به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

تمامی توضیحات تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کشور فنلاند است. این کشور اروپایی دارای سیستم آموزش عالی بسیار قدرتمند و باکیفیتی بوده و توانسته فارغ التحصیلان ممتازی را به جوامع معرفی کند. در طول سال های اخیر به دلیل این که دانشگاه های فنلاند توانسته اند عملکرد فوق العاده ای از خود نشان دهند، از آن ها به عنوان بهترین دانشگاه های دنیا یاد می شود. از طرفی هم شرایط کار و زندگی در این کشور در حد ایده آل است. با توجه به این گفته ها، بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز به دنبال این هستند که تحصیلات خود در مقطع کارشناسی را در این کشور، ادامه دهند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند باید یک سری اقدامات اولیه انجام شده و زمینه برای تحصیل دانشجویان در این کشور، فراهم شود.

در حال حاضر، بسیاری از دانشجویان به منظور اخذ تابعیت و اقامت در این کشور، بورسیه تحصیلی فنلاند را اخذ کرده و علاوه بر ادامه تحصیل در این کشور، شرایط را برای ادامه زندگی خود در این کشور فراهم می کنند. به منظور آگاهی از نحوه تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور و همچنین شرایط اخذ ویزا و اطلاع از هزینه های تحصیل، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مزیت های تحصیل در فنلاند

دانشگاه های فنلاند دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند و اخذ مدرک از این دانشگاه ها می تواند یک امتیاز برای دانشجویان به شمار آید؛ اما آنچه باعث شده تا تحصیل در این کشور برای بسیاری از دانش آموزان برتر، به عنوان یک هدف باشد، مزایای تحصیل در این کشور است. ازجمله مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه کارت اقامت موقت: یکی از مهم ترین مزایایی که تحصیل در این کشور نسبت به برخی کشورهای دیگر دارد این است که با تحصیل در فنلاند می توان کارت اقامت موقت دریافت کرد. این کارت ها برخلاف ویزای شینگن، دارای ID Number هستند. این کارت ها دارای اعتبار یک ساله بوده و بعد از اتمام این مدت باید آن را تمدید کرد.
 • برخورداری از امکانات رفاهی مناسب: فنلاند ازنظر امکانات رفاهی، جزو 10 کشور برتر دنیا قرار دارد. دانشجویانی که در یکی از دانشگاه های این کشور، ثبت نام کرده باشند می تواند از تمامی امکانات آن نظیر خدمات حمل ونقل، خدمات امداد و نجات، خدمات بهداشتی و درمانی و… بهره مند شوند. دولت این کشور، بستری فراهم کرده تا دانشجویان بتوانند از تمامی امکانات ورزشی در عالی ترین سطح استفاده کنند. بااینکه مؤسسات آموزش عالی این کشور، به صورت مستقل فعالیت می کند، اما به دلیل این که بخشی از بودجه آن ها توسط اداره آموزش وپرورش تأمین می شود، این اداره بر فعالیت های آن ها نظارت دارد. ازاین رو می توان گفت که سطح تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند در بالاترین سطح قرار دارد.
 • آموزش مهارت های اجرایی: به دلیل مدیریت قدرتمندی که در این دانشگاه ها وجود دارد، این مؤسسات به نیازهای جامعه واکنش نشان می دهند. دانشجویان در این دانشگاه ها به گونه ای آموزش می بینند که در آینده بتوانند در زمینه تحصیلی خود، کار کرده و بازار کار مناسبی داشته باشند.
 • برخورداری از امکانات عالی دانشگاهی: دانشگاه های فنلاند دارای بهترین امکانات تحصیلی هستند. به همین دلیل نیز دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند قادرند از امکانات فوق العاده ای بهره مند شوند. این افراد می توانند از کتابخانه های معتبر این دانشگاه ها و همچنین کتابخانه های شهرداری، به صورت آزادانه استفاده کنند. سازمان های مختلف دانشجویی نیز برای این افراد، امکاناتی را در نظر گرفته است.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

شرایط تحصیل در فنلاند

دوره تحصیلی کارشناسی در فنلاند، یک دوره 4 ساله است. ازآنجایی که آموزش ها در این کشور به زبان فنلاندی و سوئدی ارائه می شوند، دانشجویان باید به یکی از این زبان ها تسلط داشته باشند. شما باید به هنگام ثبت نام، مدرکی دال بر تسلط خود به زبان فنلاندی ارائه کنید. این بدان معنا است که فرصتی ندارید تا در این کشور، این زبان را یاد بگیرید؛ پس باید قبل از سفر به این کشور، فکری به حال این مورد کنید.

اگر قصد دارید یک نفر را به عنوان همراه با خود به این کشور ببرید، باید ابتدا ویزای اقامت فنلاند خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید. سپس می توانید برای شخص موردنظر، درخواست ارائه کنید. شما می توانید به هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند، یک کار پاره وقت هم داشته باشید. این کشور این اجازه را به شما می دهد که 10 ساعت در هفته کار کرده و بخشی از هزینه های خود را جبران کنید.

آیا شرایط ادامه تحصیل و گرفتن کارشناسی ارشد در فنلاند وجود دارد؟

دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده اند می توانند در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه تحصیل دهند. البته به منظور تحصیل در این دوره باید دانشجویان غیراروپایی دارای مدرک آیلتس باشند. این مدرک برای دوره ارشد، باید از نوع 5.6 و برای دکترا از نوع 7 است. در ضمن دانشجویان باید با معدل حداقل 15 از 20 توانسته باشند دوره کارشناسی را به اتمام برسانند. دوره کارشناسی ارشد در این کشور، دوره 2 ساله است و دانشجویان می توانند در طول هفته به مدت 20 تا 25 ساعت کار کنند. لازم به ذکر است این مدت در طول تعطیلات به 40 ساعت در هفته افزایش پیدا می کند.

رشته های تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

فنلاند دارای دو نوع دانشگاه است که در هر دوی آن ها، رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی را می توان دنبال کرد.

 • دانشگاه های پلی تکنیک: این دانشگاه ها به زبان انگلیسی، دانشجو می پذیرند. در این مراکز، رشته های کارشناسی به صورت عملی ارائه می شوند و کمتر به بُعد تئوری آن ها پرداخته می شود. مدارکی که از سوی این دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می شوند، چندان مورد تأیید دانشگاه های معمولی نیست. از این رو افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های معمولی را دارند باید چند واحد اضافه نیز پاس کنند؛ اما مدارک ارائه شده از سوی دانشگاه های پلی تکنیک، مورد تأیید وزارت علوم ایران است.
 • دانشگاه های معمولی: تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند در دانشگاه های معمولی، نیاز به داشتن مدرک تسلط به زبان فنلاندی دارد. این دانشگاه ها هم ازنظر مساحت دانشگاه و هم ازنظر تعداد، بیشتر از دانشگاه های پلی تکنیک هستند. به منظور تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها باید مدارک مخصوصی داشته باشید.

رشته های تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

دولت فنلاند قانونی را مصوب کرده است که تحصیل برای دانشجویان خود این کشور، به صورت رایگان است؛ اما این در مورد دانشجویان خارجی صدق نمی کند. البته برخی از دانشجویان به دلیل رتبه علمی قابل قبولی که دارند موفق به اخذ کمک هزینه تحصیلی می شوند؛ اما این موضوع در مورد دانشجویان دوره کارشناسی و ارشد، به ندرت اتفاق می افتد. هزینه های دانشجویان در این کشور به دو دسته هزینه زندگی و هزینه تحصیل تقسیم بندی می شود. هزینه تحصیل با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه دانشجویان، متفاوت است. هزینه زندگی دانشجویان در این کشور نیز به محل زندگی و امکاناتی که در اختیار دارند بستگی دارد.

نحوه کسب ویزا در مقطع کارشناسی در فنلاند

دانشجویان به منظور اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند باید مدارکی را تهیه کرده و ارائه دهند. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • گذرنامه معتبر ملی
 • گذرنامه های قبلی
 • دو قطعه عکس
 • اثبات پذیرش دانشگاه
 • پوشش بیمه درمانی
 • گواهی ازدواج و گواهی تولد هر فرزند
 • سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (IELTS)
 • تعهدنامه پدر و مادر
 • نامه تمکن مالی به مبلغ 10000 یورو
 • گواهی اعطای بورس تحصیلی

 

سؤالات متداول

 1. آیا می توان بدون داشتن مدرک زبان، در دانشگاه های فنلاند تحصیل کرد؟

اخذ ویزا و تحصیل در فنلاند بدون داشتن مدرک زبان، امکان پذیر است. برای این کار باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید.

 1. هزینه تحصیل در فنلاند در چه حدود است؟

این هزینه ها بسته به رشته و دانشگاه از 8 تا 15 هزار یورو، متغیر است.

 1. آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟

چنانچه بتوانید در دانشگاه های دولتی این کشور قبول شوید و به زبان فنلاندی تحصیل کنید، می توانید به صورت رایگان تحصیل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.