به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل رشته پزشکی در دانمارک

دانمارک یکی از بهترین و شادترین کشورهای جهان است. به همین علت، همواره افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند. همانطور که می دانید مهاجرت تحصیلی یکی از امن ترین روش های مهاجرتی مخصوصا برای افراد جوان است. همین موضوع باعث شده ما به مبحث مهاجرت تحصیلی رشته پزشکی در دانمارک بپردازیم. شما در این مطلب با روش ها و و راه های اعزام دانشجو برای تحصیل پزشکی در دانمارک، هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک و شرایط پذیرش در دانشگاه های دانمارک آشنا می شوید.

روش های اعزام دانشجو به دانمارک برای تحصیل پزشکی

دانمارک که به عنوان شادترین کشور جهان شناخته می شود، اقدام به جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ازکشورهای دیگر می کند. شما می توانید با استفاده از روش های زیر برای تحصیل پزشکی در دانمارک اقدام کنید:

 • اولین روش دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه مدنظرتان است. هنگامی که شما بورسیه تحصیل پزشکی در دانمارک را به دست آوردید، می توانید به سفارت مراجعه کرده و زمانی برای تعیین مصاحبه خود رزرو کنید.
 • روش بعدی، استفاده از راهنمایی ها و مشاوره های موسسه مهاجرتی معتبر در کشور است. در صورتی که می خواهید از این روش استفاده کنید، حتما از موسسات مهاجرتی معتبر برای اپلای تحصیلی کمک بگیرید.
 • و روش آخر مراجعه به سایت دانشگاه، دستیابی به لیست مدارک مورد نیاز و سپس اقدام برای اپلای دانشگاه توسط خودتان است.

 

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در دانمارک

از جمله مدارکی که برای تحصیل پزشکی در دانمارک به آن ها نیازمند هستید،  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک تحصیلی دوره های قبلی تحصیلی همچون ریز نمرات دوران دیپلم به همراه ترجمه آن ها
 • مدارک شناسایی همچون اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی ترجمه شده آن ها
 • گذرنامه با حداقل مدت اعتبار شش ماهه
 • ارائه مدرک زبان (زبان دانمارکی یا انگلیسی)
 • ارائه پرینت بانکی به منظور بررسی تمکن مالی
 • ارائه مدارکی همچون سپری کردن دوره های خاص هنری، ورزشی، تحصیلی و غیره یا فعالیت در بیمارستان ها و مراکز خصوصی یا عمومی درمانی

پیشنهاد می شود برای دستیابی به جزئیات بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز، حتما سایت دانشگاه مدنظرتان را بررسی کنید. حتما مدارک مورد نیاز خود را براساس سایت دانشگاه ارسال نمایید تا هیچگونه مشکلی در رابطه با نقص مدارکتان به وجود نیاید.

تحصیل پزشکی در دانمارک

هزینه زندگی و  تحصیل پزشکی در دانمارک

با اینکه دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، اما همچنان واحد پول خود را کرون حفظ کرده است. شاید به همین علت دانمارک به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی جوانان ایرانی شناخته می شود. اما باز هم نمی توان گفت هزینه زندگی در دانمارک در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین است. سطح بالای زندگی و دستیابی به رفاه نسبی برای گروه عمده ای از مردم باعث بالا بودن هزینه زندگی در این کشور شده است. به عنوان مثال، هزینه اینترنت ماهانه در دانمارک حدود ۳۲ یورو و هزینه بنزین حدودا ۲ یورو به ازای هر لیتر است.

حال ممکن است برایتان سوال پیش آید هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک به چه صورت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت به صورت کلی تحصیل در رشته پزشکی گران است و دانمارک از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان مثال، شهریه یک سال تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور حدودا بین ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ یورو متغیر باشد. ولی به طور معمول هزینه معمول تحصیل در دانمارک ۱۲۰۰۰ تا۱۵۰۰۰ است که این هزینه با توجه به دانشگاه، سبک زندگی دانشجو، اجاره خانه و هزاران هزار فاکتور دیگر متغیر است. البته، کشور دانمارک برای شهروندان برخی از کشورهای اروپایی همچون سوئیس شرایط ویژه ای همچون تحصیل رایگان در این کشور را ارائه می دهد.

شرایط پذیرش و ورود به دانشگاه های پزشکی دانمارک

اگر علاقه مند به تحصیل پزشکی در دانمارک هستید، باید در ابتدا دانش خود را در حوزه های مختلفی همچون زبان انگلیسی یا دانمارکی، ریاضی، شیمی و زیست شناسی ثابت کنید. به همین خاطر، در ابتدا از شما آزمونی به منظور بررسی میزان دانش و آگاهیتان در این حوزه ها گرفته می شود. پس از قبولی در این آزمون ها می توانید تحصیل پزشکی در دانمارک را آغاز کنید.

دوره تحصیلات پزشکی در دانمارک حدودا ۶ تا ۹ سال به درازا می‏کشد. دوره لیسانس سه ساله بوده، پس از اتمام این دوره و قبولی در آزمون‏های مربوطه آن می‏توانید در دوره سه ساله کارشناسی ارشد که معمولا به صورت تجربی در بیمارستان‏ها و مراکز عمومی و خصوصی سلامت و درمان سپری می‏شود، شرکت کنید. در نهایت، دوره دکترا هم در مدت زمان سه سال پایان می‏یابد. پس از آن می‏توانید کار خود را با مدرک دکترا در بیمارستان‏ها و مراکز درمانی خصوصی و عمومی آغاز نمایید. معمولا دروس مرتبط به پزشکی به دو زبان دانمارکی و انگلیسی در دانشگاه‏های دانمارک ارائه می ‏شوند.

بهترین دانشگاه‏های پزشکی در دانمارک

دانشگاه‏های کشور دانمارک به دلیل وجود اساتیدی مجرب و  داشتن رنگینگ بالای جهانی هر ساله پذیرای هزاران دانشجوی بین‏الملل هستند. قطعا یکی از بهترین راه‏ها برای اپلای در رشته پزشکی آشنایی با دانشگاه‏های معتبر و برتر فعال در حوزه پزشکی است. به همین خاطر، ما در ادامه شما را با بهترین دانشگاه‏ها برای تحصیل پزشکی در دانمارک آشنا می‏کنیم:

 • دانشگاه کپنهاگ| University of Copenhagen

این دانشگاه در کپنهاگ دانمارک واقع شده و رنگینگ ۳۰ را در بین بهترین دانشگاه‏های پزشکی جهان از آن خود کرده است.

 • دانشگاه ارهوس| Aarhus University

این دانشگاه در ارهوس دانمارک قرار دارد و در دسته صد دانشگاه برتر پزشکی جهان قرار دارد.

 • دانشگاه آلبورگ| Aalborg University

این دانشگاه در رتبه ۲۰۹ دانشگاه‏های برتر رشته پزشکی جهان قرار دارد.

 • دانشگاه جنوب دانمارک| University of Southern Denmark

این دانشگاه در اودنسه دانمارک قرار داشته و رتبه ۲۱۲ را در بین برترین دانشگاه‏های دانمارک از آن خود کرده است.

 • دانشگاه فنی دانمارک| Technical University of Denmark

دانشگاه فنی دانمارک رتبه ۶۶۸ بهترین دانشگاه‏های دانمارک را از آن خود کرده است.

بهترین دانشگاه‏های پزشکی در دانمارک

جمع بندی و نتیجه گیری

در انتها امیدواریم این مطلب اطلاعات مورد نیاز شما در رابطه با تحصیل پزشکی در دانمارک را در اختیارتان قرار داده باشد. پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدامی در خصوص مهاجرت به دانمارک، حتما از نکات و اطلاعات فوق استفاده کنید تا بتوانید با خیالی راحت و در سریع ترین زمان ممکن برای اپلای در دانشگاه های مدنظرتان اقدام نمایید.

سوالات متداول

 1. آیا ارائه مدرک زبان به منظور تحصیل دردانشگاه‏های دانمارک ضروری است؟

بله! شما از طریق ارائه مدارک مورد نیاز و خواسته شده زبان توسط دانشگاه مدنظرتان می‏توانید برای تحصیل در رشته ‏های مختلف این کشور اقدام نمایید.

 1. آیا دانمارک جز کشورهای عضو شینگن است؟

بله! دانمارک جز کشورهای عضو شینگن است اما برخی از اصول آن همچون تغییر واحد پول خود به یورو را رعایت نکرده است. به همین علت، دانمارک برخی از ویژگی‏های خاص خود همچون حفظ واحد پول خود یعنی کرون را رعایت کرده است.

 1. آیا تحصیل پزشکی در دانمارک با آینده شغلی خوبی همراه است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله! دانمارک یکی از کشورهای عضو شینگن است. علاوه بر این، فرصت‏های شغلی بسیاری در این کشور فراهم است. شما می‏توانید پس از اتمام تحصیلات خود و دستیابی به شغل مدنظرتان در این کشور زندگی کنید.

 

 

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.