به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
بهترین زمان اپلای برای برترین بورسیه های تحصیلی

بهترین زمان اپلای برای برترین بورسیه های تحصیلی در سال 2021

اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات دقیق تر در مورد بهترین زمان اپلای برای برترین بورسیه های تحصیلی هستید، پیشنهاد می شود تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید. مهاجرت تحصیلی به دیگر کشورها یکی از روش های رایج اخذ اقامت در کشور مقصد است. با توجه به اینکه سطح علمی دانشگاه ها در هر کشور متفاوت است و بازار کار مناسبی برای فارغ التحصیلان در دانشگاه های معتبر وجود دارد، بنابراین داشتن آگاهی کامل از بهترین زمان اپلای جهت دریافت برترین بورسیه های تحصیلی جزء ضروریات این انتخاب است. در ادامه به بررسی شرایط و مزایای دریافت بورسیه تحصیلی و انتخاب زمان بندی مناسب جهت اپلای بر اساس کشور مقصد پرداخته خواهد شد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی نوعی کمک هزینه تحصیلی و یا حمایت مالی است که بر اساس درخواست دانشجوی متقاضی و مطابقت با شرایط اعطای بورسیه در هر دانشگاه به شکل های مختلف در حین تحصیل به دانشجویان داده می شود. انتخاب دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی باشند بر اساس قوانین هر دانشگاه تعریف می شود و این شرایط از یک کشور به کشور دیگر متفاوت خواهد بود. بهترین راه برای آگاه شدن از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و انواع بورسیه های هر دانشگاه، مراجعه به سایت همان دانشگاه خواهد بود. بنابراین قبل از اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی بهتر است که بدانید واجد دریافت کدام نوع بورسیه هستید و بر طبق همان نوع بورسیه درخواست خود را به دانشگاه مقصد ارسال نمایید تا در پروسه رقابتی اخذ بورسیه تحصیلی دانشجویان بتوانید امتیاز کافی را کسب نمایید.

مزایای دریافت بورسیه تحصیلی

مهمترین مزیتی که برای بورسیه های تحصیلی می توان در نظر گرفت، ایجاد شرایط آموزشی نسبتا برابر برای دانشجویانی است که در کشورهای مختلف هستند و می خواهند از امکانات آموزشی یک دانشگاه همانند دیگر افراد استفاده نماید. هر دانشجویی که در زمینه مشخصی استعداد های لازم را داشته باشد می تواند برای ادامه تحصیل بر طبق شرایط هر دانشگاه، از کمک های مالی اعطا شده در بورسیه های تحصیلی استفاده نماید. مزایای دیگر برخورداری از بورسیه تحصیلی شامل، تضمین شغلی پس از پایان تحصیلات، استفاده از امکانات تحصیلی در دانشگاه های معتبر و برگزیده، ایجاد امکان تحصیل برای دانشجویان کشورهای محروم با حمایت مالی حین تحصیل و همچنین عدم بازپس گیری هزینه بورس تحصیلی بعد از پایان یافتن دوران تحصیل از دانشجو است.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی

نکات مهم در زمان بندی مناسب برای اپلای

قبل از مطالعه ادامه این مقاله بهتر است بدانید که شرایط دریافت بورسیه برای دانشگاه های خارج از کشور در مورد هر دانشگاه متفاوت و مختص همان دانشگاه است. بنابراین نمی توان یک قاعده کلی را برای دریافت بورسیه تحصیلی همه دانشگاه و تعیین بهترین زمان اپلای معرفی کرد. با این وجود پیش شرط دریافت برترین بورسیه های تحصیلی آگاهی از زمان دقیق ددلاین (آخرین فرصت برای ثبت اطلاعات در اپلیکیشن آنلاین یا سایت دانشگاه ها) است. در هنگام صحبت از زمان بندی مناسب برای اپلای که قطعا اقدام مهمی در فرایند اپلای است، باید برنامه ریزی خود را بر اساس آگاهی دقیق از زمان ددلاین دانشگاه مقصد تنظیم نمایید. دانستن زمان ددلاین دانشگاه مورد نظر به شما کمک می کند تا پروسه آماده سازی مدارک لازم، کسب نمره از آزمون های مورد نیاز مانند آزمون زبان، ارسال مدارک به دانشگاه و ثبت اطلاعات در سایت دانشگاه را به موقع و در زمان مقرر انجام دهید. از دست دادن زمان طلایی یا بهترین زمان اپلای که تا ددلاین دانشگاه در اختیار دارید، به منزله یکسال تاخیر در شروع تحصیل است.

عموما تاریخ ددلاین اکثریت دانشگاه ها از ماه دسامبر شروع می شود و همین یک نکته به شما کمک می کند که برنامه ریزی خود را برای قبل از این تاریخ انجام داده باشید تا بهترین زمان اپلای را در اختیار داشته باشید. بنابراین در برنامه ریزی خود ابتدا باید فهرستی از دانشگاه ها و زمان ددلاین آن ها تهیه نمایید. سپس آزمون های مورد نیاز همانند آزمون زبان را پشت سر گذاشته و نمره زبان خود را دریافت نمایید. بعد از آن باید منابع مالی برای پوشش هزینه های تحصیلی خود را مشخص کنید و همزمان نسبت به دریافت ریزنمرات و مدرک تحصیلی ترجمه شده اقدام نمایید و همچنین رزومه و انگیزه نامه خود را هم آماده کنید. این فرایند در حالی اتفاق می افتد که شما از بهترین زمان اپلای هر دانشگاه بر طبق ددلاین آن دانشگاه آگاه باشید و با تکمیل فرم های درخواست و انجام پرداخت های لازم با یک زمان سنجی درست، با اساتید مورد نظر تماس بگیرید و توصیه نامه‌های خود را دریافت نمایید. ارسال مدارک برای دانشگاه باید به گونه ای صورت گیرد که زمان طلایی ددلاین دانشگاه را از دست ندهید و اطمینان یابید که درخواست پذیرش و مدارک شما، به موقع به دانشگاه مقصد رسیده است.

بهترین زمان اپلای برای دریافت برترین بورسیه های تحصیلی با توجه به کشور مقصد

بهترین زمان اپلای برای دریافت برترین بورسیه های تحصیلی با توجه به کشور مقصد

بهترین زمان اپلای در دانشگاه معتبر جهان با هدف دریافت برترین بورسیه های تحصیلی توسط هر دانشگاه به صورت اختصاصی اعلام می شود که می توانید با مراجعه به How to Apply یا Apply Now در وبسایت دانشگاه از زمان ددلاین آن مطلع شوید. همانگونه که گفته شد تنظیم برنامه و انتخاب بهترین زمان اپلای برای هر دانشگاه، باید با زمان ددلاین و آغاز پذیرش درخواست ها صورت گیرد. در ادامه برخی از کشورهای معتبر جهان از لحاظ سطح علمی و بهترین زمان اپلای برای هر یک از آن ها ارائه گردیده است. لازم به ذکر است که تعداد دانشگاه های معتبر بیشتر از این تعداد است و در اینجا تنها به برخی از آن ها پرداخته شده است.

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه های کانادا

زمان اپلای برای دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه های کانادا چندان متفاوت نیست. بنابراین اگر قصد تحصیل در کانادا در ترم ژانویه را دارید، بهترین زمان اپلای از آگوست تا سپتامبر است و اگر شروع تحصیل خود را از ماه می انتخاب می کنید، بهترین زمان اپلای از ژانویه تا فوریه است.

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه های آلمان

برای شروع تحصیل در ترم تابستانی دانشگاه های آلمان ، عموما بهترین زمان اپلای تا 15 ژانویه است و در مورد شروع ترم تحصیلی از زمستان، بهترین زمان اپلای تا 15 جولای است.

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه های آمریکا

در اکثر دانشگاه های آمریکا، بهترین زمان اپلای قبل از پایان ددلاین دانشگاه ها (تقریبا اواخر دسامبر) برای تحصیل در آمریکا است.

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه های فرانسه

در صورتی که قصد تحصیل در ترم پاییزه را داشته باشید، بهترین زمان اپلای تا نیمه های ژانویه است و برای شروع تحصیل در ترم بهاره، مهلت ارائه درخواست برای دانشگاه های فرانسه تا 15 سپتامبر است.

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه های ایتالیا

بهترین زمان برای اپلای در دانشگاه های معتبر ایتالیا برای ترم پاییز عموما از اوایل اکتبر تا اواخر ژوئن است. برای شروع ترم تحصیلی از بهار می توان از اوایل ژوئن تا اواخر سپتامبر برای ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه های ایتالیا اقدام نمود.

بهترین زمان اپلای برای دانشگاه های استرالیا

در مورد دانشگاه های استرالیا هم بهترین زمان برای اپلای در نیمسال اول تحصیلی تا 15 دسامبر است. همچنین برای تحصیل در نیمسال دوم تا نیمه های ماه «می» فرصت ثبت درخواست پذیرش در دانشگاه ها وجود دارد.

زمان بندی‌های ارائه شده برای هر دانشگاه در هر کشور، بدین منظور ارائه می‌گردد که شما بتوانید پیش مقدمه لازم برای آماده کردن مدارک، جستجوی دانشگاه‌های هدف جهت دریافت بورسیه تحصیلی و آگاهی از بازه زمانی که امکان اپلای کردن برای دانشجویان فراهم می‌گردد را کسب نمایید.

اگر شما هم به دنبال آگاهی از بهترین زمان اپلای برای بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های معتبر اروپا و دیگر کشورها هستید باید بدانید که تنها از طریق مطالعه قواعد دانشگاه‌های مورد نظر می‌توانید از این موضوع مطلع شوید. این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که از نوع بورسیه تحصیلی که مناسب شرایط شما است آگاه باشید و بر همان اساس، درخواست خود را ارائه دهید. همچنین برنامه ریزی مناسب جهت شرکت در آزمون زبان و کسب نمره مورد قبول، آماده کردن رزومه عملی و پژوهشی مناسب و تهیه انگیزه نامه و ارتباط با اساتیدی که قصد همکاری با آن ها به عنوان استاد راهنما را خواهید داشت، از طریق همین اطلاعات قابل دریافت خواهد بود.

نکات مهم در زمان بندی مناسب برای اپلای

سوالات متداول

  1. پس از دریافت بورسیه تحصیلی و پایان دوره تحصیلات، کمک هزینه مالی پرداخت شده باید برگردانده شود؟

خیر! یکی از مزایای مهم برخوردار شدن از بورسیه تحصیلی دانشگاه های خارج از کشور این است که نیازی به بازپس دادن هزینه بورسیه نیست.

  1. در زمان بندی مناسب برای اپلای چه موضوعی با اهمیت تر است؟

در زمان بندی باید به تاریخ دقیق ددلاین دانشگاه مورد نظر دقت داشته باشید و در موعد مقرر، نسبت به ثبت درخواست و ارائه مدارک لازم اقدام نمایید.

  1. منبع معتبر برای دریافت تاریخ ددلاین و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه چیست؟

با توجه به اینکه هر دانشگاه از قوانین مصوب خود در این خصوص پیروی می کند، موثق ترین منبع، اطلاعاتی است که در وبسایت دانشگاه مقصد درج گردیده است.

4.7/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.