به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

از آنجا که چشم انداز تحصیل در نیوزلند با تغییرات مداوم مواجه است، آموزش باکیفیت، به یک موضوع مهم تبدیل شده است. جامعه دانشجویی هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ جغرافیایی به طور قابل توجهی در حال گسترش و تنوع است و همین امر سبب شده تا در سطح جهانی رقابت در عرصه دانشگاهی، رضایت دانشجویان از کیفیت تدریس و سطح دانشگاه ها از اهمیت راهبردی برخوردار شود؛ چراکه دانشجویان به عنوان مصرف کنندگان اصلی از فعالیت های نظام تحصیل در نیوزلند، همواره در حال پردازش و تجزیه و تحلیل اطلاعات حاصل از محیط در راستای کیفیت خدمات و آموزش های دریافتی خود هستند. امروزه دانشجویان در جستجوی مؤسساتی هستند که به آنها خدمات منحصر به فرد و تجربیات آموزشی مؤثرتر ارائه کنند.

چرا تحصیل در نیوزلند؟

مهاجرت به نیوزلند تحصیل در این کشور یک تجربه فراموش نشدنی و به سختی کشورهای دیگر نیست.  نیوزیلند واقعاً دارای همه چیز است؛ موسسات تحصیل در نیوزلند و دانشگاه های معتبر، کیفیت بالای زندگی، جوامع متنوع، مناظر طبیعی خیره کننده و شهرهای پرجنب و جوش، همه در یک منطقه نسبتاً جمع و جور. هشت دانشگاه در نیوزیلند وجود دارند که همگی آموزش باکیفیت بالا ارائه می دهند. هر ۸ دانشگاه  بین 500 دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS قرار دارند که نشان دهنده کیفیت بالای آموزش در این کشور است. دانشگاه اوکلند در رتبه ۸۲ قرار دارد و پس از آن دانشگاه اوتاگو در رتبه ۱۵۱ قرار دارد.

چارچوب صلاحیت نیوزلند (NZQF) در قلب سیستم تحصیل در نیوزلند است که تضمین کننده حفظ استانداردهای کیفیت است. بسیاری به خاطر کوچکی اندازه های کلاس در نیوزلند خوشحال هستند چرا که سطح خوبی از تعامل دانش آموزان / معلم را به همراه دارد.

چرا تحصیل در نیوزلند؟

یک مزیت بزرگ برای تحصیل در نیوزیلند، رویکرد منحصر به فرد آموزشی آن است. دانش آموزان در این کشور تشویق می شوند که به عنوان یک فرد فکر کنند و راه حل های خودشان را پیدا کنند. این بدان معنی است که افراد بسیاری در حین تحصیل در کشور، می توانند نقاط قوت و ایده های خاص و منحصر به فرد خود را توسعه می دهند.

شما می توانید در نیوزیلند در تمام سطوح سنتی تحصیل کنید؛ کارشناسی(لیسانس) ، کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و دکترا. گزینه هایی برای کسب صلاحیت های خاص، مانند Graduate Diplomas و Honours وجود دارد. این دوره ها به طور کلی یک سال طول می کشد.

کودکان نیوزلندی می توانند از سن 5 سالگی برای تحصیل اقدام کنند، اما در 6 سالگی به صورت قانونی وارد سیستم آموزشی می شوند که تا ۱۶ سالگی ادامه دارد. دانش آموزان در مقطع ابتدایی از یک پایه قوی در سواد و یک برنامه درسی مشخص و متعادل بهره مند می شوند. از سن 11 سالگی وارد دوره متوسطه می شوند و در طول دو سال با موضوعات تخصصی جهت آماده سازی برای دوره دبیرستان آشنا می شوند. پس از اتمام مقطع متوسطه و از سن 13 تا 18 سالگی (حدود 5 سال) وارد مقطع دبیرستان شده که بر یادگیری موضوع محور با فرصت های رو به رشد و تکمیل مهارت ها متمرکز است.

البته  در نیوزیلند نظام  نوین  آموزشی  (NQF) جایگزین  نظام  قبلی  شده  است که دانش آموز از سال  یازدهم به بر اساس نظام  Modular، حق  انتخاب  دروس  دلخواه  خود را دارد و با موفقیت  در امتحانات  در نظام  جدید آموزشی  فقط  یک  نوع  دیپلم  دبیرستان (National Certificate) دریافت  می کند.

نظام  آموزشی NQF تمام  دوره  پیش  دانشگاهی، دانشگاهی  و تحصیلات  تکمیلی  را تحت  پوشش  قرار می دهد و از این  رو کلیه  تحصیلات  به  نظام  واحدی  تبدیل  شده  است.

زبان های انگلیسی و مائوری به عنوان زبان رسمی و رایج این کشور هستند. اکثر دوره های آموزشی در هر سه سطح به زبان انگلیسی برگزار می شود و اگر زبان مادری شما، انگلیسی نباشد باید به نوعی تسلط خود بر زبان انگلیسی را نشان دهید در غیر این صورت، کلاس هایی برای بهبود مهارت زبان شما توسط مؤسسات برگزار می شود.

رشته های تحصیلی در نیوزلند

رشته های تحصیلی در نیوزلند

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور نیوزلند به طور معمول 3 الی 4 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال و در مقطع دکترا 3 تا 5 سال است. دانشگاه های نیوزلند به خوبی شناخته  شده هستند. شما می توانید در نیوزیلند، در هر یک از رشته های تحصیلی زیر مطالعه کنید:

انیمیشن

مهندسی

پزشکی

مطالعات تجاری

جنگلداری مهندسی

غذا و مهمان نوازی

فن آوری اطلاعات و علوم رایانه

کشاورزی: مهمترین صنعت نیوزلند است و بسیاری از بخش های آن شاهد کمبود نیروی ماهر است.

هنر و طراحی

پرستاری

مدیریت کسب وکار

مراقبت های بهداشتی

مدیریت ورزشی

طراح مد

این کشور برای رشته های فن آوری اطلاعات، علوم رایانه و انیمیشن شهرت دارد. انیمیشن محبوب ترین رشته در نیوزیلند است!  اما رشته های دیگری نیز مانند کلیه رشته های مهندسی،  MBA، ریاضیات، معماری، تاریخ هنر، مطالعات توسعه، علوم سیاسی، فیزیک، فلسفه، مطالعات ادیان و … نیز در دانشگاه های این کشور آموزش داده می شود.

بهترین دانشگاه های نیوزلند

یکی از موارد مهم در انتخاب دانشگاه، رتبه دانشگاه و رشته های تحصیلی است که بر این اساس دانشگاه اوکلند به عنوان بزرگ ترین و معتبرترین دانشگاه کشور نیوزلند و دانشگاه بین المللی، دانشگاه اوتاگو، قدیمی ترین موسسه تحصیل در نیوزلند و یکی از زیباترین دانشگاه های جهان، دانشگاه صنعتی اوکلند، دانشگاه کانتربری به عنوان چهار دانشگاه برتر این کشور رتبه بندی شده اند و در رده های بعدی نیز دانشگاه های لینکلن، مسی، ویکتوریای ولینگتون و دانشگاه وایکاتو قرار دارد.

شرایط کاری در نیوزلند

شرایط کاری در نیوزلند

طبق قوانین و مقررات فعلی، هر دانشجوی بین المللی می تواند با ویزای تحصیلی به صورت پاره وقت 20 الی 30 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام وقت در روزهای تعطیل به کار بپردازد. امکان فعالیت به صورت کارفرما یا خود اشتغالی برای دانشجوی بین المللی وجود ندارد و فقط می تواند به صورت کارگر یا کارمند به کار مشغول شود.

 

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند، این امکان را دارندکه به صورت تمام وقت در مؤسسات کاری به عنوان پژوهشگر، کار کنند.

پس از اتمام تحصیل نیز، دانشجو یک سال فرصت دارد تا بتواند با پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی، ویزای تحصیلی را به ویزای سه ساله کاری تبدیل کرده و اقامت خود را تمدید نمایند. هنگام دریافت ویزای کاری،  باید شماره مالیاتی (IRD) نیز دریافت نمود.

مدارک لازم برای تحصیل در نیوزلند

معیار شایستگی عمومی برای تحصیل در کشور نیوزیلند به شرح زیر است:

مدرک زبان انگلیسی: در هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی  ارشد، متقاضی باید حداقل امتیاز ۶/۶ را کسب کند (نمره بستگی به دوره و دانشگاه دارد) .

گواهی 12 سال تحصیل در مقاطع بتدایی و دبیرستان: سوابق آموزشی مناسب فاکتور تأثیرگذاری برای اخذ پذیرش است.

رزومه تحصیلی و غیرتحصیلی برای هر موفقیتی اعم از درسی و غیر درسی

توصیه نامه از اساتید

انگیزه نامه تحصیلی که باید توسط خود دانشجو نوشته شود

هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee

تمامی مدارک رزومه، باید ترجمه رسمی شده باشند؛ از جمله مدرک تحصیلی

اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات در کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه رسمی

مدارکی دال بر تمکن مالی

 

  • بعد از تحصیل در نیوزلند می توان اقامت دائم گرفت؟

اگر بعد از پایان تحصیل در نیوزلند، بتوانید شغل مناسبی پیدا کنید، می‌توانید اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنید. همچنین اگر بعد از 5 سال جزء نیروی ماهر و متخصص محسوب شوید، می توانید تابعیت این کشور را کسب کنید.

  • هزینه تحصیل در نیوزلند چقدر است؟

تحصیل در نیوزلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران تر و هم سطح استرالیا است؛ اما برای دانشجویان ایرانی هزینه های کمتری دارد. این هزینه ها با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و مقطع تحصیلی متفاوت است. در مقطع دکترا هزینه کمتر است به خاطر اینکه بخشی از آن توسط دولت پرداخت می شود.

  • آیا تحصیل در نیوزلند نیاز به اخذ ویزا دارد؟

اگر کمتر از سه ماه قصد تحصیل دارید نیاز به ویزای دانشجویی ندارید اما در صورتیکه قصد تحصیل در کشور نیوزلند برای دوره های بیش از 3 ماه را دارید؛ باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.