به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
درباره استرالیا، آشنایی با استرالیا

تمام چیزی که باید درباره استرالیا بدانید | استرالیا کشوری برای زندگی

مگر امکان دارد قصد مهاجرت داشته باشید و درباره استرالیا به عنوان یک گزینه جدی فکر نکنید؟ بعید است! شبه قاره استرالیا، ششمین کشور وسیع دنیا با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، سیزدهمین اقتصاد برتر دنیاست که در نمیکره جنوبی با دریاها و اقیانوس های گوناگون از چهار طرف محاصره شده است. استرالیا کشوری مدرن و توسعه یافته است و از لحاظ مردمی، فرهنگی، تاریخی، هنری، طبیعی، محیط زیستی و اقتصادی کشوری منحصر به فرد به حساب می آید. استرالیا 25 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثرا در نزدیکی سواحل زندگی می کنند و تنها حدود 6 درصد بیکار دارند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است ولی دین رسمی ندارند و هیچ قانونی که بر پایه دین باشد تصویب نمی کنند. استرالیا 6 ایالت دارد و پایتخت آن نیز شهر کانبرا است. سیدنی، ملبورن و آدلاید از دیگر شهرهای بزرگ استرالیا هستند. کشور استرالیا از نظر ایده آل بودن برای مهاجرت، با کانادا مقایسه می شود اما هستند افراد زیادی که در این دو راهی قرار گرفتند و استرالیا را به خاطر هوای پاک و مطلوبش به کانادای سرد و بی روح ترجیح دادند. کشور استرالیا در سال 2013 پس از سوییس در رتبه دوم دسترسی مردم به ثروت عمومی قرار داشت. مجموع این عوامل و بسیاری عوامل دیگر، استرالیا را به کشوری مهاجرپذیر تبدیل کرده که افراد در جست و جوی یک زندگی بهتر به آن پناه می آورند. ما در این مقاله قصد داریم تا بیشتر درباره استرالیا بدانیم.

درباره استرالیا چه می دانید؟

نام کشور استرالیا از عبارت لاتین Terra Australis Incognita به معنی «آن سرزمین ناشناخته جنوب» گرفته شده است. بومیان کشور استرالیا بیش از 65 هزار سال است که در این کشور زندگی می کنند ولی ظاهرا علاقه چندانی به کشف دیگر تمدن ها نداشته اند و بیشتر کشف شده اند تا کشف کرده باشند. اولین بار در حدود 42 هزار سال پیش گروهی از مردمان شکارچی جنوب آسیا، برای یافتن غذا و شکار حیوانات، به استرالیا پای نهادند. پس از آن ها و در هزاره نخست پس از میلاد، پای هندی ها نیز به استرالیا باز شد. بعد از آن ها نوبت بازرگانان چینی بود تا با قایق های بسیار بزرگ ماهی گیری، خود را به استرالیا برسانند. اروپایی ها نیز بالاخره در سال 1606 استرالیا را کشف کردند و این هلندی ها بودند که رفته رفته بیشتر مناطق شمالی و غربی استرالیا را مشاهده و ثبت نمودند. استرالیا در سال 1788 به مستعمره بریتانیا تبدیل شد اما در سال 1900 به دستور ملکه ویکتوریا طی قانونی، به استرالیا استقلال سیاسی اعطا شد و از آن به بعد استرالیا به عنوان یک قلمرو همسود، یا سرزمینی با حکومت مستقل اما در زمره کشورهای تحت حمایت بریتانیا درآمد.

شهرهای معروف در استرالیا

آشنایی با استرالیا

 موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی و آب و هوایی

درباره استرالیا باید گفت، با حدود 7.6 کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیاست. استرالیا سرزمینی عمدتا خشک و هموار است و تنها در غرب و شرق آن رشته کوه های نه چندان بلندی وجود دارد. اقیانوسیه به تنهایی در نیمکره جنوبی کره زمین قرار گرفته و با هیچ کشوری مرز خاکی ندارد. این قاره از شرق توسط اقیانوس آرام، از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب با اقیانوس هند و از شمال نیز با چند دریا و خلیج مثل دریای تیمور و آرافو، محاصره شده است.

آب و هوای استرالیا به دلیل وسعت زیادش، در هر نقطه متفاوت و بسیار متاثر از جریانات اقیانوسی است. شمال استرالیا آب و هوای گرمسیری دارد؛ در جنوب غرب آب و هوا مدیترانه ای است و در جنوب شرق آب و هوا اقیانوسی و نیز نیمه گرمسیری است.

شهرهای معروف در استرالیا

کشور استرالیا از 6 ایالت و 2 قلمرو تشکیل شده است که هریک از آن ها مرکز خود را دارند. سیدنی، قدیمی ترین و بزرگ ترین شهر استرالیا، مرکز ایالت نیوساث ولز است. ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا نیز مرکز ایالت ویکتوریاست. بریزبین مرکز کویینزلند، پرت مرکز استرالیای غربی و آدلاید نیز مرکز استرالیا جنوبی است. داروین مرکز قلمرو شمالی و کانبرا نیز مرکز قلکرو پایتخت و پایتخت سیاسی استرالیاست.

 

درباره استرالیا و مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی

صنعت توریسم در استرالیا به شدت پیشرفته است و آشنایی با استرالیا و مکان های گردشگری آن خالی از لطف نیست. این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر است و دیدنی های آن در میان بالاترین مناطق دیدنی جهان رده بندی می شوند. با اینکه بخش اعظمی از استرالیا خشک است ولی این کشور دارای طیف وسیعی از زیستگاه های گوناگون است. در کشور استرالیا می توانید هم جنگل های وسیع و انبوه زیبا را تجربه کنید، هم از بیابان و دره های فراخ آن لذت ببرید و هم به ارتفاعات سری بزنید. درباره استرالیا این طور گفته می شود که کشور ساحل هاست و دور تا دور این کشور را ساحل فراگرفته، از این رو می تواند همه سلایق را راضی کند. برخی از مناطق دیدنی این کشور عبارتند از:

 • ساحل وایت هیون، جزیره ویت ساندی، کوئینزلند (Whitehaven Beach, Whitsunday Island, Queensland)
 • دریاچه هیلیر، جزیره وسطی (Lake Hillier, Middle Island)
 • گلدکست، کوئینزلند (Gold Coast, Queensland)
 • دیواره بزرگ مرجانی، کوئینزلند (The Great Barrier Reef, Queensland)
 • جزیره راتنست (Rottnest Island)
 • دریاچه مکنزی، جزیره فریزر (Lake McKenzie, Fraser Island)
 • ویلپنا پاوند، استرالیای جنوبی (Wilpena Pound, South Australia)
 • خلیج جرویس، نیو ساث ولز (Jervis Bay, New South Wales)
 • ویو راک، هایدن، استرالیای غربی (Wave Rock, Hyden, Western Australia)

آشنایی با استرالیا و مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی

فرهنگ مردم استرالیا

همان طور که درباره استرالیا گفتیم، استرالیا کشوری مهاجرپذیر است و تنها 2 درصد از مردم آن بومی های خود استرالیا هستند، به همین دلیل تنوع فرهنگی بالایی در این کشور وجود دارد و مردم آن هم تعامل خوبی با مهاجرین دارند و نگاه بالا به پایینی وجود ندارد. اگر روزی به استرالیا سفر کردید به یاد داشته باشید که آن ها به شدت وقت شناس هستند، پس اصلا برای قرار هایتان دیر نکنید. استرالیایی ها به شدت به سنت ها و فرهنگ خود پایبند هستند و حتی عده ای از آن ها هنوز هم لباس های بومی خود را به تن می کنند. آشنایی با استرالیا و فرهنگ مردم آن مشخص می کند که به دلیل مستعمره بودن، رفتار و فرهنگ این مردم تا حد زیادی اروپایی و شبیه به انگلیسی هاست. استرالیایی ها علاقه زیادی به فرهنگ و هنر دارند و سرمایه گذاری های کلانی روی آن انجام می دهند. شهرهای استرالیا مملو از ساختمان های هنری، گالری، سینما،  تئاتر و موزه است. تالارهای اپرا، باله و ارکستر سمفونی های بسیاری در استرالیا وجود دارند که همگی پر رونق هستند و شدیدا حمایت می شوند.

 

دین و مذهب در استرالیا

استرالیا دین رسمی ندارد و مردم در انتخاب ادیان خود آزادند. قانون اساسی استرالیا دولت را از تصویب هر قانونی که بر پایه دین بنا شده باشد، منع می کند. طبق سرشماری که در سال 2016 انجام شد، ۵۵٫۸ درصد از استرالیایی ها مسیحی، ۳۱٫۳ درصد بی دین و ۷٫۳ درصد نیز پیرو دیگر ادیان هستند.

 

حکومت در استرالیا

نوع حکومت در استرالیا پادشاهی مشروطه است و ملکه بریتانیا، الیزابت دوم، ملکه استرالیا نیز تلقی می شود. جانشین ملکه در استرالیا فرماندار کل استرالیا نامی‌ده می شود که فرمانداران ایالات مختلف را تعیین می کند. با این حال شخص اجرایی اول در استرالیا، نخست وزیر است که به صورت دموکراتیک انتخاب می شود و تشکیل دولت می دهد.

 

سوالات متداول

 1. پروسه مهاجرت به استرالیا چقدر طول می کشد؟

مهاجرت به استرالیا به اندازه مهاجرت به کانادا طولانی و زمان بر نیست و ممکن است بین ۱ تا ۲ سال زمان ببرد.

 1. آیا مهاجرت به استرالیا برای آینده فرزندانمان مفید است؟

درباره استرالیا باید گفت که جزء ۱۰ کشور برتر جهان برای تربیت و بزرگ کردن فرزندان است و مطمئن باشید مهاجرت به این کشور برای آینده فرزندانتان مفید است.

 1. چطور باید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم؟

استرالیا یکی از بهترین مقاصد دنیاست؛ چه برای گردشگری چه برای مهاجرت. ولی همیشه سعی کنید قبل از انتخاب مسیر و مقصد خود، به خوبی در مورد آن مطالعه کنید. قطعا خواندن این مقاله با هدف آشنایی با استرالیا، به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر درباره استرالیا بدانید. همچنین می‌توانید فرم ارزیابی متخصصین را که در وب سایت موجود است پر کنید تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی نمایند و با شما تماس بگیرند.

4/5 - (4 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.