به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
راه های دریافت اقامت در هلند

روش های دریافت اقامت هلند | تمام راه های اخذ اقامت هلند در سال 2021

کشور زیبای لاله ها قوانین سفت و سختی را بر سر راه افرادی که قصد دریافت اقامت هلند را دارند قرار داده است. با این وجود با دانستن موانع پیش رو می توان برای هموار کردن مسیر آماده شد. راحت ترین مسیر برای دریافت اقامت هلند چیست؟ به چه مدارکی نیاز است؟ اقامت هلند از طریق خرید ملک چه موانعی خواهد داشت؟ و از این دست سؤالات که در این محتوا به آن خواهیم پرداخت. پس برای آشنایی بیشتر با مسیرهای مهاجرت به هلند و دریافت ویزای این کشور با ما همراه شوید.

شرایط اخذ ویزای هلند و اقامت در هلند

دریافت ویزای هلند از آنجایی که یکی از کشورهایی است شرایط پناهندگی برای آن مشخص شده است، با موانع بسیاری رو به رو است. همچنین به دلیل مسائل پیش آمده و اپیدمی موجود، سفر کردن به این کشور سخت تر از قبل شده است و علاوه بر مسائلی از جمله تمکن مالی، نداشتن سوء سابقه و مواردی از این قبیل، ارائه ی مدارک پزشکی نیز جزء شرایط سفر به این کشور خواهد بود. با این حال، اجازه دهید انواع ویزای هلند را به شما معرفی کنیم.

 • ویزای توریستی: ارائه پاسپورت همراه با تاریخچه سفرهای پیشین، گواهی تمکن مالی و گردش حساب الزامی خواهد بود. این ویزای در حدود 6 ماه تا 90 روز اعتبار دارد.
 • ویزای کار هلند: کارفرمای هلندی شما از سوی شرکت خود دعوت نامه ای برای شما ارسال خواهد کرد. تمکن مالی شما حداقل برای دو سال باید در حد قابل قبولی باشد.
 • ویزای تحصیلی: ویزای تحصیلی تنها به مدت مشخص که از سوی مدرسه یا دانشگاه تعیین می گردد اعتبار خواهد داشت و پس از آن ملزم به ترک هلند خواهید بود.

شرایط اخذ ویزای هلند و اقامت در هلند

دیگر ویزاها شامل:

 • توریستی
 • تجاری
 • ملاقات خانواده و دوستان
 • درمان پزشکی
 • رویدادهای فرهنگی و ورزشی

خرید خانه در هلند و دریافت اقامت

یکی از روش های دریافت اقامت خرید ملک یا اجاره آن در کشور هلند است. کشور هلند به طبع از این سرمایه گذاری شما استقبال خواهد کرد. با این حال این روش به خودی خود و به طور مستقیم در دریافت تابیعت تأثیر نخواهد داشت. درست است که شما می توانید ملکی را در این کشور خریداری کرده و حتی برای اجاره قرار دهید، با این حال موجب أخد اقامت نمی گردد. تنها برخی کشورها نظیر پرتغال، یونان و … هستند که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهند با خرید ملک در این کشور پس از گذشت چند سال، برای اقامت دائم درخواست داده و آن را دریافت کنند. منتها، همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، هلند وضعیت دشورای را پیش روی افراد قرار داده است. در کنار خرید ملک، شما باید کسب و کاری را نیز در این کشور آغاز کنید. سرمایه حداقلی این کسب و کار در حدود یک میلیون یورو می تواند باشد.

دقت کنید هزینه انتقال مالکیت هنگام خرید خانه، هنگام ثبت در دفتر اسناد رسمی، در حدود هزار تا سه هزار یورو خواهد بود. همچنین خرید خانه در پایتخت و شهرهای بزرگ نیز هزینه بیشتری خواهد برد. اجاره نیز در هر منطقه متفاوت خواهد بود.

 

اقامت هلند به وسیله سرمایه گذاری

هلند از کشورهای برتر اقتصاد جهان است. همچنین رتبه اول تولید و تجارت گل و گیاه را دارد. از آنجایی که اشاره کردیم تنها خرید ملک در این کشور به دریافت اقامت شما نمی انجامد، به همین سبب بهتر است به بحث سرمایه گذاری بپردازیم. اگر به مدت پنج سال تجارتی فعال در این کشور داشته باشید، شخص سرمایه گذار می تواند به اقامت هلند از نوع دائم آن دست پیدا کند. اگر نگران مصادر اموال یا مشکلات مالیاتی هستید، باید بگویم که نرخ ریسک مصادره در این کشور به کمترین میزان، یعنی یک است.

همچنین وزارت بازرگانی هلند از ایده های استارت آپ سودآور حمایت و آن ها را جذب می کند. در نتیجه می توانید ایده ها و تجربه کاری خود را همراه با درخواست ویزا به بازرگانی این کشور تحویل دهید. پس از اجرایی شدن ایده شما، به صورت سالانه باید اقامت خود را تمدید کنید. پس از پنج سال می توانید برای دریافت اقامت هلند اقدام نمیاد. سرمایه گذاری اولیه برای استارت آپ در هلند در حدود پنجاه هزار یورو خواهد بود که این مسئله نسبت به شرایط فعلی متغییر است. در نتیجه بهتر است قبل از اقدام برای سرمایه گذاری با مشاوره حقوقی در تماس باشید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند

یکی از روش هایی که می توانید همراه با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت هلند را دریافت نمایید، سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت است. می توانید یک شرکت یا تجارت موجود و فعال در هلند را خریداری کرده و پس از نقل و انتقال سهام و ثبت شرکت به نام خود، به گسترش آن بپردازید. طریق دیگر ایجاد یک شعبه از شرکت فعلی شما در کشور هلند است. یا می توانید شرکتی کاملا تازه تاسیس را در هلند آغاز کنید. حداقل سرمایه شما برای شرکت سهامی عام در حدود چهل و پنج هزار یورو و سهامی خاص هجده هزار یورو خواهد بود. در این مورد نیز پس از گذشت پنج سال و فعال نگه داشتن شرکت، می توانید همراه با خانواده اقامت هلند را دریافت نمایید.

 

شاید جالب باشد نکاتی را در رابطه با سرمایه گذاری در هلند بدانید:

 • نرخ مالیات نسبت به دیگر کشور های اروپایی در پایین ترین حد ممکن یعنی 20 درصد است.
 • در صورت معادله با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مالیات بر ارزش افزوده محاسبه نخواهد شد.
 • هلندی ها به زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی تسلط دارند و می توانید به راحتی با دانش زبان انگلیسی برای کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید.
 • هلند از کارآفرینان خارجی و سرمایه گذاران بین المللی همواره استقبال می کند.

 

ویزای شینگن هلند

ویزای شینگن مجوز عبور میان 22 کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا است. فردی که این ویزا را دریافت می کند می تواند به راحتی در اروپا سفر کرده و حتی معاملات و تجارت هایی با دیگر کشورهای اروپایی انجام دهد. با دریافت اقامت هلند می توانید به ویزای شینگن هلند نیز دست یابد.

ویزای گردشگری

ویزای توریستی شامل زیر بخش های می شود. می تواند تنها به منظور گردشگری و تعطیلات و گشت و گذار باشد. یا به منظور ملاقات با دوستان و آشنایان باشد. همچنین انجام سفرهای کاری یا شرکت در سمینارها نیز با دریافت ویزای گردشگری امکان پذیر خواهد بود.

از موارد دیگر در این زیر بخش، می توان به مسائل پزشکی و درمانی اشاره کرد. هلند از کشورهایی است که در حوزه چشم پزشکی، سرطان و جراحی قلب بسیار مجهز است. در این زمینه باید مدارک پزشکی و همچنین گواهی تمکن مالی را به بیمارستان مورد نظر ارسال نموده تا پس از تأیید آن ها دعوت نامه ای جهت أخذ ویزای به شما اعطا گردد.

ویزای شینگن هلند

در انتها درباره اقامت هلند

دریافت اقامت هلند از طروق مختلف امکان پذیر است؛ منتها موانع بر سر راه بسیار خواهد بود. به خصوص در شرایط حال حاضر که مسائل اپیدمی نیز تأکید بر دریافت گواهی پزشکی خواهند داشت. خوشبختانه اگر مراحل کسب ویزا به خوبی پیش برود، با پنج سال زندگی در این کشور و تمدید هر ساله ویزای خود، می توانید در سال پنجم به اقامت دائم دست پیدا کنید.

همچنین، کشور هلند از سرمایه گذاران و کسب و کارهای بین الملی همواره استقبال می کند. اگر قصد دارید کسب و کار خود را ارتقاء دهید یا شعبه جدید را ایجاد کنید، کشور هلند گزینه مناسبی خواهد بود. در صورت ایجاد شرکت و سرمایه گذاری شما و افراد خانواده تان می توانند پس از پنج سال اقامت هلند را دریافت کنند. ویزای کاری نیز به شما این فرصت را خواهد داد تا راحت تر ویزای هلند را دریافت کنید. همچنین یکی از مزیت های داشتن ویزای شینگن هلند آن است که به راحتی می توانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کرده و تجارت خود را گسترش دهید. امیدواریم به سلامت به این کشور زیبا با لاله های رویایی سفر کرده و از اقامت در آن بدون مشکلی لذت ببرید.

 

سوالات متداول:

 1. مطمئن ترین روش و کم خرج ترین آن ها برای کسب اقامت هلند چیست؟

دریافت ویزاهای کاری و سرمایه گذاری بهترین روش برای کسب اقامت تضمینی در هلند هستند. توجه داشته باشید کسب و کار شما باید به مدت پنج سال فعال باشد و سو سابقه نداشته باشید.

 1. مدارک لازم برای اقامت هلند چیست؟

ابتدا باید برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کرده و گواهی تمکن مالی، گواهی سلامت و مدارک شرکت یا مدارک شخصی از جمله پاسپورت، شناسنامه و … را ارائه دهید. پس از سفر به هلند و تمدید هر ساله ویزا می توانید در سال پنجم برای دریافت اقامت اقدام کنید. ارائه ی اطلاعات شرکت و گواهی زندگی در کشور (ارائه قبض های خانه یا شرکت) از جمله مدارک لازم برای دریافت اقامت است.

 1. آیا از طریق ویزای تحصیلی می توان اقامت هلند را گرفت؟

در صورتی که پس از پایان ویزای تحصیلی بتوانید در مکانی استخدام شوید، می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر داده و پس از چند سال اقامت این کشور را به دست آورید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.