به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی همواره یکی از روش‍ های مؤثر برای تغییر در زندگی و آغاز مسیری جدید در شرایط و محیطی جدید است. کشورهای بسیار زیادی با برخورداری از دانشگاه های باکیفت و سیستم آموزشی مطلوب، پذیرای دانشجویان بین المللی برای تحصیل و کسب مدارک عالی دانشگاهی هستند. اگر شما هم به دنبال تحصیل در یکی از این کشورها هستید بهتر است ابتدا در مورد بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا تحقیق کنید.

کانادا یکی از پرمتقاضی ترین مقاصد تحصیلی چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.

مزیت هایی همچون آموزش با کیفیت، مدارک شناخته شده در سطح جهانی و جامعه ای امن و با ثبات به لحاظ اقتصادی و فرهنگی، PGWPP (برنامه ای که بر اساس آن فارغ التحصیلان مقاطع دیپلم به بالا می توانند جهت کسب سابقه کاری کانادا در این کشور بمانند) ، طرح های مهاجرتی و طرح هایی مثل اکسپرس انتری، باعث شده تا کانادا به مقصدی جذاب برای تحصیل و زندگی تبدیل شود.

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

تنوع در رشته های دانشگاهی کانادا فراوان است اما برخی از بهترین های آن ها را به شما معرفی می کنیم:

 1. تجارت و امور مالی Business and finance

اگر علاقه مندید که دربارۀ ساختارهای مالی و عملکرد آن ها یاد بگیرید بهتر است رشته تجارت و امور مالی را برای تحصیل در کشور کانادا انتخاب کنید. شاید بتوان گفت بهترین رشته تحصیلی، رشته های امور مالی باشد که از تنوع زیادی هم برخوردار است و به همین دلیل با بازار کار خوبی مواجه خواهید شد.

لیسانس مدیریت بازرگانی با طول دورۀ 4 سال

امور مالی: 4 سال

کارشناسی ارشد حسابداری: 1 سال

کارشناسی ارشد مدیریت ریسک مالی: 1 سال

و تحصیل در رشته MBA مالی: 2 سال

دوره ها و رشته های تجارت و امور مالی را شامل می شوند.

تجارت و امور مالی Business and finance

 1. رشته علوم کامپیوتر و IT

امروزه آشنایی با علوم کامپیوتر و نرم افزارهای به جهت پشرفت های فوق العاده در تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی به یک نیاز و ضرورت تبدیل شده که همواره به موقعیت های شغلی خوبی نیز ختم می شود.

براساس گزارش پورتال خبری مهاجرت کانادا(CIC) ، افرادی که در رشته های مدیریت پروژه فناوری اطلاعات و مهندسی نرم افزار تحصیل می کنند، یک از 10 رشته پرتقاضا در کانادا را انتخاب کرده اند که از تنوع شغلی نیز برخوردار است.

کارشناسی علوم کامپیوتر با طول دورۀ 4 سال

کارشناسی علوم داده (Honours) : 4 سال

کارشناسی آمار و علوم کامپیوتری: 4سال

کارشناسی ارشد علم داده و یادگیری ماشینی: 2 سال

کارشناسی علوم کامپیوتری (Honours) : 4 سال

از محبوب ترین دوره ها جهت تحصیل در علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستند.

 1. رشته مدیریت مهندسی و مهندسی پایه Core Engineering

در همه جای دنیا، رشته های مهندسی از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و اولویت انتخاب جهت تحصیل در مقاطع دانشگاهی است. کشور کانادا نیز از این قانون مستثنی نیست و رشته های مهندسی در دسته بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا قرار گرفته اند.

از آنجا که در حال حاضر تمام تخصص های منهدسی در کانادا با کمبود نیروی کار مواجه هستند، بنابراین فرصت های زیادی در اختیار تحصیل کنندگان و فارغ التحصیلان این رشته قرار دارد تا بتوانند با حقوق و در آمد بالا (حدود 81700 دلار تا 112300 دلار) مشغول بکار شوند

مهندسی الکترونیک با طول دورۀ 4 سال

کارشناسی علوم کاربردی مهندسی عمران: 4سال

کارشناسی مهندسی مکانیک: 4 سال

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و مکانیک: 1 سال

کارشناسی ارشد مهندسی برق و کامپیوتر: 1 سال

رشته های برتر مهندسی در کانادا را تشکیل می دهند.

 

 1. علوم فیزیک، زمین شناسی و انرژی های تجدیدپذیر

تقاضای فروانی کاری یکی از امتیازات دانشجویاتی است که در حال تحصیل در علوم فیزیک، زمین شناسی و انرژی های قابل تجدید هستند.

اگر به هر یک از این شاخه ها علاقه دارید، درخواست پذیرش برای آن ها می تواند موفقیت های زیادی به همراه داشته باشد.

برترین رشته های تحصیلی مرتبط با این موضوع، موارد زیر را دربرمی گیرند:

فیزیک و نجوم

فیزیک پزشکی و نانوتکنولوژی

علوم زمین شناسی و اقیانوس شناسی

مهندسی نفت و مواد نفتی

معدن کاری

ژئو انفورماتیک

انرژی تجدیدپذیر

 1. علوم زیستی، پزشکی و بهداشت و درمان

پزشکی, علوم زیستی, بیوتکنولوژی, و دارو تا همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رشته های مرتبط با این موضوعات بسیار گسترده و هیجان انگیز بوده اما در عین حال نیازمند سرسختی و پشتکار است و توانسته در دسته بهترین رشته های دانشگاهی برای مهاجرت به کانادا قرار گیرد.

برخی از برترین دوره های تحصیل پزشکی درکانادا شامل موارد زیر است:

کارشناسی ارشد پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی با طول دورۀ 2 ساله

کارشناسی علوم شیمی داروسازی: 4 سال

دکترای علوم پزشکی: 4 سال

کارشناسی ارشد بیومدیکال انفورماتیک زیست پزشکی: 1 سال

 1. رسانه، مطبوعات و روزنامه نگاری

با ظهور رسانه های دیجیتال، سایت های شبکه های اجتماعی و بازاریابی آنلاین، تقاضا برای متخصصین ماهر در این حوزه ها به صورت تصاعدی افزایش پیدا کرده است.

رشته‌های چه مربوط به رسانه‌های سنتی باشد و یا رسانه‌های جدید و فضای آنلاین، از جمله رشته‌های تحصیلی برتر در کانادا محسوب می‌شود. بخش های فناوری و بانکداری، امروزه به طور فعال به دنبال استعدادهای خلاق جهت طراحی UX / UI  (تجربه کاربری/ رابط کاربری) هستند.

کارشناسی ارشد روزنامه نگاری: با طول دورۀ 2 سال

کارشناسی رسانه های دیجیتال و روزنامه نگاری: 4 سال

کارشناسی تولید رسانه: 2 سال

کارشناسی مطالعات رسانه و ارتباطات: 4 سال

دیپلم طراحی رسانه های تعاملی: 2 سال

برخی رشته ها و دوره های تحصیلی محبوب و مرتبط با این رسانه و روزنامه نگاری هستند.

بهترین رشته تحصیلی در کانادا

 1. ریاضیات، آمار و تحلیل

رشد چشمگیر در مقولۀ Big data، تقاضا برای مشاغل تخصصی کمی و تحلیلی را در بازار کانادا افزایش داده است. ریاضیات و تحلیل داده در بخش های گوناگونی مانند بخش های مالی، خرده فروشی، کالاهای تندمصرف، بهداشت و درمان، سفر، رسانه و اخیراً آموزش، تولید و ورزش اهمیت دارد و می تواند مفید واقع شود.

این بخش ها با استفادۀ خلاقانه و نوآورانه از ریاضیات و تجزیه و تحلیل، به یک مزیت رقابتی دست پیدا کرده اند.

 1. روانشناسی و منابع انسانی

کارفرمایان همواره به دنبال کارمندان و کارگران ماهر و زیرک هستند اما استخدام چنین افرادی همواره در سراسر جهان برای شرکت ها با چالش هایی همراه بوده است. به همین دلیل شرکت ها تلاش بیشتری برای ارتقاء و آموزش کارکنان فعلی خود انجام می دهند.

این امر نیاز به روانشناسان، مشاور، مشاوران شغلی، روانشناسان صنعتی و متخصصان منابع انسانی را در سطح جهان افزایش داده است. روان شناسی صنعتی (و سازمانی) به طور کلی بر افراد و روابط آن ها در محل کار تمرکز می کند که شامل آنالیز کاری، ایمنی کارکنان، آموزش کارکنان، ارزیابی عملکرد شغلی و سیستم های استخدام کارمندان است.

 1. علوم کشاورزی و جنگلداری

افزایش جمعیت جهان باعث مشکلاتی از جمله تغییر آب و هوا، گرم شدن کره زمین و امنیت غذایی شده  است. علوم کشاورزی می تواند نقش کلیدی در حل این مشکلات ایفا کند. مانند هند و دیگر کشورهای خارجی، چشم انداز شغلی علم کشاورزی و در کانادا بسیار عالی است و شامل متخصصان کشاورزی، مشاوران جنگلداری و مشاوران کشاورزی می شوند.

 

آشنایی و شناخت از بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا، به شما کمک می کند تا علاوه بر مزایای برخورداری از یک سیستم آموزشی سطح بالا، آینده شغلی و پولی خود را نیز تضمین نمایید. البته هر چند رشته های دانشگاهی که در این مقاله به آنها پرداخته شد از بازار کار خوبی برخوردار هستند اما نباید علاقه فرد نیز در تحصیل و آموزش نادیده گرفته شود تا دوران تحصیل، دورانی خوشایند و لذتبخش باشد.

سؤالات متداول:

 • آیا برای مهاجرت به کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

اکثر برنامه های مهاجرت محدودیت سنی دارند. در بسیاری از موارد، افرادی که 49 سال به بالا دارند با گزینه های محدودی مواجه هستند.

 • چگونه می توانم به صورت قانونی در کانادا کار کنم؟

برای کار قانونی در کانادا، باید واجد شرایط اخذ مجوز کار یا از اخذ مجوز معاف باشید. ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادایی (LMIA) اصلی ترین شرط قبل از استخدام کارگر موقت خارجی است.

 • آیا برای تحصیل در کانادا شرط معدل وجود دارد؟

شرط معدل، بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد. در مقطع تحصیلی کالج، معمولا معدل ۱۲ به بالا لازم است اما در بیشتر دانشگاه ها، معدل ۱۴ به بالا را برای اخذ پذیرش نیاز دارید.

1/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.