به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

تحصیل با تضمین کار در کانادا | آشنایی با کوآپ (CO-OP) کانادا

این روزها تعداد علاقمندان مهاجرت به کانادا بسیار بیشتر از سال های گذشته شده است، خب همانطور که اکثر شما می دانید از بهترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یا کاری است؛ حال چه بهتر است که بتوانید هر دو آن ها را کنار هم داشته باشید، در واقع روشی برای اقدام به مهاجرت کانادا وجود دارد به نام تحصیل با تضمین کار در کانادا که در حقیقت به دوره های کارآموزی کوآپ (CO-OP) کانادا معروف است. حال در این مطلب ما تصمیم گرفتیم درباره این روش مهاجرت یعنی از طریق گرفتن پذیرش کارآموزی کوآپ (CO-OP) کانادا برای شما عزیزانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید صحبت کنیم تا شاید در این مسیر به شما کمک کند و چراغی در راهتان باشد. پس اگر شما نیز از علاقه مندان مهاجرت به کانادا هستید و دنبال بهترین روش مهاجرت هستید حتماً با ما همراه باشید.

تحصیل در کانادا با کم ترین هزینه و کار تضمینی

تحصیل در کانادا با کم ترین هزینه و کار تضمینی

قطعا هر فردی که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارد قبل از اقدام به خوبی تحقیق می کند و اطلاعات ضروری و لازم را کسب می کند، حال اگر فردی زرنگ و با انگیزه باشد تلاش می کند از پیش زمینه های ضروری برای اقدام به مهاجرت کاملا آگاه و برخوردار باشد.

مثلاً وقتی بحث مهاجرت به کشور کانادا مطرح می شود افراد زیادی را می توانید پیدا کنید که در حال تلاش برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین روش با توجه به وضعیت خود هستند. حال در این بخش ما قصد داریم درباره ارزان ترین راه تحصیل و همزمان پیدا کردن کار تضمینی در کانادا صحبت کنیم. شاید اول تعجب کنید اما واقعا این روش کاملا شدنی ست و می توان گفت به راستی یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا محسوب می شود، تنها کافیست شما شرایط ضروری و لازم را داشته باشید سپس برای ویزای تحصیل با تضمین کار در کانادا اقدام کنید!

پس از شنیدن اسم دوره کارآموزی کوآپ (CO-OP) کانادا که در آن به شما امکان تحصیل با تضمین کار در کانادا داده می شود، سوالات بی شماری می تواند ذهن شما را درگیر کند که البته لازم است برای رسیدن به جواب آن ها تحقیق کنید و با دقت مطالعه کنید. حال تلاش ما بر اینست که مهم ترین جنبه های این روش مهاجرت به کانادا را بررسی کنیم تا بتوانیم ابهامات به وجود آمده را از بین ببریم تا در نهایت شما جواب سوالاتتان را بگیرید.

 1. دوره کارآموزی کوآپ (CO-OP) کانادا

اگر جزء افرادی هستید که محدودیت زمانی برای شما مهم و مطرح است و باید زودتر اقدام به مهاجرت و حتی گرفتن اقامت دائم کانادا را کنید، اما خب شرایط آن کاملا برای شما مهیا نیست می توانید از روش های میانبر استفاده کنید تا زودتر به هدف نهایی خود برسید. یکی از این روش های میانبر برای زندگی و کار در کانادا روش تحصیل با تضمین کار در کانادا از طریق کوآپ است.

بهترین و شاید آسان ترین روش برای مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی آن هم از نوعی است که به شما تضمین کار داده شود،  پس شما ابتدا به منظور تحصیل وارد می شوید، پس از آن به هدف نهایی که کار و اقامت کاری که در نهایت منجر به گرفتن اقامت دائم کانادا می شود دست می یابید.

شما با گذراندن دوره کارآموزی کوتاه مدت کوآپ (CO-OP) کانادا در مدت زمان اصولا یک ساله وارد بازار کار می شود و نگرانی بابت بیکاری نخواهید داشت. در واقع طی این دوره کارآموزی در شش ماه اول شما در شیفت صبح باید سر کلاس های درس آماده باشید و به تحصیل بپردازید و از ظهر به بعد به شما امکان کار داده می شود. در شش ماه دوم این دوره کارآموزی روش تغییر می کند یعنی شما صبح تا ظهر خود را می توانید کار کنید و پروژه های مورد نظر خود را انجام دهید و سپس بقیه روز را به تحصیل و رفع اشکال بپردازید. این ها موارد کلی بودند که باید در ابتدا درباره ویزای تحصیل با تضمین کار در کانادا بدانید.

 1. مدارک ضروری برای تحصیل کوآپ (CO-OP) کانادا

 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک آیلتس که نمره مورد نیاز مؤسسات مختلف، متفاوت خواهد بود و باید از آن کامل مطلع شوید
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی گذشته افراد با مهر تایید دادگستری و وزارت امور خارجه
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه
 • رسید پرداخت شهریه که می تواند با توجه به دوره و کالج و دانشگاه متفاوت باشد.
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه مدارک سابقه کاری مرتبط (در صورتی که مدرک قابل ارائه ای داشتید)

مدارک ضروری برای تحصیل کوآپ (CO-OP) کانادا

 1. شهریه و هزینه تحصیل با تضمین کار در کانادا چقدر خواهد بود؟

اگر قصد تحصیل و ادامه زندگی در کانادا را دارید و می خواهید از طریق تحصیل با تضمین کار در کانادا در دوره های کارآموزی کوآپ شرکت کنید باید بدانید که هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا و پرداخت هزینه ویزا برای شما امری الزامی خواهد بود. هزینه های دوره های کوآپ نیز می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی میانگین برای دوره های یکساله 12500 دلار کانادا، دوره های دو ساله 24 تا 25 هزار دلار و برای دوره های بیست ماهه 25هزار دلار کانادا است. این را در نظر داشته باشید عددهای گفته شده می تواند با توجه به شرایط مختلف متفاوت باشد و بالا یا پایین رود.

با این روش شما می‌توانید در عین اینکه مشغول به تحصیل هستید کار هم انجام بدهید. میانگین حقوق در طول کوآپ که حدود 10 تا 20 هزار دلار کاناداست رو دریافت می‌کنید.

پس این خبر خوبی ست چون تقریباً با پولی که کار می کنید هزینه تحصیل شما رایگان خواهد شد.

 1. مزایای تحصیل در دوره کارآموزی کوآپ (CO-OP ) کانادا چیست؟

 • پیدا کردن تجربه کاری در یکی از بهترین کشورهای جهان
 • دست یابی به شانس بالای اقامت دائم کانادا با صرف کمترین هزینه
 • داشتن کار تضمینی حتی در حین دوره کارآموزی
 • امکان شرکت در دوره های کوآپ حتی با نمره زبان متوسط
 • امکان شرکت در دوره های کوآپ حتی با داشتن گپ تحصیلی زیاد یا حتی با داشتن مدرک دیپلم در برخی فیلدها

جمع بندی

در این مطلب به بررسی مهاجرت به کانادا از طریق گرفتن پذیرش در دوره های کارآموزی کوآپ (CO-OP) کانادا و تحصیل با تصمین کار در کانادا پرداختیم. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین دغدغه های همیشگی افراد برای مهاجرت به کانادا تامین هزینه تحصیل و زندگی و در عین حال داشتن شغلی مناسب است که از پس زندگی در آن جا بر بیایند. این روش که در این مقاله به بررسی و تحلیل آن پرداختیم می تواند برای بسیاری از افراد به خصوص کسانی که سن کم و مهارت های بالایی دارند گزینه ای مناسب باشد. پس اگر شما نیز جزو آن افراد هستید موقعیت را از دست ندهید و زودتر برای آن اقدام کنید.

سوالات متداول:

 1. رشته های پرطرفدار در دوره های کارآموزی کوآپ کانادا کدامند؟

به طور کلی این دوره بیشتر ویژه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های فنی است اما در برخی رشته های دیگر مانند هتلداری، مهمانداری و توریسم نیز فعالیت دارد.

 1. قوانی دوره های کوآپ که فرد حتما باید آن ها را رعایت کند چیست؟

مدت زمان کارآموزی کوآپ نمی تواند بیشتر از 50 درصد کل دوره تحصیلی شما باشد. کار مورد نظر شما باید حتما یکی از بخش های اصلی رشته تحصیلی شما در کانادا باشد. همچنین باید دارای استادی پرمیت معتبر باشید.

 1. آیا برای ورود به بازار کار این دوره کوآپ اعتبار بیشتری دارد یا گرفتن مدرک مثلا فوق لیسانس از یک دانشگاه بزرگ در کانادا؟

اگر شما قصد دارید سریعا وارد بازار کار شوید، دوره های کوآپ مناسب تر خواهد بود یعنی هم از نظر زمانی کمتر است و هم به دلیل کارورزی که دارد زودتر و بیشتر با محیط کار واقعی آشنا خواهید شد.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.