامت از این طریق به مدارک زیر احتیاج دارید:

 • فرم 1222
 • کپی برابر اصل شناسنامه
 • ترجمه کارت ملی
 • دو قطعه عکس
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه شناسنامه برای فرزندان
 • نمره زبان
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پیرینت حساب بانکی
 • مدارک سهام
 • ارزیابی دارایی
 • مراحل ثبت شرکت در نیوزلند

مزایا و معایب مهاجرت به نیوزلند

پایین بودن نرخ بیکاری و همچنین نرخ مالیات در کشور نیوزلند هر دو از جمله مزایای مهم این کشور هستند. علاوه بر این برای کسب اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت شخص می‌تواند همسر و فرزندان زیر 19 سال خود را نیز با خود همراه کند. زبان این کشور انگلیسی است و برای کسانی که مسلط به این زبان هستند این خود پوئن بالایی است. از جمله دیگر مزایای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، اعتبار پاسپورت این کشور است. شما با پاسپورت نیوزلندی می‌توانید به 113 کشور جهان بدون پاسپورت سفر کنید. دانشگاه‌های رده بالا در این کشور فرصتی خوبی برای ادامه تحصیل بعد از مهاجرت خواهند بود. اما از طرفی هزینه‌های بالای ثبت شرکت، دور بودن این کشور به خصوص از ایران و بالا بودن هزینه‌های زندگی در آن نیز معایبی هستند که برای اقامت در این کشور می‌توان برشمرد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کشور نیوزلند

سوالات رایج در رابطه با اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

1-هزینه ثبت شرکت در نیوزلند چه مقدار است؟

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در نیوزلند، 100 هزار دلار نیوزلند است. لازم به ذکر است که به این میزان سرمایه، امتیازی تعلق نمی گیرد.

2-شرایط ثبت شرکت در نیوزلند چیست؟

ثبت شرکت در کشور نیوزلند بر مبنای سیستم امتیازبندی است و اشخاص در صورت کسب حداقل 120 امتیاز، واجد شرایط هستند. همچنین اختصاص حداقل 100 هزار دلار نیوزلند سرمایه به این امر و ارائه طرح تجاری قوی که توجیه اقتصادی داشته باشد،  الزامیست.

3-عوامل کسب امتیاز در سیستم امتیازبندی ثبت شرکت در نیوزلند کدامند؟

سن، سابقه کار، میزان سرمایه به دلار نیوزلند، تعداد نیروهای به کار گرفته شده، پیش بینی میزان صادرات بیزنس و…

آنچه در اینجا به آن پرداختیم تحلیل شرایط کسب اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت بود. امید است که اطلاعات لازم را به دست آورده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.