به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

تحصیل در هندوستان

تحصیل در هندوستان

در زمینه رشته هاي غیر پزشکی در کشور هندوستان دو گزینه و جود دارد که در این فرصت به بخشی از آنها اشاره خواهد شد.در حالت کلی در این کشور دو گرایش غیر پزشکی وجود دارد؛ یکی زیر مجموعه مهندسی و دیگري زیر مجموعه رشته ها و دوره هاي علوم و علوم انسانی می باشد.

رشته هاي مهندسی داراي دوره هاي چهار ساله در لیسانس و دوره هاي دو ساله در مقطع فوق لیسانس می باشند. این رشته ها در هندوستان به عنوان دوره هاي پیشرفته یا تخصصی نیز شناخته شده اند و لذا قوانین خاصی در زمینه صدور پذیرش این رشته ها براي دانشجویان خارجی وجود دارد و علاوه بر این شهریه این دوره ها براي دانشجویان خارجی بسیار بالاست.

رشته هاي علوم که همواره از استقبال بیشتري از سوي دانشجویان خارجی برخوردار بوده اند، داراي تنوع بسیار بالایی نیز می باشد.رشته هاي علوم در مقطع لیسانس سه ساله و در مقطع فوق لیسانس دو ساله می باشند ولی از نظر ارزشیابی این دوره ها معادل لیسانس چهار ساله مورد تائید وزارت علوم قرار خواهد گرفت. مقطع دکترا نیز شامل هیچ کلاس یا آزمون ورودي نمی شود و دانشجویان می توانند در هر یک از این رشته ها با خاتمه مقطع فوق لیسانس ضمن برقراري ارتباط با استاد راهنما و توافق بر سر محتواي پایان نامه به انجام پژوهش بپردازند.لازم به ذکر است که مدت این تحقیقات باید حداقل دو سال و حداکثر پنج سال باشد. یعنی دانشجو زود تر از دوسال مجاز به ارائه پایان نامه نمی باشد و بعد از پنج سال هم تنها در صورت صلاح دید استاد راهنما مجاز به ادامه پژوهش ها میباشد.

کارشناسی ارشد

شرایط عمومی جهت شرکت در کارشناسی ارشد

جهت شرکت دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد (همانند کارشناسی) هیچ شرط خاصی ندارد. فقط کافیست متقاضی دارای مدرک کارشناسی در رشته ای مرتبط باشد و دانشگاه نیز در دوره مورد نظر ظرفیت داشته باشد. صدور پذیرش و ثبت نام نیز بر مبنای اولویت زمانی انجام می گیرد.

1) MBA: جایگاه MBA در دنیای امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای داخل و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد. در صورتی که زمینه شغلی مد نظر شما باشد، با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمانها نیز مواجه شده است میتوان به بازار کار بکر و دست نخورده آن نظر داشت.

قابلیتهای شما را و تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادرنخواهد بود به راحتی از روی تخصص شما عبور کند

دکترا

متقاضیان این مقطع بایستی دارای مدرک فوق لیسانسو ترجیحا مدرک زبان انگلیسی طول این دوره 3 تا 4 سال می باشد. هزینه تحصیل در هندوستان در این مقطع سالانه 1000 تا 5000 دلار خواهد بود.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.