به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
جاب آفر کانادا

چطور جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی را بررسی کنیم؟

شاید شما هم مانند خیلی از افراد به فکر این هستید که چگونه می توانید شرایط کاری و شغلی بهتری برای خود ایجاد کنید یا اینکه فکر مهاجرت را در سر دارید و می خواهید از طریق مهاجرت کاری یا شغلی،  اقامت کشور دیگری را به دست آورید. به هر حال تلاش برای یافتن موقعیت و شرایط بهتر حق شماست. اما مهاجرت به کشور دیگر، تصمیم بزرگی است و می بایست اطلاعات جامع و کاملی از مقصدی که انتخاب کرده اید و شرایط زندگی، تحصیل، خدمات اجتماعی و کار در آن کشور را به خوبی بدانید و مطالعه و بررسی کنید.

به همین دلیل اگر قصد دارید از طریق یافتن یک شغل و کار، مهاجرت کرده و اقدام به اخذ اقامت کانادا نمایید، لزوماً باید از اطلاعات مربوط به جاب آفر باخبر باشید. خوب پس، آیا می دانید جاب آفر چیست؟ آیا اطلاع دارید چه کشورهایی جاب آفر دارند؟ آیا از روند این فرآیند و شرایط آن باخبر هستید؟ اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، جاب آفر کانادا به چه صورت است؟  این سؤالات و دیگر سؤالاتی از این دست، اطلاعات خوبی به شما خواهند داد. اما در این مقاله ما قصد داریم در مورد جاب آفر کانادا و شرایط آن صحبت کنیم، بنابراین آگر کانادا را برای مهاجرت  انتخاب کرده اید و قصد دریافت جاب آفر کانادا را دارید، با ما همراه باشید.

جاب آفر چیست؟

جاب آفر چیست؟

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی؛ فرصت یا شانسی است که برای کار و اشتغال در یک موقعیت شغلی از سوی یک شرکت یا یک کارفرما به شما داده می شود. به طور معمول زمانی که افراد برای مهاجرت از طریق فرصت شغلی اقدام می نمایند، ممکن است با چند شرکت یا مؤسسه وارد گفتگو و مذاکره شوند و از سوی آن شرکت یا کارفرما، مورد بررسی قرار بگیرند. با توجه به تخصص، توانمندی، قابلیت و همچنین تحصیلات و مهارت افراد، به آن ها پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داده می شود، یا درخواست شغلی آن ها رد می شود.

شما به عنوان کسی که درخواست کار به کارفرما یا شرکت می دهید، نمی توانید از نتیجه مطمئن باشید؛ ممکن است با چند جاب آفر مواجهه شوید، در نتیجه باید فرصت ها، امتیازات و شرایط هر یک را بسنجید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

پیشنهاد شغلی زمانی است که کارفرما به طور رسمی از شما دعوت به همکاری در شرکت خود می نماید. یک پیشنهاد شغلی کتبی شامل جزئیاتی در مورد دستمزد، عنوان شغل، تاریخ شروع به کار و نام و عنوان مدیر بخش شما است. همچنین در مورد مزایای احتمالی، تعداد ساعاتی که می بایست در هفته کار  کنید و هر چیز دیگری که در طول فرایند مصاحبه مورد بحث قرار گرفته است، به شما اطلاعات لازم را خواهد داد. در نهایت این شما هستید که باید پیشنهاد ارائه شده را بپذیرید و یا پیشنهاد متقابل بدهید، که احتمالاً به شما به طور معمول 2 یا 3 روز زمان برای تصمیم گیری داده خواهد شد.

ممکن است در برخی موارد پیشنهاد شغلی را به صورت شفاهی دریافت کنید، اما بهتر است برای روشن شدن جزئیات، درخواست دریافت پیشنهاد شغلی کتبی بدهید.

 

چطور جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی را بررسی کنیم؟

اگر خوش شانس باشیم، ممکن است چند پیشنهاد شغلی یا جاب آفر کانادا را دریافت کنیم، در این گونه موارد، می توانیم بدین ترتیب عمل کنیم:

 • اهداف بلند مدت خود را بررسی کرده و طبق آن انتخاب کنیم
 • در همان کشور و موقعیت پیشنهاد شده، حقوق و دستمزد تعیین شده را بسنجیم
 • فرهنگ و موقعیت اجتماعی موجود در آن موقعیت شغلی را درنظر بگیریم
 • در بین چند پیشنهاد شغلی، کارفرمایان یا مدیران آن ها را مقایسه کنیم
 • حیطۀ وظایف و مسئولیت های روزانه را لیست کرده و بسنجیم
 • به فرصت پیشرفت و ترقی در موقعیت شغلی پیشنهاد شده دقت کنیم
 • در نهایت به حس شهودی خود اطمینان کنیم

پیشنهاد شغلی در کانادا

جاب آفر کانادا

در راه مهاجرت به کانادا، علاوه بر ازدواج با یک شهروند کانادایی و اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا، یکی از راه های مهاجرت به این کشور دریافت جاب آفر کانادا است. کشور کانادا در بین 10 کشور برتر جهان از لحاظ شرایط اقتصادی، شغلی و رفاهی قرار دارد و همین موضوع افراد زیادی را از سراسر جهان، با آرزوی داشتن زندگی بهتر و مرفه در سر، به سوی کانادا روانه می کند. از همین رو هر ساله بیش از 250 هزار نفر کارگر موقت خارجی برای کار به کانادا می آیند. این افراد در بخش های تولید، منابع طبیعی، کشاورزی و فناوری اطلاعات مشغول به کار هستند. اما یکی از چالش های مهاجرت به کانادا، موضوع دریافت پیشنهاد کار یا جاب آفر کانادا  از کارفرمای کانادایی است

برای اشتغال به کار در این کشور، سه مرحله را باید طی کرد که عبارتند از:

 • دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
 • دریافت مدارک اولیه
 • درخواست و کسب اجازه کار

مرحله اول؛ دریافت جاب آفر:

برای دریافت جاب آفرکانادا، می بایست یک کارفرمای کانادایی باشد که به شما پیشنهاد شغلی بدهد، یا دوستان و آشنایان شما این کار را برای شما پیدا کنند و یا اینکه به وب سایت های فعال در این زمینه مراجعه کرده و رزومه خود را ارسال کنید تا کارفرمایی به شما پیشنهاد دهد، و یا در نهایت اگر امکان سفر و ورود موقت به کانادا را دارید مستقیماً، خودتان با کارفرما صحبت کنید تا پیشنهاد شغلی دریافت کنید. لازم است بدانید، برای دریافت پیشنهاد شغلی هیچ کارفرمایی مجاز نیست تا از شما پول دریافت کند و این موضوع غیرقانونی محسوب می گردد. وب سایت های کاریابی، لینکدین یا حتی در مواردی شما می توانید یک شغل ایجاد کنید و امکان دریافت فرصت شغلی را برای خود فراهم نمایید. به هر حال باید اطلاعات لازم را در سایت ها و منابع معمول جستجو کنید.

مرحله دوم؛ دریافت اسناد و مدارک اولیه

کارفرمای کانادایی معمولاً باید مجوز ویژه ای از اداره کار کانادا یا به عبارت بهتر ESDC دریافت کند. البته، آن ها این مجوز را ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) می نامند. در نتیجه، اگر کارفرما LMIA مثبت دریافت کند، می توانید فرآیند درخواست کار را ادامه دهید.

معافیت  LMIA

گاهی اوقات موقعیتی که برای آن درخواست می دهید از LMIA معاف است. در این شرایط، کارفرما معمولاً باید از طریق حساب کارفرمایی خود در وب سایت IRCC درخواست کد معافیت کند. در حالی که کارفرما برای LMIA یا کد معافیت LMIA اقدام می کند، شما نیز باید اسناد خاصی را تهیه کنید. به عنوان مثال، جمع آوری اسناد شناسایی، فرم های مجوز کار و اسنادی که نشان می دهد شرایط مورد نیاز آن شغل خاص را دارید.

 

مرحله سوم؛ درخواست مجوز کار

برخی از مشاغل از مجوز کار معاف هستند. با این حال، اکثر مشاغل در کانادا نیاز به مجوز کار دارند. نیازی به گفتن نیست که مجوز کار به شما اجازه اقامت و کار در کانادا را می دهد. اگر دو مرحله قبل را با موفقیت پشت سر گذاشتید، باید برای مجوز کار درخواست دهید. البته ممکن است قبل از ورود به کانادا برای مجوز کار اقدام کنید. با این حال، اگر می خواهید گزینه های جایگزین را بیابید، می توانید در این زمینه در مطالب مربوط به اخذ مجوز کار در کانادا جستجو کنید.

اعتبار مجوز کار

پس از گذراندن مراحل گفته شده در بالا و اخذ مجوز کار، این مجوز برای چند روز یا چند سال معتبر است. صرف نظر از این، ممکن است این مجوز محدودیت های خاصی را اعمال کند. به عنوان مثال، ممکن است صرفاً برای کار در مکان یا با کارفرمای خاصی صادر شود. پیشنهاد می شود از درنظرگرفتن تمام الزامات لازم مطمئن شوید تا فرصت شغلی را از دست ندهید و یا گرفتار اخراج از کانادا نگردید.

درخواست جاب آفر کانادا برای اعضای خانواده

اگر همسر و  فرزند دارید، آن ها نیز می توانند تحت شرایط خاصی با شما برای مدت زمان اشتغال به کار در کانادا همراه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با یک متخصص مشورت کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که مجوز کار موقت است. اگر قصد زندگی دائم در کانادا را دارید، باید به دنبال اخذ اقامت دائم باشید.

درخواست جاب آفر کانادا برای اعضای خانواده

سؤالات متداول:

 • آیا با جاب آفر کانادا می توان اقامت دائم به دست آورد؟

خود جاب آفر به معنای اقامت دائم نیست، اما می توان بعد از آن درخواست اقامت دائم داد.

 • آیا جاب آفر باید کتبی باشد؟

بهتر است جاب آفر کتبی باشد تا در آن شرایط و جزئیات به درستی قید شود.

 • آیا برای اشتغال در تمام مشاغل نیاز به جاب آفر است؟

خیر، برخی مشاغل مانند خود اشتغالی، کارگران با مهارت خاص و یا ورود از طریق سرمایه گذاری نیاز به جاب آفر ندارند.

امتیاز به این مطلب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.