به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و آشنایی با مزایای آن

کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر در حوزه های علمی و دانشگاهی، هر ساله با تعداد زیادی از متقاضیان ادامه تحصیل روبرو است. افرادی که قصد ورود به مراکز دانشگاهی این کشور را داشته باشند ملزم به دریافت مدرک زبان آیلتس با نمره تعیین شده از سوی هر دانشگاه هستند. اما افرادی که درخواست تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را داشته باشند در ابتدا می بایست از شرایط و ضوابط عمومی این کشور و قوانین مختص هر مؤسسه آموزشی مطلع باشند. لذا در این مقاله به بیان شرایط ادامه تحصیل در این کشور بدون در دست داشتن مدرک زبان خواهیم پرداخت.

مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا

یکی از روش های سریع برای مهاجرت به کانادا، تحصیل در دانشگاه های این کشور است. کیفیت سیستم آموزشی و اعتبار دانشگاه های کانادا بسیار بالا بوده و برنامه ریزی آموزشی تمامی دانشگاه های این کشور بی مانند است. تحصیل در کانادا یکی از روش های مطمئن و مقرون به صرفه در مقایسه با روش های سرمایه گذاری برای دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می شود. هزینه تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای هم تراز ارزان تر است. از طرفی کانادا یکی از کشورهای امن در جهان محسوب می شود که دانشجویان بین المللی می توانند به دور نگرانی های رایج به تحصیل خود در این کشور بپردازند. دانشجویان کانادا شرایط اشتغال به کار در حین تحصیل را دارا هستند و از این طریق می توانند به تأمین مخارج زندگی و تحصیل خود بپردازند. علاوه بر آن کشور کانادا اجازه ورود همزمان دانشجو با همراهان را به این کشور می دهد و همچنین امکان اشتغال به کار تمام وقت برای همسر شخص دانشجو در کانادا فراهم است. در صورتیکه دانشجویان بین المللی کانادا دارای فرزند محصل باشند می توانند از مزیت تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال در مدارس کانادا بهره مند شوند. افرادی که پاسپورت کانادا را داشته باشند می توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از 150 کشور سفر کنند و در نهایت اینکه شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه های کانادا و بر اساس پیش نیازهای مشخصی برای متقاضیان مهیا است.

مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

یکی از متداول ترین سوالات متقاضیان تحصیل در کانادا این است که تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان با چه شرایطی امکان پذیر است؟ با وجود آنکه یکی از مدارک مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مدرک زبان آیلتس است، سیستم آموزشی این کشور ضوابطی را برای متقاضیان در نظر گرفته است که بر طبق آن ها امکان دریافت پذیرش مشروط، بدون ارائه مدرک زبان فراهم شده است. از آنجا که تحصیل در دانشگاه های کانادا معمولاً به زبان انگلیسی صورت می گیرد، حداقل نمره زبان مورد قبول این کشور نمره 6 از آزمون آیلتس است. امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان انگلیسی به صورت Conditional Offer یا پذیرش مشروط قابل دستیابی است. بدین صورت که متقاضیان می بایست یک یا چند دوره زبان انگلیسی را قبل از شروع تحصیل در کانادا پشت سر بگذارند و مدت زمان دوره های زبان انگلیسی بر اساس سطح زبان شخص متقاضی تا یک یا دو سال متغیر است. یکی دیگر از شرایط پذیرش مشروط در دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان، ارائه مدارک معتبر مبنی بر تمکن مالی متقاضی به منظور اثبات تامین هزینه های زندگی و تحصیلی به مدت حداقل دو سال است.

مزایای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

وجود برترین استانداردهای آموزشی، مدرسان زبان انگلیسی با تجربه و روش های نوین تدریس زبان انگلیسی در کانادا یا دوره زبان کانادا موجب افزایش بازدهی دوره های زبان انگلیسی در این کشور می گردد. علاوه بر آن گذراندن دوره های زبان در کانادا به میزان زیادی در وقت زبان آموزان بین المللی صرفه جویی به عمل می آورد، چرا که در سیستم آموزشی قوی کانادا سرعت یادگیری افزایش خواهد یافت و در مدت زمان کوتاه تری می توان به پیشرفت های قابل قبولی در زبان انگلیسی دست یافت. بنابراین اگر امکان دریافت مدرک زبان و یا زمان کافی برای پشت سر گذاشتن کلاس های متعدد زبان را در ایران نداشته باشید استفاده از امکانات پذیرش مشروط در کانادا برای شما پیشنهاد خوبی خواهد بود.

 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در کدام دانشگاه ها امکان پذیر است؟

اهداف آموزشی در دانشگاه های کانادا متفاوت بوده و هر دانشگاه شرایط ویژه ای برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر دارد. فرصت تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه هایی که در ادامه معرفی می شود فراهم شده است که با شناخت کافی از قوانین آن ها و انجام مکاتبات لازم می توان برای دریافت پذیرش مشروط از آن ها اقدام نمود:

  • دانشگاه ساسکاچوان

این دانشگاه با شهرت خاصی که در انجام برنامه های تحقیقاتی داشته، تمایل زیادی به جذب دانشجویان بین المللی با استعداد دارد. بنابراین در صورتیکه تمامی شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه مانند معدل بالا، گواهی نامه های معتبر و سوابق علمی مورد قبولی را دارا باشید، نداشتن نمره قبولی آیلتس برای دانشگاه قابل چشم پوشی خواهد بود. مضاف بر آن شما می توانید در دوره های تخصصی زبان انگلیسی که در دانشگاه ساسکاچوان برگزار می گردد شرکت کنید.

  • دانشگاه مموریال Memorial

ارائه سایر مدارک معتبر زبان مانند CanTEST و TOEFL برای پذیرش در دانشگاه مموریال مورد قبول است. هر چند کسب مهارت کافی و تسلط نسبی بر زبان انگلیسی برای تمامی متقاضیان پذیرش در دانشگاه های کانادا به روند پذیرش آن ها، اخذ ویزای تحصیلی و … کمک بسیاری خواهد کرد، اما این دانشگاه دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی را برای افرادی که مدرک آیلتس را دریافت نکرده اند برگزار می کند. دانشگاه مموریال در ارائه رشته های مهندسی و پزشکی و آموزش دانشجویان بسیار قوی عمل کرده است.

  • دانشگاهه وینپیگ

این دانشگاه تسلط بر زبان انگلیسی را مقدم بر مدرک زبان آیلتس دانسته و دانشجویان بین المللی که سایر شرایط پذیرش را دارا باشند و خواهان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هستند را مورد پذیرش قرار می دهند. شرکت در دوره های جایگزین آیلتیس مانند ELP که توسط دانشگاه وینپیگ برگزار می گردد برای کسب مهارت بیشتر در زبان انگلیسی و دریافت مدرک جایگزین آیلتس برای متقاضیان امکان پذیر خواهد بود.

  • دانشگاه براک

در شرایط پذیرش دانشگاه براک ارائه مدرک آیلتس ضرورتی نداشته و با داشتن مدارک جایگزین مانند تافل می توان برای پذیرش از این دانشگاه اقدام نمود. علاوه بر آن شرکت در دوره های آموزشی زبان که توسط دانشگاه برگزار می شود برای متقاضیان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان راهی دیگر برای دریافت مدرک زبان است.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

هنگامی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر می شود، در ابتدا شرایط مهاجرت به آن کشور و مدارک لازم برای اقدامات اولیه مطرح می گردد. مهاجرت تحصیلی به کشوری پیشرفته همانند کانادا و اخذ پذیرش از کالج کانادایی با داشتن مدرک زبان با صرف وقت و هزینه کمتری صورت خواهد گرفت. اما اگر گذراندن دوره ها و امتحانات زبان انگلیسی در کشور مبدأ برای شما با مشکلاتی همراه است و به دنبال پذیرش مشروط و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هستید می توانید بر طبق قوانین دانشگاه مورد نظر خود نسبت به ثبت نام در دوره های زبان در این کشور اقدام نمایید و پس از قبولی در امتحانات مربوطه تحصیلات خود را در رشته و دانشگاه مدنظر آغاز نمایید.

 

سوالات متداول:

  • آیا اثبات تمکن مالی برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان الزامی است؟

بله، به صورت کلی ارائه مدارک لازم مبنی بر تمکن مالی و تأمین هزینه زندگی در کانادا برای همه متقاضیان تحصیل در این کشور و به ویژه افرادی که مدرک زبان ندارند الزامی است.

  • پذیرش مشروط در دانشگاه های کانادا چگونه است؟

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان داشته باشند می توانند از شرایط پذیرش مشروط که مستلزم گذراندن دوره زبان انگلیسی و کسب نمره قبولی در کانادا است استفاده کنند.

  • کدام یک از دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان دانشجو می پذیرند؟

برخی از دانشگاه ها که با ارائه مدارک معتبر زبان جایگزین دانشجویان بین المللی را مورد پذیرش قرار می دهند شامل: دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه وینپیگ، دانشگاه مموریال، دانشگاه براک و … است.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.