به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در نوا اسکشیا

 شرایط لازم برای تحصیل در نوا اسکشیا

نوا اسکشیا، کبک و انتاریو از اولین استان هایی بودند که به کنفدراسیون کانادا ملحق شدند. این استان ۱ میلیون نفر جمعیت دارد و دارای ۳۸۰۰ جزیره ساحلی است. بزرگترین شهر این استان هلیفکس است که حدود ۴۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و مرکز سیاسی و اقتصادی این استان محسوب می شود. این استان محل دسترسی به اقیانوس اطلس است و یکی از بندر های دریایی اصلی کانادا به شمار می آید. سالانه حدود ۳۰۰۰ مهاجر به استان نوا اسکشیا وارد می شوند. به جهت کمک به جذب مهاجر متخصص، این استان در برنامه انتخابی دولتی خاصی شرکت دارد که باعث جذب مهاجر و دانشجویان خارجی برای تحصیل در نوا اسکشیا می‌شود. نوا اسکشیا به دلیل برخوردار بودن از دانشگاه های معتبر بین المللی، تبدیل به یکی از اهداف تحصیلی دانشجویان از سراسر دنیا شده است. بسیاری از دانشجویان بین الملل با این هدف که در آینده بتوانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند، دانشگاه های این استان را انتخاب می کنند.

فرهنگ مردم نوا اسکشیا

مردم این استان به مهمان نوازی معروف اند. یکی از ویژگی های مثبتی که این محل را مناسب برای تحصیل در نوا اسکشیا می کند چند فرهنگی بودن این استان است به طوری که اسکاتلندی ها، فرانسوی ها و سیاه پوستان زیادی در آن ساکنند. در شهر های مرزی این استان اقوام هنرمند زیادی زندگی می کنند و مرکز نوا اسکشیا جایگاه ضیط و پخش بسیاری از موزیک ها و فیلم های معروف کانادا و سراسر دنیا است.

موقعیت جغرافیایی

نوا اسکشیا و جزیره پرنس ادوارد از استان های ساحلی کانادا هستند. بخش شبه چزیره ای نوا اسکشیا از طریق باریکه ای به نام تنگه چیگ نکتپ به سرزمین کنونی کانادا وصل شده است. این استان جزء استان های واقع بر اقیانوس اطلس است.

فرهنگ مردم نوا اسکشیا

تحصیل در نوا اسکشیا

دانشگاه های نوا اسکشیا به دلیل بهره مندی از آزمایشگاه های پیشرفته و تخصصی برای رشته های مهندسی، پزشکی و علوم پایه گزینه مناسبی برای تحصیل است. در دانشگاه های این استان به علت تمرکز بر پروژه های علمی بسیاری از دانشجویان علاقمند مورد حمایت مالی و معنوی اساتید و دانشگاه قرار می گیرند. شما می توانید بعد از تحصیل در نوا اسکشیا و با طی مراحل لازم قانونی، مجوز کار دریافت کنید و شانس گرفتن اقامت کانادا را برای خود افزایش دهید.

 شرایط لازم برای تحصیل در نوا اسکشیا

  • داشتن معدل بالای ۱۵
  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی معتبر بین المللی
  • ارائه دادن ریز نمرات مرحله تحصیلی قبلی
  • داشتن توصیه نامه و انگیزه نامه تایید شده توسط دانشگاه مبدا

برای اخذ پذیرش و تحصیل در نوا اسکاشیا لازم است که پس از تعیین دانشگاه هدف، با یکی از اساتید گروه آموزشی مرتبط به رشته تان از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و رزومه، مدرک زبان و مدارک مربوط به دوره قبلی تحصیلی تان را برای او بفرستید. چنانچه یکی از اساتید شما را تایید کند می توانید به عنوان دانشجوی بین الملل در دانشگاه منظور ثبت نام کنید. در مرحله بعد باید منتظر نامه پذیرش دانشگاه که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود بمانید و بعد برای گرفتن ویزای تحصیلی و ارسال مدارک مورد نیاز از یکی از سفارت خانه های کانادا در یکی از کشور های مجاور ایران، نوبت قبلی گرفته و سپس مراجعه کنید. لازم به یادآوری است که برای تحصیل در نوا اسکشیا باید حداقل از ۴ الی ۵ ماه قبل از آغاز ترم جدید تحصیلی برای اخذ پذیرش اقدام کنید در غیر این صورت ممکن است یک ترم را از دست بدهید.

رشته های تحصیلی دانشگاه های نوا اسکشیا

رشته های تحصیلی دانشگاه های نوا اسکشیا

در این استان دانشگاه های متعددی که دارای رنک علمی بالایی هستند وجود دارد به همین دلیل درباره پیدا کردن دانشگاه مرتبط با رشته خود نباید دغدغه داشته باشید. در اینجا به معرفی سه تا از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در نوا اسکشیا و رشته هایی که در آن ها تدریس می شوند می پردازیم.

دانشگاه دالهازی: این دانشگاه که در شهر هالفیکس است، بر حفظ ارتباط با جامعه و فعالیت های میان رشته ای تمرکز می کند. به همین دلیل فعالیت های میدانی و تحقیقاتی در کنار ورزش های پیشرفته مورد توجه خاصی قرار دارد. رشته های پرطرفداران این دانشگاه پزشکی، گرایش های مهندسی، هنر، علوم اجتماعی و معماری هستند.

 

دانشگاه آکادیا: این دانشگاه در ولفویل واقع شده است و حدود ۱۵٪ از جمعیت این دانشگاه، دانشجویان بین المللی می باشند. تعداد زیادی از دانشجویان در محل خود دانشگاه زندگی می کنند که از لحاظ صرفه جویی در هزینه ها بسیار به صرفه است. از رشته های تحصیلی شاخص این دانشگاه می توان به مدیریت بازرگانی، علوم محیطی و موسیقی اشاره کرد.

 

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر: این دانشگاه در سال های اخیر مقام دوم در رده ارشد را از آن خود کرده است و برنامه های تحقیقاتی توسعه یافته ای با حمایت مالی فراوان دارد. از جملع رشته های قوی این دانشگاه می توان گرایش های مهندسی، مطالعات موسیقی، سیستم های اطلاعاتی و مدیریت بازرگانی را نام برد.

هزینه های تحصیل در نوا اسکشیا

یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی موضوع هزینه های زندگی در کانادا است. اخیرا یکی از برنامه های مهم سیاستی کشور کانادا جذب دانشجویان مستعد خارجی است. در راستای همین برنامه ریزی دولت کانادا، هر ساله از بودجه کشور مبلغ قابل توجهی را برای هزینه های تحصیل دانشجویان خارجی در نظر می گیرد. به همین دلیل هزینه تحصیل برای دانشجویانی که رزومه قوی ای داشته باشند و بتوانند نظر استاد مربوطه را جلب کنند رایگان خواهد بود. البته که سایر دانشجویان نیز می توانند از طریق وام هایی که توسط بانک ها ارائه می شود دوران تحصیل خود را راحت تر طی کنند.

قیمت مسکن در این استان نسبت به سایر استان های کانادا بسیار پایین است و به همین دلیل هزینه های کلی زندگی نیز ناچیز است. به طور مثال میانگین قیمت یک خانه دو طبقه در مرکز این استان ۱۴۳۰۰۰ دلار است در حالی که در شهر های دیگر کانادا با دو برابر این مبلغ می توان خانه ای پیدا کرد.

دولت نوا اسکشیا

دولت نوا اسکشیا، دارای یک مجلس انتخابی دموکراتیک است که در هلفیکس واقع شده است و شامل ۵۲ نماینده است. طبق قوانین دولتی، تمام شهروندان می توانند از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی استفاده کنند البته لیست خدمات غیر رایگان نیز برای عمل ها یا مراقبت های غیر ضروری وجود دارد که در هر استان متفاوت است.

 

سؤالات متداول:

  • کالج های برتر برای تحصیل در نوا اسکشیا کدام اند؟

جامعه کالج نوا اسکشیا (که دارای ۱۳ پردیس و ۶ مرکز یادگیری است و توسط مؤسسات ملی معتبر اداره می شود.) ، کالج هنر های زیبا (که برنامه های هنر های زیبا، تاریخ هنر و طراحی را ارائه می دهد) .

  • بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در نوا اسکشیا در رشته های مهندسی کدام اند؟

دانشگاه دالا هوسی، دانشگاه آکادیا، دانشگاه کیپ برتون و دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

  • آیا برای دانشجویان بین الملل امکان گرفتن وام یا هرگونه کمک مالی دیگری وجود دارد؟

دریافت وام برای دانشجویان خارجی تفاوتی با شهروندان این استان ندارد. طیف متنوعی از وام ها توسط بانک ها، سازمان ها و مؤسسات دولتی مختلف یا تشکل های دانشجویی به افراد ارائه می شود.

  • آب و هوای نوا اسکشیا چطور است؟

این استان دارای آب و هوای معتدلی است و به علت مجاورت با اقیانوس اطلس گاهی اوقات دچار تغییرات ناگهانی آب و هوا می شود.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.