به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید

آشنایی با تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقاطع مختلف و بررسی آن

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، یکی از روش های مهاجرت تحصیلی برای افرادی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند. با استفاده از این روش، دانشجویان می توانند تحصیلات دانشگاهی خود را از ابتدا در بهترین دانشگاه های کانادا آغاز کنند. در اینجا قصد داریم با شرایط تحصیل در کانادا با استفاده از مدرک دیپلم بیشتر آشنا شویم و کلیه اطلاعات ضروری و مهم در این زمینه را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

آیا امکان مهاجرت به کانادا با مدرک دیپلم وجود دارد؟ این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که مهاجران و دانشجویان به دنبال پاسخ آن هستند. در پاسخ این سوال باید گفت: بله، افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق مدرک دیپلم دارند؛ می توانند در دوره های مقطع فوق دیپلم و لیسانس مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر این؛ با استفاده از مدرک دیپلم می توان برای تحصیل در کالج های کانادا و دوره های کو آپ کانادا اقدام کرد. برای بررسی بیشتر این موضوع بهتر است تحصیل در هر یک از روش های فوق را تشریح کنیم.

تحصیل در کالج های کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در کالج های آن امکان پذیر است. کالج های کانادا می توانند دوره های عملی را به متقاضیان آموزش دهند. بنابراین فرد پس از دریافت مدرک از یکی از کالج های کانادا می تواند وارد بازار کار شود. برخی از کالج های معتبر در کانادا شامل موارد زیر است:

 • کالج سنکا در تورنتو

این کالج دوره هایی مربوط به حسابداری، تجارت بین الملل، علوم کامپیوتر، مدیریت پروژه، زیست فناوری، بازاریابی و … ارائه می دهد. دوره های این کالج به صورت تمام وقت و پاره وقت برگزار می شود.

 • کالج جورج براون در تورنتو

کالج جورج براون دوره هایی مربوط به هتل داری، مهندسی، علوم بهداشتی، آشپزی و فناوری ساخت را برگزار می کند.

 • کالج سنتینیال در تورنتو

کالج سنتینیال دوره های مختلفی در زمینه علوم مهندسی، هتلداری، هنر، تجارت و بازرگانی، مطالعات اجتماعی، حمل و نقل برگزار می کند.

 • کالج رد ریور منیتوبا

برنامه های آموزشی کالج رد ریور بسیار زیاد است و تنوع بالاتری نیز دارد. در حال حاضر این کالج دارای 200 برنامه آموزشی برای متقاضیان است.

تحصیل در کالج های کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

یکی دیگر از روش های مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم، اقدام برای تحصیل در مقطع کارشناسی است. برای این روش فرد متقاضی باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 و مدرک دیپلم با معدل بالا داشته باشد. همچنین اثبات نماید که تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه ها و زندگی در کانادا را دارد. در این روش گپ تحصیلی کمتر از 3 سال، بسیار حائز اهمیت است. دانشجویان در صورتی که پذیرش شوند؛ می تواند در هفته به مدت 20 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید هزینه ایی در حدود 12 هزار تا 18 هزار دلار را به طور سالانه پرداخت نماید.

تحصیل در دوره های کو آپ کانادا با مدرک دیپلم

دوره های کو آپ کانادا از دوره های بسیار محبوب و پر طرفدار این کشور به شمار می آیند که امکان تحصیل در کانادا با مدرک دپیلم را فراهم می کند. دوره کو آپ از دو بخش تحصیل و کار تشکیل شده است. فرد در ابتدا مشغول به تحصیل در رشته مورد نظر می شود. سپس در دوره های عملی آن مهارت کسب می کند. دوره های کو آپ در کانادا رشته هایی زیر را شامل می شود:

 • پرستاری
 • IT
 • مدیریت هتلداری
 • بازاریابی دیجیتالی
 • علوم کامپیوتر
 • طراحی داخلی

افرادی که در دوره های کو آپ کانادا شرکت می کنند؛ هزینه‌ای در حدود 12 هزار دلار تا 25 هزار دلار با توجه به دوره پرداخت می کنند. علاوه بر این؛ افراد پس از شرکت در دوره های عملی می توان از 2 هزار تا 3 هزار دلار درآمد به دست بیاورند.

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم دارای دو شرط کلی است. متقاضیان تحصیل با مدرک دیپلم باید این دو شرط را مهیا کرده و برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمایند:

 • مدرک دپیلم با معدل بالا همراه با ریز نمرات

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند؛ در این روش باید معدل بالا و ریز نمرات بالایی داشته باشند. در صورتی که متقاضی نمرات پایینی داشته باشد؛ شانس زیادی برای پذیرش نخواهد داشت.

 • عدم وجود گپ تحصیلی زیاد

فرد مقاضی باید کمتر از 3 سال گپ تحصیلی داشته باشد. منظور از گپ تحصیلی این است که بین اخذ مدرک تحصیلی و اقدام برای مقطع تحصیلی بعدی، فاصله ایی کمتر از 3 سال وجود داشته باشد. در صورتی که فاصله زیادی بین مقاطع تحصیلی ایجاد شده باشد؛ احتمال پذیرش متقاضی کمتر می شود.

مدارک لازم جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در کانادا مدارک زیادی نیاز ناست. اما از طریق ریز نمرات و معدل دیپلم، سطح علمی دانشجو سنجیده می شود. مدارک لازم برای اقدام از طریق دیپلم شامل موارد زیر می شود:

 • مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5
 • ارائه مدرک دیپلم همراه با ریز نمرات
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی

مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا، مزایایی را برای افراد در پی دارد. فرد متقاضی با استفاده از مدرک دپیلم می تواند وارد خاک کانادا شود و آموزش های عملی در رشته مورد نظر را فرا بگیرد. هزینه آن نسبت به سایر مقاطع تحصیلی پایین تر است. علاوه بر این؛ فرد پس از گذراندن دوره های مربوطه می تواند جذب بازار کار شود و کسب درآمد کند. این موارد را می توان جزء مهم ترین مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم بر شمرد.

مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و کار دانشجویی

افرادی که برای تحصیل در کانادا اقدام کرده اند؛ می توانند در هفته 20 ساعت مشغول به کار شوند. این افراد باید مجوز کار دانشجویی در کانادا را دریافت نمایند و پس از آن می توانند به آسانی در کانادا مشغول به کار شوند و برخی از هزینه های خود را از این طریق پرداخت نمایند.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم یکی از روش های جذاب و پر طرفدار برای مهاجرت تحصیلی به کانادا است. این روش جزء روش های مهاجرتی آسان و کم هزینه محسوب می شود. علاوه بر این؛ فرد می تواند از این طریق به طور عملی نیز تجربه کسب کند. بنابراین فرد پس از اتمام تحصیلات با اقدام برای ویزای کاری کانادا می تواند مشغول به کار در خاک کانادا شود. برای آشنایی با پولساز ترین رشته ها در کانادا به لینک مربوطه مراجعه کنید.

سؤالات متداول:

 • آیا با مدرک زبان فرانسه نیز می توان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کرد؟

بله، افرادی که مدرک زبان فرانسه DELF یا DALF دارند نیز می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند.

 • با تحصیل در کانادا می توان اقامت دائم کانادا را به دست آورد؟

خیر، هیچ کدام از روش های مهاجرت تحصیلی ب کانادا منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی شوند. برای اخذ اقامت دائم کانادا دانشجو باید برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام نماید؛ تا از طریق آن بتواند اقامت دائم به دست بیاورد.

 • در آمد کار دانشجویی به چه صورت است؟

دانشجو به ازای هر ساعت کار می تواند بین 9 تا 12 دلار درآمد داشته باشد و به این واسطه علاوه بر کسب تجربه، بخشی از هزینه های خود را تامین نماید.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.