به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه

اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک | اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه

دریافت اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه و یا دریافت اقامت نیوزلند از طریق تمکن مالی دو موضوعی هستند که اکثر افرادی که قصد مهاجرت به نیوزلند را دارند به آن فکر می کنند. در اینجا می توانید تمامی اطلاعات لازم برای این دو موضوع را به دست بیاورید و با روش های خرید خانه در نیوزلند و هزینه های اجاره و یا خرید خانه در این کشور بیشتر آشنا شوید.

در گذشته امکان دریافت اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه برای افراد مهیا بود. اما با افزایش قوانین سختگیرانه در خصوص مهاجرین به نیوزلند، در حال حاضر دریافت اقامت نیوزلند از طریق تمکن مالی و یا دریافت اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه یا ملک برای افراد فراهم نیست. فرد متقاضی باید از سایر روش های اخذ اقامت نیوزلند، اقامت این کشور را به دست بیاورد و پس از آن اقدام به خرید خانه و ملک در نیوزلند نماید. بنابراین توجه داشته باشید که به هیچ وجه فریب تبلیغات دروغین در این زمینه را نخورید. در ادامه در مورد روش های خرید ملک و خانه در نیوزلند توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

روش های خرید ملک و اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه

روش های خرید ملک و اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه

املاک و مستغلات در نیوزلند هم به صورت شخصی و هم از طریق آژانس های املاک به فروش گذاشته می شوند. آژانس های املاک و مستغلات از طریق دولت نیوزلند ایجاد شده اند و معمولا دارای کد هستند. خریدار به این گونه آژانس ها مراجعه می کند و ملک مورد نظر خود را از این طریق پیدا می کند. برای خرید ملک در نیوزلند نیاز به یک یک شماره IRD دارید که این شماره مربوط به کد مالیاتی است و در زمینه خرید و فروش ملک و خانه نیز از آن استفاده می شود. پس از یافتن ملک مورد نظر اولین کاری که فرد باید انجام دهد این است که بیانیه مالیاتی نیوزلند را تکمیل کند و تا قبل از عقد قرار داد، باید شماره IRD و بیانیه مالیاتی خود را آماده کرده باشد. این امور توسط وکیل نیز می تواند انجام شود.

برای خرید خانه و ملک در نیوزلند پس از تامین بودجه و تعیین ملک مورد نظرتان، می توانید از وام استفاده نمایید. برای اینکه فرایند خرید خانه در نیوزلند را با آسودگی خاطر بیشتری انجام دهید، توصیه می شود که حتما از یک وکیل با تجربه و آشنا به امور قانونی خرید ملک در نیوزلند استفاده نمایید. این کار می تواند از پیامدها و خسارات احتمالی جلوگیری کند.

 

مزایا و معایب اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه

خرید خانه در نیوزلند می تواند به منظور حفظ سرمایه انجام شود. افراد می توانند از طریق روش هایی مانند کارآفرینی و یا سرمایه گذاری وارد خاک نیوزلند شوند و پس از آن با خرید خانه در نیوزلند، سرمایه گذاری خوبی را انجام دهند. از معایب خرید خانه در نیوزلند نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که اکثر خانه ها در نیوزلند، قدیمی هستند و معمولا خانه های قدیمی و بافت های فرسوده مشکلات زیادی دارند. در زیر با هزینه های خرید و اجاره ملک در کشور نیوزلند آشنا می شویم.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در نیوزلند

هزینه خرید ملک و یا اجاره ملک در نیوزلند بستگی به مکان ملک، متراژ ملک و امکانات جانبی آن دارد. به عنوان مثال در شهر اوکلند، هزینه خرید و اجاره خانه بالاتر از سایر شهرها است که علت این امر توسعه و پیشرفت بیشتر اوکلند است. اما به طور کلی می توان گفت حدود اجاره بهای مسکن برای یک آپارتمان یک خوابه حدود 1200 تا 1600 دلار نیوزلند است. برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در نیوزلند نیز باید مبلغی در حدود 2100 تا 2700 دلار نیوزلند پرداخت شود. نرخ تورم در نیوزلند پایین و در حدود 2 درصد است بنابراین معمولا افزایش هزینه اجاره بهای خانه ها به میزان کمی اتفاق می افتد.

برای خرید خانه در نیوزلند نیز به طور میانگین می توان گفت برای خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر مبلغی در حدود 4800 دلار نیوزلند نیاز است و برای خرید هر متر خانه در حومه شهر باید مبلغی در حدود 3600 دلار نیوزلند هزینه پرداخت کرد. متقاضیان خرید ملک در این کشور برای اطلاع بیشتر از میزان قیمت خانه در نیوزلند می توانند به سایت realestate.co.nz مراجعه کنند. این سایت، سامانه آنلاین خرید و فروش ملک در نیوزلند است.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در نیوزلند

چه مدارک و شرایطی را برای خرید خانه و ملک در نیوزلند لازم است؟ چه افرادی واجد شرایط خرید خانه در نیوزلند هستند؟

برطبق قوانین جدید کشور نیوزلند، امکان خرید ملک و خانه برای خارجی ها وجود ندارد. این به این معناست که افراد برای خرید خانه و ملک در نیوزلند ابتدا باید اقامت نیوزلند را به دست آورده باشند تا بتوانند برای خرید ملک در نیوزلند اقدام کنند. افرادی که می خواهند برای خرید ملک در نیوزلند اقدام کنند باید از لحاظ سنی 18 سال به بالا داشته باشند و درآمدی جهت پرداخت اقساط مسکن خود داشته باشند. این درآمد باید به گونه ایی باشد که به طور مستمر وجود داشته باشد و طی یک سال گذشته قطع نشده باشد. همچننین فرد متقاضی باید بتواند در حدود 5 درصد از هزینه کل ملک را به صورت سپرده کند. این موارد جزء شرایط کلی خرید خانه و ملک در نیوزلند هستند اما امکان وجود شرایط خاص برای برخی املاک نیز وجود دارد.

 

قوانین و ملاحظات قانونی خرید ملک در نیوزلند

همانند هر کشور دیگری نیوزلند نیز قوانین خاص خودش را برای خرید ملک وضع کرده است. یکی از قوانین مهم در این حوزه این است که افراد خارجی نمی توانند اقدام به خرید ملک در نیوزلند نمایند؛ مگر اینکه وضعیت اقامت آن ها مشخص شده باشد یا کسب و کار سودآوری را در این کشور راه اندازی کرده باشند. حتی کارآفرینان نیز در صورتی می توانند اقدام به خرید خانه نمایند که این امر در راستای رشد کسب و کارشان باشد. بنابراین قوانین سخت گیرانه در خصوص خرید ملک و خانه در نیوزلند وجود دارد.

بنابراین توصیه می شود افراد و متقاضیان خرید خانه در این کشور حتما از یک وکیل خبره استفاده نمایند تا وکیل با آگاهی کامل از قوانین مالیاتی نیوزلند، نحوه انتقال ملک از مالک به خریدار، امور بدهی های مالیاتی و نحوه عقد قرارداد، بتواند فرآیند خرید خانه در نیوزلند را به صورت ایمن و مطمئن انجام دهد.

سوالات متداول
  1. مدارک LIM فروشنده ملک به چه معنا هستند؟

برخی مدارک و گواهینامه های ضروری برای فروش ملک و خانه محسوب می شوند که به LIM معروف هستند و قانونی بودن شرایط فروش ملک را تضمین می کنند.

  1. افرادی که اقامت دائم نیوزلند را دارند ولی در آنجا زندگی نمی کنند، برای خرید خانه چه وضعیتی دارند؟

این افراد برای خرید خانه در نیوزلند باید مجوز دریافت کنند. این گونه افراد برای خرید خانه باید مجوز لازم را  از اداره سرمایه گذاری خارج از کشور دریافت کنند.

  1. آیا امکان دریافت اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه وجود دارد؟

باید گفت امکان دریافت اقامت نیوزلند از طریق خرید خانه و یا امکان دریافت اقامت نیوزلند از طریق تمکن مالی وجود ندارد. دولت نیوزلند به خرید ملک در نیوزلند به تنهایی اقامت نمی‌دهد و افراد باید با استفاده از سایر روش‌های اخذ اقامت نیوزلند، ابتدا اقامت این کشور را به دست آورده و سپس اقدام به خرید خانه نمایند. اما راه های دیگری مثل، اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت و یا از طریق کار هم وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.