به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
مهاجرت به انگلستان

بهترین راه های مهاجرت به انگلستان

تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان برای بهبود یا تأمین معیشت خود در حال مهاجرت هستند. مهاجرت اغلب نتیجه ترکیبی از عوامل فشار (به عنوان مثال درگیری، فقر، فاجعه) و عوامل کشش (به عنوان مثال فرصت های شغلی) است. انگلستان دهمین کشور بزرگ مهاجرپذیر در دنیا است. بازار کار و عوامل اقتصادی، محرک اصلی مهاجرت به انگلستان محسوب می  شود. پس از آن مهاجرت تحصیلی به انگلستان در رتبه دوم قرار دارد. در ادامه انواع روش های مهاجرت به انگلستان را بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه  گذاری را انتخاب کرده  اید، باید بدانید که دو روش پیش روی شما است که باید با ارزیابی  های مشخص بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اولین روش به این صورت بوده که نیاز به مبلغ 200 هزار پوند اولیه دارد و ویزایی که به این روش تعلق می  گیرد، ویزای tier1 نام دارد. این ویزا برای کار آفرینان و سرمایه  گذارانی است که سرمایه  های بزرگی بر پایه تجارت در این کشور راه اندازی می  کنند. سرمایه  گذاری در یکی از روال  های تجاری نیز در همین لیست قرار دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه  های انگلستان در صورتی که یک پلن کاری تأیید شده از سوی یکی از ارگان  های معتبر این کشور داشته باشند، می  توانند این ویزا را دریافت نمایند. ویزای tier1 برای افراد محدودی که دارای استعداد به خصوص در زمینه  های کاری مشخصی هستند نیز صادر می  شود.

نوع دیگری از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه  گذاری وجود دارد که بودجه یک میلیون پوندی را در ابتدا می  طلبد که به نوبه خود برای دسته افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند صادر می  شود. این سبک از ویزا به صورت طولانی مدت صادر می  شود. در نظر داشته باشید که از طریق روش اول مهاجرت به انگلستان (سرمایه  گذاری) می  توانید برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود ویزای همراه هم زمان نیز درخواست نمایید که یکی از بهترین مزایای این ویزا محسوب می  شود.

روش های مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 عموماً به دانش آموزان و یا دانشجویان خارجی اجازه می  دهد که برای تحصیل در مدارس و کالج  ها و همینطور دانشگاه  ها به این کشور سفر نمایند. برای اپلای این نوع ویزا شما باید یک برگه پذیرش تحصیلی CAS داشته باشید و بهتر است که این گواهی از سوی دانشگاه  های تحت لیسانس Tier4 صادر شود. طبق قانون این کشور فرد باید به مدت حداقل 15 ساعت در هفته به تحصیل بپردازد و باید ثابت کند که می  تواند از پس مخارج زندگی و همینطور محل اقامت خود برآید. در نظر داشته باشید که در دانشگاه  های انگلستان شرایط پرداخت شهریه برای ترم  های مختلف وجود دارد و این روند اجازه می دهد که هزینه های زندگی شما در انگلستان نیز در وضعیت نرمال قرار بگیرد.

افرادی که مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را انتخاب کرده  اند می  توانند به میزان 10 الی 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. به طور کلی و طبق جدیدترین قوانینی که برای مهاجرت به انگلستان دیده می  شود، ویزای دانشجویی این کشور دارای اعتبار چندین بار ورود و خروج است. در نظر داشته باشید که به طور کلی در بین ایرانی  ها، بیش از 75 درصد ویزای تحصیلی را برای مهاجرت به انگلستان انتخاب می  کنند. پس از تحصیل می  توانید به مدت 6 ماه در این کشور دنبال کار باشید و پس از یافتن شغل مورد نظر خود، می  توانید برای ویزای کار اقدام نمایید و پس از گذشت یک دوره مشخص می  توانید برای اقامت این کشور اقدام نمایید. اداره مهاجرت انگلستان جدیدترین شرایط مهاجرت به انگلستان را ساده  تر از قبل اعلام کرده است.

مهاجرت از طریق کار

ویزای کار انگلستان از دسته ویزاهایی است که به صورت دائم محسوب می  شود و برای افرادی که از نظر شغلی و تخصص در رده بالایی هستند بسیار عالی خواهد بود. این ویزا به صورت طولانی مدت صادر می  شود و در حوزه  های فناوری اطلاعات و یا حسابداری و همینطور تدریس گزینه های خوبی است. در نظر داشته باشید که یک لیست از شغل  های مختلف وجود دارد که شغل شما می  بایست در شغل  های این لیست وجود داشته باشد. در واقع این لیست نشان می  دهد که انگلستان در کدام یک از شغل  ها با کمبود نیرو مواجه است.

نوع دیگر مهاجرت به انگلستان از طریق کار به این ترتیب است که یک اسپانسر و یا کارفرما وجود دارد که مجوز کار را برای فرد متقاضی صادر می  نماید. پیشنهاد شغلی وی در ابتدا برای افراد داخل بریتانیا بوده و در صورتی که به حد نصاب نرسد، به مهاجران ابلاغ می  شود. در طول سال به میزان 20000 نفر می  توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند. سه ماه پیش از شروع کار باید ویزا دریافت نمایید و پس از اخذ ویزا، سه هفته زمان دارید برای خروج از کشور تصمیم بگیرید. مدت اقامت شما در انگلستان به تاریخ درج شده بر روی ویزا که عموماً 5 سال است و یا تاریخ گواهی اسپانسری بستگی دارد. هزینه اقامت در انگلستان بر اساس شهری که در ان زندگی می  کنید و سبک زندگی فرد مشخص می  شود.

روش های مهاجرت به انگلستان

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از روش  هایی که در نهایت می  تواند اقامت این کشور را فراهم سازد، مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج است. در صورتی که بخواهید با یک فرد که اقامت دائم انگلستان و یا حق شهروندی این کشور را دارد ازدواج کنید می  توانید از طریق ویزای ازدواج که زیر مجموعه ویزای خانوادگی است وارد این کشور شوید.

شما باید ثابت کنید که به مدت حداقل 18 ماه با هم در ارتباط هستید برای این کار چندین روش وجود دارد. اول این که به صورت رسمی ازدواج کرده  اید، نامزد هستید و قصد ازدواج دارید و در نهایت حداقل دو سال با هم زندگی مشترک خواهید داشت. در صورتی که هنوز در وضعیت نامزد هستید باید به صورت مستند ثابت نمایید که تا 6 ماه پس از وارد شدن به بریتانیا ازدواج خود را ثبت می کنید. میزان درآمد لازم برای اخذ ویزای ازدواج این کشور 18600 پوند در سال است. در صورتی که صاحب فرزند شوید باید میزان درآمد شما 22400 پوند در سال باشد. در واقع به ازای هر بچه در سال 2400 پوند به مبلغ اصلی اضافه خواهد شد. تا زمانی که ازدواج شما رسمی نشده باشد نمی  توانید در این کشور کار کنید و تنها به میزان 33 ماه اقامت در این کشور به شما داده می  شود. در مطلبی جداگانه به طور مفصل به اقامت انگلستان از طریق ازدواج پرداخته ایم که می توانید بر روی لینک مربوط کلیک کنید.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق تولد به دو صورت اصل خاک و اصل خون صورت می  گیرد. قوانین این کشور شباهت زیادی با قوانین ایران دارد. اگر نوزاد پس از سال 1983 در انگلستان متولد شده باشد می  تواند اقامت این کشور را دریافت نماید. یک شرط اصلی در این بین شهروند بودن پدر یا مادر وی و یا هر دو مورد است. در صورتی که والدین فرزند هر دو شهروند بریتانیا باشند و پیش از تولد فرزند، اقامت دائم داشته باشند، فرزند به طور خودکار تابعیت این کشور را خواهد داشت و نیازی به درخواست نیست. در صورتی که والدین تابعیت انگلستانی نداشته باشند و فرزند در خاک این کشور به دنیا آید، برای اخذ تابعیت انگلستانی فرزند، او باید تا ده سالگی در این کشور زندگی کند و یا به صورت محدود از کشور خارج شود. در واقع به ازای هر سال فرد می  تواند 90 روز بیرون از انگلستان باشد.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق همراه

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه  گذاری که به دو روش است و در بخش مربوطه به طور دقیق توضیح داده شد، می  تواند با ویزای همراه نیز صادر شود. در این روش فرد اصلی باید به میزان 200 هزار پوند بودجه اولیه داشته باشد و نیاز است که بودجه وی در وضعیت بالقوه قرار بگیرد. همراه او که همسر و فرزند کمتر از 18 سال است باید از نظر قانونی ممنوع الخروج نباشند و بتوانند یک سری مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان را تنظیم نمایند. همراه فرد تا یک سال اول نمی  تواند در این کشور کار کند و باید برگه  ای برای اثبات وضعیت مالی از سوی فرد اصلی و یا همسر وی ارائه شود. این ویزا در صورتی که در روند صحیح تمدید قرار بگیرد، تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

متقاضی پناهندگی انگلستان در ابتدا باید ثابت نماید که کشورش به او پناه نخواهد داد. مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی به این صورت است که فرد به محض ورود به خاک انگلستان باید درخواست خود را اعلام نماید. در غیر این صورت با درخواست وی موافقت نمی  شود. در صورتی که پیش از رسیدن به بریتانیا در کشور های عضو اتحادیه اروپا درخواست داده باشید، درخواست مجدد شما برای انگلستان فورا رد می  شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

سوالات متداول

  1. قبل از مهاجرت به انگلستان به چه نکته ای باید توجه داشت؟

تمام افرادی که به دلایلی (مانند کار یا تحصیل) قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، باید از قبل، درخواست خود را ارسال کنند.

  1. بهترین روش مهاجرت به انگلستان کدام است؟

سیستم تحصیلی پیشرفته در انگلستان به صورتی است که یکی از بهترین روش  های مهاجرت به انگلستان به وسیله ویزای تحصیلی خواهد بود. پایتخت انگلستان بیشترین میزان مهاجران تحصیلی را به خود اختصاص می  دهد. این روش به دلیل عدم نیاز به هزینه بالا، از دسته روش  های بسیار عالی برای مهاجرت به انگلستان محسوب می  شود و می  تواند برای جوانانی که به دنبال آینده تحصیلی خوبی هستند، بهترین گزینه باشد.

  1. آیا متقاضی پناهندگی انگلستان می تواند برای همراه خود نیز درخواست پناهندگی بدهد؟

فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی می  تواند شریک زندگی و فرزند کمتر از 18 سال خود را به همراه داشته باشد. در واقع همسر وی در لیست وابستگان او قرار می  گیرد. در نظر داشته باشید که در ابتدا باید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم انگلستان را کسب نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.