به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل رشته پزشکی در نروژ

شرایط ، روش های پذیرش و هزینه تحصیل رشته پزشکی در نروژ

نروژ یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد که توسط یک سیستم پزشکی با عملکرد بالا پشتیبانی می شود. به همین دلیل است که دانشکده های پزشکی نروژ در سراسر جهان از رتبه بندی بالایی برخوردار هستند. شما می توانید رؤیای خود را برای تحصیل رشته پزشکی در نروژ با حداقل هزینه، تحقق ببخشید. زبان محلی نروژ، نروژی است اما کل دوره پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شود. نروژ به دلیل داشتن دانشگاه های دولتی بدون شهریه، به عنوان یکی از مهم‎ ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. با ثبت نام در دانشگاه های نروژ، یکی از معتبرترین مدرک های تحصیلی را با هزینه بسیار کم دریافت کنید.

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی در نروژ

با تحصیل رشته پزشکی در نروژ در چهار دانشگاه معتبر و بزرگ، آینده خود را بسازید.

  • دانشگاه علوم و فناوری نروژ

دانشگاه علوم و فناوری نروژ با ادغام ۶ موسسه تحقیقاتی و آموزشی تأسیس شده است و یک موسسه متمرکز بین المللی با فعالیت اصلی در زمینه علم و فناوری است که امکانات زیادی را برای تحقیقات برای دانشجویان فراهم کرده است. در این دانشگاه دوره دکترای پزشکی بالینی ارائه می شود و فرصت های عالی برای آموزش عملی فراهم شده است.

  • دانشگاه برگن

برگن یکی از مراکز سنتی تحصیلات آکادمیک در نروژ و دارای ۷ دانشکده است که به عنوان برترین دانشگاه های جهان امروز و دومین دانشگاه بزرگ نروژ بعد از اسلو شناخته می شود. در دانشگاه برگن، یک برنامه تحقیقاتی دانشجویی پزشکی ارائه می شود و دانشجو باید یک پایان نامه ارائه دهد و این موضوع یک سال، به سال تحصیلی او اضافه خواهد کرد. دانشگاه برگن سالانه کمتر از 185 دانشجو را در رشته پزشکی ثبت نام می کند.

  • دانشگاه اسلو

این دانشگاه در سال 1811 تأسیس شد و دانشگاه کپنهاگ دانمارک را به عنوان الگوی خود برگزید. دانشگاه اسلو قدیمی ترین دانشگاه نروژ است که در پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه سالانه فقط 220 متقاضی را در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و تخصصی می پذیرد. در این دانشگاه یک برنامه درسی منحصربه فرد به نام اسلو 2014 ارائه می شود که شامل 8 ماژول، موضوعات انتخابی و یک پایان نامه است. هنگامی که مدرک پزشکی خود را از این دانشگاه دریافت کنید، در صورت واجد شرایط بودن می توانید در مقطع دکترا نیز ادامه تحصیل دهید.

  • دانشگاه ترومسو

در این دانشگاه، دانشجویان یک ترم را به عنوان ترم بین المللی می گذرانند و تمام آموزش ها و امتحانات در این دوره به زبان انگلیسی ارائه می شود. در دانشگاه ترومسو، 4 سال اول دانشکده پزشکی به درس هایی درباره ساختار و عملکرد بدن انسان اختصاص یافته است. از طرف دیگر، سال پنجم رشته های شناور و روان پزشکی ارائه می شود که به عنوان یک پزشک عمومی می توانید اطلاعات خود را افزایش دهید. در دانشگاه ترومسو نیز تنها 116 متقاضی در سال پذیرفته می شود.

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی در نروژ

هزینه تحصیل رشته پزشکی در نروژ

با توجه به اینکه هزینه های زندگی به طور قابل توجهی در نروژ نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی گران تر است، هزینه تحصیل در نروژ نیز می تواند کمی گران به نظر برسد، اما زندگی و تحصیل در یک محیط بی نظیر با موقعیت های شگفت انگیز فرهنگی و سطح عالی تحصیلات، ارزش پرداخت کمی هزینه را دارد. نروژ در کل کشوری گران قیمت است اما مدارک پزشکی توسط دانشگاه های دولتی نروژ اعطا می شود و هیچ شهریه ای به خصوص از دانشجویان بین المللی دریافت نمی شود. تحصیل رشته پزشکی در نروژ برای دانشجویان بین المللی بسیار کم هزینه خواهد بود.

 

مدارک لازم برای تحصیل رشته پزشکی در نروژ

دانشجویان بین المللی می توانند در یکی از دانشکده های پزشکی نروژ ادامه تحصیل دهند، البته با توجه به شرایطی که دانش آموز مدرک دبیرستان خود را دریافت کرده است، انتخاب دانشگاه کمی متفاوت است. دانشجویان بین المللی باید اجازه اقامت دائم نروژ را داشته باشند تا بتوانند در این کشور در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهند.

راه های اعزام دانشجو برای تحصیل رشته پزشکی در نروژ

شما می توانید از طریق بورسیه تحصیلی وارد کشور نروژ شوید و در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهید. برای وارد شدن به این کشور باید ویزای تحصیلی را دریافت کنید و برای دریافت ویزا باید پذیرش از یک دانشگاه معتبر در این کشور را دریافت کرده باشید. همچنین باید تمکن مالی خود را برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی اثبات کنید. از دیگر شرایط تحصیل رشته پزشکی در نروژ این است که باید این توانایی را داشته باشید تا محل سکونت خود را تعیین و تمام مخارج زندگی خود را پرداخت کنید.

 

شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی نروژ

اتمام تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته، شرط اساسی عمومی ورود به دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی نروژ است. علاوه بر این برای دانشجویان برخی از کشورها حداقل یک سال تحصیلات تکمیلی در سطح دانشگاه نیز الزامی است. متقاضیان پس از دریافت مدرک دیپلم دبیرستان، باید آن را به زبان انگلیسی یا نروژی ترجمه کنند. در کنار مدرک دیپلم، باید دوره های تکمیلی را برای تحصیل رشته پزشکی در نروژ به پایان برسانند. در این دوره های تکمیلی دروس شیمی، فیزیک و ریاضیات را باید مطالعه کنند. دانش آموزان باید حداقل نمرات را در پایان این دوره ها کسب نمایند تا بتوانند برای امتحان ورودی رشته پزشکی دانشگاه موردنظر خود شرکت کنند. رشته پزشکی در نروژ بسیار رقابتی است، بنابراین به طورکلی، معدل مورد نیاز برای پذیرش دانشجو در این رشته، در مقایسه با سایر دانشگاه های این کشور بالا است. علی رغم تعداد پذیرش کم دانشجو، دولت نروژ در حال برنامه ریزی برای پذیرش تعداد بیشتری از دانشجویان در رشته پزشکی است.

شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی نروژ

مدت زمان تحصیل رشته پزشکی در نروژ

در کشور نروژ رشته های پزشکی و پیراپزشکی به زبان نروژی تدریس می شوند، اما در دانشگاه های بین المللی دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند. برای تبدیل شدن به یک پزشک حرفه ای، تحصیلات پزشکی در نروژ حدود 6 سال است و دانشجویان در پایان، مدرک دکترای پزشکی را دریافت می کنند. در حالی‎ که همه دانشگاه ها از الگوی یکسانی پیروی می کنند، اما طراحی برنامه درسی در هر دانشگاه متفاوت است. همه فارغ التحصیلان برای طبابت کردن در نروژ نیاز به گذراندن یک دوره کارآموزی 1 ساله نیز دارند.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

دانشگاه های دولتی نروژ، صرف نظر از کشور مبدأ دانشجو، شهریه ای را از دانشجویان دریافت نمی کنند. این یک فرصت بی نظیر برای اخذ مدرک دانشگاهی با کیفیت و بدون هیچ هزینه ای است و یکی از دلایلی که باعث شده است نروژ به کشوری جذاب برای دانشجویان خارجی تبدیل شود، پرداخت نکردن یا پرداخت کردن شهریه کم است. تحصیل رشته پزشکی در نروژ با ارائه دروس به زبان انگلیسی و با کیفیت بالا انجام می‎شود و همین موضوع باعث شده است که افرادی زیادی برای دریافت مدرک پزشکی رهسپار این کشور شوند.

سوالات متداول

  1. آیا تحصیل در نروژ رایگان است؟

در نروژ برای تحصیل در رشته های پزشکی باید هزینه پرداخت کنید اما از طریق بورسیه تحصیلی می توانید در بهترین دانشگاه های پزشکی این کشور به طور رایگان یا با هزینه بسیار کم تحصیل نمایید.

  1. بهترین دانشگاه های پزشکی در نروژ کدام است؟

چهار دانشگاه در نروژ در سطح بسیار بالایی قرار دارند و دریافت مدرک تحصیلی از این دانشگاه ها مورد تأیید بسیاری از کشورها است. دانشگاه علوم و فناوری نروژ، دانشگاه برگن، دانشگاه اسلو و دانشگاه ترومسو از مهم ترین دانشگاه های پزشکی در این کشور هستند.

  1. شرایط مورد نیاز برای تحصیل رشته پزشکی در نروژ چیست؟

پذیرش از دانشگاه های معتبر کشور نروژ، تأمین هزینه زندگی در کشور نروژ و دریافت ویزا ازجمله موارد مورد نیاز برای تحصیل رشته پزشکی در نروژ است.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.