به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان

شرایط ، راه های پذیرش و هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در مجارستان | آپدیت 2021

مجارستان مقصد مهیج، متنوع و مطمئنی برای دانشجویان بین المللی است. مجارستان با داشتن دانشگاه های عالی، کیفیت زندگی بالا و هزینه های پایین حرف های زیادی برای گفتن دارد. از مهم ترین شهرهای این کشور که برترین دانشگاه های دندانپزشکی در آن قرار دارند، می توان به پچ، سگد و سملوایز اشاره کرد. اگر به دنبال آموزش باکیفیت بالا هستید، دانشگاه های مجارستان می توانند شما را به اهدافی که دارید، برسانند. بیش از 500 رشته تحصیلی در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می شوند که تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان، یکی از این موارد است.

برترین دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان

اگر می خواهید در رشته های دندانپزشکی تحصیل در مجارستان کنید، چرا در یکی از معتبرترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا در مجارستان به زبان انگلیسی ادامه تحصیل نمی دهید؟ اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی را دارید، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. از جمله دانشگاه های معتبر دندانپزشکی در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه دندانپزشکی سملوایز

دانشگاه دندانپزشکی سملوایز در بوداپست اولین موسسه آموزش عالی مجارستان است که در حال حاضر در دانشکده پزشکی 3200 دانشجو، در دانشکده دندانپزشکی 630 و در دانشکده داروسازی 649 دانشجو را می پذیرد. مدت زمان تحصیل برای دندانپزشکی در این دانشگاه 5 سال است. بیش از دو سوم دندان پزشکان شاغل در مجارستان، مدرک تحصیلی خود را از این دانشگاه دریافت کرده اند.

  • دانشگاه دندانپزشکی سگد

بهترین دانشگاه دارای رتبه در مجارستان که در میان 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد، دانشگاه سگد است. بیش از 20 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و یکی از بزرگ ترین مؤسسات این کشور است. در سال تحصیلی 2014 حدود 138 نفر در این دانشگاه در رشته دندانپزشکی ثبت نام کردند و در این دانشگاه به تحصیل پرداختند. مدت تحصیل در این دانشگاه دندانپزشکی نیز 5 سال است.

  • دانشگاه دندانپزشکی پچ

این دانشگاه، یک دانشگاه ایالتی است. دانشجویان از بیش از 39 کشور در سراسر جهان در این دانشگاه ادامه تحصیل می دهند. مدت زمان تحصیل در این دانشگاه نیز مانند سایر دانشکده های دندانپزشکی مجارستان 5 سال است.

برترین دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان

شرایط پذیرش دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان متقاضیان باید در آزمون های چند گزینه ای شرکت کنند و در شیمی، انگلیسی، پزشکی و زیست شناسی با نمرات حداقلی موفق به کسب امتیاز مورد نیاز شوند. در این آزمون که به مدت دو ساعت و نیم برگزار می شود، متقاضیان در سطوح مختلف سنجیده می شوند و سپس برای آزمون شفاهی انتخاب می شوند و یک مصاحبه با آنها انجام می شود. متقاضیان می توانند در دوره های پیش پزشکی شرکت کنند تا با مهارت و اطمینان بیشتری در آزمون های ورودی شرکت کنند.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان

دانشگاه های مجارستان آموزش با کیفیت بالا اما با شهریه های مقرون به صرفه را ارائه می دهند. مجارستان کشوری مدرن است اما نسبت به زندگی در اروپا از هزینه های پایین تری برخوردار است. شما باید بودجه ای را از قبل تهیه کنید تا آمادگی لازم برای یک زندگی معمولی را داشته باشید. با توجه به محل اقامت، خوراک، حمل و نقل و سایر موارد، می توانید در بوداپست پایتخت این کشور، ماهانه کمتر از 600 یورو و در شهرهای کوچک تر با هزینه کمتر از 500 یورو در هر ماه یک زندگی متعادل داشته باشید.

می توانید با کارت دانشجویی خود از تخفیف ها لذت ببرید. در مجارستان تخفیف های زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود؛ ازجمله استفاده از حمل و نقل عمومی، اماکن ورزشی و سینما که می توانید هزینه آن ها را تقریباً نیم بها پرداخت کنید.

دانشگاه های مجارستان شهریه می گیرند اما در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر بسیار مقرون به صرفه هستند. هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان ممکن است متفاوت باشد و بین 16 تا 18 هزار دلار در سال برسد. علاوه بر شهریه، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بین 50 تا 900 یورو باید هزینه ثبت نام را نیز پرداخت کنند.

 

اعزام دانشجو به مجارستان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

مجارستان در حال تبدیل شدن به یک کشور محبوب برای دانشجویان بین المللی است. دانشکده های این کشور مدرک دکترای معتبر ارائه می دهند و سطح برنامه آموزش آن ها بسیار بالا و به سه زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی ارائه می شوند. یکی از دلایل استقبال از این کشور برای تحصیل، بورس تحصیلی است. این بورس تحصیلی شامل هزینه های تحصیل، بیمه پزشکی، کمک هزینه مسکن و کمک هزینه ماهیانه است. هر ساله این بورس تحصیلی به حدود 5 هزار دانشجو که در بیش از 70 کشور دنیا ساکن هستند، تعلق می گیرد. برای دریافت بورس تحصیلی باید درخواست خود را با تمام مدارک ارائه دهید.

با توجه به اینکه اهل کدام کشور هستید، برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان نیاز به ویزای دانشجویی دارید. اگر اهل کشور EU / EEA باشید نیازی به ویزا نخواهید داشت، اما بعد از 15 روز پس از ورود خود به مجارستان، باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. اگر اهل کشور دیگری هستید، باید قبل از ورود به مجارستان برای ویزای دانشجویی و اجازه اقامت اقدام نمایید. این کار را می توانید در سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشور خود انجام دهید. این روند ممکن است حداقل یک ماه طول بکشد؛ بنابراین درخواست خود را در مدت زمان دقیق ارائه دهید.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان

مدارک لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر باید فرم درخواست پذیرش را تکمیل و ارسال کنید. پس از تأییدیه، باید در یک آزمون ورودی شرکت نمایید و پس از کسب امتیاز مورد نیاز، مصاحبه برگزار می شود. داشتن مدرک دیپلم 12 ساله، اسکن گذرنامه و عکس نیز ضروری است. اگر دارای رزومه هستند نیز می توانید آن را ارسال کنید. همچنین باید یک مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل داشته باشید.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

صدها هزار دانشجوی بین المللی تصمیم می گیرند تا در مجارستان تحصیل کنند. تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. دانشگاه های برتر این کشور ازجمله دانشگاه پچ، دانشگاه سگد و دانشگاه سملوایز در زمینه پزشکی و دندانپزشکی از سطح بسیار بالایی برخوردار هستند و تعهد اصلی آن ها بر اساس یکپارچگی آموزش و تحقیق است. این موضوع باعث شده است که دانشگاه سملوایز به یک مرکز دانش بین المللی مشهور تبدیل شود.

سوالات متداول

  1. هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

به طور متوسط با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی، شهریه دانشگاه بین 16 تا 18 هزار دلار تخمین زده می شود. هزینه های زندگی نیز تقریباً نسبت به سایر کشورها پایین تر است.

  1. شرایط ورود به دانشگاههای دندانپزشکی در کشور مجارستان چگونه است؟

با پشت سر گذاشتن آزمون های ورودی و مصاحبه می توانید وارد دانشگاه های دندانپزشکی این کشور شوید؛ البته داشتن دیپلم و مهارت زبان انگلیسی نیز ضروری است.

  1. آیا می توان در رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان به رایگان تحصیل کرد؟

اگر از بورسیه تحصیلی استفاده کنید هزینه های شما بسیار کاهش می یابد؛ در این شرایط، تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان به صورت رایگان امکان پذیر خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.