به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

توضیحات تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان | شرایط و هزینه های تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی است که افراد می توانند برای ادامه تحصیل از خدمات آن استفاده کنند؛ به همین علت نیز تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان، طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیاری از مردم از سراسر جهان برای گرفتن مدرک تحصیلی خود، راهی مجارستان می شوند. مجارستان از آن دسته کشورهایی است که علاوه بر آنکه خدمات آموزشی بسیار فوق العاده ای را به دانشجویان ارائه می دهد، فرهنگ بسیار پر جنب و جوشی دارد و جزو کشورهای تاریخی و مهاجر پذیر نیز به حساب می آید؛ بنابراین کسانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان اقدام می نمایند، می توانند از فرهنگ زیبای مردم جامعه نیز لذت ببرند و روزهای زیبایی را در دوره تحصیلی خود تجربه کنند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در سال های اخیر، حدود 10 هزار نفر دانشجو در رشته های مختلفی از دانشگاه های مختلف کشور مجارستان، مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کرده اند و در این میان تعداد کسانی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند، بسیار بیشتر از دیگران است.

برخی از کشورهای مطرح جهان مانند: آلمان، سوئد، نروژ و… دارای شرایطی هستند که باعث می شود تا فضای رقابتی سنگینی در میان دانشجویان ایجاد شود و این در حالی است که با وجود آنکه کشور مجارستان دانشگاه های بسیار خوب و سطح کیفی بسیار بالایی نیز دارد، هیچگونه فضای رقابتی را در میان دانشجویان ایجاد نمی کند. به همین خاطر نیز بیشتر کسانی که دوست دارند در مقطع کارشناسی و دیگر مقاطع تحصیلی خود از امکانات پیشرفته آموزشی استفاده کنند و دچار درگیری های فضای رقابتی نشوند، می توانند اقدامات قانونی لازم را در جهت تحصیل در کشور مجارستان انجام دهند. بنابراین باید اطلاعات لازم را در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان به دست آورید تا در مدت زمان کوتاه تری و با سرعت بیشتری، روند بررسی پرونده تحصیلی شما آغاز گردد. در ادامه مطلب به چند مورد از مهم ترین نکات و موضوعات تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان اشاره می کنیم.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی

همانطور که اشاره کردیم، تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان دارای طرفداران بسیار زیادی است و شرایط رقابتی نسبتا دشوار تحصیلی نیز در این کشور وجود ندارد. مدارک علمی اکثر دانشگاه های کشور مجارستان مورد تایید سازمان های جهانی قرار گرفته است و تمامی افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان هستند، می توانند به طور مستقیم مدرک را به دیگر کشور های اروپایی منتقل کنند. از آنجایی که مجارستان در پی آن است که دانشجویان زیادی را جذب کند و آن ها را مورد تعلیم قرار دهد، تمامی مدارک تحصیلی را به دو زبان آلمانی و انگلیسی به محصلان ارائه می دهد.

در سال های اخیر، تعداد زیادی از دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه های مجارستان را افراد چینی، ایرانی و کانادایی تشکیل دادند. به چند مورد از اساسی ترین مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان اشاره می کنیم:

 1. از آنجایی که کشور مجارستان جزو کشور های اتحادیه اروپا به حساب می آید، تمامی متقاضیان بعد از اخذ ویزای خود می توانند آن را به دیگر کشور های اروپایی انتقال دهند و به راحتی برای ادامه تحصیل یا اشتغال، کشور اروپایی دیگری را انتخاب کنند.
 2. از دیگر مزایای تحصیل در مجارستان آن است که امکان ارائه تعلیم و آموزش به زبان انگلیسی برای تمامی افراد وجود دارد و نیازی نیست تا افراد حتما زبان بومی این کشور را یاد بگیرند.
 3. در مجارستان تدریس تمامی رشته های علوم پزشکی و توانایی تحصیل در رشته های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام می شود.
 4. امکانات تحصیلی و خدمات رفاهی در این کشور بسیار بالا است اما هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان زیاد نیست و هزینه تحصیلی از بسیاری کشورهای اروپایی دیگر، کمتر است.
 5. امکان ورود به دانشگاه با مدرک دیپلم متوسطه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان وجود دارد.
 6. دوره های زبان انگلیسی در تمامی دانشگاه ها و کالج های مجارستان ارائه می شود.
 7. امکان مسافرت بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای اروپایی و حوزه شینگن برای دانشجویان دانشگاه های مجارستان وجود دارد.
 8. یکی دیگر از امکانات این کشور، امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل دانشجویان است.
 9. امکان اشتغال به کار در اروپای غربی و حوزه شینگن وجود دارد.
 • از خدمات رفاهی دیگری که در کشور مجارستان وجود دارد، ارائه بیمه درمانی اجباری در طول تحصیل برای دانشجویان است.

روش های اسکان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

یکی از چالش ها و مسائل بسیار مهمی که در رابطه با تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان وجود دارد، آن است که باید شرایط اسکان دانشجویان مشخص شود. روش های اسکان برای تحصیل در کشور مجارستان متفاوت است و نمی توان تنها به یک مورد اشاره کرد و یک روش را برای اسکان به عموم متقاضیان تحصیل در این کشور پیشنهاد داد. به همین خاطر نیز به چند مورد از رایج ترین روش های اسکان برای تحصیل در کشور مجارستان اشاره می کنیم:

 • خوابگاه دانشجویی دانشگاه: این روش یکی از بهترین روش های ممکن برای دانشجویانی است که برای تحصیل به این کشور می روند؛ اما معمولا همه دانشگاه ها به تمام دانشجویان این خدمات را ارائه نمی کنند.
 • اجاره آپارتمان: شما می توانید به تنهایی و یا به همراه دوستان خود برای اجاره کردن آپارتمان اقدام نمایید. هزینه های اجاره آپارتمان ها معمولا با توجه به دسترسی های شهری و امکاناتی که دارند، متفاوت است.
 • اجاره اتاق یا سوییت: اگر یک نفر یا دو نفر هستید و می خواهید هزینه زیادی را بابت اسکان در دوره تحصیل نپردازید، می توانید برای اجاره اتاق یا سوییت کوچک اقدام نمایید.

روش های اسکان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان

در حالت کلی شما حتی می توانید برای یافتن اسکان مناسب و دانشجویی از دانشگاه خود کمک بگیرید. این موضوع کاملا صحت دارد که برخی از دانشگاه های مجارستان خدمات خوابگاهی ارائه نمی دهند اما مسلما در صورت تقاضای دانشجویان، دانشگاه ها می توانند خانه و یا اتاق هایی را به دانشجویان معرفی نمایند. اگر می خواهید اتاق یا خانه اجاره کنید باید در همان ابتدا کرایه 2 ماه را پرداخت نمایید. اگر آپارتمان یا اتاقی که اجاره می کنید، منظم و تمیز بماند، بر اساس قانون این کشور صاحب خانه موظف است تا این پول را پس از انقضای مدت اجاره نامه به شما بازگرداند.

سوالات متداول

 1. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان باید چه مدارکی را به همراه داشته باشیم؟
 • نامه تایید دانشگاه در مورد پذیرش شما
 • اثبات بیمه درمانی
 • تمکن مالی (اثبات بودجه کافی برای تامین هزینه های زندگی)
 • فرم درخواست ویزا
 • ترجمه رسمی اصل دیپلم دبیرستان
 • ترجمه رسمی ریز نمر ات سه سال دبیرستان
 • سند ملکی به نام پدر، مادر و یا خود دانشجو
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • رزرو خوابگاه
 • اثبات پرداخت شهریه
 • بیمه مسافرتی
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار یک سال
 • سه قطعه عکس رنگی

 

 1. کدام دانشگاه های مجارستان، مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

 

 1. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان چه شرط معدلی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجارستان، هیچگونه شرط معدلی تعیین نشده است و داشتن آخرین مدرک تحصیلی برای ورود به دانشگاه های این کشور کافی است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.