به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
آیا اقامت در نیوزلند از طریق کار امکان‌پذیر است؟

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار | اقامت نیوزلند از طریق کار 2021

در این محتوا ابتدا، درمورد ویزای کار و انتخاب ویزای مناسب بحث شد. سپس شرایط اقامت نیوزلند از طریق کار  مورد بحث قرار گرفت. در بخش بعد انواع ویزای کاری نیوزلند مورد بررسی قرار گرفت. در بخش بعد به شغل­های پرطرفدار نیوزلند اشاره شد. و در نهایت نیز در مورد پیوستن همراهان فرد مهاجر بحث شد. در بخش آخر نیز سوالاتی مرتبط با موضوع محتوا ارئه گردید.

آیا اقامت نیوزلند از طریق کار امکان‌پذیر است؟

ویزای کار

برای درخواست یکی از ویزاهای اقامت نیوزلند از طریق کار یا کار موقت در نیوزلند احتمالاً به یک شغل یا پیشنهاد شغلی نیاز دارید. اگر مهارت‌های تخصصی دارید یا در زمینه نیاز به نیروی ماهر کار می‌کنید و دارای صلاحیت قابل‌مقایسه با شرایطی هستید که کارفرمایان نیوزلند به آن عادت کرده‌اند، می‌بینید که فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای برای شما در اینجا وجود دارد.

انتخاب ویزای مناسب

برای اقامت نیوزلند از طریق کار ممکن است تعدادی ویزا وجود داشته باشد که هرکدام معیارها و روند درخواست خاص خود را دارند که شما می‌توانید درخواست دهید.

ویزاهای موقت

ویزای موقت به شما امکان می‌دهد برای مدت‌زمان مشخصی در نیوزیلند زندگی و کارکنید. کار موقت می‌تواند به‌عنوان گامی در جهت اخذ اقامت و اقامت  دائم در اینجا مورداستفاده قرار گیرد.

برای افرادی که در حرفه‌ای که به مهارت شغلی آن‌ها نیاز است و یا از کارفرمای نیوزلند پیشنهاد کار دارند، طیف وسیعی از ویزاهای کاری وجود دارد. بیشتر ویزاهای کاری محدودیت سنی ندارند.

ویزای تعطیلات کاری بسته به تابعیت برای جوانان ، 18-30 یا 35 ساله طراحی شده است. این گزینه به شما امکان می‌دهد تا 12 ماه یا اگر اهل انگلیس یا کانادا هستید، در نیوزیلند سفر و کار کنید. (1)

آیا اقامت نیوزلند از طریق کار امکان‌پذیر است؟

شرایط ویزای کار نیوزیلند

انواع مختلف ویزای کار ممکن است شرایط، فرم‌های درخواست، هزینه‌ها یا مراحل مختلف را داشته باشد. به‌طورکلی، برای درخواست ویزای کار در نیوزیلند به موارد زیر نیاز دارید:

 • اثبات هویت (گذرنامه یا گواهی هویت و عکس ویزای قابل‌قبول) ؛
 • اثبات سلامتی (پرسشنامه کامل سلامت و اشعه ایکس آنستال و معاینه پزشکی پس از ورود)؛
 • اثبات شخصیت خوب (پرسشنامه شخصیت تکمیل‌شده، گواهی پلیس از کشور مبدأ شما و هر کشوری که از پنج‌سالگی حداقل پنج سال در آن­جا زندگی کرده‌اید) ؛ (2)

ویزای کار موقت

نیوزیلند یک سری ویزای کار ارائه می‌دهد. همه این موارد موقتی هستند، هرچند که برخی از آن‌ها می‌توانند منجر به سکونت منجر شوند.

مهارت‌های ضروری برای کار کردن

اگر مهارت‌های تخصصی دارید که نیوزیلند به آن نیاز دارد، می‌توانید برای یک ویزای کار ضروری درخواست کنید. این شغل  باید در یکی از فهرست‌های نیاز به مهارت نیوزیلند لیست شده باشد و کارفرمایان قادر به پیدا کردن یک شهروند زلاندنو یا شهروند مناسب برای این کار نباشند. مدت‌زمان و شرایط ویزا به شرایط پیشنهاد کار، حقوق و شرایط بازار کار بستگی دارد. اکثر ویزاهای کاری حد سنی ندارند.

اگر اشتغال شما در فهرست نیاز به مهارت قرار دارد. اگر شما یک پیشنهاد شغلی برای شغل تمام‌وقت داشته باشید، و شغلی که در یکی از لیست‌های مهارتی نیوزلند قرار دارد، می‌توانید برای یک ویزای کاری ضروری درخواست کنید. صلاحیت‌ها و تجربه شما باید با افراد موردنیاز مطابقت داشته باشد. در وب‌سایت جدید مهاجرت نیوزیلند لیستی از مهارت‌هایی که مورد تقاضا قرار می­گیرد، وجود دارد.

اگر یک پیشنهاد شغلی برای یک شغل تمام‌وقت داشته باشید، و شغل موردنظر در لیست نیاز به مهارت نیست، شما می‌توانید برای یک ویزای کار ضروری درخواست کنید اگر هیچ  فرد نیوزلندی در دسترس نباشد.

کارفرما باید بتواند ثابت کند که این شغل را در نیوزیلند تبلیغ کرده‌اند، اما تلاش آن­ها برای پیدا کردن شهروند نیوزیلند ناموفق بوده است.

 

فرصت اقامت

اگر شما یک ویزای کار مهارت‌های ضروری بر اساس یک شغل ماهر دارید، ممکن است بتوانید به اندازه کافی امتیاز برای گرفتن ویزای اقامت تحت دسته کارگر ماهر کسب کنید.

ویزای تعطیلات کاری

اگر شما بین ۱۸ تا ۳۰ یا ۱۸ تا ۳۵ سال سن داشته باشید، بسته به شهروندی خود می‌توانید برای یک ویزای تعطیلات درخواست کنید. این ویزا به‌ویژه برای جوانان است که می‌خواهند به مدت ۱۲ ماه سفر کنند و در نیوزیلند کار کنند (یا تا ۲۳ ماه اگر شما اهل انگلستان یا کانادا هستید) (1)

اقامت از گروه کاری

هنگامی‌که به مدت 2 سال با ویزای کاری برای اقامت به نیوزیلند رفته باشید، ممکن است در گروه اقامت از گروه کاری، واجد شرایط وضعیت اقامت شوید. این یک روش عالی برای انتقال از ویزای کار موقت به ویزای اقامت است. به‌عنوان یک مقیم، می‌توانید تا زمانی که دوست دارید در نیوزیلند زندگی کنید و به بیشتر خدمات با بودجه عمومی دسترسی داشته باشید.

برای واجد شرایط بودن برای اقامت باید به مدت 2 سال با ویزای کاری برای اقامت در نیوزیلند بوده‌اند و نیازهای سلامتی و شخصیت را برآورده می‌کنند، و نیازهای یکی از 2 مسیر برای اقامت را برآورده کنید.

اگر ویزای کاری کارفرمای معتبر یا ویزای کار مهارت کوتاه مدت داشته باشید، ممکن است راهی برای اقامت داشته باشید.

 

اقامت از ویزای کار کارفرمای معتبر

اگر می‌توانید برای ویزای اقامت کارفرمای معتبر درخواست دهید:

 • حداقل 24 ماه ویزای کاری کارفرمای معتبر داشته باشید.
 • برای آن دوره به‌طور تمام‌وقت توسط کارفرمای معتبر استخدام‌شده‌ باشید.
 • در حال حاضر شاغل هستید و حداقل یک حقوق پایه 79،560 نیوزلند در سال دارید.
 • ثبت‌نام کامل یا موقت را برای انجام مشاغل خود در نیوزیلند (در صورت وجود) انجام داده باشید.

اقامت از ویزای کار طولانی‌مدت نیاز به مهارت

 • اگر می‌توانید برای ویزای مقیم لیست نیاز به مهارت بلندمدت درخواست کنید
 • حداقل به مدت 24 ماه ویزای کار طولانی‌مدت با مهارت کمبود داشته‌اید
 • برای آن دوره به‌صورت تمام‌وقت در مشاغلی در لیست کمبود مهارت طولانی‌مدت به کار گرفته‌شده‌اند
 • در حال حاضر شاغل هستند و حداقل 45000 دلار در هرسال حقوق پایه ‌دارند
 • 55 سال یا کمتر سن دارند

ثبت‌نام کامل یا موقت را برای انجام مشاغل خود در نیوزیلند (در صورت وجود) انجام دهید. (1)

شغل­های پرطرفدار در نیوزلند

با وجود سبک زندگی آرام و برخورد دوستانه، تعجب‌آور نیست که نیوزیلند مقصد جذابی برای کسانی است که به دنبال نقل‌مکان هستند. همچنین با متوسط حقوق در بالای مقیاس در همه صنایع، یکی از بهترین مکان‌ها در جهان برای کار است. سوالی که مطرح می­شود این است که کدام شغل­ها پرطرفدار هستند و حقوق بالایی دریافت می­کنند؟ در زیر 10 شغل پرطرفدار ارائه شده است.

 1. معمار سیستم
 2. مجسمه‌سازی
 3. بنگاه املاک و مستغلات
 4. حسابدار
 5. مهندس نفت و گاز
 6. بانکدار سرمایه‌گذاری
 7. مدیر ساخت‌وساز
 8. مهندس نرم‌افزار
 9. مشاور مدیریت
 • وکیل (3)

اگر فرد مهاجر، همراه داشته باشد، همراهان باید چه مدارک و شرایطی داشته باشند؟

برای پیوستن همراهان فرر مهاجر در نیوزیلند ، همسر و فرزند وابسته باید ویزای خود را دریافت کنند. آنها برای ورود به نیوزیلند باید ویزای بازدید کننده، دانشجویی یا کاری خود را درخواست کنند. اگر ویزای کار دارید، شریک زندگی شما ممکن است ویزای بازدید کننده را بدست آورد تا در نیوزلند با شما بماند.(4)

شغل­های پرطرفدار در نیوزلند

سوالات

آیا می‌توان بدون داشتن پیشنهاد کاری ویزای کار گرفت؟

قبل از ارائه درخواست برای رسیدگی، بیشتر دسته‌های ویزای کار نیوزلند نیاز به پیشنهاد کار از کارفرمای نیوزیلند دارد. تنها استثنا درصورتی است که شرایط یکی از دسته‌های ویزای کار  به اصطلاح “باز” نیوزلند مانند ویزای تعطیلات کاری یا شریک ویزای کارگر را داشته باشید. البته میتوان از طریق ثبت شرکت در نیوزلند هم برای اقامت اقدام کرد. (4)

آیا استخدام در نیوزلند آسان است؟

نه تنها شروع کار در نیوزلند نسبتاً آسان است، بلکه مشاغل مورد تقاضای زیادی نیز وجود دارد که به راحتی می‌توان از آن­ها به عنوان خود اشتغالی مورد استفاده قرار داد. این موارد تضمین خوبی برای حضور در بازار کار خواهد بود. (2)

منابع

 1. https://www.newzealandnow.govt.nz/move-to-nz/new-zealand-visa/work-visa
 2. https://www.internations.org/go/moving-to-new-zealand/visas-work-permits
 3. https://www.careeraddict.com/top-10-highest-paid-jobs-in-new-zealand
 4. https://www.immigration.govt.nz/knowledgebase/kb-question/kb-question-1133
5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.