به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
صفر تا صد با بورس تحصیلی در سوئیس

شرایط و مراحل گرفتن بورس تحصیلی در سوئیس در سال 2021 به همراه معایب آن

آیا دریافت بورس تحصیلی در سوئیس امکان پذیر است؟ دریافت آن چه شرایطی دارد و چه کسانی واجدین شرایط به حساب خواهند آمد؟ در ابتدا لازم است که با بورس تحصیلی بیشتر آشنا شویم. همانگونه که مستحضر هستید این روزها قیمت ارز سر به فلک می کشد. در سالیان گذشته مهاجرت به خارج از کشور به منظور تحصیل و زندگی در جایی خارج از وطن امری ممکن بود. اما در روزگار حال حاضر اختلاف زیاد قیمت میان ارز های خارجی و ریال باعث شده تا مهاجرت به قصد تحصیل برای بسیاری از افراد در حد رویا باقی بماند. اما از آنجا که هیچ چیز غیر ممکن نیست، مهاجرت در چنین شرایطی نیز شدنی است. کافی است تا اصطلاحاً چم و خمش را یاد بگیریم و از روش های ممکن عبور کنیم. یکی از این روش ها دریافت بورس تحصیلی است. در این مقاله با موضوع صفر تا صد با بورس تحصیلی در سوئیس با شما همراه هستیم. ممنون که ما را همراهی می کنید.

 

تعریف بورس تحصیلی و معرفی انواع بورس تحصیلی

بورس تحصیلی کمک هزینه ای است که از طرف نهادها، مراکز علمی، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و یا حتی افراد خیر و… به دانشجویان و افراد واجد شرایط داده می شود. هدف از ارائه ی آن این است که فرصت تحصیل برابر برای همگان مهیا شده و افراد به ادامه تحصیل تشویق شوند. این کمک هزینه بدون نیاز به بازپرداخت بوده و هدف از آن پیشبرد علم از طریق سرمایه گذاری بر روی افراد مستعد در این زمینه است. لازم به ذکر است که میزان و شیوه ی ارائه ی بورسیه های تحصیلی متفاوت است کما اینکه بعضی از آن ها تنها هزینه ی تحصیل دانشجو را پرداخت میکنند در حالی که ممکن است در موقعیت دیگری این بورسیه ی تحصیلی به جز تأمین هزینه های تحصیلی دانشجو بخشی از هزینه های زندگی وی را نیز پوشش دهد.

حال که با تعریف بورس تحصیلی آشنا شدیم لازم است تا با انواع آن نیز بیشتر آشنا شویم. بطور کلی دو نوع بورس تحصیلی وجود دارد. 1 همراه با فعالیت جانبی 2 بدون نیاز به فعالیت جانبی.

بورس بدون انجام فعالیت جانبی به فرصتی گفته می شود که در آن تمام هزینه های دانشجو از جمله هزینه ی تحصیل و در بعضی موارد هزینه ی زندگی نیز تحت پوشش قرار می گیرد. این نوع بورس به فول فاند full fund معروف است. شایان ذکر است که این نوع از فرصت تحصیل درخواست کننده گان زیادی داشته و رقابت بر سر دریافت آن شدید است. همچنین partial fund، بورسیه های سالانه، فلوشیپ های تحصیلی، بورسیه awards، وام تحصیلی و… نیز در زیر مجموعه ی بورسیه های بدون فعالیت جانبی می گنجند.

تعریف بورس تحصیلی و معرفی انواع بورس تحصیلی

بورسیه ی همراه با فعالیت جانبی چیست؟

این نوع فرصت تحصیلی زمانی به دانشجو تعلق می گیرد که وی تعهد دهد و فعالیتی را برای دانشگاه یا مرکز علمی مورد نظر انجام دهد. این فعالیت می تواند قرار گرفتن در سمت دستیار تدریس، دستیار تحقیق، کارآموز و… تعریف شود.

 

چگونه می شود بورس تحصیلی در سوئیس را دریافت کرد؟

حال که با انواع بورس تحصیلی آشنا شدیم سؤال این است که بورس تحصیلی در سوئیس چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

در ابتدا لازم به ذکر است، یکی ازامتیازات کشور سوئیس که تحصیل در این آن را جذاب می کند وجود دانشگاه های معتبر و تراز اول در این کشور واقع در اروپای غربی است. همچنین امکان انجام کار بصورت پاره وقت در حین تحصیل، رفاه اجتماعی و وضعیت اقتصادی نرمال از جمله دیگر عواملی هستند که تحصیل در این کشور و به تبع آن جستجو برای دریافت بورس تحصیلی در سوئیس را ارزشمند می سازند.

بورسیه تحصیلی در سوئیس در دو نوع بورسیه برای نخبگان و بورسیه پژوهشی در دوره دکترا وجود دارد و به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد. لازم به ذکر است که بورسیه پژوهشی در دوره دکترا توسط 10 دانشگاه غیر فنی و چند دانشگاه فنی در این کشور ارائه می گردد. این فرصت به صورت فول فاند ارائه می شود و تمام هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجو را پوشش می دهد. ناگفته نماند که دریافت این بورسیه دشوار بوده و متقاضیان برای دریافت آن در رقابت سنگینی قرار خواهند گرفت.

رزومه ی تحصیلی خوب, مدرک زبان قوی, مقالات بین المللی چاپ شده در مجلات علمی، انگیزه نامه ی قابل اعتنا و… از جمله مدارکی هستند که به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس واجب تلقی می شوند.

 

بورس تحصیلی در سوئیس از طرف کدام دانشگاه ها قابل ارائه می باشد؟

دانشگاه های فنی EPFL، ETHZ، IHEID و دانشگاه های غیر فنی بازل، برن، فرایبورگ، ژنو، لوزان، لوکرن، نوشاتل، سنت گالن، زوریخ، و دلاسویزرا ایتالیانا از جمله مراکزی هستند که بورسیه تحصیلی در سوئیس را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. لذا چنانچه که شما متقاضی دریافت بورس تحصیلی در سوئیس هستید بایستی هر ساله فقط از تاریخ 2 آگوست تا 15 نوامبر برای دریافت آن اقدام کنید.

به منظور دریافت فرصت تحصیلی باید چه شرایطی را داشت؟ شما چه متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در سوئیس و چه متقاضی دریافت آن در هر کجای دنیا باشید لازم است بدانید برخورداری از قابلیت های علمی و فنی بسیار مهم و تأثیرگذار هستند. لذا رزومه تحصیلی قوی و کسب معدل بالا در دوره های پیشین، مدرک زیان آیلتس یا تافل با بالاترین نمره، انگیزه نامه ی قوی، توصیه نامه تحصیلی از طرف اساتید معتبر، داشتن مقالات isi و یا شرکت در کنفرانس های بین المللی از جمله ملزوماتی دریافت بورسیه تحصیلی به حساب می آیند.

بورس تحصیلی در چه مقاطعی ممکن است؟ این مهم فرصتی است که معمولاً برای دوره های کارشناسی ارشد، دکترا و بالاتر به متقاضیان ارائه می شود.

چنانچه متقاضی دریافت بورس تحصیلی در سوئیس هستید می توانید برای تحصیل در هر کدام از دوره ها با دانشگاه مربوطه مکاتبه نمایید.

بورس تحصیلی در سوئیس از طرف کدام دانشگاه ها قابل ارائه می باشد؟

از چه مسیری می توان بورس تحصیلی گرفت؟ برای دریافت این امکان لازم است که هدف گذاری کنید. رشته تحصیلی شما چیست؟ در چه رشته ای قصد ادامه تحصیل دارید؟ به چه چیزی واقعا علاقه مند هستید؟ می خواهید در نهایت به چه چیزی برسید؟ سپس که به این سؤالات پاسخ دادید بایستی بر اساس شرایط حال حاضر خودتان، کشور مورد نظر و دانشگاه مورد نظر را پیدا کرده و شرایط آن ها برای اعطای آن را به خوبی مطالعه کنید و بر اساس دستورالعملی که موجود است عمل کنید. به عنوان مثال اگر هدف شما دریافت بورس تحصیلی در سوئیس است باید به سایت دانشگاه مورد نظر که در کشور سوئیس واقع است مراجعه کنید آن ها اطلاعات کاملی را در آنجا در اختیار شما قرار داده اند.

ناگفته نماند که انتخاب یک استاد راهنما در این زمینه می تواند بسیار راهگشا و مؤثر باشد. فقط یادتان باشد که با صبوری منتظر پاسخ او بمانید و چنانچه که پیامی برای او میفرستید در چهارچوب ادب و احترام باشد.

کلام آخر اینکه چنانچه متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستید بورس تحصیلی فرصتی عالی برای پیشبرد اهداف شماست. دریافت بورسیه تحصیلی می تواند بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن باشد اما این را هم باید در نظر گرفت که هیچ فرصت خوبی آسان و بی زحمت به دست نمی آید. کما اینکه دریافت این فرصت ارزش بسیار زیادی داشته و در نهایت می تواند سکوی پرتاب خوبی برای افراد مستعد به حساب آید. در این مقاله با موضوع بورس تحصیلی در سوئیس با شما بودیم. امید است که این موضوع برای شما مفید، جالب و کاربردی بوده باشد.

 

سؤالات متداول:

  • آیا دریافت بورس تحصیلی در سوئیس آسان است؟

ادامه تحصیل در هر رشته ای شرایط خاص خودش را دارد و به منظور دریافت بورس تحصیلی بایستی شرایط خودتان را با امکانات و شرایط موجود مطابقت دهید.

  • برای دریافت بورس تحصیلی در سوئیس ارائه چه مدارکی لازم است؟

رزومه تحصیلی، مدرک زبان، مقالات بین المللی، توصیه نامه و انگیزه نامه

  • چند نوع بورسیه تحصیلی در سوئیس موجود است؟

بورسیه تحصیلی در سوئیس در دو نوع بورسیه برای نخبگان و بورسیه پژوهشی در دوره دکترا وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.