به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
درباره اتریش

آشنایی با کشور اتریش | تمام حقایقی که درباره اتریش باید بدانید

اتریش یکی از کشورهای کوچک اما زیبا در مرکز اروپا است. کوهستان ها و مناظر طبیعی از یک طرف و معماری شهرها و آثار تاریخی از طرف دیگر بخشی از جذابیت های این کشور است. فرقی نمی کند در پایتخت اتریش، وین باشید یا شهرهای کوچک تر، مکان های دیدنی مانند کاخ های باشکوه، موزه ها، کلیساهای تاریخی، و همچنین جشنواره های و رویدادهای سنتی و هنری باعث شده تا اتریش را به مقصدی هیجان انگیز تبدیل کند. به همه ی این موارد باید ورزش هایی همچون اسکی را اضافه کرد که طرفدار زیادی دارد. در ادامه بیشتر درباره اتریش آشنا می شویم.

تاریخچه کشور اتریش

درباره تاریخ کشور اتریش باید گفت که تاریخ این کشور به زمان امپراتوری روم باز می گردد که حدود 15 سال پیش از میلاد مسیح، پادشاهی سلتیک توسط رومی ها مغلوب شد. بعدتر، این کشور به نوریکام تبدیل شد که یک استان رومی در اواسط قرن اول پس از میلاد به حساب می آمد. ناحیه ای که درباره اتریش امروزی را شامل می شد. در سال 788 پس از میلاد، شارلمانی، امپراتور فرانک ها، این منطقه را فتح کرد و مسیحیت را به آنجا آورد. اتریش تحت سلطه سلسله هابزبورگ به یکی از ابرقدرت های اروپا تبدیل شد. در سال 1867، امپراتوری اتریش به اتریش-مجارستان بدل شد.

درباره امپراتوری اتریش-مجارستان در سال 1918 م توان عنوان کرد با پایان یافتن جنگ جهانی اول از بین رفت. اولین جمهوری اتریش در سال 1919 تأسیس شد. در رویداد آنشلوس در سال 1938، اتریش توسط آلمان نازی اشغال شد. این اتفاق تا پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 ادامه یافت و پس از آن توسط متفین اشغال شد و قانون اساسی دموکراتیک آن بازگردانده شد. در سال 1955، طی قطعنامه ای درباره اتریش به عنوان یک کشور مستقل مطرح شد و اشغال آن پایان یافت. در همان سال، پارلمان اتریش اعلام بی طرفی کرد که اظهار داشت این کشور برای همیشه بی طرف خواهد ماند.

موقعیت جغرافیایی درباره اتریش

موقعیت جغرافیایی درباره اتریش

اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که هیچ مرز دریایی ندارد و به هشت کشور متصل است؛ جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، آلمان، ایتالیا، سوئیس، اسلوانی و لیختنشتاین. خود کشور نیز دارای نه استان است.

اغلب نواحی اتریش از کوهستان تشکیل شده و کوه های آلپ 75 درصد از کشور را شامل می شود. بسیاری از کوه های اتریش در تمام طول سال پوشیده از برف است و در آن یخچال های طبیعی و زمین های برفی یافت می شود. این کشور همچنین مملو از دریاچه های طبیعی و مصنوعی است. بزرگترین رود اتریش، رود دانوب است که دومین رود بزرگ در قاره اروپا است. دره دانوب غنی ترین ناحیه اتریش به شمار می رود.

46 درصد از سطح کشور اتریش پوشیده از جنگل ها است که این موضوع آن را به یکی از سبزترین کشورهای اروپا تبدیل کرده است.

شرایط اقلیمی و آب و هوایی اتریش

اتریش در ناحیه اقلیمی معتدل واقع شده و دارای آب و هوای اروپای مرکزی متاثر از اقلیم اطلسی است. هر کدام از چهار فصل دارای مشخصه های اقلیمی و دماهای متفاوتی هستند. به دلیل تنوع زمین شناسی اتریش، سه منطقه اقلیمی متفاوت وجود دارد.

·        شرق: اقلیم پانونیایی متاثر از اقلیم قاره ای که بارندگی در آن کم بوده و تابستان های گرمی دارد، اما زمستان هایش کمی سرد است.

·        مناطق کوهستانی: اقلیم کوهستانی با بارندگی زیاد (به غیر از مناطق دره ای) ، تابستان های کوتاه و زمستان های بلند از مشخصه های آب و هوای این ناحیه اتریش است.

·        سایر مناطق: آب و هوای متغیر که متأثر از اقلیم اطلسی در غرب و اقلیم قاره ای در جنوب شرقی است.

شهرهای معروف اتریش

وین: پایتخت اتریش مملو از ساختمان های زیبا، خانه های اپرا، موزه ، کلسیا و چیزهای دیگر است. در بین کاخ ها و جاذبه های شهر وین، می توان هافبورگ را مهم ترین مکان از لحاظ تاریخی به حساب آورد. البته که کاخ های زیبای زیادی در این شهر وجود دارد. در بین کلیساها نیز کلیسای سن استفان مهم ترین عمارت گوتیک در شهر محسوب می شود.

زالتسبورگ: زیبایی این شهر مانند داستان های پریان است. یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر قلعه Hohensalzburg است. همچنین خانه سابق موزارت از عوامل شهرت زالتسبورگ است و در کنار معماری بی نظیر باروک، آن را به مقصدی برای ساعت ها وقت گذرانی تبدیل کرده است.

اینسبروک: پیست های اسکی و دره های آلپ در اطراف این شهر وجود دارد و مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی زیادی را در خود جای داده است. به این ها باید کاخ هابزبورگ و کلیسا را نیز اضافه کرد.

شهرهای معروف اتریش

فرهنگ مردم اتریش

اتریش یکی از سردمداران جهان در برخی از دستاوردهای هنری و علمی مانند موسیقی، تئاتر، ادبیات، معماری، پزشکی و… به حساب می آید. فرهنگ مردم اتریش بخشی از فرهنگ جریان اصلی آلمانی است که با کشورهای آلمان و سوییس مشترک است. اما آنچه آن را متمایز ساخته، امپراتوری هابزبورگ و کلسیای مسیحیت بوده است. به همین ترتیب تعطیلات مهم این کشور نیز برگرفته از مسیحیت است.

Glöcklerlauf یکی از جشن های معروف است که در شب پیش از جشن اپیفانی برگزار می شود و به طور ویژه در برخی از مناطق کوهستانی مشخص روی می دهد. در این جشن، فعالیت هایی انجام می شود که به طور سنتی برای دور کردن ارواح شوم زمستانی بوده است. در طول این جشن، مردان و پسران جوان پوشش خاصی دارند و ماسک های دست ساز بزرگی را با خود حمل می کنند که داخل آن چراغانی است و روی آن با نقوشی تزئین شده است.

جشنواره های هنری زیادی نیز در اتریش برگزار می شود که بیشتر در حوزه موسیقی است. یکی از این جشنواره ها زالتسبورگ است که اجراهای اپرا، کنسرت های کلاسیک و تئاتر در شهر جذاب زالتسبورگ برگزار می شود.

درباره دین و مذهب اتریش چه می دانید؟

حدود سه چهارم مردم اتریش مسیحی هستند. اغلب این جمعیت نیز پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند. پروتستان ها، بویژه پیروان لوتریانیسم و پیروان ارتدوکس گروه های کوچک تر مذهبی را شامل می شوند. جمعیت مسلمانان اتریش کم است اما همچنان قابل توجه است و بیشتر در شهروندان ترک و بوسنیایی پررنگ است. جمعیت یهودی های وین که در سال های 1938 تا 1945 تقریبا از بین رفته بود، هر چند که از آن زمان تا کنون رشد و افزایش داشته است اما خیلی کم است. بیشتر از یک دهم از مردم کشور نیز پیرو هیچ دینی نیستند.

 

شرایط تحصیل و میزان تحصیلات در اتریش

اتریش یکی از گزینه های عالی برای تحصیل به حساب می آید؛ چرا که شهریه دانشگاه های آن مناسب تر از بسیاری از کشورهای دیگر است. البته باید در نظر داشت که زبان آلمانی زبان اصلی تدریس در دانشگاه ها است، هر چند که دوره هایی در زبان انگلیسی نیز وجود دارد. سطح تحصیلات نیز در دانشگاه های اتریش بالا است.

زبان رسمی

زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و تقریبا تمام مردم به این زبان صحبت می کنند؛ با این حال، زبان هایی همچون مجارستانی، اسلوانیایی، ترکی و زبان های دیگر نیز در بین گروه های کوچک صحبت می شود. گویش رایج آلمانی در اتریش، به جز قسمت غربی این کشور، بایرنی است و حدود هفت میلیون نفر در اتریش به زبان بایرنی صحبت می کنند. در غرب نیز اغلب به گویش آلمانیش صحبت می شود.

شرایط اقتصادی

اتریش یکی از بهترین اقتصادهای دنیا را دارا است و سرانه تولید ناخالص داخلی در آن بالا است. آلمان اصلی ترین شریک تجاری این کشور است و خدمات، صنایع و کشاورزی اصلی ترین پایه های اقتصادی اتریش محسوب می شوند.

نوع حکومت در اتریش

اتریش دارای دموکراسی نیابتی پارلمانی است که در آن یک رئیس جمهور در رأس کشور و یک صدراعظم در رأس دولت قرار می گیرد. دولت محلی و فدرال اتریش هر دو بر قوه مجریه نظارت دارند.

سؤالات متداول

چه چیزی درباره اتریش معروف است؟  

علاوه بر زیبایی طبیعی و تاریخی، اتریش برای فرهنگ و هنر، بخصوص موسیقی شهرت دارد و در آن رویدادهای زیادی در این حوزه برگزار می شود.

آیا اتریش برای زندگی مناسب است؟

 اتریش از لحاظ اقتصادی در وضع بسیار مطلوبی قرار دارد، همچنین کیفیت زندگی در آن بالا است، پیدا کردن شغل آسان است و زیبایی زیادی دارد.

آیا در اتریش انگلیسی صحبت می شود؟

زبان اصلی مردم اتریش آلمانی است؛ با این وجود، بسیاری از اتریشی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما در مواقع ضروری.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.