به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
اقامت هلند از طریق کار و ویزای کار هلند

کار در هلند و اخذ ویزای کار هلند | مشاغل مورد نیاز هلند | اقامت هلند از طریق کار

هلند که در شمال غربی قاره اروپا قرار دارد، کشوری است پر جمعیت و از نظر اقتصادی بسیار پر قدرت. این کشور یک مقصد محبوب برای کسانی که به روش های مختلف قصد مهاجرت به اروپا را دارند، محسوب می‌شود. کشوری سرسبز با صنعتی قوی در زمینه کشاورزی، دامداری و توریسم. از نظر کار و شرایط شغلی نیز این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی وضعیت مناسبی دارد. به همین دلیل است که اقامت هلند از طریق کار در بین افراد متقاضی بسیار محبوب است. آن چه در این مقاله بدان می پردازیم بررسی وضعیت ویزای کار هلند و شرایط لازم برای اخذ آن خواهد بود؛ پس در ادامه با ما باشید.

قوانین کلی اقامت هلند از طریق کار

اولین قدمی که می تواند منجر به دریافت اقامت هلند از طریق کار شود، دریافت یک پیشنهادکاری یا job offer است. البته باید گقت که پیدا کردن این پیشنهاد کاری خیلی آسان نخواهد بود و یک فعالیت زمان بر است. شما باید یک دعوت نامه کاری از یک شخص حقوقی یا حقیقی در شرکتی معتبر از کشور هلند دریافت نمایید و همچنین شرایط موردنیاز برای مهاجرت به این کشور را داشته باشید. همانطور که پیش تر هم گفتیم این پروسه طولانی خواهد بود و در کم ترین حالت ممکن شش ماه طول خواهد کشید.

در مرحله اول این پروسه آن شغل مور نظر باید به مدت سه ماه در کشور هلند آگهی شود. اگر فرد مورد نظر آن شغل در کشور هلند پیدا نشد بعد از آن باز هم به مدت سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی می شود. و حال نوبت به مرحله سوم وقتی می رسد که در کل اروپا نیز کسی برای آن پیشنهاد شغلی پیدا نشود. حال متقاضی از ایران و یا هر کشور دیگر خارج از اتحادیه اروپا می تواند برای آن شغل اقدام کند. بعد از آن فرد مشمول شرایط، ویزای کار هلند را گرفته و بعد از مدتی مشغول به کار شدن و مالیات پرداخت کردن،  اقامت این کشور از طریق کار را دارا می شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار هلند

بعد از این که پیشنهاد کاری مناسب در کشور هلند را یافتید، حال نوبت به گردآوری مدارک لازم برای دریافت ویزای کار هلند است. این مدارک عبارتند از:

 • دریافت کتبی پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما
 • پاسپورت معتبر
 • تمکن مالی
 • گواهی بیمه
 • قرارداد کاری
 • دو قطعه عکس مطابق با استاندارهای گذرنامه
 • عدم سوء پیشینه
 • فیش پرداخت هزینه های مربوط به سفارت و هزینه ویزا
 • مدرک زبان
 • ارائه رزومه و مدارک دیپلم و سایر مدارک تحصیلی
 • فرم درخواست ویزا
 • ارائه گواهی ازدواج در صورت تأهل
 • ارائه گواهی تولد فرزند در صورت نیاز

در نظر داشته باشید که بعد از دریافت ویزای کار هلند و رود به این کشور از این طریق شما باید شماره ای به عنوان خدمات شهروندی دریافت کنید. این شماره جهت پرداخت مالیات و دیگر موارد است.

شرایط دریافت اقامت هلند از طریق کار

شرایط دریافت اقامت هلند از طریق کار

اگر ویزای کار هلند را داشته باشید، بعد از مدتی می توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید. به طور کلی می توان گفت بعد از 5 سال کار در هلند و زندگی در این کشور و البته دادن مالیات به دولت در این بازه زمانی، شما اقامت دائم خود را خواهید گرفت.

یادتان باشد حداقل مدرک تحصیلی که شما برای دریافت ویزای کاری و مشغول شدن به کار در این کشور نیاز دارید، مدرک کارشناسی خواهد بود. با داشتن مدارکی پایین تر از لیسانس، دریافت job offer که قبلاً هم در مورد آن توضیح دادیم برای شما مشکل تر خواهد بود. یعنی شما در این زمینه شانس کمتری خواهید داشت. مدارک شما توسط سایت Nuffic که یک سازمان بین المللی بوده و جالب است بدانید که با آموزش و پروش ایران نیز در ارتباط است، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

ویزای کار هلند و ویزای همراه

دراین قسمت ابتدا لازم است شما را با یکی از انواع ویزای مربوط به کشور هلند به اسم ویزای MVV آشنا کنیم. این ویزای بلند مدت برای اشخاصی است که قصد ملحق شدن به خانواده خود در کشور هلند را دارند. با وجود این ویزا اعضای خانواده امکان ورود به خاک هلند را پیدا خواهند کرد.

در نظر داشته باشید که اشخاصی که شهروند اتحادیه اروپا باشند دیگر به این ویزا احتیاجی نخواهند داشت. بعد از اینکه شخص ویزای کار هلند را دریافت کرد و به کشور ورود پیدا کرد و مشغول به کار شد، همسر و فرزندان او نیز از طریق ویزای MVV می توانند به او ملحق شوند. برای اخذ این ویزا شرایط زیر لازم است:

 • فرزندان زیر 18 سال باشند.
 • سن همسر حداقل 21 سال باشد.
 • ازدواج باید ثبت مدنی باشد و یا اینکه شما باید ثابت کنید که برای طولانی مدت با هم بوده اید.
 • پس از ورود در مکان خاصی که در شهرداری ثبت نموده اید باید با خانواده زندگی کنید.
 • ازدواج شما باید در پایگاه داده اطلاعات شخصی دولتی هلند ثبت شود.
 • فردی که مجوز اقامت هلند از طریق کار را دریافت کرده است باید بتواند خانواده را حمایت مالی کند. در حال حاضر آن شخص باید ثابت کند که ماهیانه حداقل 1647 یورو درآمد دارد.

اقامت هلند از طریق کار و مشاغل مورد نیاز

شما برای اینکه در دریافت ویزای کار هلند شانس بیشتری داشته باشید، لازم است از نیازمندی های این کشور و شغل های محبوب آن، اطلاعاتی به روز به دست آورید. وقتی آگاه باشید که این کشور به چه نیروی کاری نیاز دارد، قطعاً توانایی ها و شرایط خود را با آن ها تطابق داده و شانس شما برای دریافت ویزای کار هلند خیلی بیشتر خواهد شد.

هر ساله این کشور لیست مشاغلی که در آن ها با کمبود نیرو مواجه است را منتشر می نماید تا متقاضیان و متخصصان خارجی بتوانند برای تصدی آن شغل ها داوطلب شوند. به طور کلی می توان گفت رشته های تحصیلی مرتبط با کامپیوتر به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و یا IT، علوم مهندسی همچون مکانیک ساخت و ساز، مهندسی جوش و یا الکترونیک با گرایش انرژی و ساختمان، بازاریابی و مدیریت فروش و یا مدیریت برنامه ریزی و همچنین شغل های مربوط به بهداشت و پرستاری، همگی از شغل های مورد نیاز در کشور هلند هستند.

اقامت هلند از طریق کار و نرخ بیکاری در این کشور

اقامت هلند از طریق کار و نرخ بیکاری در این کشور

نرخ بیکاری یکی از مهم ترین شاخص هایی است که برای اخذ ویزای یک کشور از طریق کار، لازم است از آن آگاه باشید. به طور قطع کشورهایی که دارای نرخ بیکاری پایینی هستند و این نرخ هر ساله سیر نزولی دارد، کشورهایی از نظر اقتصادی قوی و مناسب برای اخد ویزای کاری خواهند بود.

کشور هلند دقیقاً یکی از همین کشورهاست. بر اساس آمار موجود، از سال 2014 روند نرخ بیکاری نزولی بوده و در سال 2019 به عدد 3.4 درصد رسیده است. این نشان دهنده بازار کار مطلوب این کشور و بیشتر بودن شانس شما برای اخذ ویزای کار هلند است.

 

سؤالات متداول

 • چگونه ویزای کار هلند را بگیریم؟

ابتدا باید از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت کنید تا بتوانید برای دریافت ویزای کاری خود اقدام نمایید.

 • شرایط اخذ ویزای جستجوی کار هلند برای ایرانیان چگونه است؟

کشور هلند ویزایی به نام جستجوی کار به ایرانیان نمی دهد. شرایط کلی کار در هلند به این صورت است که باید در شغل پیشنهادی به شما، نیرویی که شرایط استخدام را داشته باشد در کشور هلند پیدا نشود.

 • آیا اخذ ویزای کار هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله اما احتمال آن بسیار کم است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.