به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

صفر تا صد روند پذیرش و تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا با شعار «برای تو» هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را پذیرای خود است. این دانشگاه دولتی که در ونکور، بریتیش کلمبیا واقع شده جزء 20 مؤسسه آموزشی عمومی دنیا شناخته می شود. اگر قصد تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا را دارید، بهتر است با شرایط و امکانات این دانشگاه کانادایی بیشتر آشنا شوید. جالب است بدانید این دانشگاه در فضای مجازی نیز بسیار فعال است و شاید پس از خواندن شرایطش بخواهید از آخرین اخبار آن با خبر شوید!

معرفی دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا اجازه دهید تا در ابتدا به معرفی این دانشگاه بپردازیم. این دانشگاه از طول عمری بلند بالا برخوردار است. از سال 1908 که در بریتیش کلمبیا ونکور تاسیس گردیده، تا به امروز توانسته است به خوبی موقعیت خود را حفظ کند. همگام شدن با سیستم های مدرن و به روز و امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد از نکات مثبت این دانشگاه است. علاوه بر آن، از نظر علمی رتبه این دانشگاه در کانادا 3 و در سطح بین المللی رتبه 34 را دارد. نکته مثبت دیگر آن آموزش به زبان انگلیسی است. این دانشگاه دولتی که 66512 نفر دانشجو دارد، سالانه بیش از 13189 دانشجوی بین المللی را پذیرفته است.

 

این دانشگاه از 18 دانشکده، 12 دپارتمان و دو کالج تشکیل می شود. همچنین دارای دو پردیس در ونکوور و کلونا در اوکاناگان ولی است. می توانید با مراجعه به سایت اصلی دانشگاه هر پردیس، دانشکده و کالج را بررسی کرده و از شرایط و رشته های آن مطلع شوید. با این حال به صورت مختصر برخی از دانشکده های این دانشگاه را برای شما در زیر لیست کرده ایم:

 • دانشکده علوم کاربردی
 • دانشکده هنر
 • مدرسه معمار
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده دارو سازی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده کتابداری، مطالعات اطلاعات و بایگانی
 • دانشکده مدیریت

و … همان طور که گفتیم تعداد بسیار است و نمی توان هر دانشکده را بررسی نمود. با این وجود اگر با سوالی در زمینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا مواجه شدید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

روند پذیریش دانشگاه بریتیش کلمبیا

روند پذیریش دانشگاه بریتیش کلمبیا

پذیرش تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا در حال حاضر به صورت آنلاین امکان پذیر است. شما می توانید به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کرده و مدارک لازم را در بخش درخواست ها آپلود نمایید. در ابتدا که وارد سایت شوید، دوره مورد نظر خود را باید انتخاب کنید. آیا قصد تحصیل در دوره کارشناسی را دارید یا کارشناسی ارشد؟

سپس، بر اساس دوره ای که انتخاب خواهید کرد، دانشکده و پردیس هایی ارائه می شوند. شما می توانید دو درخواست بدهید. اگر درخواست اول شما تایید نشد، انتخاب دوم سنجیده خواهد شد.

 

قبلا ارسال درخواست مطمئن شوید تمامی شرایط مورد نیاز را دارید. از جمله مدارک عمومی و هویتی، مدارک تحصیلی و مدرک زبان. برای ارسال درخواست تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا یک حساب کاربری در سایت ایجاد کنید و در ساخت پروفایل شخصی خود دقت به خرج داده و نکات مثبتی که منجر به تایید شما می شوند را ذکر کنید. تجربه های علمی و کاری و …. همگی را با دقت اضافه کرده و تصور کنید رزومه ای حرفه ای ارائه خواهید داد. برای ارسال اطلاعات و درخواست خود باید هزینه ای پرداخت کنید. این هزینه برای شهروندان کانادایی 69 دلار و دانشجویان بین المللی معادل 116 دلار است.

زمان شروع ثبت ترم جدید در ماه های ژانویه و می صورت می گیرد و پایان مهلت ثبت نام سپتامبر خواهد بود.

مدارک لازم

 • فرم درخواست آنلاین همراه با پرداخت هزینه ارسال
 • ریز نمرات دانشگاه (یا دوره های پیشین)
 • توصیه نامه از اساتید (در صورت وجود)
 • نمرات آزمون زبان (در صورت تاکید توسط دانشکده)
 • نمره آزمون GRE
 • گواهی عدم سوء پیشینه (در صورت درخواست دانشگاه)

شرط معدل برای رشته های مختلف به شرح زیر خواهد بود:

 • رشته های مهندسی: حداقل نمره 12 برای درس های ریاضی، فیزیک و شیمی
 • داروسازی: نمره 12 در ریاضی و نمره های بالای در درسهای فیزیک و شیمی
 • تحصیل در رشته دندانپرشکی در کانادا: حداقل نمره 12 در درس های زیست شناسی و شیمی (این بخش شامل مصاحبه نیز خواهد بود)
 • رشته های اقتصاد: درس ریاضی با حداقل نمره 12
 • حداقل معدل 16 از 20 برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.
 • حداقل نمره آزمون IBT معادل 90
 • حداقل نمره زبان ایلتس معادل 6 و برای هر بخش از امتحان حداقل 6.5

با این وجود شرط معدل و ریز نمرات می تواند متغییر باشد و به طبع هر چه نمرات بالاتری داشته باشید از شانس بهتری برخوردار خواهید بود.

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی از مسائلی که برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا مطرح می شود میزان شهریه آن است. از آنجایی که این دانشگاه دولتی است به نسبت هزینه کمتری به همراه دارد. امّا برای دانشجویان بین المللی می تواند این هزینه ها متفاوت باشد. هنگامی که برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا درخواست خود را ارسال نمایید، دانشگاه یک برنامه اولیه در زمینه تأمین هزینه های مورد نیاز برای تحصیل و زندگی برای شما تهیه می کند. این برآورد شهریه و مسائل جانبی کمک می کند تا برنامه دقیقی برای خود تنظیم نمایید.

 

دقت داشته باشید، شهریه ها می تواند متغیر باشد و در اینجا تنها به طور متوسط به شهریه ها اشاره خواهیم کرد. بعلاوه، شهریه دانشجویان بین المللی به صورت سالانه در حال افزایش است. درصد افزایش در حدود 3 الی 5 درصد محاسبه شده. شهریه رشته های علوم کاربردی در حدود 50838 دلار کانادا، رشته های هنری 39573 دلار کانادا، رشته تجارت و اقتصاد در حدود 51000 دلار کانادا و رشته های علوم کامپیوتر 40 هزار دلار نمایش داده شده است. رشته های پزشکی نیز در حدود 40 الی 50 هزار دلار خواهند بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه برای دانشجویان تازه وارد که مستقیماً از دبیرستان وارد می شوند وجود خواهد داشت. تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا با داشتن بورسیه تحصیل امکان پذیر خواهد بود در صورتی که شرایط آن را داشته باشید. سقف بورسیه در حدود 80 هزار دلار است که شامل دانشجویان تازه وارد می شود.

 • دانشجوی بین المللی باشید که با مجوز تحصیل کانادا (ویزای دانشجویی) در UBS تحصیل می کند. (تغییرات در وضعیت شهروندی شما بر واجد شرایط بودن IMES تاثیر خواهد گذاشت) .
 • پیشرفت تحصیلی استثنایی و وعده فکری و همچنین مشارکت فوق العاده در برنامه ها نشان دهید.
 • نامزد جایزه محققان بین المللی مبتنی بر نیاز و شایستگی نباشید.

با سر زدن به سایت اصلی دانشگاه می توانید از شرایط دقیق آن بیشتر آگاه شوید. همچنین برای ارسال درخواست تا 15 ژانویه مهلت خواهید داشت و تصمیم گیری نهایی برای تایید یا رد کردن از اواسط مارچ تا پایان آپریل هر سال مشخص می شود. دقت کنید بدون مدرک زبان دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه امکان پذیر نخواهد بود. همچنین نمره آیلتس شما باید بالاتر از 7 باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا

طول دوره تحصیلی

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا در هر مقطع زمان متفاوت خواهد داشت. برای دوره کارشناسی به طور معمول بین 3 الی 4 سال در 6 الی 8 ترم زمان خواهد بود. کارشناسی ارشد بین 10 تا 24 ماه طول خواهد کشید. به طبع رشته های پزشکی که شامل دوره های کارآموزی می شوند نیز طول دوره متفاوت خواهند داشت. امکان ثبت نام در دوره های تابستانی نیز وجود خواهد داشت. در کنار دوره های اصلی آموزشی می توانید با شرکت در دوره Work Learn  مهارت های حرفه ای خود را بهبود دهید. در این برنامه برای مشاغل آینده آماده خواهید شد. گفته می شود این تجربه کاری همراه با حقوق و دستمزد خواهد بود. تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا می تواند آینده روشنی را در زمینه کاری برای شما فراهم کند.

سوالات متداول:

 • آیا مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا الزامی است؟

برای دریافت بورسیه این گزینه الزامی خواهد بود. امّا به طور معمول این مسئله وابسته به شرایط هر دانشکده خواهد بود پس با بررسی دانشکده مربوطه از شرایط زبان و معدل آگاه شوید.

 • آیا امکان درخواست آنلاین برای ثبت نام وجود دارد یا باید به صورت حضوری انجام شود؟

در حال حاضر درخواست به صورت آنلاین و از درگاه دانشگاه امکان پذیر است.

 • شروع ترم از چه زمانی است؟

زمان ثبت نام در ماه ژانویه و می خواهد بود و شروع کلاس ها وابسته به زمان تاییدیه شما است.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.