به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی از همه لحاظ

کشور کانادا واقع در قاره آمریکای شمالی، دارای زیبایی­های طبیعی و مناطق گردشگری بی شماری از قیبل انواع پارک­های ملی، دریاچه­ ها و کوه­های سرسبز است که گردشگران زیادی را به خود جلب می­کند. این کشور همچنین به عنوان دومین کشور بزرگ جهان و یکی از محبوب­ترین کشورهای دنیا برای زندگی است که از 10 استان تشکیل شده است. غرب کانادا به اقیانوس آرام، شرق آن به اقیانوس اطلس، شمال آن به قطب شمال و جنوب آن به ایالت متحده آمریکا متصل است. قسمت­های شمالی کشور کانادا به دلیل نزدیک بودن به اقیانوس منجمد شمالی و سرمای بیش از حد آن، قابل سکونت نیست. اما در شهرهای جنوبی کانادا، مانند شهر ونکوور آب و هوا مناسب و معتدل است.

 

طولانی­ترین و بزرگ­ترین مرز زمینی دنیا، مرز بین کانادا و ایالات متحده آمریکا است. به دلیل همسایگی و نزدیک بودن آن­ها، این دو کشور روابط اقتصادی و حجم معاملاتی زیادی باهم دارند که می­توان گفت بزرگ ترین و وسیع­ترین رابطه اقتصادی بین دو کشور در دنیا، مختص این دو است. اما کارخانه­های آمریکایی که به دلیل روابط این دو کشور، در مرز بین آن­ها و در کشور کانادا ساخته شده­اند باعث آلودگی محیط زیست کانادا شده است. در ادامه به معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی می پردازیم.

تاریخچه کشور کانادا

تاریخچه کشور کانادا

نام کانادا را از کاناتا (Kanata) به معنی دهکده گرفته­اند. این یک واژه سرخ پوستی است که حدود 500 سال پیش، افرادی که در منطقه کبک کنونی زندگی می­کردند، این واژه را به کار می­بردند و از همان موقع بر روی نقشه­ها نیز نام کانادا را برای این منطقه درج کردند. محققان با توجه به آثار کشف شده و بدست آمده از ساکنان بومی کانادایی، دریافتند که بیش از بیست هزار سال قبل افراد بومی در این کشور زندگی می­کردند و زندگی در مناطق نزدیک به آمریکا نیز، از حدود ده هزار سال قبل آغاز شده است. این منطقه در ابتدا تحت کنترل فرانسه بوده و سپس مستعمره انگلیس شده است. اما در سال 1867 این کشور استقلال یافت. کانادا پادشاهی مشروطه داشته که ملکه الیزابت دوم ملکه انگلیس نیز رئیس آن است.

زبان و مذهب کانادا

زبان های رسمی در کشور کانادا، زبان انگیسی و زبان فرانسه است. بیش از 6 میلیون نفر از ساکنان کانادا، به زبان فرانسه که زبان مادری آن ها است صحبت می کنند. بیشترین تعداد کسانی که به زبان فرانسه صحبت می کنند، در استان کبک ساکن هستند و دانشگاه های واقع در این استان نیز به زبان فرانسه تدریس می کنند. اغلب مردم استان های نیوبرانزویک و انتاریو نیز گویش فرانسوی دارند.

تعداد ایرانیان ساکن در کانادا طبق آمار رسمی، حدود صد و شصت هزار نفر بوده که حدود نیمی از آن ها زن و نیمی دیگر نفر از آن ها زن هستند. ایرانیان در 6 سال اخیر، بیشترین میزان مهاجرت به این کشور را داشته اند. همچنین مسلمان زیادی به کشور کانادا مهاجرت کرده اند که تعداد آن ها به یک میلیون نفر می رسد. اغلب شهرهایی که مسلمانان در آن زندگی می کنند مونترال، اتاوا، ونکوور و تورنتو است. از نظر بسیاری از ایرانیان، این مناطق جزء بهترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند.

 

هزینه های زندگی در کانادا چگونه است؟

یکی از مهم ترین عوامل اثرگذار در انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای زندگی، توجه به هزینه های زندگی در آن مناطق است. در کانادا هزینه­ های زندگی بسته به شرایط هر فرد متفاوت است. برخی از شهرها هزینه زندگی در کانادا در آن­ها زیاد و در برخی از شهرها کمتر است. در بین شهرهای موجود در کشور کانادا، می­توان گفت کبک، مونترال، همیلتون و نوا شهرهای ارزان قیمتی برای زندگی هستند. با این وجود هزینه­های زندگی در هر شهر متفاوت بوده و از طرفی دیگر، بازار کار و درآمد حاصل از آن نیز در شهرهای مختلف یکسان نیست.

شهرهای کبک، کینگستون و ونکوور بازار کار مناسب­تری نسبت به سایر شهرها دارند. ساکنان آن در صورتی که شغل مناسبی داشته باشند سالیانه درآمد حداقل چهل هزار دلار نیز می­توانند به­دست آورند. برای داشتن یک زندگی بی­دغدغه و مرفه در کشور کانادا، درآمد حداقل بیست و پنج هزار دلار در سال لازم است. در شهر ونکوور، حداقل درآمد 1800 دلار در ماه و در شهر تورنتو، هزار دلار است.

هزینه های زندگی در کانادا

در ادامه به معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی که می تواند برای ایرانیان جذاب باشد می پردازیم.

 

شهر اتاوا

پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است که در استان انتاریو قرار دارد و یکی از بهترین و برترین شهرهای کانادا برای زندگی و مهاجرت است. هرچند شهر تورنتو پرجمعیت­تر از اتاوا بوده و این شهر چهارمین شهر پرجمعیت کانادا است اما با این حال، مزیت­های زیادی دارد. از جمله آن­ها می­توان به امن بودن این شهر و جرم­های کم صورت گرفته، فرصت­های شغلی زیاد با درآمد مناسب، فرهنگ بالای شهروندان اتاوا و محیط زیبا و تمیز و انواع اماکن تفریحی مانند پارک­ها، رستوران­ها و تئاترها و غیره اشاره کرد.

جمعیت این شهر حدود یک میلیون نفر است. از طرفی،  یکی از برترین مراکز کار موجود در آمریکای شمالی، بخش فناوری اتاوا بوده که حدود هفتاد هزار فرصت­های شغلی را بوجود آورده است. این موارد باعث شده که شهر اتاوا به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شناخته شود.

 

شهر برلینگتون

یکی از شهرهای مناسب کانادا برای داشتن زندگی آرام، شهر برلینگتون است. دمای هوا در این شهر معتدل بوده و در زمستان دمای هوا به حداقل منفی شش درجه سانتی گراد و در تابستان به 28 درجه سانتی گراد می رسد. جمعیت ساکن در برلینگتون کم بوده و حدود صد و نود هزار نفر هستند اما با این وجود، موقعیت های شغلی فراوانی در این شهر یافت می شود.

 

شهر مونترال

مونترال را پنجمین شهر برتر دنیا برای مهاجرت افراد می­دانند. دلیل این امر می­تواند هزینه­های کمتر نسبت به شهرهای دیگر، وجود خانه­ها و اسکان مناسب در آن و فرصت­های شغلی زیاد باشد. اما زندگی در این شهر با دشواری­هایی نیز همراه است مانند سرد شدن بیش از حد هوا زمستان­های طولانی و کمبود مراکز درمانی. اما تفاوتی که این شهر با سایر شهرهای کانادا دارد، زبان اغلب مردم آن است که بیش از شصت درصد آن­ها فرانسوی صحبت می­کنند و زبان رسمی آن شهر محسوب می­شود.

بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به شهر مونترال را دارند باید زبان فرانسوی نیز آموزش ببینند تا بتوانند با محیط و افراد پیرامون خود ارتباط مؤثرتری برقرار کنند. شهر مونترال واقع در استان کبک است و از لحاظ جمعیت نیز، دومین شهر پرجمعیت در کانادا بوده و جمعیتی بیش از 1.7 میلیون نفر دارد. شهر مونترال برای فرانسوی زبان ها می تواند به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شناخته شود.

 

شهر تورنتو

می­توان گفت بهترین شهر کانادا تورنتو است. پرجمعیت­ترین، پرجنب و جوش­ترین، بزرگ ترین و مجهزترین شهر این کشور بوده که مهاجران زیادی به خصوص ایرانیان تمایل به زندگی در این شهر را دارند. به دلیل اینکه مهاجران زیادی از کشورهای مختلف دنیا در تورنتو زندگی می­کنند، تنوع فرهنگی نیز در این کشور زیاد است. طبق آمار منتشر شده، نیمی از جمعیت شهر تورنتو اصلیت کانادایی نداشته و در کشورهای دیگر متولد شده­ و خارجی محسوب می­شوند. بیش از دویست قومیت و ملیت در این شهر وجود دارد.

به دلیل اینکه ایرانی­های زیادی در این شهر زندگی می­کنند، فروشگاه­های ایرانی در شهر تورنتو به وفور یافت می­شود. مزیت دیگر تورنتو، موقعیت­های شغلی متنوع آن در زمینه­های مختلف مانند مهندسی، IT، تجارت و کسب و کار است. با وجود مزیت­های فراوان این شهر، معایبی از جمله هزینه زیاد زندگی در این شهر نیز وجود دارد و به طور تقریبی، هزینه زندگی در این شهر سالیانه چهل و پنج هزار دلار است. اگر مشکل بالا بودن هزینه های زندگی در تورنتو را کنار بگذاریم، این شهر یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی محسوب می شود.

 

سؤالات متداول:

  • دلایل استقبال ایرانیان برای مهاجرت به کانادا چیست؟

کشور کانادا به لحاظ محیط زیست، شرایط اقتصادی، رفاه اجتماعی و امکانات لازم برای زندگی و تحصیل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

  • کدام یک از شهرهای کانادا مهاجران ایرانی بیشتری دارد؟

ایرانیان در اکثر مناطق کانادا ساکن شده اند؛ اما شهر تورنتو از ایرانیان بیشتری برخوردار است.

  • برای داشتن یک زندگی مرفه در کانادا نیاز به چه میزان هزینه حدودی است؟

تقریباً با هزینه سالانه 25 هزار دلار می توان به رفاه نسبی دست یافت.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.